- x
Klon Imei olup güncelleme sonrası ses ve şebeke sorunu yasaynlar SNsi 00** olanlar
184 Cevap45365 Görüntüleme30 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

28 Mesaj
5 Ekim 2012; 12:02:56 

LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUN SORUMLULUK SİZE AİTTİR...
izinsiz dağıtanlara yayanlara hakkım helal değildir bunuda belirteyim

Merhaba arkadaşlar ;

Eğer elinizde imei numarası değiştirilmiş bir N7100 Samsung NOTE II modeli varsa bu cihazlarda herhangi bir şekilde firmware yada custom rom yüklemesi yaptığınız taktirde şebekeni gelmez. imei değiştirme işlemi sırasında cihazın efs yapısı değiştirildiği için güncelleme yapıldığı taktirde bu değiştirilmiş sistem bozuluyor ve şebekeniz gelmiyor. eski imei numarasına geri dönmek, geri döndükten sonra pasaporta kaydettirmek gibi işlemler kesin çözüm olmuyor. kısacası eğer bir kez değiştirildiyse artık geri dönüşünüz bulunmuyor.

şayet elinizde böyle bir telefon olduğunu anlarsanız aldığınız yere geri götürerek iade ediniz ve bu tip sorunlara hiç bulaşmayınız. yapmanız gereken *#06# yaparak çıkan imei numarasını kasanın üzerindeki ile karşılaştırın. aynı değilse aşağıdaki linkten sorgulatıp hangi model yazdığına bakın. farklı ise değiştirilmiştir.

http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php

ülkemizde İmei değiştirmek ve bu telefonları kullanmak almak satmak suçtur.. Bu yüzden her ne kadar telefonlarınızın imei numarası değişmiş olsada orjinal imeisine döndürüp vergisini ödeyip pasaporta işlettirinki ileride başınıza gelebilecek belalardan uzak kalmış olun.

şayet iş işten geçmiş ve iade imkanınız yok ise şebeke gittikten sonra yüklenecek ve şebekenizi geri getirecek aşağıdaki yama dosyasını yükleyebilirsiniz. bu yama hemen hemen tüm orjinal firmware(4.0.x ve 4.1.x) sürümleri ve custom romlar ile sorunsuz çalışmaktadır. yama birçok kişi tarafından birçok sürüm ve romda denenmiştir. şebekeniz ile ilgili olmayan diğer tüm sorunlarınız için forumun farklı yerlerindeki konuları kullanınız. yani bu yamanın hiçbir yan etkisi yoktur telefonunuza.Yamayı şebekeniz gittikten sonra imei numaranızın silinmediği koşullarda yüklemelisiniz. imei numaranız silindiyse(null yada 0000... yazıyorsa) işe yaramaz, şebekeniz gitmediyse yani sağlamsa etkisi olmaz, efs yedeğiniz bu tip bir durumda şebekenizi geri getirmez.

Ofline patch
0
0

Online ota update patch

0
0

patch linki DOWNLOAD

Konunun herhangi bir tarifi yok malum telefonun sadece rootlu olması yeterli söz verdiğim gibi Tek bir TIK ile bu işlem yapılıyor proğram açılışta Root varmı busybox varmı model uygunmu ve internet varmı şeklinde kontrollerini gerçekleştiriyor eğer internetiniz varsa Proğram mobil internet yada wi-fi interneti algılarsa direkt olarak sizi online patch uygulama sayfasına yönlendiriyor eğer değilse uyarı gelip istediğiniz takdirde ofline patch yapabilirsiniz.Ofline nedir benim apk içerisine yerleştirdiğim modlu modem dosyasını alıp sisteme yazıp otomatik tüm işlemleri yapana kadar iptal seçeneği eklemedim yani işlemler tamamen bitene kadar bataryanız bitmedikce telefonu rehin alıyoruz toplam 30 sn kadar daha sonra patchleme işlemleri bitince telefon otomatik reset atar ve şebekeniz gelmiş olur istediğiniz romda kullanabilirsiniz romu kuracaksınız apk'mı kuracaksınız sadece çalıştırıp bırakacaksınız gerisini o halledicek bu arada butonlara basınca 1 sn gecikme verdim sakın ha sakın bir butona 2 defa tıklamayın TEK TIK :) Tıklarsanızda açıkcası birşey olmaz Herkese Mutlu yıllar işlemlerde oluşabilecek sorunlar tamamen size aittir ben hiç bi sorun yaşayacağınızı sanmıyorum çünkü yanlış birşey yaparsınız diye yazdım bu apk'yı yanlış tıklama gibi birşey söz konusu olamaz heralde dimi :)
APK 9 mb'tır içerisinde SIII ve note II offline patchlerini eklediğimden dolayı kapasitesi büyüktür.
Saygılarımla ARIZA...

