Şimdi Ara

13.3. inçlik Modbook Pro tablet, ön siparişe sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
2.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 13.3. inçlik Modbook Pro tablet, ön siparişe sunuldu

MacBook donanımını Wacom sayısallaştırıcı ekran ile birleştirerek bir nevi dokunmatik MacBook ürünü ortaya çıkaran Axiotron firması, bu fikriyle geçmişte MacWorld etkinliklerinde ödüle layık görülmüştü. Tanıtımlarında Steve Wozniak'ı da kullanan Axiotron daha sonra ModBook olarak ticari ismini değiştirmişti.

Firma, uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni ModBook Pro tabletini ön siparişe sunduğunu duyurdu. Ödeme sonrası klasik olarak ürünü kargolama ve gönderme mantığının dışına çıkan Modbook, sizin yerinize MacBook Pro ürününü satın alıyor ve tüm bileşenleri (Modbook Pro Base System) 13.3 inçlik dokunmatik bir ekran altında yeniden birleştirerek (Modbook Pro Build Kit) size gönderiyor. 1 yıllık Apple garantisi ise Modbook Pro Protection Plan ile yer değiştiriyor.

MacBook Pro modelinde 1280 x 800 piksellik çözünürlük sunuluyor. İşlemci tarafında ise Ivy Bridge tabanlı Intel Core i5 veya i7 olarak iki farklı modele yer veriliyor. Grafik birimi olarak Intel HD 4000 yeterli görülmüş.

4GB/8GB/16GB 1600MHz DDR3 RAM, 64GB/180GB/240GB/480GB Nishara SSD, opsiyonel 500GB/750GB Thunderbolt destekli Modbook Pro Spinner harici disk, DVD sürücü, Thunderbolt girişi, OS X Mountain Lion 10.8 işletim sistemi, Boot Camp ile Windows 7 imkanı, 512 adet kalem baskı seviyesi, tekli veya çiftli harici ekran seti, opsiyonel kablosuz klavye şeklinde farklı opsiyonel özellikler sunuluyor.

Tablet formunda bir MacBook Pro edinmek isteyen tüketicilerin 3500$'dan başlayan fiyatları gözden çıkarması gerekiyor. Sevkiyat ise 16 Kasım'da başlayacak.

• 3500$ appleciler bunu alın bu kazın(ucuz olmayan malın argo tabiri) ancak sizin egolarınızı tatmin eder

• Çok gereksiz bir alet.

• ozel amaclar icin uretilmis bir cihaz. normal kullanici icin elbette gereksiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 8 Ekim 2012; 0:21:28 >
  • Bence Apple hoşnut olmaz bu durumdan 16 kasımda sevkiyat başlıyormuş aynı gün dava açar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

ozel amaclar icin uretilmis bir cihaz. normal kullanici icin elbette gereksiz.

Neymiş o özel amaçlar, merak ettim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erchamion

quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

ozel amaclar icin uretilmis bir cihaz. normal kullanici icin elbette gereksiz.

Neymiş o özel amaçlar, merak ettim?

ozel amac iste ne bileyim ben. dokumatik istersin ama tabletlerden fazla islem gucune ihtiyacin olur veya sirf mac icin calisan bir yazilim yaptirmissindir simdi de dokunmatik ekrana ihtiyac duyulan bir alan vardir filan falan....

• çay tepsisi olarak piyasaya süremeleri lazım :D

• Performans/Fiyat alanında rekor olabilecek kadar kötü, tasarımı da benim hoşuma gitmedi.

• macbook pro lara getirseler dokunmatik ekranı, kimse bu tabletin yüzüne bakmaz
  • Kalınlığı kaç santim bunun? Belli ki çok kalın. Ayrıca piyasaya masaüstü işletim sistemli tablet sürmek nasıl bir faciadır? Çinliler bu tür tabletleri yıllardır satıyorlar. Fiyatı ayrı bir trajikomedya zaten...

