Şimdi Ara

Yeni Renault Clio 0.9 TCE Test Sürüş İzlenimleri (video + foto ) (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
435
Cevap
8
Favori
51.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • merabalar. konu bayağı beklemiş.. 1.5 dizel, ikon,90 bg, start and stop araç satın aldım. ama teslim almadım:))..YILDIZ SİYAHI .. inşallah kısmetse ocakta teslim alacağım..
    taşıt pulu ve trafik sigortası kendilerine ait.. 43 tl ye anlaştık.. 15 bin peşin verdim.. 28 bin renault finans kredisi kullandım.. ayda 940 tl.. 36 ay..

aracımın arka camları da otomatik miş.. ayrıca iki aynası da katlanabiliyor muş.. aralık 10 dan sonra üretilen modeller böyleymiş.. tabi icon için..

benim merak ettiğim konu şu.. hiç siyah clio 4 görmedim:))) keşke onun da test sürüşü vs olsa..
    ikinci merak ettiğim konu: balıkesirde test sürüşü yapan, forumdaki arkadaş, siyah icon un jantlarının da siyah renk olduğunu söylemişti.. acaba benim aracın jantları ne renk olur?? duman grisi modelinde gri ve siyah ikili renk..harika duruyor. bu rengi benim siyah araca monte edemez miyiz?? yani renault ya rica etsek vs))).. olmaz mı? selamlar saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestnewyorker -- 28 Aralık 2012; 3:08:39 >
  • Merhabalar

Yeni Reno Clio 0.9 Turbo teknoloji FULL olandan alıcam fakat bir kaç sorum var test eden arkadaşlara veya bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim.

Arabanın motoru çok düşük bu acaba araba da 4 kişi iken bir problem yaratır mı ?
    Örneğin bazı arabalar kullandım 1.2 motorlu yokuş yukarı çıkarken çok zorlanıyordu. Acaba bunda da böyle bir problem olabilir mi sizce ? Veya test eden arkadaşların izlenimleri tam olarak nedir ? Bu fiyatta alınmaya değecek bir arabamıdır ?
    Benim gözlemlerime göre bu fiyata alınabilecek araba sadece bu var. Hyundai i20 filan baktım fakat pek hoşuma gitmedi.

Cevaplanırsa sevinirim, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NnxAli

Merhabalar

Yeni Reno Clio 0.9 Turbo teknoloji FULL olandan alıcam fakat bir kaç sorum var test eden arkadaşlara veya bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim.

Arabanın motoru çok düşük bu acaba araba da 4 kişi iken bir problem yaratır mı ?
    Örneğin bazı arabalar kullandım 1.2 motorlu yokuş yukarı çıkarken çok zorlanıyordu. Acaba bunda da böyle bir problem olabilir mi sizce ? Veya test eden arkadaşların izlenimleri tam olarak nedir ? Bu fiyatta alınmaya değecek bir arabamıdır ?
    Benim gözlemlerime göre bu fiyata alınabilecek araba sadece bu var. Hyundai i20 filan baktım fakat pek hoşuma gitmedi.

Aklınızda performans hakkında kesinlikle soru işareti kalmasın.

En yakın arkadaşıma ilk çıktığı hafta aldırdım , 3-4 aydır kullanıyorlar , sürekli olarak ankara şehir içi yoğun trafik ve GENEL TÜKETİM 6.5 LT.

Bu araç'da şu an kış lastiği var ve kışın yakalanmış bi ortalama. Kış lastikleri çıkarsa ve havalar toparlanırsa 6 lt civarı bi tüketim olur diye tahmin ediyoruz.

Ankara'yı biliyorsanız araç G.O.P. ve Yenimahalle arası sabah ve akşam trafiğinde kullanılıyor sadece.

Bu fiyata kesinlikle alınabilecek bi araçdır , pişman olmazsınız diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HondAta

quote:

Orijinalden alıntı: NnxAli

Merhabalar

Aklınızda performans hakkında kesinlikle soru işareti kalmasın.

En yakın arkadaşıma ilk çıktığı hafta aldırdım , 3-4 aydır kullanıyorlar , sürekli olarak ankara şehir içi yoğun trafik ve GENEL TÜKETİM 6.5 LT.

Bu araç'da şu an kış lastiği var ve kışın yakalanmış bi ortalama. Kış lastikleri çıkarsa ve havalar toparlanırsa 6 lt civarı bi tüketim olur diye tahmin ediyoruz.

Ankara'yı biliyorsanız araç G.O.P. ve Yenimahalle arası sabah ve akşam trafiğinde kullanılıyor sadece.

Bu fiyata kesinlikle alınabilecek bi araçdır , pişman olmazsınız diyorum.

