Şimdi Ara

Samsung ES8000[Kullanıcı Kulübü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
392
Cevap
11
Favori
45.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Forumdaki araştırmalarım sonucunda bu konuda bir başlık göremedim.
    ES8000 kullanıcıları buradan bilgi paylaşalım.

Geçen hafta sonu teknosa.com dan 2600 tl + 200 tl indirim kuponu ile birlikte 40ES8000 satın aldım.
    Servis gelip kurulumu yaptı, ışık sızması ölü piksel ve bulutlanma problemi çıkmadı.
    34 günlük sıkı bir test aşamasında tv nin tüm özelliklerini kullandım diyebilirim.
    Tv tek kelime ile harika, müthiş beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERSN -- 11 Mayıs 2013; 22:05:52 >

• 2 gün önce bu tv eve aldık ışık sızmaları çok az var dert edilecek gibi değil yabancı sitelerde birkaç görüntü ayarları paylaşmışlar bu sorunu çözmek ve daha iyi görüntü almak için acaba kendisi ayar oluşturan var mı ?

http://www.avsforum.com/t/1435194/tweak-disabling-autodimming-for-samsung-eseries-smart-tv-mine-is-es6710
  • 07.01.2013 tarihi itibari ile yeni yazılı yayınlanmıştır.

http://www.samsung.com/tr/support/model/UE40ES8000SXTK-downloads?downloadName=BM-P#
  • 2007 versiyon numaralı firmware çıkmış.

http://www.samsung.com/tr/support/model/UE40ES8000SXTK-downloads

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vuysal -- 22 Nisan 2013; 9:18:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: indiana79

su tv nın 3d ayarlarında cok secenek yok.derınlık falan ayarlanmıyor etkın degıl..sadece merak ettıgım 3d optımumu kac yapıyosunuz..ve goruntu ayarlarını nasıl yaptınız..motıon plus led motıon plus falan..onlarıda paylasalım...bırde bıyerd eokudum samsungun bu modleıne adaptorlu hdd baglamayın anakartını yakıyormus dıye gordum..samsungun yetkılılerıde bu konuyu soran kısılere evet olabılıyor olursa kullanıcı hatası demısler..buna dıkkat etmenızı oneırırım..bende 3tb hdd var korkumdan takamadım acıkcası..adaptoruslzerde sıkıtnı yok ama adaptorlulerde boyle bır sıkıntı varmıs..nekadar doğru bılemıcem..paylasmak ıstedım..

Görüntü ayarları olarak, şurayı takip edebilirsiniz.
    http://www.avsforum.com/t/1399319/official-samsung-unxxes8000-owners-thread/11940#post_22933867

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Herşey çok güzel olacak

menü geçişleri yeni "F" serisinde çok güzel olmuş bayıldım. Bu modül satışları ne zaman çıkacak ? Bu şekilde cihazlarımızda performans artışı saglayabiliriz.

quote:

the latest note being passed around indicates the EK will be under £200 and we are looking at June

http://www.avforums.com/forums/18907016-post364.html

200€ desek bile 500 civarına gelmiş oluyor ki çok fazla bir rakam bence. 6-7 yıl sonra çıkacak olanlar belki düşünülebilir.

@AnGets
    Router ile tv arasında 2 duvar 1 tahta kapak (~7metre) var. Sinyal seviyesi 2 çubuk olsa gerek. Kopma yaşamadım kullanırken.
    Önceki güncellemelerden sonra wifi sorunları(servislik) çıkıyordu. İnşallah öyle bir sorun değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 26 Nisan 2013; 22:23:53 >

• quote:

pocemonmutlu motıon plus bır ozlelık degılmı..neden kapatıyorsunz..ve led motıon plusta var menude onun altında onudamı kapatıyorsunuz..bırde ben half sbs 3d fılm ızlerken 3d optımumun neye yaradıgını hıssedemedım hıc..sızde kac..ve derınlık ve prspektıf ayarları var mesela orda perspektıfle oynanabılıyor ama ekran kuculuyor o yuzden onu 0 da bırkaıtm fakat derınlıkle hıc oynanmıyor..etkın degıl derınlık yazıısı..ustune tıkladıgımda bu fonksıyon kullanılmıyor dıyor..hıcbır fılmde derınlık etkın olmadı..orjınal blu ray fılm ve bluray cıhazmı gerkeıyor..neden etkın degıl..

Şu anda evde değilim, aklımda kalanları yazayım.
    3D derinlik ayarı menüsü sadece 2D den 3D ye çevirilen görüntülerde oluyor diye yazı okumuştum. Sonrasında denemedim. 3D filmlerde aktif değil o menü.
    3D optimum ayarı ile büyük bir farklılık elde edemedim. Fazla bir işe yaradığını düşünmemekteyim.

Motion ayarları olarak böyle ayarladığımı hatırlıyorum.
    Auto Motion Plus Clear
    LED Motion Plus Off

Deneyerek siz de kendinize en uygun ayarı seçebilirsiniz.

