- x
Yeni Renault Clio 0.9 TCE Test Sürüş İzlenimleri (video + foto )
430 Cevap41557 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 [4] 6 7 8      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

91 Mesaj
7 Ekim 2012; 21:30:01 

quote:

Orijinalden alıntı: erensan

Verdiğiniz fiyatta ilave donanım mı var ? Bana yüksek geldi.

yok belki jantları 17'' dir garip değil mi ?

Samsung 46F8000, Samsung Note3 N9000, Vu+ Duo2

91 Mesaj
7 Ekim 2012; 21:47:35 

quote:

Orijinalden alıntı: erensan

Verdiğiniz fiyatta ilave donanım mı var ? Bana yüksek geldi.

walla durum aynen budur belki jantları 17 '' dir ama bununla ilgili birşey söylemedi,burada yazmış bir arkadaş o da balıkesirde sormuş 38950 :)) sanırım bir süre beklemek lazım şu bayilerin kafa karışıklığı bir gitsin sonra alım yapalım başka türlü olmayacak bu iş...

1547 Mesaj
7 Ekim 2012; 22:01:07 

@dkc44
Selamlar hocam.Bayiyle fiyatın benzinli bir Arac icin Cok olduğunu uygun bir dille anlatınca 37.600'e kadar düştüler.Bizim şimdilik niyetimiz yok ama ciddi olsaydık kırmızı Araci 37.250'ye kadar birakirlardi.
Selamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

'12 Kia Rio CRDI Fancy İncelemesi
'06 Nissan Micra 1.2 Mood 3K
2014 YGS/LYS
Sonsuza kadar Del Sol...

BalıkesirSpor

91 Mesaj
7 Ekim 2012; 22:09:52 

quote:

Orijinalden alıntı: MrAssassin

@dkc44
Selamlar hocam.Bayiyle fiyatın benzinli bir Arac icin Cok olduğunu uygun bir dille anlatınca 37.600'e kadar düştüler.Bizim şimdilik niyetimiz yok ama ciddi olsaydık kırmızı Araci 37.250'ye kadar birakirlardi.
Selamlar.

Selam üstadım, ayni fikirdeyim bakalım alıcıyım ama acelem de yok açıkcası 3 hafta sonra fuar da anlarız net olarak neyin ne olduğunu ;) ama bu fiyatlarda direnirlerse c sınıfı düşünmeye başlayacağım... bakalım kısmet hakkımızda hayırlısı ne ise öyle olsun ;)

1547 Mesaj
7 Ekim 2012; 22:18:05 

quote:

Orijinalden alıntı: dkc44

Selam üstadım, ayni fikirdeyim bakalım alıcıyım ama acelem de yok açıkcası 3 hafta sonra fuar da anlarız net olarak neyin ne olduğunu ;) ama bu fiyatlarda direnirlerse c sınıfı düşünmeye başlayacağım... bakalım kısmet hakkımızda hayırlısı ne ise öyle olsun ;)

Hayırlısı hocam.

'12 Kia Rio CRDI Fancy İncelemesi
'06 Nissan Micra 1.2 Mood 3K
2014 YGS/LYS
Sonsuza kadar Del Sol...

BalıkesirSpor

518 Mesaj
7 Ekim 2012; 22:40:25 

Güzel ve samimi inceleme için teşekkürler.

8085 Mesaj
7 Ekim 2012; 23:16:26 

Güzel inceleme. Teşekkürler.

Bu araç normal markalar arasında B sınıfların içinde en iyisi bence.

Copyright © 2010/2011/2012/2013/2014 Burada yazdıklarımın tamamı hayal ürünüdür ve gerçek değildir, zotacing sorumlu tutulamaz...Yazdıklarıma inanmayın ve üzerinize almayın/alınmayın.

3255 Mesaj
7 Ekim 2012; 23:23:10 

quote:

Orijinalden alıntı: V.K.

Siz konuyu yanlış anlamışsınız bence.

