Şimdi Ara

Renault Clio IV hem Fransa hem de Türkiye'de üretilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
7.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Renault Clio IV hem Fransa hem de Türkiye'de üretilecek

Otomotiv endüstrisinin Fransa merkezli lider isimlerinden Renault, kendi segmentinin popüler modellerinden biri olan Clio'nun dördüncü jenerasyonu için üretim stratejisine Türkiye'yi de dahil ediyor. Yurt dışı kaynaklı haberlere göre, Fransa'da üretilen her bir Clio için 1000 Avro kaybeden Renault, dördüncü nesil Clio için hem Fransa'daki Flins tesislerinde hem de Bursa fabrikasında çift kollu üretim yapmaya hazırlanıyor.

Üretim miktarının iki tesis arasında nasıl paylaştırılacağı henüz bilinmese de yeni Clio'nun baz modellerinin Bursa'da daha pahalı olan özelleştirilmiş modellerin ise Fransa'da üretileceği ifade ediliyor. Fransa tesisleri aynı zamanda Clio Estate modelinin üretimini de üstlenecek. Planların istendiği gibi gitmemesi halinde Flins tesislerinde bazı çalışanları işten çıkartılması ihtimalinin gündeme gelebileceği de konuşulmuyor değil.

Yeni Clio için planlanan TCe 90 üç silindirli benzinli 900cc ünitenin, yaygın olarak kullanılan 1.4 litre hacmindeki motorun yerini alacağı ve 90 PS güç ile 135 Nm tork üreteceği, buna karşılık olarak yakıt üketiminin 4.3 litre, kilometredeki CO2 emisyonun değerinin ise 99 gram olacağı açıklandı. Dizel tarafındaki seçenek ise 1.5 dCi 90 olacak. Bu motor, 220nm ile şu an kullanılan dCi 90 motordan 20nm daha fazla tork üretecek.  

• Jetta fiyatına satarlar artık vergi ile.
  • Renault Clio IV hem Fransa hem de Türkiye'de üretilecek

• giriş seviyesinde arka camlar hala elektrikli değil. otomatik camı bir üst pakette veren firmanın hiç bir arabasını almam.

• DH li birisi Jetta dururken boyle arabalara binmez

• burda üretilenler umarım bazı vergilerden muaf olur yoksa burda üretilmesinin ne manası varki ?

• Üretim yapmaya hazırlanıyor mu! Kaynaksız haber dediğin bu olsa gerek, Renault aylardır Clio IV'ün üretimini zaten Bursa'da gerçekleştirmekte, hatta geçen hafta Bursa yolunda onlarca taşıyıcı kamyon üzerinde Clio IV'ü görme şansını yakaladım. Otomobil gerçekten çok güzel gözükmekte, tasarım ve üretim sürecinde çok büyük katkıları olan Türk mühendis ve işçilerini tebrik etmek gerek.

• Keşke dediğiniz doğru olsa da herkes, clio alacağına jetta alabilecek ekonomik güçte olsa.

• haber çok geç bir haber..

olan oldu zaten.. arabalar üretildi de showroomlara geldi bile

türkiyede %60 fransa da %40 olarak üretim gerçekleşecek...

isteyen hafta içi renault bayilerini gidip araçları deneyebilir
  • Çok agrersif bir görüntüsü var gençlerin tercih edeceği bir model olmuş

Ayrıca Dh deki herkesin bir jetta lacak parası varda bi benim mi yok

• Leon ve brava karışımı birşey olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renault u birtek ben mi sevemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

giriş seviyesinde arka camlar hala elektrikli değil. otomatik camı bir üst pakette veren firmanın hiç bir arabasını almam.

Giriş seviyesini geçtim sadece en üst pakette var.

• sene 2013 olacak nerdeyse hala otomatik arka camlar standart değil. 1985 model araba mı alıyoruz arkadaş

• quote:

Orijinalden alıntı: raseptin

Üretim yapmaya hazırlanıyor mu! Kaynaksız haber dediğin bu olsa gerek, Renault aylardır Clio IV'ün üretimini zaten Bursa'da gerçekleştirmekte, hatta geçen hafta Bursa yolunda onlarca taşıyıcı kamyon üzerinde Clio IV'ü görme şansını yakaladım. Otomobil gerçekten çok güzel gözükmekte, tasarım ve üretim sürecinde çok büyük katkıları olan Türk mühendis ve işçilerini tebrik etmek gerek.

Ben renault firmasinda calismaktayim clio 4 üretimi full şekilde devam ediyor affedersin ama k..cini lasmaya vakti yok çalışanların ve böyle aptal bir haber var ortada :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu niye hala kilitlenmedi? Araç üretilmeyi bırakın satışa başladı üretilecek diye geçen senenin haberini paylaşmışlar.
  • Arabanın görüntüsü hiç hoş değil.
  • Renonun stratejisi bu alt sınıf alan adamı her zaman rezil ediyor. alt sınıf arabalarda kapı kol renkleri siyah plastik renkte oluyor arka cam otomatik değil. Full olmayan araba kapı kol rengine bakılılıp anlaşılıyo. Bakın toyotaya bütün arabaları full gibi görünür sadece dikkatli bakanlar anlar. Dürüstlük farkı diyelim.

• Kişisel görüşüm Renault arabaların içine bindiğimdeki ilk izlenim olarak plastik kokusu boğuyor nerdeyse aracı plastikten yaratacaklar her yerini bu kadarda olmaz saç olan kısımlarını incelemek lazım kaç mm yapmışlar neden yakıt çok yakmasın ve hafif olsun diyemi yoksa ???

• Öndeki logoya bak.

biraz daha büyültselerdi keşke.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.