Şimdi Ara

Yeni Renault Clio 0.9 TCE Test Sürüş İzlenimleri (video + foto ) (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
435
Cevap
8
Favori
51.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son edinilen bilgilere göre; Ankara'daki showroomlara gelen araçların tamamı satılmış. Şu anda sipariş verilmesi durumunda 50 gün gibi bekleme sürelerinden söz ediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz®

Touch 0.9 Turbo 90 ile bugün test sürüşü yaptım ustaaa o motor sesi beni bitirdi yaaa beni benden aldı resmen o ses !

Chip ile 110-120 PS olur artık.
  • bilgi ve deneyim aktarımlarınız için teşekkürler..fransız camiasında yine dişe tırnağa dokunacak işleri renault yapıyor..daha önce ki pejo ve citröen deneyimlerim tam bir fiyaskoydu..megane 2 dynamic fluence ve rs araçlarını deneme şansım oldu pejo ve citröenden daha iyi araçlar (hızlanma yakıt)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Son edinilen bilgilere göre; Ankara'daki showroomlara gelen araçların tamamı satılmış. Şu anda sipariş verilmesi durumunda 50 gün gibi bekleme sürelerinden söz ediliyor.

Bugün Armada yanındaki maiste test sürüşü yaptım. Yeni araçlar kasım ortası-sonu gelecekmiş. 30-40 civarı. 50 gün çok yaw
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkwasheree

quote:

Son edinilen bilgilere göre; Ankara'daki showroomlara gelen araçların tamamı satılmış. Şu anda sipariş verilmesi durumunda 50 gün gibi bekleme sürelerinden söz ediliyor.

Bugün Armada yanındaki maiste test sürüşü yaptım. Yeni araçlar kasım ortası-sonu gelecekmiş. 30-40 civarı. 50 gün çok yaw

Renault Clio Turbo Icon bu araba için fiyat aldınız mı acaba? acaba 36,490 TL olan liste fiyatındanmı satıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: resteddis

quote:

quote:

Renault Clio Turbo Icon bu araba için fiyat aldınız mı acaba? acaba 36,490 TL olan liste fiyatındanmı satıyorlar?

Opak renk (beyaz) + 0.9 tce icon + trafik sigortası 36.800 tl fiyat veriyorlar ve herhangi bi indirim yok.

Metalik renk için 800 tl fiyat farkı isteniyor. Şimdilik ilk parti araçların hepsi satıldı ve araç kalmadı. Bugün opsiyonlatabileceğimiz bi araç bulamadık.

Kasım'ın ilk haftası gibi bayilere araçlar gelmeye başlayacak ve kasım ortası gibi teslim alırsınız araçlarınızı. Şu an talep inanılmaz.

Showroom'a gelen herkes direk clio'ya odaklanıyor ve bi çok kişi alma niyeti ile bakıyor.
  • ya ben sivastaki bayiden sordum çok daha yüksek fiyat çektiler. aynı sizin özelliklerden söyledik. kasımda almaya kalksak yüzde 3 ötv zammı yansıyacak haliyle fiyatı artacak. bu ay almak istiyordum ya. şimdi siparişi alamıyorlar mı acaba. arabanın elime geçmesi için acelem yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resteddis -- 13 Ekim 2012; 23:53:04 >
  • yalnız benim bugun test sürüşü yaptığım araçta stop and start vardı. iconlarda bu özellik yok galiba değilmi. e ben hangi clio'ya bindim acaba. 0.9 motorlu olduğuna eminim ama:)
  • kasım ayında ötv zammının yansıyacağı yalanına nasıl inandırmışlar milleti helal olsun....
  • Ben dizel start stoplu icon için konuştum kasım başı ortası gibi elimizde olacak dediler. Ayrıca muhtemelen yılbaşına kadar zam olmayacak ama kesin değil dedi satış elemanı. Şahsen 42.500 bir clio için fazla gibi ama piyasaya baktığımızda aynı paralara bu kadar dolu ve en az 5 sene güncelliğini koruyacak başka bir araba yanılmıyorsam sadece pejo 208 var onunda 1.6hdi aynı dolulukta olanı 50bin tl sınırında. Bence clio 4 alınası bir araba olmuş.
  • quote:

yalnız benim bugun test sürüşü yaptığım araçta stop and start vardı. iconlarda bu özellik yok galiba değilmi. e ben hangi clio'ya bindim acaba. 0.9 motorlu olduğuna eminim ama:)