Paypal Donate :

TL Bağış

Dolar Bağış

Euro bağış

Paypal Kesinti yapıyor iban tercihtir :) ve paypal hesabı olmayanlar icin

iBAN = ziraat bankası TR710001001904587961585001 ibrahim KARABAĞ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ariza27 -- 29 Aralık 2012; 8:07:08 >

498 Mesaj
5 Ekim 2012; 12:17:45 

1 kere yapmamız yeter mi bu işlemi yoksa her rom degıstırdıgımızde yapmalımıyız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lingua__Franca -- 17 Şubat 2013; 20:46:08 >

28 Mesaj
5 Ekim 2012; 12:53:16 

Ne gibi türkçesi imeisi değişmiş olan telefonlarda şebeke sorunu geliyordu güncellemelerden sonra şebeke gelmiyordu çözümü ürettim programladım yaptım oldu ve paylaştım :)

28 Mesaj
5 Ekim 2012; 18:40:45 

up

2297 Mesaj
5 Ekim 2012; 19:13:11 

aklına saglık

28 Mesaj
5 Ekim 2012; 22:07:18 

saol :)

597 Mesaj
5 Ekim 2012; 22:25:25 

Eğer gerçekten bu çözüm olduysa gidip ucuz yollu s3 alıcam . Bunun yüzüne alıp sattım s3 ü Emeğine sağlık gerçekten bende Gaziantep'teyim bu arada . Pm atıyorum

Lenovo IdeaPad Y570
CPU: Intel Core i7-2670QM || RAM: 8GB DDR3-1333MHz || HDD: 750GB HDD + 64GB SSD || GPU: 2GB nVidia GeForce GT 555M GDDR5
Display: 15,6" HD LED Backlight || Speaker: 2.0 JBL with SRS Premium Sound || ODD: DVD Super Multi || OS: Windows 7 Home Premium SP1 64-bit

28 Mesaj
6 Ekim 2012; 12:10:23 

yenilikleri başka bi forumda yazıyorum burayada daha sonra eklemeler yaparım JB versiyona geçiş yaptım.

28 Mesaj
6 Ekim 2012; 20:18:57 

konu güncellenmiştir.

59 Mesaj
18 Ekim 2012; 17:25:40 

İbrahim abi bana ulasabilirmisin lutfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1623 Mesaj
22 Ekim 2012; 1:43:52 

selamlar hocam. hdsuperwipe ve ariza_JBv01.zip dosyasının linklerini göremiyorum. linkleri almamız mümkün mü? teşekkürler.

Sistem 1-) i7 3770K@ 4,4 ghz.-Cooled By Sycthe Ninja 2 REV-B /ThermalTake Xaser VI DuNE MoD / Corsair 2000 mhz cl9 / Gigabyte Z77x ud3h wifi bluetooth/ Creative X-FI Platinium FATAL1TY Champion / 28" Viewsonic vx2853wv 23" Fujitsu / corsair force3 gt 120 gb sata3 western black 2tb Seagate 1,5 Tb Samsung 1.5 Tb / Asus 24b1lt NEC 3551 Lightscribe Labelflash / Skystar 2.6d / Linksys Wireles - N WAG325/ Logitech G700 G510 / Saphire 7850 oc. 2 gb / Logitech Z5400 Digital / Gigabyte ODIN GT 800Watt Göstergesi / Logitech Cordless Rumblepad 2 wireless®
Sistem 2-)i7 860@ 3,8 Ghz 2x2 gb Micron d9dkt 1800 cl8 120 gb ocz Agility 3 HackOs X MLion 10.8.3 Win7 Ult.
Galaxy sIII 16gb Blue with Sennheiser CX500

1623 Mesaj
25 Ekim 2012; 18:41:11 

Hocam kendi forum sitenizden linkleri aldım ve yüklemeyi yaptım. Teşekkürler. 4,1,1 jb'm oldu...

Sistem 1-) i7 3770K@ 4,4 ghz.-Cooled By Sycthe Ninja 2 REV-B /ThermalTake Xaser VI DuNE MoD / Corsair 2000 mhz cl9 / Gigabyte Z77x ud3h wifi bluetooth/ Creative X-FI Platinium FATAL1TY Champion / 28" Viewsonic vx2853wv 23" Fujitsu / corsair force3 gt 120 gb sata3 western black 2tb Seagate 1,5 Tb Samsung 1.5 Tb / Asus 24b1lt NEC 3551 Lightscribe Labelflash / Skystar 2.6d / Linksys Wireles - N WAG325/ Logitech G700 G510 / Saphire 7850 oc. 2 gb / Logitech Z5400 Digital / Gigabyte ODIN GT 800Watt Göstergesi / Logitech Cordless Rumblepad 2 wireless®
Sistem 2-)i7 860@ 3,8 Ghz 2x2 gb Micron d9dkt 1800 cl8 120 gb ocz Agility 3 HackOs X MLion 10.8.3 Win7 Ult.

921 Mesaj
25 Ekim 2012; 20:19:37 

bunlarla uğraşacağınıza adam gibi verginizi yatırın

1946 Mesaj
25 Ekim 2012; 21:24:12 

Selam
@ ariza27 hocam Ellerine sağlık.
Her nekadar S3 kullanmasamda yapığın başaralı bu işten dolayı tebrik ediyorum.
Ancak ve malesef bu klon gereksinimi sadece bizim ülkede mevcut. Ve yine malesef vatandaş soyma tekniklerinden sadece bir tanesi.

Kısaca xda da bunun yerine daha bşarılı ve yine faydalı başka çalışmalarını paylaşıp Türklüğümüzden gurur duymamızı sağlarsın.
Tekrar tebrikler
Saygılar...

La feta illa Ali la seyfe illa Zülfikar

1946 Mesaj
25 Ekim 2012; 21:33:31 

quote:

Orijinalden alıntı: blue spirit

bunlarla uğraşacağınıza adam gibi verginizi yatırın

350$ lık cihaza 800 - 1000$ arası ödiyecen birde aman ayıp olur vergi ödeyim diyecen.
Yani kurda kendini koyun decen.
Adam akkıllı ve matıklı bir fiyta sat vatandaşı kılıktan kılığa girmeye zorlama!
Almnyada yaşıyorum bu gün en pahlı mağazada bordo renkli S3'ü gördüm aşık etti beni.
fiyatı ve extra 1 senelik kaza sigortasıyla sadece 499€
Saygılar...