Ben ne kimseye ankaralı,istanbullu diye ayırım yaparım,ne de bu adamlara objektif değilsiniz ,şöylesiniz ,böylesiniz, diye ithamda bulunurum.Emeklerine saygım vardır ve birçoğu incelemelerini de takip ederim yorum yazmasamda,sağolsunlar güncel araçlar ile karşımızdalar ve izlenimlerini aktarıyorlar.

Benim söylemek istediğim şey;

Yapıyorsanız clio 4 incelemesi testi vs.Yazın izlenimlerinizi,yapın incelemenizi test sürüşünü,yazın yorumlarınızı bitti gitii.
A bak "x" marka da "bıdıbı" ha bunun yanında yazarsa adam.Bunun adı milleti tahrik etmektir.Kimse kusura bakmasın.Benim onlarla hiç bir sorunum olmadı ama kullandıkları dil ve takındıkları tavır buradaki pek çok kişiyi rahatsız ediyorsa dönüp kendilerine baksınlar sadece diyorum ben.

Bugün ben de clio 4'ü inceledim,izlenimlerimi de aktarırım.Ancak ezik hissetmemi sağlayacak bir nokta yok,onuda belirteyim.

Kimsenin ekonomik durumunu veya bindiği arabayı aşağılayacak kadar "ham" değilim çok şükür.Mareası ile benim corsamdan daha memnunda olabilir hatta.Ama adam kalkıp incelemenin yanında insanların araçlarına da sallarsa bende bunu yazdığım için kusura bakmasın kimse.

Arkadaşım herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değil. Özellikle görsel konularda insanlar çok farklı düşünebilir. Bu konuda senin aracıyla ilgili yapılan yorumlar da bu çerçevede yapılan yorumlar.Direkt olarak senin aracınla ilgili kötülemek gibi bir durum ortada yok. Sense çok sert ve gereksiz bir cevap vermişsin , sonrasında ben o kadar ham biri değilim diyorsun ama bir hamlık yaptığında ortada.Sadece bu konudaki yorumun için söylüyorum.
Madem incelemişsin sende görüşlerini paylaş , bir kaç fotodan değil incelemeler üzerinden tartışmalar yürüsün.

6316 Mesaj
7 Ekim 2012; 23:31:26 

quote:

Orijinalden alıntı: fottili

Arkadaşım herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değil. Özellikle görsel konularda insanlar çok farklı düşünebilir. Bu konuda senin aracıyla ilgili yapılan yorumlar da bu çerçevede yapılan yorumlar.Direkt olarak senin aracınla ilgili kötülemek gibi bir durum ortada yok. Sense çok sert ve gereksiz bir cevap vermişsin , sonrasında ben o kadar ham biri değilim diyorsun ama bir hamlık yaptığında ortada.Sadece bu konudaki yorumun için söylüyorum.
Madem incelemişsin sende görüşlerini paylaş , bir kaç fotodan değil incelemeler üzerinden tartışmalar yürüsün.

Ben benimle aynı fikri paylaşmak zorundalar demiyorum zaten.Böyle olması mümkün değil,herkes herkesten farklı düşünür elbet.Ben onların kullandıkları üslüptan rahatsız olduğumu belirttim.Direk benim aracımı da kötüleyebilirler,ben buna da birşey demiyorum.Benim dikkat çektiğim konu ile sizin dikkat çektiğiniz konular farklı malesef.Araçlar hakkında elbette istediğinizi düzgün bir dille söyleyebilirsiniz ancak ; benim kişiliğim hakkında yorum yapamazsınız,lütfen mesajınızı düzeltin.

