Şimdi Ara

Samsung Galaxy Note 10.1 [ Ana Konu ] (118. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.696
Cevap
86
Favori
473.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alikartall

quote:

Orijinalden alıntı: cemycl

Bu ürünü, best buy dan almayı düşünüyorum. Ama şöyle bir durum var; yurtdışından aldığım için, türkiyede garanti dışı oluyor. Herhangi bir uluslararası garantisi olmuyor. Sizce bu durum önem arz ediyor mu? Bir arıza durumunda, samsung servisinde bedelini ödeyip tamir ettirme imkanım olur mu?

1. olarak bestbuy'dan Türkiye'ye nasıl gelecek o cihaz direk olarak türkiye'ye getirtme gibi bir şansınız yok.(Bildiğim kadarıyla bu tip ürünlerin gümrüğe takılmadan gelme olasılığı %0)

2. Evet samsung servisleri ücreti karşılığında yurt dışı cihazlarında onarımını yapıyor.

yok kargo ile falan getirtmicem. zaten yurtdışındayım, kendim alıcam mağazadan.

eğer dediğiniz gibi samsung ürünlerini garanti dışı olsa dahi tamir ediyorlarsa, benim için bir sorun kalmaz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alikartall

quote:

Bu ürünü, best buy dan almayı düşünüyorum. Ama şöyle bir durum var; yurtdışından aldığım için, türkiyede garanti dışı oluyor. Herhangi bir uluslararası garantisi olmuyor. Sizce bu durum önem arz ediyor mu? Bir arıza durumunda, samsung servisinde bedelini ödeyip tamir ettirme imkanım olur mu?

1. olarak bestbuy'dan Türkiye'ye nasıl gelecek o cihaz direk olarak türkiye'ye getirtme gibi bir şansınız yok.(Bildiğim kadarıyla bu tip ürünlerin gümrüğe takılmadan gelme olasılığı %0)

2. Evet samsung servisleri ücreti karşılığında yurt dışı cihazlarında onarımını yapıyor.

yok kargo ile falan getirtmicem. zaten yurtdışındayım, kendim alıcam mağazadan.

eğer dediğiniz gibi samsung ürünlerini garanti dışı olsa dahi tamir ediyorlarsa, benim için bir sorun kalmaz.

o zaman problem yok.
  • Arkadaşlar selam cihazı bir aydır kullanıyorum oldukca memnunum
    Ama gelen hediye netbook sonrası fazlalıga düştü.
    ilgilenler için satıyorum
    http://www.sanalpazar.com/Samsung-Galaxy-Note-10.1-Distributor-Garanti-20-Indiri__isp5961723
  • Arkadaşlar N8005 cihazım var. Açıkken USB'ye bağlayınca veya prizdeyken şarj olmuyor. Pilin üzerinde çarpı işareti var. Tablette sorun mu var acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

Arkadaşlar N8005 cihazım var. Açıkken USB'ye bağlayınca veya prizdeyken şarj olmuyor. Pilin üzerinde çarpı işareti var. Tablette sorun mu var acaba ?

Bunu ben de sormuştum zamanında. USB'den gelen akım N8005'in 7000 mAh pili için yeterli değil, en az 2A olması lazım o da adaptöründe var o yüzden şarj olmuyor. Tablet kapalıyken sadece bir miktar şarj ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kego

quote:

Arkadaşlar N8005 cihazım var. Açıkken USB'ye bağlayınca veya prizdeyken şarj olmuyor. Pilin üzerinde çarpı işareti var. Tablette sorun mu var acaba ?

Bunu ben de sormuştum zamanında. USB'den gelen akım N8005'in 7000 mAh pili için yeterli değil, en az 2A olması lazım o da adaptöründe var o yüzden şarj olmuyor. Tablet kapalıyken sadece bir miktar şarj ediyor.

Cevap için teşekkür ederim. Tableti kapalıyken mi şarj etmem lazım. Adaptör ile şarja takınca da aynı sorun oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BraveHeart -- 20 Ocak 2013; 0:14:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fb33

quote:

Nexus ekran daha iyi, görsele önem veriyorsan Nexus 10 daha iyi.

Note 10.1'in en önemli alamet-i farikası kalemi. Not almak isteyenlere hitap eden bir cihaz. Öğrenci olur, saha elemanı olur, satışçı olur onlara yönelik. Benim sahada tuttuğum tüm notlar şimdi tek tablette elimin altında. 2012 için tüm defterleri 2-3 tıkla görebiliyorum.

Özetle işlev peşindeysen Note 10.1 daha iyi.