921 Mesaj
25 Ekim 2012; 23:55:26 

quote:

Orijinalden alıntı: tahayasin1

350$ lık cihaza 800 - 1000$ arası ödiyecen birde aman ayıp olur vergi ödeyim diyecen.
Yani kurda kendini koyun decen.
Adam akkıllı ve matıklı bir fiyta sat vatandaşı kılıktan kılığa girmeye zorlama!
Almnyada yaşıyorum bu gün en pahlı mağazada bordo renkli S3'ü gördüm aşık etti beni.
fiyatı ve extra 1 senelik kaza sigortasıyla sadece 499€
Saygılar...

sizin gibi tembel halka az bile hiçbişey ürettiğiniz yok ne bi araba ne bi telefon söyle var mı herhangi bi üretim sen o vergiyi koymazsan onu almayan kalmaz ülke parası tamamen elden çıkar zorunlu konulmuş bir lüks vergisi o hee ağır geldiyse bırakırsın tembelliği çalışırsın sende üretirsin bi telefon bak o zaman var mı vergi diye bişey

1623 Mesaj
26 Ekim 2012; 1:37:36 

Üretim yok diye iki katına telefon almamız gerekmiyor... Benzin de aynı şekilde bizde üretilmiyor ama 5 TL ye dayanmış durumda. Vergi ödemekle kastınız buysa sizin için özel vergiyle 10 tl yapılsın!!!

Verdiğimiz vergilerin karşılığını alamadığımız gibi bir de böyle yurtdışından telefon getirerek ya da ucuza malzeme alarak bekliyoruz.
Tabi vergi verip fazlasıyla para vermek de var...
neyse konu kirlenmesin. Arıza hocama teşekkürler. jbm le mutluyum.

5058 Mesaj
26 Ekim 2012; 1:45:21 

quote:

sizin gibi tembel halka az bile hiçbişey ürettiğiniz yok ne bi araba ne bi telefon söyle var mı herhangi bi üretim sen o vergiyi koymazsan onu almayan kalmaz ülke parası tamamen elden çıkar zorunlu konulmuş bir lüks vergisi o hee ağır geldiyse bırakırsın tembelliği çalışırsın sende üretirsin bi telefon bak o zaman var mı vergi diye bişey

Ne kadar gereksiz ve saçmanın da ötesinde bir şeyler gevelediğinin farkındasın demi ?

İstanbul Üniversitesi
- Coğrafya -

1 Mesaj
26 Ekim 2012; 2:54:51 

arkadaşım öncelikle teşekkürler. dediklerini henüz yapmadım çünkü emin olmak istedim. benim s3 klonlu imei'si. imei nosu nokia mı ne bi telefon üzerine kayıtlı XXLEF sürümünde JB 4.1 yükleyemedim tabiki. bu dediklerini yapınca JB yüklenmiş olacakmı kesinlikle? yoksa telefoncuya gitsem aynı şeyleri yapıyormu zaten ben uğraşmayım yanlış bişiy yaparım diye cesaret edemedim şuan. :S:S:S

1946 Mesaj
26 Ekim 2012; 4:42:23 

quote:

@ Dathka Graush Arkadaşın dediği gibi gerçekten hem gevelemş hemde saçmalamışsın.
İyiki vegili ve kayıtlı bir S3 almışsın ama bu konunun başlığının ilk kelimesi "klon" kelimesiyle başlıyor ve S3 ile ilintili sizde konuya girip zaten pahalıya aldığınız S3'e ne kadar fark verdim de ucuz ama imei sorunu olan yurd dışı S3'lerin çözümü blundu deyip kahrınızdan ilk mesajınızı attığınızı düşünüyorum.

Vergi işine gelince 12 senedir yurt dışındayım ama öncesi Güzel vatanım türkiyede yaşıyordum ve gram eksiksiz 1400 hektar tapolu arazi işletiyordum, varsa evinizin taposu ve küçücük bir bahçesi kendi ödediğiniz yıllık verginizi hesaplayın ardından benim verdiyim taponun miktarını ve ayrıca ticari vergisinide hesaplayın ardıından size yazdığım ilk mesajı tekrar okuyun.
Mesele vergi ödemekle yada ödememekle bitmiyor.
Ülkemizden hem çok geri hemde çok yoksul ülkeler varki kendi vatandaşına bizde olanın yüzde birini bile yapmıyorlar.
Tembellik ise doğruyu demişsiniz. Bizde olanların 1%'i avrupalılarda olsun halk tembel tembel koyun gibi yerınde oturup durmaz anında tepki verir sokağa çıkar protesto eder.

Nedemekmiş yurt dışından telefon getirtenden yada getirenden bilmem ne kadar pasaport kaydı yok şu kadar vergi, ebay' dan siparişle bilmem kaç doları aşan elektronik cihaz alsan gümrükte cihazı birdaha satın alırısın vs. vs.
Bunlar sadece bizde var. Aman verginizi ödememezlik yapmayın hatta üzerine birazda bağışta bulununki yukarıda saydıklarımı kesmekten vaz geçsinler.
Saygılar...