Teşekkür ederim yorumunuz için. :)
  • Bir soru daha sormak istiyorum. Opsiyonel olarak geri görüş kamerası eklenebiliyormuş fakat internette hiç bir resmini göremedim acaba geri görüş kamerası olursa ne kadar fiyat farkediyor
  • Bu araca ait sağşamlık test yani euroncap [ ÇARPIŞMA TESTİ ] sonuçlarına aşağıdan bakabilirsiniz

http://www.euroncap.com/results/renault/clio/484.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarinca -- 21 Mayıs 2013; 5:48:56 >

• İNTERNET ÖZELLİĞİNİ Merak eden arkadaşlar için 2013 yeni modellerinde olan versiyonlar ve yukarıda özellik resimi

NAVİGASYON multi media sistem jOY modelleri dışında standart tüm versitonlarda.

R LİNK İNTERNET BAĞLANTILI multi medya sistemleri bazı modellerinde sıtandart olarak veriliyor.

Bu özelliği olan modeller için OPSİYONEL olarak geri dönüş kamerası eklenebiliyor.

İnternet bağlantısi ise araç alındıktan sonra 1 yıl ÜCRETSİZ sonraki yıllar için ücrentilecekmiş.

R LİNK İNTERNET BAĞLANTILI MODELLER

- Yeni Clio Icon 1.2 16V 75 BG OPSİOANEL
    - Yeni Clio Icon 1.5 16V 75 BG OPSİOANEL

- Yeni Clio Icon Turbo 90 bg Stop & Start STANDART
    - Yeni Clio Icon 1.5 dCi 90 bg Stop & Start STANDART

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarinca -- 21 Mayıs 2013; 20:29:20 >
  • bi hort yapayım bari
  • dostlar bende konuyu hortlatmış olacağım ama konuya bu kadar hakim arkadaş görünce, yeni bir konu açmaktansa burda devam etmenin doğru olacağını düşündüm.

Şirkette kullandığımız araçları değiştirme kararı verdik. Clio4 leride tasarım olarak çok beğendik.

Şimdi 1 tane düz vites, 1 tanede otomotik vites alacağız. İkinci el. Sıfır almaya bütçe yetmez. Araç fiyatları çok pahalanmış.

Düz vites olan konusunda hangisini alsak bilemedik. 1.2 mi, 0.9 mu yoksa 1.5 dizel mi? Yılda 15-20 bin civarı yol yapacaktır?

Otomotik vites olan içinde hiç tüketimi nedir bilen var mı? Şuanda Hyundai i20 otomotik kullanıyoruz ve 10-11lt yakıyor. İnanılmaz.

Tavsiyeniz ne olur bana?
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: medun

dostlar bende konuyu hortlatmış olacağım ama konuya bu kadar hakim arkadaş görünce, yeni bir konu açmaktansa burda devam etmenin doğru olacağını düşündüm.

Şirkette kullandığımız araçları değiştirme kararı verdik. Clio4 leride tasarım olarak çok beğendik.

Şimdi 1 tane düz vites, 1 tanede otomotik vites alacağız. İkinci el. Sıfır almaya bütçe yetmez. Araç fiyatları çok pahalanmış.

Düz vites olan konusunda hangisini alsak bilemedik. 1.2 mi, 0.9 mu yoksa 1.5 dizel mi? Yılda 15-20 bin civarı yol yapacaktır?

Otomotik vites olan içinde hiç tüketimi nedir bilen var mı? Şuanda Hyundai i20 otomotik kullanıyoruz ve 10-11lt yakıyor. İnanılmaz.

Tavsiyeniz ne olur bana?
    Teşekkürler

15-20.000 km civarını buluyorsanız dizele yonelmeniz sanki daha mantıklı gibi.

0.9 tce en yakın arkadaşımda var , ankara yogun trafikte kullanılıyor 6.5 - 7 lt civarı bi tüketimi var. Bu reel ve gerçekci bi tüketim değeri. 0.9 tce motorlar ekonomik olarak gerçekten iyi ama benzinli olması 20.000 km civarında bi ortalama için fazla yakıt gideri olabilir. Gerçi vergi avantajıda var 0.9 motor'un ama bilemedim.
  • NET 1.5 dCi 90 TCE 90 dan 100 km 1.5 litre az yakar
  • medun M kullanıcısına yanıt
    NET 1.5 dCi 90 TCE 90 dan 100 km 1.5 litre az yakar
  • Teşekkür ediyorum bilgiler için.

Hyundai i20
    VW Polo
    Opel Corsa
    Renauly Clio

bu araçların Polo ve Clio arasında kalmıştık. Polonun da seneye kasa değiştireceğini öğrendik. O yüzden clioda karar kıldık.

Şirket için hem otomotik hem düz vites ihtiyacımız var. O yüzden Clio şimdilik hem fiyat hemde ekonomik kullanım açısından mantıklı görünüyor.

dizelleri ikinci elde dahi 42-43bin tl en düşük. biz yılda max 20bin km yapıyoruz. O yüzden 0.9 da uygun bir çözüm olacak gibi.

Teşekkür ediyorum bilgileriniz için
  • Merhaba arkadaşlar bende 2015 model 0.9 55.000 km de icon donanımlı olanı almak üzereyim sizinde fikirlerinizi almak isterim tavsiye edermisiniz bir sorun yaşarmıyım fiyatı 43.000tl düşünceleriniz benim için önemli şimdiden teşekkür ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.