Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10.1 [ Ana Konu ] (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.696
Cevap
86
Favori
474.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CelalDoğan

quote:

Orijinalden alıntı: spyman

quote:

tabletimizin smart remote özelliği ile kumanda olduğunu biliyoruz ve smart tvm de çalıştırdım,
    ancak bluetooth klavye olarak kullanamadım,
    boşuna 120 tl vermek istemiyorum.

bu konuda emek çeken arkadaş varsa çözümünü anlatabilirmi,

ben çözersem söz anlatacağım...

veya dahili wi fi ile çözebilirmiyiz.

vardır bunun çözümü arkadaşlar...

Markette smart tv wi fi remote isimli programı ben telefonda kullandım fena değil. Klavya olarak da iş görüyor

iyi proğram yalnız fare çok yavaş.

tableti wi fi ile tv ye bağlayabildinmi.
    hdmı gibi. ekranı aktarmak için...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CelalDoğan

quote:

quote:

tabletimizin smart remote özelliği ile kumanda olduğunu biliyoruz ve smart tvm de çalıştırdım,
    ancak bluetooth klavye olarak kullanamadım,
    boşuna 120 tl vermek istemiyorum.

bu konuda emek çeken arkadaş varsa çözümünü anlatabilirmi,

ben çözersem söz anlatacağım...

veya dahili wi fi ile çözebilirmiyiz.

vardır bunun çözümü arkadaşlar...

Markette smart tv wi fi remote isimli programı ben telefonda kullandım fena değil. Klavya olarak da iş görüyor

iyi proğram yalnız fare çok yavaş.

tableti wi fi ile tv ye bağlayabildinmi.
    hdmı gibi. ekranı aktarmak için...

Ekranı aktarmayı denemedim, ama wi fi ile tvye bağlanıyorum. All share özelliğini daha çok kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar kiliflar geldi 7 adet var
    Orjinal samsung trdekilerin aksine
    Extra uzantisi oldugu icin dusmelerde kapak acilmaz

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/galaxy-note-10-1-n8000-5-10-ultra-ince-orj-kilif-75551088

• quote:

Orijinalden alıntı: fb33

quote:

Orijinalden alıntı: ToLGaS1700
    Malesef mat değil mat ekran koruyu kullandım ama 3 gün sonra çıkarıp attım açıkçası tavsiye etmiyorum görüntü kalitesini düşürüyor

bende mat olmayan istiyordum onun için özellikle sordum. o zaman sizin verdiğiniz link uygun gibi gözüküyor.

Açıkçası 15 günlük bi araştırma sonucu(ebay,dealextreme,focalprice ve alibaba) en uygun ve en kaliteli kılıfın bu olduğuna karar verdim ve gerçekten çok kaliteli yapmışlar işçilik çok güzel yanında gelen usb aparatı da sorunsuz çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

Arkadaslar kiliflar geldi 7 adet var

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-pda/galaxy-note-10-1-n8000-5-10-ultra-ince-orj-kilif-75551088

kılıfı h...... da dan 120 ye aldım fiyat çok iyiymiş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

Arkadaslar kiliflar geldi 7 adet var

kılıfı h...... da dan 120 ye aldım fiyat çok iyiymiş.

Bedava diyebiliriz hocam :)

• Aynı üründen ben de kullanıyorum sağolsun @noyancelebi'den aldım, arkadaşlarıma da aldım. Herkes memnun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BackConnect -- 30 Ocak 2013; 12:52:26 >
  • Arkadaslar ben note 10.1 almayi dusunuyorum ama yurtdisindan getirtecegim ipad ile hala aralarinda kararsizim size sormak istedigim birkac soru var ekran kalitesi kotu mu cizilmez ekran yokmu amoled yada retina yokmu ve bu n8000 n8005 ve n8010 ne farki var sadece wifi modelini almam gerekiyor yani 1 pasaport hakki var oda dolu

• Note 10.1 almadan önce, ihtiyaçlarınızı gözden geçirmelisiniz.Yani bu aleti ne amaçla kullanacağınız önemli.