öncelikle cevap için teşekkürler. aslında ben de benzer ihtiyaçlardan dolayı almayı düşünüyorum, genellikle not almak ve işe giderken yolda geçen sürede pdf okumak için. nexus' un ekran iyi olduğu için yazılar daha iyi okunuyor diyorlar. kaleme gelince nexus alırsam bir tanede kalem almayı düşünüyorum.
    soruyu buraya sormamda ki amaç son zamanlarda note alıp sonra elinden çıkartmaya çalışanlar çoğaldı. acaba üründe kronik bir sorun mu var ? veya ürün yeterince iyi değil mi? diye siz kullananlara sorayım dedim.
    eğer nexus pazartesi istanbul bilişimde olmaz ise note alacağım ve doğru bir karar mı vermiş olacağım emin olmak istiyorum.

Not almak istiyorsan o zaman bu tablet sana göre. PDF de rahatça okursun hiç problem olmaz. Ama kalem olayı apayrı, N8005'de donanım olarak Wacom tabanlı digitizer var o yüzden normal kalem gibi hassas çalışıyor. Nexus'da alacağın kalem tombul uçlu kapasitif kalem olacaktır sanırım, onunla da not almak sanmıyorum ki mümkün olsun.

Cihaz ile ilgili kronik hiçbir sorun yok, ama dediğim gibi özel bir cihaz bu herkese hitap etmez. O yüzden satmak isteyen olabilir. Adam sadece oyun ya da video için tablet alıyorsa bu cihaz 2 gömlek fazla gelir

Edit: Wcam ne ya, Wacom yazacaktım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kego -- 20 Ocak 2013; 14:44:33 >
  • quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkür ederim. Tableti kapalıyken mi şarj etmem lazım. Adaptör ile şarja takınca da aynı sorun oluyor.

Tablet açıkken adaptöre bağla. Şarj etmesi lazım normal. Eğer etmiyorsa başka adaptörle dene, Yine şarj etmiyorsa servise göndermen gerekebilir. Ama adaptörler orjinal olacak ona dikkat, çünkü amperaj yüksek. Piyasa/yan sanayi adaptörleri çok az amper veriyor, onlar da şarj sorunu çıkartabilir.
  • quote:

quote:

quote:

Note 10.1'in en önemli alamet-i farikası kalemi. Not almak isteyenlere hitap eden bir cihaz. Öğrenci olur, saha elemanı olur, satışçı olur onlara yönelik. Benim sahada tuttuğum tüm notlar şimdi tek tablette elimin altında. 2012 için tüm defterleri 2-3 tıkla görebiliyorum.

öncelikle cevap için teşekkürler. aslında ben de benzer ihtiyaçlardan dolayı almayı düşünüyorum, genellikle not almak ve işe giderken yolda geçen sürede pdf okumak için. nexus' un ekran iyi olduğu için yazılar daha iyi okunuyor diyorlar. kaleme gelince nexus alırsam bir tanede kalem almayı düşünüyorum.
    soruyu buraya sormamda ki amaç son zamanlarda note alıp sonra elinden çıkartmaya çalışanlar çoğaldı. acaba üründe kronik bir sorun mu var ? veya ürün yeterince iyi değil mi? diye siz kullananlara sorayım dedim.
    eğer nexus pazartesi istanbul bilişimde olmaz ise note alacağım ve doğru bir karar mı vermiş olacağım emin olmak istiyorum.

Not almak istiyorsan o zaman bu tablet sana göre. PDF de rahatça okursun hiç problem olmaz. Ama kalem olayı apayrı, N8005'de donanım olarak Wcam tabanlı digitizer var o yüzden normal kalem gibi hassas çalışıyor. Nexus'da alacağın kalem tombul uçlu kapasitif kalem olacaktır sanırım, onunla da not almak sanmıyorum ki mümkün olsun.

Cihaz ile ilgili kronik hiçbir sorun yok, ama dediğim gibi özel bir cihaz bu herkese hitap etmez. O yüzden satmak isteyen olabilir. Adam sadece oyun ya da video için tablet alıyorsa bu cihaz 2 gömlek fazla gelir

http://dukkanlar.gittigidiyor.com/AdonitJOTJOTPROSTYLUSPCKALEM/

Şu kalemlerden olsa diğer tabletlerde çizimden yine bir nevi zevk alınabilir mi hiç tecrübe ettiniz mi?
    Forumda bu tarz kalem kullanan pek yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanos

Şu kalemlerden olsa diğer tabletlerde çizimden yine bir nevi zevk alınabilir mi hiç tecrübe ettiniz mi?