921 Mesaj
26 Ekim 2012; 4:56:34 

quote:

@ Dathka Graush Arkadaşın dediği gibi gerçekten hem gevelemş hemde saçmalamışsın.
İyiki vegili ve kayıtlı bir S3 almışsın ama bu konunun başlığının ilk kelimesi "klon" kelimesiyle başlıyor ve S3 ile ilintili sizde konuya girip zaten pahalıya aldığınız S3'e ne kadar fark verdim de ucuz ama imei sorunu olan yurd dışı S3'lerin çözümü blundu deyip kahrınızdan ilk mesajınızı attığınızı düşünüyorum.

Vergi işine gelince 12 senedir yurt dışındayım ama öncesi Güzel vatanım türkiyede yaşıyordum ve gram eksiksiz 1400 hektar tapolu arazi işletiyordum, varsa evinizin taposu ve küçücük bir bahçesi kendi ödediğiniz yıllık verginizi hesaplayın ardından benim verdiyim taponun miktarını ve ayrıca ticari vergisinide hesaplayın ardıından size yazdığım ilk mesajı tekrar okuyun.
Mesele vergi ödemekle yada ödememekle bitmiyor.
Ülkemizden hem çok geri hemde çok yoksul ülkeler varki kendi vatandaşına bizde olanın yüzde birini bile yapmıyorlar.
Tembellik ise doğruyu demişsiniz. Bizde olanların 1%'i avrupalılarda olsun halk tembel tembel koyun gibi yerınde oturup durmaz anında tepki verir sokağa çıkar protesto eder.

Nedemekmiş yurt dışından telefon getirtenden yada getirenden bilmem ne kadar pasaport kaydı yok şu kadar vergi, ebay' dan siparişle bilmem kaç doları aşan elektronik cihaz alsan gümrükte cihazı birdaha satın alırısın vs. vs.
Bunlar sadece bizde var. Aman verginizi ödememezlik yapmayın hatta üzerine birazda bağışta bulununki yukarıda saydıklarımı kesmekten vaz geçsinler.
Saygılar...

o vergi millet telefonu alsın bizde onları soyalım diye değil millet vergiyi görüp telefon almaktan vazgeçsin diye. yani bunu anlamak için illa benim gibi hukuk fakültesi mi bitirmek gerekiyor sorarım sana. bu böyle beğen ya da beğenme ben yorum yapmıyorum bu konuda sadece bu gerçeği söylüyorum anlayıp idrak etmek sana kalmış zoruna da gitse senin yapabilceğin birşey yok. böyle köşelerde çakma imeini düzeltmeye uğraşırsın. umarım o kadar para saydığın cihaz o sahte imei yüzünden brick olur da 100 liralık vergiyi kaçırmasaydım dersin.
ayrıca bişey bildiğin yok bu çok açık bi almanya görmekle tüm dünya ülkelerinin vergilerini öğrendiğini sanman zaten başlı başına komedi o bizden fakir ama 0 vergili ülkeler senin hayal gücünün mütişliğini zaten yansıtıyor yeterince. ve bir de şöyle düşün öyle fakir bir ülke olsa bile acaba onu yapmadığı için fakir kalmış geri kalmış olabilir mi sence ?? aa evet olabilir dimi.

işin özü şu sen o telefonu avrupadan 499€ ya alabilirsin ama birçok insan o vergiyi ödememek için o telefonu almıyor ülke parası ülkede kalıyor. ne zaman üretken bir toplum olunur bu değişir. ama her alınan telefonun her alınan arabanın parasının dışarıya gittiğini ve türkiyede kaç tane araba ve telefon olduğunu hesaplarsan sanırım güzel hesap yapıyosun dediğimin mantıklılığını ve geveleyenin kendin olduğunu anlamakta zorlanmayacaksın.

umarım biraz olsun aydınlanmışsındır

saygılar.

1946 Mesaj
26 Ekim 2012; 6:27:45 

Ah ülkemin vatandaşı ah!
fakülte, hukuk, mektep vs.
Kendi ürettiğimiz etide kasaptan almamak için hem pahalı yapıyorlar hemde zaten çok var olan paramızıda kasapa cart curt etmemiş oluruz. Kasap manav fırın bunlarda yurt dışında.
Kimin çok bildiğinin hiç önemi yok asla çok bildiğimide idda etmem ama çok az bildiklerim bana yetiyor.
Avrupa Almanya ve diğer yabancı ülkelerin tamamının başkentlerine versa oğlun taa ortalarına sıçsın afadersin.
Ben şahsen Almanya Avrupa görünce gerçek medeniyetten uzak kaldım. Ama siz beni Almanya ile gururlandığımı zannettiniz, birde bana Almanyayı sorana vrdiğim cevabı birbilsenz.

İçimde kalmasın yazmadan edemicem
Ağustos ayında Türkiyeye ailece geldik. Benim telefonum geçen yıl ki tatilde kayıt tecavuzune 5TL ile yırttı. Bu sene ise eşimin cihazı ağa takıldı ve tatilin 4. Haftası kapanacak mesajı aldık, neyse aldım cihazı pasaportu ve gidiş gelil sabit tarihli uçak biletlerimizi vardık ilgili işlemlerin yapılacağı yere ilgiliye durumu izah ettim bakın ben tatile geldşm ve 1 hafta sonra dönüyorum bunlarda biletlerim aha tarihide belli gelin bu cihazı 1 hafta daha açık kalmasını sağlayın benide masrafa sokmayın, cevap olmaz bey efendi buna yetkim yok yapabileceğim birşey yok ya kayıt edeceksiniz yada yurt dışı numaranızla kullanacakaınız cevabını aldım.

