Şimdi Ara

Klon Imei olup güncelleme sonrası ses ve şebeke sorunu yasaynlar SNsi 00** olanlar için KESİN ÇÖZÜM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
18
Favori
92.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Heyecanlandım şimdi. Çalışmaları, gelişmeleri izleyebileceğimiz ve fikir önerisinde bulunabileceğimiz belirli bir yeriniz varsa pm den alabilr miyim?

Mesela ses tuşlarıyla uyanma ve arandığımızdaki zilsesinin direk yüksek çalmasını isteyecektim.
    Kolay gelsin.
  • öncelikle verdiğin bilgiler çok faydalı çok teşekürler ancak ben hiç bişe bilmiyorum android ile ilgili bana kısaca adım adım yapmam gerekenleri söylermisiniz hafıza kartım yok onuda alacağım buarada daha hala ilk sürümüyle kullanıyorum .. adım adım nasıl güncellerim ben telefonumu anlamayan birine anlatır gibi anlatın lütfen :)
  • eline saglık cok onemlı bı sorunu sayende hallettım su an 4.1.2 ıle kullanyorum telefonumu yalnız aklıma takılan bişey var ılerleyen zamanlarda dıyelım 4.3 cıktı guncelledık gene bu patch ıle sorunu duzeltebılırmıyız yoksa yenı patch mi yapman gerekecek ?
  • ariza04 çalışmanız için size teşekkür ederim.

4.0.4 te telefona factory reset atsak cache partiton felan temizlesek sorun yaşarmıyım imei ile ilgili yoksa sorun sadece güncelleme yapınca mı cıkıyor ?

saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Vendetta-

ariza04 çalışmanız için size teşekkür ederim.

4.0.4 te telefona factory reset atsak cache partiton felan temizlesek sorun yaşarmıyım imei ile ilgili yoksa sorun sadece güncelleme yapınca mı cıkıyor ?

saygılar

wipe yada fabrıka durumuna donmede sıkıntı yok guncelleme,başka rom yuklemede sıkıntı var root yapmadada sıkıntı yok bildigim kadarıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahmanıl

eline saglık cok onemlı bı sorunu sayende hallettım su an 4.1.2 ıle kullanyorum telefonumu yalnız aklıma takılan bişey var ılerleyen zamanlarda dıyelım 4.3 cıktı guncelledık gene bu patch ıle sorunu duzeltebılırmıyız yoksa yenı patch mi yapman gerekecek ?

patchleri sürekli güncelliyorum 4.1.2 tam uygun patch için çalışıyorum şuanda..Şebeke kesilmeleri söz konusu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: legolas01x

öncelikle verdiğin bilgiler çok faydalı çok teşekürler ancak ben hiç bişe bilmiyorum android ile ilgili bana kısaca adım adım yapmam gerekenleri söylermisiniz hafıza kartım yok onuda alacağım buarada daha hala ilk sürümüyle kullanıyorum .. adım adım nasıl güncellerim ben telefonumu anlamayan birine anlatır gibi anlatın lütfen :)

adımlar çok basit;

- patchi telefona kopyala
    odin yada cwm ile istediğin romu kur
    orjinal rom kullanırsan root (cfroot odin ile yüklenecek)
    sonra cwmden install from sd card ile benim patch dosyamı göstereceksin işlemler bitince telefonun şebekesi gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariza27

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahmanıl

eline saglık cok onemlı bı sorunu sayende hallettım su an 4.1.2 ıle kullanyorum telefonumu yalnız aklıma takılan bişey var ılerleyen zamanlarda dıyelım 4.3 cıktı guncelledık gene bu patch ıle sorunu duzeltebılırmıyız yoksa yenı patch mi yapman gerekecek ?

patchleri sürekli güncelliyorum 4.1.2 tam uygun patch için çalışıyorum şuanda..Şebeke kesilmeleri söz konusu..

3gundur kullanyorum sureklı mesaj ayda internetteyım sebeke kesılmesı olmadı daha inş olmazda ellerıne saglık
  • quote:

quote:

öncelikle verdiğin bilgiler çok faydalı çok teşekürler ancak ben hiç bişe bilmiyorum android ile ilgili bana kısaca adım adım yapmam gerekenleri söylermisiniz hafıza kartım yok onuda alacağım buarada daha hala ilk sürümüyle kullanıyorum .. adım adım nasıl güncellerim ben telefonumu anlamayan birine anlatır gibi anlatın lütfen :)

adımlar çok basit;

sonra cwmden install from sd card ile benim patch dosyamı göstereceksin işlemler bitince telefonun şebekesi gelir.

ariza hocam bu ariza_04 her 4.1.1 rom için mi hangi romlar için ?

• quote:

quote:

adımlar çok basit;

hafıza kartım yok bu işlemler için gerekmiyor zaten sanırsam benimki klon imei bunları yapınca imei'm gitmez değilmi birde telefonun neresine kopyalıcam bunu acaba ? odin ile telefon en stabil hangisi versiyonu önerirsiniz son olarak teşekürler üstad

• kendim rom çıkardım teması biraz koyu sebebi ise ekranlarımız amoled amoled ekranlar siyah rengi olusturmak iiçin elektrik çekmezler şarj'ın süresi açısından tema yaptım onun harici official'lardan kullanmadıgımdan bilmiyorum diğer sorunun cevabı telefonun ana dizinine atıp cwm menüsünden install from sd kart ile zipi göstereceksin baska bir işlem yapmana gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

quote:

quote:

adımlar çok basit;

ariza hocam bu ariza_04 her 4.1.1 rom için mi hangi romlar için ?

tüm romlarda sorunsuz kullanabilirsin.