Ben bundan denedim ama memnun kalmamıştım. Sonuçta N8005'in aynı deftere yazar gibi yazabilenm doğal kalemiyle kıyas dahi edilemez. Çizim hadi neyse de not almak neredeyse imkansız. Belirttiğim üzere bu tip kalemli tabletlerde digitizer var ve bu nedenle hassasiyet çok yüksek. Diğerlerinde (ipad, nexus) ekran belki daha kaliteli ama digisitizer olmadığı için kalem olayı olmuyor. Kalem önemliyse seçenekler daralıyor.
  • quote:

Tablet açıkken adaptöre bağla. Şarj etmesi lazım normal. Eğer etmiyorsa başka adaptörle dene, Yine şarj etmiyorsa servise göndermen gerekebilir. Ama adaptörler orjinal olacak ona dikkat, çünkü amperaj yüksek. Piyasa/yan sanayi adaptörleri çok az amper veriyor, onlar da şarj sorunu çıkartabilir.

Hocam prizden kaç saatte şarj oluyor ortalama ?
  • quote:

quote:

Ben bundan denedim ama memnun kalmamıştım. Sonuçta N8005'in aynı deftere yazar gibi yazabilenm doğal kalemiyle kıyas dahi edilemez. Çizim hadi neyse de not almak neredeyse imkansız. Belirttiğim üzere bu tip kalemli tabletlerde digitizer var ve bu nedenle hassasiyet çok yüksek. Diğerlerinde (ipad, nexus) ekran belki daha kaliteli ama digisitizer olmadığı için kalem olayı olmuyor. Kalem önemliyse seçenekler daralıyor.

Ups, almayı düşünüyordum ancak 60-70 lira böyle bir deneme için az bir miktar değil. Ben en iyisi şurdan burdan elime geçerse bir bakayım. Samsung bu tabletin ikincisini çıkarır mı/yada yılın ne zamanı çıkarır çıkarırsa (Note II 10.1). Hiç haber yok, ya da ben bulamadım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: arce0706

Arkadaşlar selam cihazı bir aydır kullanıyorum oldukca memnunum
    http://www.sanalpazar.com/Samsung-Galaxy-Note-10.1-Distributor-Garanti-20-Indiri__isp5961723

2.el icin fiyat yuksek.
    O fiyata sifir 12 ay taksitli satislar var.

Eger siyah ise 950 Tl ye alabilirim.
    Beyaza 750 Tl.
    Ilgilenirsen PM at.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sas_sas

quote:

2.el icin fiyat yuksek.

Beyaza 750 Tl.
    Ilgilenirsen PM at.

Dediğin fiyata beyaz bulursan haber ver ben de alayım...
    İhtiyac fazlası dediysem çöpe atacagım demedim. Birine hediye ederim daha iyi.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Not almak istiyorsan o zaman bu tablet sana göre. PDF de rahatça okursun hiç problem olmaz. Ama kalem olayı apayrı, N8005'de donanım olarak Wcam tabanlı digitizer var o yüzden normal kalem gibi hassas çalışıyor. Nexus'da alacağın kalem tombul uçlu kapasitif kalem olacaktır sanırım, onunla da not almak sanmıyorum ki mümkün olsun.

Hocam ben de düşündüm böyle fakat ince uçlu kalem de olsa not alırken elimizi ekrana dayayarak kullanıyoruz sonuçta Note 10.1'de el dokunuşunu algılama seçeneğini açılabiliyor dolayısıyla not defterine yazar gibi yazı yazılabiliyor diye biliyorum. ipad'de falan böyle bir özellik nasıl yapılır bilemem JB ile belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ouz77 -- 20 Ocak 2013; 12:24:27 >
  • Ya bir nevi o halledilir, kağıt, koyulur vs. çok büyük problem değil ama(tabiki el dokunmasını iptal etmek samsungta çok büyük bir rahatlık), hassasiyet önemli. yavaş yavaş çizerken çizgi titrerse hiçbir işe yaramaz çünkü. parmakla hızlı çizildiğinde problem yok, yavaş çizildiiğinde titriyor çünkü :)
  • quote:

tamda pazartesi istanbul bilişimden sipariş verecektim, bunu okuduğum iyi oldu. sanırım biraz daha araştırmam gerek. eğer nexus da kalem deneyimi note'da olduğu kadar iyi değilse almaya değmez benim için. cevapların için teşekkürler.
  • N8000 4.1.2 yükledim. dokunmatik ekran iyileşmiş, telefon ve sms fonksiyonları çalışıyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sas_sas

quote:

2.el icin fiyat yuksek.

Beyaza 750 Tl.
    Ilgilenirsen PM at.

Dediğin fiyata beyaz bulursan haber ver ben de alayım...
    İhtiyac fazlası dediysem çöpe atacagım demedim. Birine hediye ederim daha iyi.

SONUÇTA 1200 tl'ye 12 taksitle son günlerde bir kaç yerde satıldı.
    İkinci ele bu kadar fiyat istenmesi abartılı. 950 tl siyah ve beyaz için iyi fiyat.
  • quote:

Usb'den şarj olmaz dostum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.