Burada bu kanunu getiren sizin gibi hukuk iktisat siyasi vb. Fakülteleride okumuş yetkililer kaçak yollardan gelen ve ticari amaçlı gayri resmi satılan cihazların engellenmesi için getirmişler kanunu. Peki benim günahım ney. Madem bu kanunu yapacak kadar okullar bitirip eğitim almışsıanınz bu işin gerçek faillerini bul masumlardan ayır sonra yap yaptırımları, kendi ülkesine gelip turist sayıp gelen turistlerden bu yıl bukadar gelir elde ettik dediğiniz kendi masum halkınızi seçmesini becerin mağdur etmeyin.
Ama amac zaten soymak kaçak göçek bahane bunlar güzel yurdumda hep vardı. Kaçak ve ticari amaçlı gelen cihszlar parmakla sayılırken birkaç haftalığına gelen yurt dışındaki yurttaşlarımızın sayısı mılyonu geçer.
Şimdi yine alın elinize hesap makinanızı yurd dışından gelenlen vatandaşın cihazındanmı fazla kazanç elde ediliyor yoksa parmakla sayılabilen kaçakçıların ülkeye soktukları cihazlardanmı?
Ayrıca hukukçu kardeşim biraz hakkani ol aç gözünü gerçeyi gör yurdışı cihazın kanunu nereyi hedefliyor öğren.
Birde doğru sandığın şeyleri tekrar gözden geçirmeni tvsiye ederim mesela vegisi fazla olan birşey asla caydırma amaçlı ve alınmasın diye değil. Devlet derki Çok talep ve igi var bundan iyi gelir elde ederiz ve basar vergiyi kendi halkına.
En başta da yazdım kendimizin ürettikleridemi caydırma amaçlı aşırı pahalı ve vergili? etin ekmeğin soğanın suyun yoğurdun zeytinin vs. Hepsininmi kaynağı yurt dışı olup alınmasın ve para içerde kalsın diyemş aşırı pahalı ve rekor vergili?
hadi şimdi okula bi fakulte daha oku ama bu seferki matematik veya siyasi olsun.
"Birde anlamak için illa benimgibi hukuk fakultesimi bitirmesi gerekiyor"diye yazarmiş
Tıpkı bakın sünnet oldum dıyen afacanlar gibi
Saygılar...

1623 Mesaj
26 Ekim 2012; 12:28:55 

Konu zortlayacak. Magdur arkadaşlara duyuyulur; ingiltere romunu yükledim. 4.1.1 süper calisiyor. Teşekkürler ariza.

921 Mesaj
26 Ekim 2012; 15:13:46 

quote:

Ah ülkemin vatandaşı ah!
fakülte, hukuk, mektep vs.
Kendi ürettiğimiz etide kasaptan almamak için hem pahalı yapıyorlar hemde zaten çok var olan paramızıda kasapa cart curt etmemiş oluruz. Kasap manav fırın bunlarda yurt dışında.
Kimin çok bildiğinin hiç önemi yok asla çok bildiğimide idda etmem ama çok az bildiklerim bana yetiyor.
Avrupa Almanya ve diğer yabancı ülkelerin tamamının başkentlerine versa oğlun taa ortalarına sıçsın afadersin.
Ben şahsen Almanya Avrupa görünce gerçek medeniyetten uzak kaldım. Ama siz beni Almanya ile gururlandığımı zannettiniz, birde bana Almanyayı sorana vrdiğim cevabı birbilsenz.

İçimde kalmasın yazmadan edemicem
Ağustos ayında Türkiyeye ailece geldik. Benim telefonum geçen yıl ki tatilde kayıt tecavuzune 5TL ile yırttı. Bu sene ise eşimin cihazı ağa takıldı ve tatilin 4. Haftası kapanacak mesajı aldık, neyse aldım cihazı pasaportu ve gidiş gelil sabit tarihli uçak biletlerimizi vardık ilgili işlemlerin yapılacağı yere ilgiliye durumu izah ettim bakın ben tatile geldşm ve 1 hafta sonra dönüyorum bunlarda biletlerim aha tarihide belli gelin bu cihazı 1 hafta daha açık kalmasını sağlayın benide masrafa sokmayın, cevap olmaz bey efendi buna yetkim yok yapabileceğim birşey yok ya kayıt edeceksiniz yada yurt dışı numaranızla kullanacakaınız cevabını aldım.