Sözün özü;
    Steve Jobs Apple'de kafası çalışan tek adammış, son zamanlarda bu çok net görülebiliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslan

Kalınlığı kaç santim bunun? Belli ki çok kalın. Ayrıca piyasaya masaüstü işletim sistemli tablet sürmek nasıl bir faciadır? Çinliler bu tür tabletleri yıllardır satıyorlar. Fiyatı ayrı bir trajikomedya zaten...

Sözün özü;
    Steve Jobs Apple'de kafası çalışan tek adammış, son zamanlarda bu çok net görülebiliyor...

Apple'la alakası yok ki bunun.

• Apple kendi kuyusunu kazmakta israrli.. Ne kadar sacma ve gereksiz bir urun ;)

• 1- Bu ürünü apple üretmiyor.
    2- Modbook'u üreten firma beyaz macbook çıktığından beri apple ürünleirni wacom tabletlerle birleştiriyor. yeni bir şey değil. 2008 senesinde faaliyetlerini bırakan firma tekrardan işe başlamışçç

Burada yapılan tek şey macbook'un ekranına dokunmatik özelliği kazandırmak falan değil, ekrana eklenen bir wacom yüzeyi, neredyse gerçek kağıda yazmak kadar hassas bir yüzeyi var (ayrıca ekran yüzeyi kağıt hissi verecek şekilde, cam gibi değil..) . Bu ürün daha çok tasarımcılar ve benzeri wacom tablet yüzeyi kullanan profeyoneller için üretilmiş.

Fiyatı pahalı, o ebatlarda aynı deneyimi yaşatacak wacom lcd ekranlı tabletler 1000 dolar civarında. Yani ikisini ayrı ayrı alıyor olsanız:

1200$ Macbook, 1000$ Wacom tablet = 2200$. Hadi buna SSD taktınız, ram aldınız derken fiyatı zaten 2500$'a yükseliyor.

Eh 1000$ 'a aletin garantisini bozmadan yeni bir laptop kasası içerisine laptop+lcd paneli sıkıştırmışlar çok mu

Zaten bu ürün kesinlikle ama kesinlikle ne beni ne de sizi ilgilendiriyor. o zaman burada cahil cahil atıp tutmanın kime ne faydası var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 8 Ekim 2012; 16:55:08 >

• arkadaşlar applecılar alsın onlar alır tarzı yorumlarda bulunmayın her ürünün bir alıcısı vardır biri onu sever biri başka bir şey sever o yüzden bu tarz yorumları bırakalım sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz ürün hakkındaki yorumum ise o fiyata en yüksek ı-mac macbook modelleri bulunabilir bence gereksiz ama birsi sever kullanıcaktır alır bunada kimsenin söz etme hakkı yok diye düşünüyorum

• Aynı sistemi pc ürünleri için yapsalar daha başarılı olmaları kuvvvetle muhtemel. HAckintosh kurulabilen bir sistem de pekala yapabilirler. PC donanımı hep daha mantıklı hem de daha ucuz ve alınabilir olur. Wacom'un alternatifi olmaması grafik tabletleri pahalı kılıyor. Wacom'un kendi ekranlı tabletleri var ve bu çözünürlükte olanı yurtdışı 900-1000 usd civarı satılıyor.
    Düşünce güzel ancak çok pahalı.

• işletim sistemi olayını nasıl çözmüşler ? apple ürünü dışında bi üründe mac os x görmek ilginç
  • Gereksiz bir ürün olmuş.
  • hem 13.3 inch, hem 1280 x 800 pixel bence olmamış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbkaya -- 15 Ekim 2012; 20:56:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felix Felicis

işletim sistemi olayını nasıl çözmüşler ? apple ürünü dışında bi üründe mac os x görmek ilginç

Haberi iyi okusanız anlayacaksınız. Gidip bir MacBook alıyor bu firma. Daha sonra onu dokunmatik hâle getirip satıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuko -- 16 Ekim 2012; 0:39:00 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.