Tablet ekranında kalem kullanmak bir şeyler yazmak çizmet notlar alamak ise amacınız zaten bundan daha iyisi henüz yok.Standart tabletlerde,tablet stilusları kullanmakla bunun arasında dağlar kadar fark var.Bence şu anda piyasadaki en üstün tabletlerden birisi.Bu üstün aletin en zayıf olduğu konu ise maalesef ekran çözünürlüğü.

Ekranında 1280*800 piksellik çözünürlük mevcut.Retina ekran değil.,amoled değil.PLS-TFT tarzı LCD ekranı var.Galaxy S3'de kullanılan çizilmeye dayanıklı ekran yapısı var.Ancak bu ekran çözünürlüğü kötü mü? yetersiz mi?...kesinlikle değil.Ortada hiç de öyle abartıldığı gibi bir yetersizlik yok.Gayet güzel,canlı,parlak,kaliteli,görüş açısı yeterli bir ekranı var.

Fakat bir ipad ekranı gibi değil.Eğer amaç ekranda sürekli bir şeyler okumaksa,gözleriniz çok keskinse ve ben bu ekrandaki pikselleri görüyorum diyenlerdenseniz ipad daha uygun olabilir.Bir markette her ikisinin görüntüsünü kendi gözlerinizle bizzat görün.Ali'nin Veli'nin söylediklerine takılmayın.Önemli olan sizin kendi görüşünüz.Ama onun dışında "note 10.1" bence bir numara.

Bir iki aydır sürekli inceliyordum.İki hafta önce nihayet satın aldım.Forumlarda yazılan abartılı ifadeler bazen insanda bir önyargı oluşturuyor.Markete gidip gelip tereddüt yaşıyordum.Fiyatı da biraz fazla gelmişti.Sonuçta aldım ve hiç pişman olmadım.Kalemine ve kullanılışına biraz alışmak gerekiyor.Ama bir kere alıştıktan sonra ve olağanüstü özelliklerini keşfettikçe tam aradığım tablet olduğunu anladım.

Teknosa'dan N8500 modelini aldım.Zaten TR'de satılan satandart model bu.Telefon özelliği inaktive edilmiş.3G ve WİFİ'li model.N8000 esas orijinal telefon özelliği bulunan model.Telefon vergilerinden dolayı TR'de satışı yok diye biliyorum.N8010 hakkında fikrim yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: LokmanHekim

Note 10.1 almadan önce, ihtiyaçlarınızı gözden geçirmelisiniz.Yani bu aleti ne amaçla kullanacağınız önemli.

Tablet ekranında kalem kullanmak bir şeyler yazmak çizmet notlar alamak ise amacınız zaten bundan daha iyisi henüz yok.Standart tabletlerde,tablet stilusları kullanmakla bunun arasında dağlar kadar fark var.Bence şu anda piyasadaki en üstün tabletlerden birisi.Bu üstün aletin en zayıf olduğu konu ise maalesef ekran çözünürlüğü.

Ekranında 1280*800 piksellik çözünürlük mevcut.Retina ekran değil.,amoled değil.PLS-TFT tarzı LCD ekranı var.Galaxy S3'de kullanılan çizilmeye dayanıklı ekran yapısı var.Ancak bu ekran çözünürlüğü kötü mü? yetersiz mi?...kesinlikle değil.Ortada hiç de öyle abartıldığı gibi bir yetersizlik yok.Gayet güzel,canlı,parlak,kaliteli,görüş açısı yeterli bir ekranı var.

Fakat bir ipad ekranı gibi değil.Eğer amaç ekranda sürekli bir şeyler okumaksa,gözleriniz çok keskinse ve ben bu ekrandaki pikselleri görüyorum diyenlerdenseniz ipad daha uygun olabilir.Bir markette her ikisinin görüntüsünü kendi gözlerinizle bizzat görün.Ali'nin Veli'nin söylediklerine takılmayın.Önemli olan sizin kendi görüşünüz.Ama onun dışında "note 10.1" bence bir numara.