Burada bu kanunu getiren sizin gibi hukuk iktisat siyasi vb. Fakülteleride okumuş yetkililer kaçak yollardan gelen ve ticari amaçlı gayri resmi satılan cihazların engellenmesi için getirmişler kanunu. Peki benim günahım ney. Madem bu kanunu yapacak kadar okullar bitirip eğitim almışsıanınz bu işin gerçek faillerini bul masumlardan ayır sonra yap yaptırımları, kendi ülkesine gelip turist sayıp gelen turistlerden bu yıl bukadar gelir elde ettik dediğiniz kendi masum halkınızi seçmesini becerin mağdur etmeyin.
Ama amac zaten soymak kaçak göçek bahane bunlar güzel yurdumda hep vardı. Kaçak ve ticari amaçlı gelen cihszlar parmakla sayılırken birkaç haftalığına gelen yurt dışındaki yurttaşlarımızın sayısı mılyonu geçer.
Şimdi yine alın elinize hesap makinanızı yurd dışından gelenlen vatandaşın cihazındanmı fazla kazanç elde ediliyor yoksa parmakla sayılabilen kaçakçıların ülkeye soktukları cihazlardanmı?
Ayrıca hukukçu kardeşim biraz hakkani ol aç gözünü gerçeyi gör yurdışı cihazın kanunu nereyi hedefliyor öğren.
Birde doğru sandığın şeyleri tekrar gözden geçirmeni tvsiye ederim mesela vegisi fazla olan birşey asla caydırma amaçlı ve alınmasın diye değil. Devlet derki Çok talep ve igi var bundan iyi gelir elde ederiz ve basar vergiyi kendi halkına.
En başta da yazdım kendimizin ürettikleridemi caydırma amaçlı aşırı pahalı ve vergili? etin ekmeğin soğanın suyun yoğurdun zeytinin vs. Hepsininmi kaynağı yurt dışı olup alınmasın ve para içerde kalsın diyemş aşırı pahalı ve rekor vergili?
hadi şimdi okula bi fakulte daha oku ama bu seferki matematik veya siyasi olsun.
"Birde anlamak için illa benimgibi hukuk fakultesimi bitirmesi gerekiyor"diye yazarmiş
Tıpkı bakın sünnet oldum dıyen afacanlar gibi
Saygılar...

tamam kardeşin her insanın özel durumu için yeni kanun hazırlarız biz de merak etme sen.

senin 5 günlük durumun için koca tüzük mü değişecek.

sorun kanunlarda değil sorun uygulayaman denyolarda bunlar ilerde esnetilecek sizde göreceksiniz bürokrasiye takılmışsınız vergiye bahane buluyosunuz sizinki kızmış birinden sopa yiyip o adamı niye kızdırdınız demek yani

3560 Mesaj
28 Ekim 2012; 2:21:24 

Teşekkürler ariza27 hocam. Çok faydalı bir çalışma.
Türkiye romunu (4.1.1) yükledim sorunsuz çalışıyor.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hurriyetlerini ve daha sonra istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.

28 Mesaj
28 Ekim 2012; 9:07:55 

bu tarafa pek bakmıyordum bu arada benımde telefonum pasaport kayıtlı ki seri numarası düzelttirmek isteyenlere öncelikli pasaport kaydı yaptırın diye özellikle bastırıyorum eğer yaptırmayacaksanız olmaz diye zaten şart koşuyorum http://forum.arizandroid.com ve www.androidcozum.com sitelerinde mesajlarımı okuyup sonra yorum bence bu konuyu ben ve benim gibi arkadaşlar için açmıştım ki diğerleride faydalandı pasaport kayıtlı ama aldıgım yer unlock yaptırırken Seri numaramızı bozmuş ben cihazı aldıktan 1 ay sonra farkına vardım malum olay güncelleme yapınca basıma geldi noluyoruz felan derken seri numarası ile ilgili sorunları görünce aklımız basımıza geldi o güne kadar Samsungun seri numarasından haberim bile yoktu kendim için çözüm ürettim diğer insanlara paylaştım bütün olay bu ha imei değiştirenlerinde işine yaradı orası ayrı telefonculara 20-30 yerıne göre 100 tl vermekten kurtuldular.

28 Mesaj
28 Ekim 2012; 9:11:29 

quote:

Orijinalden alıntı: vstl_120

arkadaşım öncelikle teşekkürler. dediklerini henüz yapmadım çünkü emin olmak istedim. benim s3 klonlu imei'si. imei nosu nokia mı ne bi telefon üzerine kayıtlı XXLEF sürümünde JB 4.1 yükleyemedim tabiki. bu dediklerini yapınca JB yüklenmiş olacakmı kesinlikle? yoksa telefoncuya gitsem aynı şeyleri yapıyormu zaten ben uğraşmayım yanlış bişiy yaparım diye cesaret edemedim şuan. :S:S:S

telefoncu box la , ben yazılımla yapıyorum farkımız birimiz imei değiştiriyor birimiz(ben) şebeke bölümüne müdahale ediyor.

4 Mesaj
28 Ekim 2012; 22:51:23 

COK TESEKKÜRLER SAYENIZDE YAPTIM

1623 Mesaj
12 Kasım 2012; 13:54:55 

ariza hocam özel mesaj attım bakabilir misiniz?

28 Mesaj
15 Kasım 2012; 18:32:01 

quote:

Orijinalden alıntı: ugacomtr

ariza hocam özel mesaj attım bakabilir misiniz?

mesajına cevap vermiştim hocam :) linkler'den kastınızı anlamadım sadece.Bahsettiğiniz linkler zaten hali hazırda mevcut.

2 Mesaj
16 Kasım 2012; 8:38:16 

Teşekkürler

9468 Mesaj
16 Kasım 2012; 13:25:57 

quote:

Orijinalden alıntı: ariza27

konu güncellenmiştir.

dostum selam

geçen hafta s3 aldığımda, yılların bb kullanıcısı olarak imei klonlama gibi bir şey olduğu dahil neredeyse hiçbir şeyden haberim yoktu, daha sonra jb güncellemesi yapayım derken imei' min klon olduğunu gördüm ve güncelleme yapamadım...

nasıl hallederim derken senin adının "kaiser soze" misali efsanevi bir şekilde geçtiğini gördüm, diğer sitede yaşadıklarını da okudum, site birbirine girmiş durumda, hem yöneticiler hem normal üyeler isyandalar... Allah kolaylık versin umarım canını sıkmadan atlatırsın bu günleri...

senin sayende, sorunsuz bir şekilde jb yapabildim, emeğin için çok teşekkürler...

bu arada bazı yerlerde, artık samsung s3 güncellemelerine müdahale etmeyeceğin söyleniyor, bu doğru mu?

ll_renzokuken_ll

28 Mesaj
17 Kasım 2012; 16:14:38 

Konuyu ileriki güncellerde güncelleyeceğim sanırım Rom + patch olacak.. Suanda ufak bi araştırma içindeyim bu yuzden bekletiyorum malesef.