Görüşlerimi paylaştığım konu mevcut,arzu ederseniz aşağıdan inceleyebilirsiniz :

http://forum.donanimhaber.com/m_57978532/tm.htm

Otopark.com - Haber Editörü
2013 VW Golf 7 1.2 TSI Comfortline // Mazota tepki olarak devam ediyor!
MacBook Pro 13" Retina
Canon EOS 7D + Canon 16-35mm f2.8 L II USM + Canon 24-105 mm f/4 L IS USM + Sigma 50mm 1.4 EX DG HSM

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Ekim 2012; 23:35:19 

Yakit 10.7 litre mi?? Abooovv

122 Mesaj
8 Ekim 2012; 2:11:30 

quote:

sevgili dostlar !
sizlerden rica ediyorum lütfen sakin olun ben ve benim gibi birçok insan sizlerin yorumlarını da dikkate alarak araç alma fikrini olgunlaştıracak !
bakın çok net bir soru soracağım hepinizden bana fikirlierinizi söylemenizi rica ediyorum lütfen lütfen lütfen...
tce 90 benzinli kırmızı icon :39300 ( söyledikleri rakam bu )
jetta 1.2 comfort : 46.200

şimdi sınıf farkı var diyebilirsiniz ki haklısınız da ancak 5000 tl kredi alarak c sınıfı araç alma fikri oluştu bende !!

ne dersiniz bu duruma ? jetta 1.2 performansı ve yakıt tüketimiyle nasıldır ? yeni olmasına rağmen clio 4 ile kıyaslarsanız çok yardımcı olursunuz ;)

bana yardımcı olacağınızdan emin olduğum için hepinize şimdi den çok çok teşekkür ediyorum...

saygılar,sevgiler

Jetta 1.2 Yakıt tüketimiyle tatminkardır ama dediğiniz sınıf C segmenti bir araç o o araçlar genelde torku ne kadar yüksek olursa olsun 1.6 motorlarla daha iyi verim alıyorsunuz.Araç benzinli ve performansa yönelik bir kullanım gerçekleştireceksiniz 1.2'de size kesinlikle tatminkar gelmeyecektir. (2008 1.6 Astra Sedan Benzinli kullanıyorum)
Ayrıca benzin fiyatları öyle bir uçtu ki bugün bayiler benzinli satabilmek için bin dereden su getiriyorlar.İndirimde hiçte cimri davranmıyor.Bugün araba alırken ileriyide düşünmek çok önemli.Satarken ne olur? Benzin 5.0 yaklaşmışken bu aralar alacağınız bi benzinli araç size yıllar sonra zararlı edeceğiniz bir külfet oluşturacaktır.Kesinlikle ama kesinlikle dizel alın.

122 Mesaj
8 Ekim 2012; 2:15:01 

quote:

hiç sorma üstadım :)) yaa vw de arkadaşım çalışıyor sitede ne ise o fiyat bunları anlamadım sanırım bayilerinde henüz tam olarak bir fikri yok bu araçlar ve fiyatları hakkında ! bekleyip görücez kasımda fuar var ama gerçekten benzinli B sınıfı için biraz fazla fiyat söylediler ;) ok araç donanım olarak iyi ama rekabet diye birşey vardı da bu arkadaşların pek haberi yok galiba :)))

arkadaşlar bu çok normal bir durum tvlerde hep yazar 29.900 başlayan fiyatlar ama en boşu modelleridir ve cezbetmez insanı o da olsun bu da olsun 32ye masadan kalkarsın.Bu, yıllardan beri devam ediyor her araba için geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4ump4 -- 8 Ekim 2012; 2:49:09 >

11872 Mesaj
8 Ekim 2012; 2:21:03 

reno grubu öyle dacia duster
32den başlıyor
klima bile yok

421 Mesaj
8 Ekim 2012; 3:03:42 

Kuzey Güney dizisinden tanıyoruz kendilerini :) çok cici bi makinecik :)

Onunla kaplı her yanım ve ben kokardı her yanı.

Uzaklaştırılmış
8 Ekim 2012; 3:06:59 

Küçüldükçe küçülmüş yine. Arkaya yan yana 3 kişi oturabiliyor mu?

1171 Mesaj
8 Ekim 2012; 3:39:29 

0.9 lt turbo icon donanımlısı ilk arabam olacak gibi

3196 Mesaj
8 Ekim 2012; 4:03:22 

Ben Maltepedeyim burada Renault Mais var yarın test sürüşü için gidersem hemen fırsat tanıyorlarmı sağlam fotoğraf ekipmanımla içini dışını güzelce çekip paylaşırım..