@Gatetrans
    Görüntü ayarları olarak;
    http://www.avsforum.com/t/1399319/official-samsung-unxxes8000-owners-thread/11940#post_22933867

Yukarıda verdiğim linkteki kullanıcı testler yaparak ayarlama gerçekleştiriyor. Ancak paneller farklı olabileceği için sizde istediğiniz sonuçları vermeyebilir.

Bende aynı şekilde kullanmaktayım. Titreme varsa da rahatsız edici boyutta olmadığı için farketmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 3 Mayıs 2013; 1:19:42 >

• 13.05.2013 tarihli 2008.2 kodlu firmware yayınlanmıştır arkadaşlar.

http://www.samsung.com/tr/support/model/UE46ES8000SXTK-downloads
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gatetrans

13.05.2013 tarihli 2008.2 kodlu firmware yayınlanmıştır arkadaşlar.

yeni yazılımı yükleyen var mı? Bir değişiklik varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellboy2121

quote:

Ben bişi görmemekle birlikte halaa titreme sorununu çözemedim. Yani 800hz olayını halaa yaşamış değilim. Gerçek 200hz olan detayı bile göremedim halaa. Acaba uydu izliyorum diyemi diyecem fakat HD filimleride allshare den oynattığımda yine titremeler var. Cihaz görüntü akarken o titremeden akmayı yaparken aralarda titreme yaratınca görüntü akıcılığı bozuluyor. Acaba cihazımda arıza olabilir mi ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hellboy2121

quote:

Ben bişi görmemekle birlikte halaa titreme sorununu çözemedim. Yani 800hz olayını halaa yaşamış değilim. Gerçek 200hz olan detayı bile göremedim halaa. Acaba uydu izliyorum diyemi diyecem fakat HD filimleride allshare den oynattığımda yine titremeler var. Cihaz görüntü akarken o titremeden akmayı yaparken aralarda titreme yaratınca görüntü akıcılığı bozuluyor. Acaba cihazımda arıza olabilir mi ?

ben dsmart hd cihaz kullanıyorum bende titreme diye birşey yok senin tv de sorun olabilir...

• Selamlar, dün itibarıyla 46ES8000 modeli TV'mi aldım. Ancak taktığım External HDD üzerinden oynattığım filmlerde altyazı problemi yaşıyorum. Altyazı film dosyasıyla eş ada sahip. SUB ve SRT formatlarını denedim. Ancak yine de altyazı göremiyorum. Kumandadaki altyazı tuşuna basınca "Uygun değil" uyarısı alıyorum. Bunun bir ayarı veya altyazıların başka bir standartı var mı acaba?

Filmlerden biri şu:http://****.sx/torrent/6075178/

Şimdiden teşekkürler.
  • arkadaslar merhabe bende bu tv var ... benim sorum 3d gozluller konusunde ben optik gozluk kullaniyorum ve mecbur 2 gozluk birden takiyorum .. bu tv icin bi cozum varmidir su tarz gozluk gibi üzerine monteli ?
    http://www.vatanbilgisayar.com/lg-ag-f220al-1-li-clip-type-gozluk-paketi/productdetails.aspx?I_ID=57239
  • Merhaba,
    Cevap biraz geç oldu kusura bakmayın.

Benzer şekilde clip 3d active glasses diye arama yaparsanız, aradığınız ürünü bulabilirsiniz.
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.Xclip+3d+active&_nkw=clip+3d+active&_sacat=0&_from=R40

IR blaster hakkında bir bilgim bulunmamakta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufoozgur

Selamlar, dün itibarıyla 46ES8000 modeli TV'mi aldım. Ancak taktığım External HDD üzerinden oynattığım filmlerde altyazı problemi yaşıyorum. Altyazı film dosyasıyla eş ada sahip. SUB ve SRT formatlarını denedim. Ancak yine de altyazı göremiyorum. Kumandadaki altyazı tuşuna basınca "Uygun değil" uyarısı alıyorum. Bunun bir ayarı veya altyazıların başka bir standartı var mı acaba?

Filmlerden biri şu:http://****.sx/torrent/6075178/

Şimdiden teşekkürler.

arkadaşım aynı problemi bende yaşadım..baya araştırdım..türlü türlü yöntem teklifleri aldım ve denedim..altyazı dosyalarını filmin üzerine yazmakta dahil..ama bence en kolay yöntem şu..umarım anlatabilirim..ha bide bendeki sorun altyazıdaki türkçe karakterler görünmüyordu..bunun çözümünü anlatacam şimdi..sende de aynı sorun varsa yap geçecektir.