82 Mesaj
20 Kasım 2012; 1:56:00 

hocam ingiltere rom u kurdum arkadaşın s3 e (4.1.1). 4.0.4 vardı rootlu cihazdı klon imei yani kiesden güncelleme yapamıyordu bi türlü bende bunu kurdum kurduğuma pişman oldum vallaha.ağda kayıtlı değil diyor konudaki linkleri kaldırmışsınız galiba ne zaman eklersiniz acil lazım.telefonun imei side duruyor imei sorgulatmadan kontrol ettim kayıtlı görünüyor cihaz ama arama yapmıyor.yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemcad -- 20 Kasım 2012; 1:57:35 >

28 Mesaj
20 Kasım 2012; 6:46:38 

rom'la beraber yayınlayacağım ikisinide sıfırdan bi tema yapıyorum ikonlarda kararsız kaldıklarım var haliyele şumu yoksa bumu demekten romda patch'te gecikiyor...

351 Mesaj
28 Kasım 2012; 0:32:33 

quote:

rom'la beraber yayınlayacağım ikisinide sıfırdan bi tema yapıyorum ikonlarda kararsız kaldıklarım var haliyele şumu yoksa bumu demekten romda patch'te gecikiyor...

hocam ne zaman yayinliycaksiniz yeni pachtci linkler kaldirmis biz hala 4.0.4 deyiz

GALAXY S/OPTİMUS 3D/GALAXY S2/GALAXY NEXUS/GALAXY S3/XPERİA Z/GALAXY NOTE 2

351 Mesaj
28 Kasım 2012; 0:35:09 

quote:

Orijinalden alıntı: phyzik

hocam ne zaman yayinliycaksiniz yeni pachtci linkler kaldirmis biz hala 4.0.4 deyiz

birde videoyla anlatirsan on numara olur bizler icin tesekkurler

1623 Mesaj
28 Kasım 2012; 21:31:55 

silmek zorundayım. :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugacomtr -- 30 Kasım 2012; 10:45:02 >

351 Mesaj
29 Kasım 2012; 21:45:27 

quote:

video ile yükleme olayı burada => http://www.y....be.com/watch?v=0AV9c6UaGuo

1. romu indirin burada=> http://www.h..file.com/...300OJVDLJ1_TUR.zip.html
2. diger iki patch bende ve 27 ile 6 mb boyutları var bunları msn den atabilirim. :) sen bi romu indir gerisi kolay.

not: noktalara ne geleceğini biliyorsunuzdur. yasaktır falan ceza almayalım. ariza hocam emeklerin icin teşekkür ederek linkleri ekliyorum ve umarim kızmazsın.

Allah razı olsun...

hocam saolasın da custom rom kurmak istiyorum cihazda 4.0.4 yüklü onun üstüne omegayı kurucak sonrada pahct kurucam demi.telefonda root yok ama cwm var sorun olur mu cwmden direk flashlasam

1623 Mesaj
29 Kasım 2012; 22:29:23 

costum rom icin farklı patch lazım sana. bendeki patch 4.1.1 kies tr sürümü için. olur mu bilemiyorum. her rom icin bence bir root ol. garanti olsun zaten hemen bitiyor odinden atıyorsun. bu arada rootsuz nasıl cwm oluyor :) kolay gelsin.

351 Mesaj
29 Kasım 2012; 22:46:58 

cwm varsa rootda var oluyormus.ama superuser yok telde :) anlamadım

1893 Mesaj
30 Kasım 2012; 0:54:42 

Bu konuşmalardan hiç bir şey anlamadım.Sanırım android telefonum olmadığı için olsa gerek (custom rom,root,patch 4.1.1 kies...gibi

sakla samanı gelcek zamanı...

28 Mesaj
30 Kasım 2012; 6:11:10 

quote:

costum rom icin farklı patch lazım sana. bendeki patch 4.1.1 kies tr sürümü için. olur mu bilemiyorum. her rom icin bence bir root ol. garanti olsun zaten hemen bitiyor odinden atıyorsun. bu arada rootsuz nasıl cwm oluyor :) kolay gelsin.

sen kırmızı kısmı daha önceden okumuşsundur dinlemiyorsan sorun yok birşey yapıyorsak bir bildiğimiz vardır bu arada beni düşünmeyeni ben hiç düşünmem kusura bakma bi süreç zarfında bi kaç araştırma yapıldı daha dogrusu zaten yapılmıs bi araştırmadan alınan veriler dogrulandı.. paylaşmak istesem bak suandaki gibi paylaşırdım... Konunun altından paylaşman olmadı..