5440 Mesaj
8 Ekim 2012; 7:53:31 

araçların son fiyatı

icon tce 0.9 37.600

icon dci 90 beygir 42.500

Xbox 360 Gamertag: Swat882dh - Galaxy S4 - Ipad Mini---Business Administration-Marketing---I30 2012 CRDI Finland Helsinki

2655 Mesaj
8 Ekim 2012; 8:27:07 

quote:

Orijinalden alıntı: swat882

araçların son fiyatı

icon tce 0.9 37.600

icon dci 90 beygir 42.500

ico dci 90'ı 17 jantla 41'e bırakırlarsa alabilirim Tabii renk alev kırmızı olacak

1947 Mesaj
8 Ekim 2012; 9:24:23 

Aracı övmek ya da yermek derdinde değilim, ne gidip bayide incelemişliğim, ne de sürmüşlüğüm var.

Fakat bazı şeyleri anlayamıyorum.

Direk olarak markaya bakıp "Röno işte" gibi yorumlar yapanları zaten kaale almıyorum, almaya da gerek yok...

Ancak nispeten objektif değerlendirme yapan bazı arkadaşların da şu tavırlarını da garipsiyorum :

1. "Arka camlar manuel diye aracı yerden yere vurmak" : Baz versiyonda ESP ve 6hy'nı standart olarak sunan B segmenti, uygun fiyatlı (son zamlardan sonra tüm modeller pahalı, bu konu ayrı ancak sonuçta Clio IV rakiplerinden pahalı değil) bir araç var. Hele hele forumda "ESP yok" diye bazı markaların yerden yere vurulduğunu düşününce, Clio IV'ün bu konuda biraz takdiri hak ettiğini düşünüyorum. Belli ki B segmentinde arka camların manuel olmasının çok da önsemsenmeyeceğini düşünmüşler ve bu segment araçların genelde 1-2 yolcu ile kullanıldığını da hesaba katarak böyle bir karar almışlar. Bunu eleştirebilirsiniz, size uymayabilir ama arabayı sırf bu sebeple bitirmek de mantıklı değil. (Örneğin eşimin 207'sini değiştirmeyi düşünüyoruz ve alacağımız B segmenti aracın arka camlarının manuel olması hiç umrumuzda değil... Hatta 200-300 lira karımız olacaksa manuel olmasını tercih ederiz!)

2. "İç mekan kalitesi" : Aracın dış tasarımı oldukça etkileyici olduğu için, iç mekanda da sanırım premium araç kalitesi beklentisi oluşuyor. Bu aracın iç mekanı için kalite çizgisi "ortalama"dır, çok iyi bir iç mekan kalitesi beklemek yersiz olur, Fiesta, Polo vb. ile rekabet etmesi yeterlidir. İç mekan kalitesi olarak A sınıfı ile yarışacak hali yok... (Ki o bile çok kaliteli değil!)

3. "Performans" : Bu konuda da fazla beklenti içinde olmamak gerek, 0.9 lt motorla araç 0-70 km/s hızlanmasını başarılı bir şekilde yapıyorsa, işini yapıyordur. 100-120km/s hızdan sonra bu motorun nefesinin tükenmesi bir "eksi" değildir. Gayet normaldir.

4. "X lira daha verir, C segmenti alırım" : Elbette C segmenti alabilecek durumunuz varsa C segmenti alın. Aracın fiyatı B segmenti standartlarında... Bu aracı B segmenti rakipleriyle kıyaslamak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 8 Ekim 2012; 10:18:08 >

5440 Mesaj
8 Ekim 2012; 9:35:56 

quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

ico dci 90'ı 17 jantla 41'e bırakırlarsa alabilirim Tabii renk alev kırmızı olacak

Malesef bu dediğin imkansız dostum

Xbox 360 Gamertag: Swat882dh - Galaxy S4 - Ipad Mini---Business Administration-Marketing---I30 2012 CRDI Finland Helsinki