• Hocam ben simdi 4.0.4ten 4.1.2 ye yukseltince senin patch desteklermi? Orjinal rom, fw custom degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mobbdeep

Hocam ben simdi 4.0.4ten 4.1.2 ye yukseltince senin patch desteklermi? Orjinal rom, fw custom degil

bir üst mesajda zaten cevabın var? ikinci defa cevap istiyorsan EVET DESTEKLER..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mobbdeep

Hocam ben simdi 4.0.4ten 4.1.2 ye yukseltince senin patch desteklermi? Orjinal rom, fw custom degil

bir üst mesajda zaten cevabın var? ikinci defa cevap istiyorsan EVET DESTEKLER..

Ilginiz icin tesekkurler hocam sebeke kesilmeleri soz konusu demissiniz o yuzden sordum emin olmak icin

• Arkadaslar belki sorum daha önce cvplanmisfir ama ben emin olup yanlis yapmak istemiyorum. Simdi benim s3 klon imei ve 4.0.4 ben bunu 4.1.1 mi yapayim yoksa 4.1.2 mi? Ayrica nasil yapcagimi tane tane adim adim anlatirsaniz minnettar olurum. Hele birde resimli anlatim olursa acemiler icin sahane olur...

• daha önce bir kaç kez muhabbeti geçti ama asla net yanıt alamadım,

klon imei li cihazlarda bazen satın aldığımız yer aynı imei yi bir kaç yere klonladığından yasal uyarı mesajı geliyor bunu tespit ettiklerinde, cihaz şu tarihte kapanacaktır diye...

bana da bu mesajdan geldi sabah, kendi orj imei kontrol ettiğimde "IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır" diyor imei sorgulama sayfasında...

bir şekilde pasaport bulunup kayıt imkanı yaratılsa, imei klonlandığından, orj imei ye kesinlikle geçilmesi imkansızlaşıyor mu?

bir kere klonlanması eskiye dönüşü engelliyor deniliyor bazı yerlerde, başına gelen var mı?

şebekede hiçbir sorun yok, 4.0.4 den 4.1.1 e geçtim arıza patch sayesinde, 1 aydır bu şekilde kullanırken bu sabah bu mesaj geldi...
  • Arıza27 emeğiniz için çok teşekkür ederim. arkadaşlar en basit yolla şu şekil yapabilir.

Orijinal 4.1.1 türkiye romunu kurdum ve şebeke gitti ardından şu linkten kernel değiştirmeden root vb. yapmadan sadece cwm'yi kurdum
    http://www.androidauthority.com/galaxy-s3-gt-i9300-clockworkmod-recovery-6-0-1-0-install-103347/

ardından arıza04 arkadaşımızın verdiği yöntemle şebeke geri geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobbdeep -- 14 Aralık 2012; 20:46:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

daha önce bir kaç kez muhabbeti geçti ama asla net yanıt alamadım,

klon imei li cihazlarda bazen satın aldığımız yer aynı imei yi bir kaç yere klonladığından yasal uyarı mesajı geliyor bunu tespit ettiklerinde, cihaz şu tarihte kapanacaktır diye...

bana da bu mesajdan geldi sabah, kendi orj imei kontrol ettiğimde "IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır" diyor imei sorgulama sayfasında...

bir şekilde pasaport bulunup kayıt imkanı yaratılsa, imei klonlandığından, orj imei ye kesinlikle geçilmesi imkansızlaşıyor mu?

bir kere klonlanması eskiye dönüşü engelliyor deniliyor bazı yerlerde, başına gelen var mı?

şebekede hiçbir sorun yok, 4.0.4 den 4.1.1 e geçtim arıza patch sayesinde, 1 aydır bu şekilde kullanırken bu sabah bu mesaj geldi...

kendi imei numaranı kaydettir malum unutmayın her telefon fabrikadan çıkışlı 1 yıl garantilidir.Telefonunuzu kaydettirmeniz demek çalındıgında bulunması demektir...Klon malzemenin neyini bulduracaksın ? orjinaline dönünce şebeke sorunları devam edecektir ama vandaki arkadaşımızdan aldıgım bilgiye göre samsung'un teknik servisinden birisi söylemiş bunu telefonun çöp olma riskini vererek cihazları düzeltebilirlermiş..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

daha önce bir kaç kez muhabbeti geçti ama asla net yanıt alamadım,

kendi imei numaranı kaydettir malum unutmayın her telefon fabrikadan çıkışlı 1 yıl garantilidir.Telefonunuzu kaydettirmeniz demek çalındıgında bulunması demektir...Klon malzemenin neyini bulduracaksın ? orjinaline dönünce şebeke sorunları devam edecektir ama vandaki arkadaşımızdan aldıgım bilgiye göre samsung'un teknik servisinden birisi söylemiş bunu telefonun çöp olma riskini vererek cihazları düzeltebilirlermiş..

Üstad ben 4.0.4 deyim hala ne yapilmasi gerektigini adim adim yazarmisin

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.