Icon donanım olarak en dolusu. 0.9 s&s lu icon kullanmışsınızdır.
  • quote:

quote:

yalnız benim bugun test sürüşü yaptığım araçta stop and start vardı. iconlarda bu özellik yok galiba değilmi. e ben hangi clio'ya bindim acaba. 0.9 motorlu olduğuna eminim ama:)

bu model için kaç tl fiyat aldınız?

ötv zammı yansımayacak mı? o zaman ben Renault Clio 1.5 DCi Joy modelini mi beklesem acaba. daha üretim aşamasındaymış satışa çıkmadı dedi yetkili.
  • Arkadaşlar selamlar.

Bugün sonunda ben de aracı test etme olanağı buldum.

Genel olarak beğendiğim bir araç oldu. Bana göre olumlu özellikleri;

1. Eski kasalara oranla çok daha iyi bir dış tasarım.

2. Özellikle Icon donanım gayet dolu ve birkaç hafta sonra gelecek modellerde arka camlar otomatik olacak bilgisi verildi tarafıma ama çok da emin değilim.

3. Yolda gidişi, yol tutuşu gayet iyi. Kendi araçlarımı kullanma şeklime göre çok sakin kullansam da araç beni tedirgin etmedi.

4. 0.9 litrelik motor Icon donanımla alınabilir bir fiyata sahip.

Beğenmediğim özelliklerini saymam gerekirse;

1. 0.9 litrelik motor kağıt üzerinde performans olarak verimli görünse de 135 NM'lik torka sahip olduğunu kesinlikle belli ediyor, ki zaten turbo bir motor için çok geç olan 2500 devirde gelen 135 NM'lik tork ile bence araç biraz hantal, ben o anlatılan performansı göremedim. ( Bu konu biraz spesifiktir, performanslı gelen arkadaşlarıma da kesinlikle saygı duyarım.)

2. İç mekan dış mekana göre çok vasat, piano black ile kalite etkisi yaratılmaya çalışılsa da genel olarak kalitesiz ve çizilecek gibi duruyor, torpidonun üzerindeki bölme ise bana göre tam felaket. Bu arada arka cam çok dar, görüş açısı kötü ve arka koltuklardaki özellikle baş mesafesi zayıf.

3.Vites yolları ve geçişlerini hiç ama hiç beğenmedim, vites eski Renault'lardaki gibi titremiyor ama bunu da belirteyim.

4. 70-80 ile giderken bile büyük yan aynalardan dolayı rüzgar sesi mevcut. Genel yalıtımı ise fena değil.

Araç hakkındaki düşüncelerim bunlar ancak tekrar test edeceğim, çok uzun bir güzergahta test edemedim. Bu arada sağ ayağıma çok da dikkat etmeyerek yaptığım bu test sonucu aracın başta sıfırladığım ortalama yakıt tüketimi 7.5 litre/100 km oldu ki daha dikkatli kullanımlarda 6.5-7 litrelere rahatlıkla düşürebilir diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

bu model için kaç tl fiyat aldınız?

ötv zammı yansımayacak mı? o zaman ben Renault Clio 1.5 DCi Joy modelini mi beklesem acaba. daha üretim aşamasındaymış satışa çıkmadı dedi yetkili.