3173 Mesaj
8 Ekim 2012; 10:08:42 

quote:

Orijinalden alıntı: aanil
Hızlanması kesinlikle tatminkar , 0.9 lt'lik bi motor 120 km hıza kadar kesilmeden çıkıyorsa başarılıdır. Üst devirlerdeki sesine bayıldım. (Mercedes A 200 motoru bana ses olarak bu kadar keyif vermedi.)

bildiğim kadarıyla clio'nun R-link'ten motor sesi seçilebiliyor( nissan GT-r R5 turbo..vb)

gaza basışınıza göre değişiyor diye biliyorum

5440 Mesaj
8 Ekim 2012; 10:26:09 

quote:

Orijinalden alıntı: plectrum

Küçüldükçe küçülmüş yine. Arkaya yan yana 3 kişi oturabiliyor mu?

1.88metre boyumla arkada sıkismadan oturdum.... 3 kişi oturabilir

1354 Mesaj
8 Ekim 2012; 11:36:45 

Bu araba 5 vitesmi 6 vitesmi.

Bilgisi olan varmı.

Artık 3 kişiyiz. Bir ben , bir keyfim ve birde keyfimin kahyası...

1964 Mesaj
8 Ekim 2012; 11:37:57 

5 vites

91 Mesaj
8 Ekim 2012; 11:39:47 

quote:

Orijinalden alıntı: 4ump4

arkadaşlar bu çok normal bir durum tvlerde hep yazar 29.900 başlayan fiyatlar ama en boşu modelleridir ve cezbetmez insanı o da olsun bu da olsun 32ye masadan kalkarsın.Bu, yıllardan beri devam ediyor her araba için geçerli.

selam üstadım,
iki cevabın içinde teşekkürler öncelikle... benim de ilk tercihim b sınıfı clio tabiki ekonomik olması nedeniyle... yalnız garip olan şu renault un web sayfasında ki fiyatlar anahtar teslim diye geçiyor sadece trafik sigortasının birinci taksidini biz ödüyoruz ama bayiye gidince + 1100 tl istiyor :) tabiki biz aracı konfigüre ettikçe fiyat artacaktır ona sözüm yok zaten benim aklımda ki araç tce 90 icon + kırmızı + 17'' jant = 38150 gibi bir fiyat oluyor bayide ki arkadaş bana kırmızı gelicek dedi jant nedir bilmiyoruz fiyatı 39300 dedi :))) yani resmi internet sitesinden farklı :)

sonuç olarak ya resmi sitesi yalan söylüyör ya da bayi ( hadi yanlış biliyor diyelim ayıp olmasın ) durum bu en sağlıklısı beklemek hatta buradaki arkadaşlara da tavsiyem istanbul da olanlar için tabiki 3 hafta sonra ki fuarı beklemeleri olacak...

2524 Mesaj
8 Ekim 2012; 11:58:02 

yapmayın yaw bu arabada 17 jantı napacaksınız?? Havaya para saçmaktan başka bir faydasını söyleyin bana.

Laguna 2.0 115 (Düz) 1998
Accord 2.4 190 (Otm) 2003

2655 Mesaj
8 Ekim 2012; 11:59:39 

quote:

Orijinalden alıntı: ardatun

yapmayın yaw bu arabada 17 jantı napacaksınız?? Havaya para saçmaktan başka bir faydasını söyleyin bana.

Görünüşü çok etkiliyor Şahsen bende 17" isterim

1867 Mesaj
8 Ekim 2012; 12:07:56 

güzel

DH CEMİYYET-İ OSMÂNİYYE

1947 Mesaj
8 Ekim 2012; 12:08:03 

B segmenti araç ve 17" jant... Bana da hiç mantıklı gelmiyor... 15" yeterli, estetik istiyorsanız da 16" olabilir ama 17" bence de abartılı...