1699 Mesaj
30 Kasım 2012; 10:29:31 

Arkadaşlar yeni android kullanıcısı olarak bir şey danışmalıyım. Benim de bir s3'üm var imei'si klon değil fakat geçici pasaport kayıtlı. Yani Btk sorgusunda baktığımda imei numarası ve marka birebir uyuşuyor. Şimdi sanırım bu geçici kayıt bir süre sonra düşecek. Bu durumdan sonra bir telefoncuya gidip klon imei yükletiyorum, ardından da her güncelleme sonrası bu arkadaşın ilk mesajda belirttiği yönergeleri izliyorum ve sorun hallolmuş mu oluyor ? Imei numaram 359***** ile başlıyor. Doğru mu anlamışım olayı bilgi verirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _botturgec_ -- 30 Kasım 2012; 10:37:51 >

3621 Mesaj
30 Kasım 2012; 10:38:44 

quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Arkadaşlar yeni android kullanıcısı olarak bir şey danışmalıyım. Benim de bir s3'üm var imei'si klon değil fakat geçici pasaport kayıtlı. Yani Btk sorgusunda baktığımda imei numarası ve marka birebir uyuşuyor. Şimdi sanırım bu geçici kayıt bir süre sonra düşecek. Bu durumdan sonra bir telefoncuya gidip klon imei yükletiyorum, ardından da her güncelleme sonrası bu arkadaşın ilk mesajda belirttiği yönergeleri izliyorum ve sorun hallolmuş mu oluyor ? Doğru mu anlamışım olayı bilgi verirseniz çok sevinirim.

aynen öyle ama bir 100-150 TL verip imei kaydettirseniz de güncellemeleri birinin elinden değilde firmadan çıkar çıkmaz yüklenesiz daha iyi olmaz mı ?

nothing is true everything is permitted

1699 Mesaj
30 Kasım 2012; 10:42:05 

quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

aynen öyle ama bir 100-150 TL verip imei kaydettirseniz de güncellemeleri birinin elinden değilde firmadan çıkar çıkmaz yüklenesiz daha iyi olmaz mı ?

İnanın ki onun için uğraşıyorum şu sıra. Daha önce hiç akıllı telefon kullanmadığım için böyle birşeyle karşılaşacağımı bilmiyordum almadan önce. Etrafımdaki pasaportu olan kişilerden rica ediyorum ama tahmin edersiniz ki kolay değil bulmak. Hem en az 2 yıl önce telefon kaydettirmiş olacak, hem de bundan sonraki 2 yıl için yeni kayıt yaptırmaması gerekecek. Ben de parası neyse verip bu saçma sıkıntılardan kurtulmak istiyorum gerçekten.

1623 Mesaj
30 Kasım 2012; 10:44:29 

quote:

sen kırmızı kısmı daha önceden okumuşsundur dinlemiyorsan sorun yok birşey yapıyorsak bir bildiğimiz vardır bu arada beni düşünmeyeni ben hiç düşünmem kusura bakma bi süreç zarfında bi kaç araştırma yapıldı daha dogrusu zaten yapılmıs bi araştırmadan alınan veriler dogrulandı.. paylaşmak istesem bak suandaki gibi paylaşırdım... Konunun altından paylaşman olmadı..

hocam sen sinirlenme yeterki. sileriz linkleri. sorun olmasın.

1623 Mesaj
30 Kasım 2012; 10:47:39 

quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

keske 150 tl olsa... 100 lira devlete 150 de pasaporta isteniyor. 200 250 tl gibi bir rakam cebimizden fazlasıya cıkıyor. hem ugraşmak bu işi bilen kişiler için fazla sorun olmamaktadır. bilgi ve kabiliyeti olmayanlar icin ise yardımlaşma ile birnevi yol katederek sorunları cözmeye calısıyruz. güncellemeleri tabiki biz de direk almayı isteriz ama o kadar da para istenmez yani..!

1446 Mesaj
30 Kasım 2012; 12:14:12 

quote:

Orijinalden alıntı: erdor

Bu konuşmalardan hiç bir şey anlamadım.Sanırım android telefonum olmadığı için olsa gerek (custom rom,root,patch 4.1.1 kies...gibi

Bizde var da ne oldu bende hiç bişey anlamiyorum. Bu aralar telefon kendini güncellemek istiyor ama bu imei yüzünden olmuyor

SAMSUNG GALAXY S III
4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

1623 Mesaj
30 Kasım 2012; 13:57:21 

quote:

Orijinalden alıntı: erdor

hocam bir android telefonun olursa ilk ögrenecegin kelimeler olacaklar

28 Mesaj
1 Aralık 2012; 4:38:07 

quote:

Orijinalden alıntı: golf_R

Bizde var da ne oldu bende hiç bişey anlamiyorum. Bu aralar telefon kendini güncellemek istiyor ama bu imei yüzünden olmuyor

@golf_R bu yama bunun için zaten odin üzerinden güncellemek için..

1623 Mesaj
1 Aralık 2012; 9:45:29 

quote:

ariza27
hocam bu 4. patch hangi romlar için uygun?

1446 Mesaj
1 Aralık 2012; 10:55:42 

quote:

@golf_R bu yama bunun için zaten odin üzerinden güncellemek için..

Hocam imei uçar falan hiç bilmiyorum bu işleri

SAMSUNG GALAXY S III
4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

1623 Mesaj
1 Aralık 2012; 11:49:08 

bilmemek degil ögrenmemek ayıp :D

884 Mesaj
1 Aralık 2012; 14:08:33 

Konuyu iyice okudum birde benim derdime çare olsbilirseniz sevinirim

http://mobile.donanimha...m=68629946&p=1#68646117