Bir iki aydır sürekli inceliyordum.İki hafta önce nihayet satın aldım.Forumlarda yazılan abartılı ifadeler bazen insanda bir önyargı oluşturuyor.Markete gidip gelip tereddüt yaşıyordum.Fiyatı da biraz fazla gelmişti.Sonuçta aldım ve hiç pişman olmadım.Kalemine ve kullanılışına biraz alışmak gerekiyor.Ama bir kere alıştıktan sonra ve olağanüstü özelliklerini keşfettikçe tam aradığım tablet olduğunu anladım.

Teknosa'dan N8500 modelini aldım.Zaten TR'de satılan satandart model bu.Telefon özelliği inaktive edilmiş.3G ve WİFİ'li model.N8000 esas orijinal telefon özelliği bulunan model.Telefon vergilerinden dolayı TR'de satışı yok diye biliyorum.N8010 hakkında fikrim yok.

Çok güzel anlatmissiniz cok tesekkur ederim demin teknosada uzun uzun inceledim ve 4 4 luk ekranindada sıkıntım yok kararim note

• Arkadaşlar S-Note'taki notlarımı Kies ile yedekleyebilir miyim? Ayrıca S-Note un içinden not alınıp, not atılabiliyor mu? Cevaplarsanız sevnirim. Teşekürler.
  • Arkadaşlar sormak istediğim kafamı kurcalayan 3-5 soru var;
    -örneğin sanalkurs,seyretöğren,dizimag vb sitelere girdiğinizde herhangi bir açılmama,donma gibi bir problemle karşılaştınız mı? anladığım kadarıyla multitasking özelliği belirli sayıdaki uygulamayı kapsıyor, bu sitelerden biri açıkken ekranın diğer yarısında stabil bir şekilde not almak ne kadar verimli oluyor ?
    -aldığımız notları pdf e dönüştürebiliyor muyuz ve notları direk pdf okuyucuya aktarabiliyormuyuz, bunu adobede açtığınızda herhangi bir sorunla karşılaştınız mı (açılmama,aldığınız ekran görüntülerinin çıkmaması vb...)
    -office uygulaması ne kadar verimli? örneğin pc de microsoftun office inin libre,open office gibi açık kaynak kodlu yazılımlara göre daha verimli olması gibi
    -usb aparatla harici hdd bağlamayı denediniz mi?(youtubedaki bir incelemede sanırım 16 gb flash takıp çalıştırmıştı) (bir videoda da logitech kol takıp gta oynuyordu deneyen var mı)
    sorularım bunlar ,cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

• Arkadaşlar ben bu cihazdan almayı düşünüyorum ama aklımda bir iki sorun var beni aydınlatırsanız çok makbule geçer.

- Öncelikle bu cihazdan hertürlü siteden video izleyebilir miyim sıkıntı çekmeden bizzat deneyen varmı hertürlü site derken aklınıza sadece facebook yada yotube gelmesin diğer başka video izleme siteleri içinde söylüyorum

- Diğeride hdmi çıkışı ile tv ye bağlanabiliyormu, hangi formatta videoları destekleyip oynatıyor , altyazı desteği nasıl

Şimdiden teşekkürler..
  • Kullanıslı tablet

• quote:

Orijinalden alıntı: dkcem

Arkadaşlar S-Note'taki notlarımı Kies ile yedekleyebilir miyim? Ayrıca S-Note un içinden not alınıp, not atılabiliyor mu? Cevaplarsanız sevnirim. Teşekürler.

kies'i sürüm yükseltmek dışında kullanmadım. S-note da oluşturduğumuz "defter"ler aslında .snb uzantısına sahip bir dosya olarak hafızaya kaydediliyor. Bu dosyaları ister orjinal haliyle isterseniz pdf'e dönüştürüp saklayabilirsiniz

quote:

Orijinalden alıntı: sinefil90

Arkadaşlar sormak istediğim kafamı kurcalayan 3-5 soru var;
    -örneğin sanalkurs,seyretöğren,dizimag vb sitelere girdiğinizde herhangi bir açılmama,donma gibi bir problemle karşılaştınız mı? anladığım kadarıyla multitasking özelliği belirli sayıdaki uygulamayı kapsıyor, bu sitelerden biri açıkken ekranın diğer yarısında stabil bir şekilde not almak ne kadar verimli oluyor ?
    -aldığımız notları pdf e dönüştürebiliyor muyuz ve notları direk pdf okuyucuya aktarabiliyormuyuz, bunu adobede açtığınızda herhangi bir sorunla karşılaştınız mı (açılmama,aldığınız ekran görüntülerinin çıkmaması vb...)
    -office uygulaması ne kadar verimli? örneğin pc de microsoftun office inin libre,open office gibi açık kaynak kodlu yazılımlara göre daha verimli olması gibi
    -usb aparatla harici hdd bağlamayı denediniz mi?(youtubedaki bir incelemede sanırım 16 gb flash takıp çalıştırmıştı) (bir videoda da logitech kol takıp gta oynuyordu deneyen var mı)
    sorularım bunlar ,cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Önceliklehttp://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.36/install_flash_player_ics.apk adresindeki flash playerı yüklemek gerekiyor. Flash player artık google play de olmadığı için manuel kurmak lazım. Kurduktan sonra bütün videolar açılıyor ama bilgisayardaki kadar kusursuz olmuyor. Daha önce android bir cihazdan flash video izlediyseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Multitasking yapabilen stok uygulamalar kısıtlı olmasına rağmen herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Her şey takılmadan çalışıyor. Bunda benim tablete gerekli bir iki program dışında birşey kurmamış olmamda etkili olabilir. Şuradaki adreste kullanıcılar programları modlayarak multitasking'e uygun hale getirmiş.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2039710 bu programlar ne kadar verimli bilmiyorum

office özelliklerini çok verimli bulmadım. Yani bir laptop gibi değil. Belki de alışkanlıktan dolayı böyle geliyordur. Sıfırdan dosya yaratmak biraz zor geldi bana. Yine de kötü değil. Tablete bilgisayardan başka bir alete bağlamadım dolayısıyla yorum yapamayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acxewd -- 31 Ocak 2013; 22:02:41 >

• Arkadaşlar Merhabalar Bizim peder Wifi+3g li olan tablet aldı peder çinden.bir arkadaşı vasıtasıyla.şimdi tablet geldi ama şimdi bu 3 g li olduğu için Turkcell Avea Vodefone a onaylatmamız lazım mı?ayrıca türkçe dil desteğide yok içinde nasıl düzelecek?yolu yordamı söylerseniz sevinirim..Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: acxewd

quote:

Orijinalden alıntı: sinefil90

Arkadaşlar sormak istediğim kafamı kurcalayan 3-5 soru var;

Multitasking yapabilen stok uygulamalar kısıtlı olmasına rağmen herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Her şey takılmadan çalışıyor. Bunda benim tablete gerekli bir iki program dışında birşey kurmamış olmamda etkili olabilir. Şuradaki adreste kullanıcılar programları modlayarak multitasking'e uygun hale getirmiş.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2039710 bu programlar ne kadar verimli bilmiyorum

cihazı rootlayıp 4.1.2 kurduktan sonra xda da paylaşılan apk dosyalarını kurdum.şimdi tablete kurduğum tüm programları çoklu ekranda açabiliyorum.ben pdf okurken bazı kelimelere sözlükten bakarken kullanıyorum.

• Galeri kismindaki cektigim fotograflari nasil duzenleyebilirim acaba ayri klasor olusturup tasimak istiyorum fakat yapamiyorum ayrica isimlendirsem dahi fotograflarda karisma oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kaiser_1453

Arkadaşlar Merhabalar Bizim peder Wifi+3g li olan tablet aldı peder çinden.bir arkadaşı vasıtasıyla.şimdi tablet geldi ama şimdi bu 3 g li olduğu için Turkcell Avea Vodefone a onaylatmamız lazım mı?ayrıca türkçe dil desteğide yok içinde nasıl düzelecek?yolu yordamı söylerseniz sevinirim..Teşekkürler..

Yurtiçi İmei kaydı yaptıracaksınız. Galiba emin değilim AMA 100 tl civarı harç masrafı vardı. Android rom'u güncelleterek dil olayını aşabilirsiniz.

• Bu tablete film atıp izlenebiliyor mu?

• 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.