2524 Mesaj
8 Ekim 2012; 12:15:01 

Bari 16 alın en fazla
17 jant aldığınızda lastik yanak genişliği azalacak, lastiklerin yanaklarının balon yapma ihtimali artacak.
Süspansiyon açısından zaten yumuşak olmayan araba kazık gibi olacak.
Tabi böbrek taşı düşürmeye faydası olabilir :)
Ucuz lastik bulma şansınız kalmayacak.
Kış lastiği alırken de lastik fiyatlarından dolayı canınız sıkılacak.
Araba daha çok yakacak.
Hızlanması kötü yönde etkilenecek.

91 Mesaj
8 Ekim 2012; 12:15:11 

benimkisi tamamiyle estetik ile alakalı yoksa haklısınız buna bir lafım yok

442 Mesaj
8 Ekim 2012; 12:19:26 

İnceleme ve test yapıp yorumlayan arkadaşlar emeğinize sağlık teşekkürler.

91 Mesaj
8 Ekim 2012; 12:19:55 

tamam arkadaşlar ikna oldum 850 tl cepte kaldı da şu 1100 tl için ne diyorsunuz merak ettim bayi karı haricinde ki + meblağ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkc44 -- 8 Ekim 2012; 12:22:46 >

Uzaklaştırılmış
8 Ekim 2012; 12:27:28 

İş güç yok devamlı test

10 dk kullandığıyla sayfa yazmış adamlara bak yahu

1421 Mesaj
8 Ekim 2012; 12:53:44 

clio 4 fiyatına göre çok iyi ama ben yinede arka camların elektrikli olmasını isterdim. nedeni sorarsanız arkadaki oturanı yolda bırakıp. devam ettiğimizde cam açık kalmışşa inip o camı kapatmak adeta eziyet.

saçma sapan yağmur sensörü far sensörü hatta hatta park sensörü koyacağınıza arka camı elektrikli yapsanıza kardeşim.

yinede fiyat aralığında en iyi en dolu araç. kısmetse indirim bekleyip abime birtane alacağız.

2524 Mesaj
8 Ekim 2012; 12:57:17 

quote:

tamam arkadaşlar ikna oldum 850 tl cepte kaldı da şu 1100 tl için ne diyorsunuz merak ettim bayi karı haricinde ki + meblağ...

sıkı pazarlık et, saçmalamasınlar

638 Mesaj
8 Ekim 2012; 13:07:21 

Ben de izlenimlerimi yazayım;

Dışı gerçekten çok güzel, kırmızının aksine beyazı daha çok beğendim, sınıfında en üst noktada bence dizayn konusunda

İçi dışı kadar iyi değil, ön konsol basit duruyor, dokunmatik ekranda üst düzey birşey değil, piano black konusundaki endişelere katılıyorum bir kaç yıl sonrası için bana güven vermedi açıkcası... İç mekan siyah olunca kalite algınız yine belirli bir seviyenin üstünde oluyor, ancak kırmızı ön konsolda kalite algısı düşüyor bir miktar, kırmızı iyi olur diye düşünüyordum ama canlı gördükten sonra kırmızı iç mekanın daha basit durması hoşuma gitmedi...

Araçların önüne internetten yüksek fiyatları yazmışlar, söyleyince internet fiyatına iniyorlar... 17" alınabilir dedi hatta fiyatına 740 lira dedi satış danışmanı, hatta iç makanı da isteiğiniz gibi şekillendirevilirsiniz dedi... Sunroof konusunda bilgisi yoktu, elektrikli arka cam içinde aralık ayı dedi...

17" jantlı beyaz dci için 43240 lira dediler, indirim yok bu fiyattan....sunroof elektrikli arka camlar koyu arka camlar felan da lazım bence...

Sonuç olarak ilk izlenimlerim güzel bir araç olduğu ama süper hiper felan değil, inidirimli fiyat alırsak alınabilir...