Açıkçası fiyat olarak nette yazandan aşağı bir fiyat almanız çok zor çünkü bugün 2 saat kadar bayide kaldım ve inanın en az 150kişi gelip gitmiştir ve büyük bir kısmı sadece clio 4 ile ilgileniyordu. Randevum olmasaydı test sürüşü dahi yapamazdım ki buna rağmen 20dk gecikmeli yapabildim test sürüşünü. Ötv konusuna bişey diyemem ama satış temsilcisi büyük ihtimal zam yılbaşından önce gelmez ama kesin konuşamıyorum malesef dedi.
  • keşke nette yazan fiyata alabilsem 2-3 bin tl fazlasını söylediler. kredi kullanacağım için olabilr mi acaba?
  • Fikrim yok. Kredi kullandırıyorlar mı onu bile bilmiyorum. Forumda bilgisi olan elbet birileri çıkacaktır.
  • Kredi oranı 1,02 ING BANK kullandırıyorlar.
  • Örnek olarak , ( Masraflar 600 TL tutar. Kasko mecbur olursa bu rakama dahil değil. Kasko yıllık 1500 -2000 TL tutar)

18.000 TL 36 ay Taksit için ayda 600 TL ödenir. ( 3600 TL faiz ödenir)

24 ay Taksit için ayda 850 TL ödenir. ( 2400 TL faiz ödenir)

10.000 TL 24 Ay için ayda 472 TL

36 Ay için 333 TL ödenir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erensan -- 14 Ekim 2012; 11:34:23 >
  • bugün ankara test edebildim aracı sonunda hafta sonu herkes clio 4 e hücüm etmişti test için bu motordan ve segmentten performans bekleyenleri anlamak zor bence arac motoruna göre gayet yeterli performans sunuyor. yakıtı gayet başarılı düzgün ve tek el kullanımda güzel değerler elde edlilir kolaylıkla. yol tutuşunu (konya yolunda girdiğim makaslarda her ne kadar onaylamasamda bu hareketi test için yaptım ) yine segmente göre başarılı buldum direksiyon tepkileride yerindeydi hıza duyarlı olması da cabası. yokuş kalkışlarında aracı rahat kaldırdı torku düşük devirde sunmasını etkisi büyük bunda ama yüklüyken nasıl olur onu test edemedim yokuş kalkış desteği başarılı çalışıyordu. motor sesi ilk zamanlarda güzel gelebilir ama sonrasında belki can sıkabilir. Ve bu araca 3 farklı ses seçeneği gelecekmiş birtanseide f1 olacağını söyledi yetkili. Genel olarak bir kaç eksiklik dışında bence başarılı bir araç olmuş belki ufak bir makyajla o eksiklikleride telafi ederler. İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

Orijinalden alıntı: ricopas

Aracı bugün denedim. 0.9 motorun performansı harika hele o sesi yok mu o ne yaa öyle bittim resmen. Ama araç tamamen spor araç mantığıyla tasarlandığı için arka taraf çok basık olmuş( en azından geçen hafta test sürüşü yaptığım punto ya göre ) Bayi 0.9 Turbo Icon için 37.495 TL fiyat verdi. Kesinlikle pazarlık yapmadılar. Fiyat Clio da standart hangi bayiden alırsanız alın fiyat değişmeyecek dedi.Bu arada araba yok. Gelenler satılmış. Şimdi alırsanız Aralık 15 gibi aracınız gelir dedi. Tabii fiyat da değişkenlik gösterebilir.

nerde oturuyorsunuz?

aralıkda araba mı gelirmiş yahu? clio burada üretiliyor zaten.. adam sizi yemiş.. ürünleri bir an önce satmak için

Hocam kimsenin kimseyi yediği yok. Adam satmak için orada neden daha önce teslim edeceği araç için ileri bir tarih verip müşteriyi kaçırsın. Araç suan çok buyuk talep görüyor. 22 tane sipariş geçtik dedi. İsterseniz zahmet edip bir bayiye Gidin bakalım sizi de mı yiyecekler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.