638 Mesaj
8 Ekim 2012; 13:12:08 

quote:

Bari 16 alın en fazla
17 jant aldığınızda lastik yanak genişliği azalacak, lastiklerin yanaklarının balon yapma ihtimali artacak.
Araba daha çok yakacak.

abartmayın hocam, bir kademe yanak düşüşü ve bir inch jant artışyla araba kazık gibi felan olmaz, çok hafif bir sertlik olur süspansiyon sistemi değişmedikten sonra, taban genişliği artmadıktan sonra hızlanma ve tüketime etkisi belli belirsizdir... sadece lastik fiyatında artış olur çünkü çok satılan bir ölçü olmadığı için... bunların etkisi görünüme olan etkisinin yanında solda sıfır...

2655 Mesaj
8 Ekim 2012; 13:14:34 

quote:

Bari 16 alın en fazla
Araba daha çok yakacak.

16 alırsak bu seferde yay ile alçaltmak gerek

17 jant olunca kaç yanak oluyor acaba bilen var mı?

2524 Mesaj
8 Ekim 2012; 13:52:04 

quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

16 alırsak bu seferde yay ile alçaltmak gerek

17 jant olunca kaç yanak oluyor acaba bilen var mı?

Ben bilmiyorum :)
Renoya sorun :)

Tahmin ediyorum sadece, 205/45R17 kullanabilirler.
Eğer öyleyse lastik yanak genişliği 1.5cm kadar azalır. Jantın alt ve üst kısmında toplamda 3cm kadar azalma olur lastik yüksekliğinde.

8660 Mesaj
8 Ekim 2012; 14:04:20 

quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

B segmenti araç ve 17" jant... Bana da hiç mantıklı gelmiyor... 15" yeterli, estetik istiyorsanız da 16" olabilir ama 17" bence de abartılı...

b sınıfında 17 spor versiyonlarda anca olabilir RS, GTI falan onun dışında standart modeller için bencede abartı. 16" max olmalı ki 16'da da yanak incelecek bu sefer lastik ince olduğu için jant büyük aracın kendisi düdük gibi duracak. o yüzden B sınıfı için en ideali 15"

308 GP Yarışı, 91 Zafer, 155 Podyum, 68 PP, 77 EHT, 7 Şampiyonluk, Tek Kral Michael Schumacher

Novitec Bravo 1.4 T-Jet 170PS Sport

8363 Mesaj
8 Ekim 2012; 20:20:05 

Bugün aracı tekrar test ettim başka bi bayide. Yol tutuşu merak ettiğim bi husustu 4-5 sefer aynı virajlara dalarak denedim ve gayet başarılı.

O yumuşak arka süspansiyonlara rağmen , arkayı kesinlikle salmıyor , önden kayma eğilimi yok , araç stabil kalıyor.

Tekrar yazayım 0.9 tce motor çok keyifli ama 6.000 devir redline olması canımı sıktı.

5440 Mesaj
8 Ekim 2012; 20:33:38 

[size=4]swat882 den yeni fotoğraflar [/size]

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

3519 Mesaj
8 Ekim 2012; 21:04:28 

o ekran türkiyeye gelmez diyorlardı sanki çok biliyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan032 -- 8 Ekim 2012; 21:05:42 >

Kanûnî Sultân Süleyman Han
Muhteşem - Şehidi
"Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah'ın bir lütfudur."

462 Mesaj
8 Ekim 2012; 22:22:32 

okuduğum kadarıyla yakıt 10. gibi bir rakam çıkıyor.anlık tüketimdeki rakamlar pek gerciği yansıtmaz, zira benim araç 4.4i 8.5 yakıyor,

2655 Mesaj
8 Ekim 2012; 23:28:54 

quote:

Orijinalden alıntı: swat882

[size=4]swat882 den yeni fotoğraflar [/size]

0

Bu fiyat konusunda bir saçmalık var ama hadi hayırlısı. Bu aracın fiyatı resmi sitede 42,490TL bayiide nasıl oluyırda 44,100 lira yazıyorlar anlamak mümkün değil. Renault genelde bayiidede iyi indirim yapan firma ben liste liste fiyatı 42,490 ise aralıkta 40-40.5 gibi bir rakama alırım diyordum ama bu durumda imkansız gibi görünüyor. Peki megane fiyatlarını soran oldu mu? Ondada liste fiyatları ile bayii fiyatları farklı mı? Megane için internet fiyatları doğruysa clio almak için manyak olmak lazım çünkü megane 1.5dCI 90hp extreme donanım(orta versiyon) 46,600 lira görünüyor

108 Mesaj
8 Ekim 2012; 23:38:34 

renault bayilerinden bir kaç tanesini gezdim ve anladığım kadarı ile renault bayileri sizin internet fiyatlarını bilmediğinizi varsayarak fiyat koyuyor ancak durumu anlattığınız zaman internetteki liste fiyatından daha uygun fiyat teklif edebiliyor ..

unutma - korkma

104 Mesaj
8 Ekim 2012; 23:52:48 

Testi yapan anıl ve swat kardeş video da ki otoparktan çıkarken ki 48 plakalı megane benim aracım ben içerde pazarlık yapaken siz test ettiniz muhtemelen ben oyaklı fiyat aldım ankara maisten 40500 icon 90 lık dci araç için 36000 tl de tce icon için yani oyak a rağmen bu kadar düştüler yani tüzel alıcaklar için fazla bir indirim beklemeyin derim ben bence bu sınftaki en iyi araç clio 4 oldu b sınıfının en iyi aracı için gayet iyi rakamlar bunlar kıçıkırık poloya 40 lira veriyo millet.

653 Mesaj
9 Ekim 2012; 11:50:36 

arabalar çok pahalı bence,
ben 41.500 tl ye 2010 başında 0 km megane sport tourer full almıştım.
şimdi bu fiyata clio nun fulunu veriyorlar, nolmuş böyle ya

8363 Mesaj
9 Ekim 2012; 13:33:15 

quote:

Orijinalden alıntı: mst105

arabalar çok pahalı bence,
ben 41.500 tl ye 2010 başında 0 km megane sport tourer full almıştım.
şimdi bu fiyata clio nun fulunu veriyorlar, nolmuş böyle ya

Aynen öyle , bende 2010 yılında şimdiye göre çok çok uygun almıştım aracımı.

816 Mesaj
9 Ekim 2012; 13:40:25 

icecek, bardak koyma yerleri nasil yada daha dogrusu varmi arkadaslar, ben resimlerden goremedim.

3173 Mesaj
9 Ekim 2012; 14:37:26 

ben 2 koltuk arasında bardak koyma yerleri gördüm diğerlerine dikkat etmedim

4773 Mesaj
9 Ekim 2012; 14:48:52 

Araç çok güzel genel olarak yalnız şu piano black kağlamalar iğrenç ötesi.Kıl tüy el parmak izi çizikler ışık yansıması rezilliğin önde gideni kısaca.Dizüstü bilgisayarımda bile hoşlanmıyorum. Piano black kaplamalar olmadan alınamıyor mu bu araçlar?

2013 VW CC & 2011 AUDI A3 Sportback & ASUS G75VX
ZOWIE EC 2 & SteelSeries QCK Heavy

*"Seizures are fun to watch , boring to diagnose"House M.D.
**Sammy FARHA & Tony G. the table dominators!!! "Do you feel my pawa?!"

816 Mesaj
9 Ekim 2012; 16:48:56 

quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Araç çok güzel genel olarak yalnız şu piano black kağlamalar iğrenç ötesi.Kıl tüy el parmak izi çizikler ışık yansıması rezilliğin önde gideni kısaca.Dizüstü bilgisayarımda bile hoşlanmıyorum. Piano black kaplamalar olmadan alınamıyor mu bu araçlar?

Yakindan gormedim ama anlasilan forumdaki yorumlara gore, disi harika, ici ise bir o kadar hayal kirikligi. peugeot 208 bile kalite arttirirken iyi olmamis elbet. ama yinede fiyat avantaji var 208 ve polo`ya gore. ben edc`li dizel modelinin cok tutulucagini tahmin ediyorum, hele b segmenti daha cok bayanlarin tercih etiigi bir segment, otomatik vites olmazsa olmaz.

8363 Mesaj