1- alt yazı dosyası ile film aynı isimde olacak..zaten aynı demişsin ama yinede emin ol.hatta kopyala yapıştır.dikkat et alt yazı dosya uzantısı .sub olsun.değilse sen yap.
    2- alt yazı dosyasını not defterinde açıyorsun.yazılar görünüyor.
    3- dosyadan farklı kaydete tıklıyorsun ve bir pencere açılıyor.açılan pencerede altta txt. yazar.oradaki ok a basıp tüm dosyaları seçiyorsun ki değiştirmek istediğin alt yazı dosyasını seçebilesin.tüm dosyalar dedikten sonra film ve alt yazı dosyaları görünür ve alt yazı dosyasını tıkla mavi olsun.
    4- sonra en altta dil seçenekleri gibi bir sekme daha var.ANSI yazıyordur.oradaki ok a tıklayıp açılan pencerede UTF-8 seç ve kaydet.üzerine kaydetsin mi der.kaydetsin anasını satayım.

tak tv ye türkçe görünmesi lazım..ben böyle yapıyorum..hatta 7-8 sezonluk dizileri izliyorum şu an..işkence oldu bana ama yapacak başka birşey bilmiyorum açıkçası..daha iyi fikri olan söylesin..

benden bu kadar..umarım birilerine yardımı dokunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

quote:

pocemonmutlu motıon plus bır ozlelık degılmı..neden kapatıyorsunz..ve led motıon plusta var menude onun altında onudamı kapatıyorsunuz..bırde ben half sbs 3d fılm ızlerken 3d optımumun neye yaradıgını hıssedemedım hıc..sızde kac..ve derınlık ve prspektıf ayarları var mesela orda perspektıfle oynanabılıyor ama ekran kuculuyor o yuzden onu 0 da bırkaıtm fakat derınlıkle hıc oynanmıyor..etkın degıl derınlık yazıısı..ustune tıkladıgımda bu fonksıyon kullanılmıyor dıyor..hıcbır fılmde derınlık etkın olmadı..orjınal blu ray fılm ve bluray cıhazmı gerkeıyor..neden etkın degıl..

3D derinlik ayarı menüsü sadece 2D den 3D ye çevirilen görüntülerde oluyor diye yazı okumuştum. Sonrasında denemedim. 3D filmlerde aktif değil o menü.
    3D optimum ayarı ile büyük bir farklılık elde edemedim. Fazla bir işe yaradığını düşünmemekteyim.

Auto Motion Plus Clear
    LED Motion Plus Off

@Gatetrans
    Görüntü ayarları olarak;

Yukarıda verdiğim linkteki kullanıcı testler yaparak ayarlama gerçekleştiriyor. Ancak paneller farklı olabileceği için sizde istediğiniz sonuçları vermeyebilir.

Bende aynı şekilde kullanmaktayım. Titreme varsa da rahatsız edici boyutta olmadığı için farketmedim.

Merhaba Bende 55es8000 tv aldım daha yeni yeni araştırıyorum.
    Acaba siz bu avs forumda ki calibreleri yaptınız mı tv nasıl bi tepki verdi burdaki calibreleri yaptıktan sonra görüntüde değişiklik oldumu teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: muffydaddy

quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

quote:

Auto Motion Plus Clear
    LED Motion Plus Off

@Gatetrans
    Görüntü ayarları olarak;

Merhaba Bende 55es8000 tv aldım daha yeni yeni araştırıyorum.
    Acaba siz bu avs forumda ki calibreleri yaptınız mı tv nasıl bi tepki verdi burdaki calibreleri yaptıktan sonra görüntüde değişiklik oldumu teşekkürler.

Merhaba
    Tvniz hayırlı olsun.
    Gösterdiğim linkteki ayarlar ile tv yi izlemekteydim. 1-2 ayarı kendime göre ayarlamıştim. Sizde deneyerek en uygunu bulabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin_Karaduman

Arkadaşlar benim tv de sağ tarafında bi çizik oluştu dikey bi şekilde yukarıdan aşağı kadar 3-4 metreden belli olmuyor ama 1-2 metreden dikkatli bakınca belli oluyor. son çıkan yazılımı yükledikten sonra 2014_2 farkettim daha sonra eski yazılımı yükledim 2009_2 ama değişen bişey olmadı servisi aradım son çıkan yazılımı yükleyin düzelmezse tekrar arayın servis gönderelim dediler ama daha aramadım garanti süresi bitmedi daha 1,5 yıl oldu alalı. Sizce ne yapmalıyım böyle bişeyle karşılaşan oldumu yazılımla alakalı mı yoksa daha öncede vardı da ben mi farketmedim?

Geçmiş olsun :(

Bende geçen ay böyle bir sorun yaşamıştım. Sizin arıza aynımı bilmiyorum ama sorun ve servis sürecimi paylaşmıştım, buraya ekliyorum bir bakın.

quote:

Orijinalden alıntı: pocemonmutlu

2012 tarihinde aldığım 55ES8000 televizyonumun 1 hafta önce (20-10-2014) sol tarafında bir çizgi şerit belirdiğini farkettim!.

Tabi satın aldığım tarihin ayını hatırlamadığım için garantisi bitmiştir artık olan olmuş yapacak birşey yok diyerek kolları sıvayıp servis menüsünden svc reset factor reset vs. yaparak bir umut yazılımsaldır diye test etmeye başladım. Hatta samsung ES8000 için bayağı bir süre güncelleme'de çıkmıyordu ama sitesine girdiğimde 2014.2 güncel bir versiyon çıkartmış Samsung, onuda yükledim ama ne svc reset ne factor reset nede güncel yazılım sonucu değiştirmedi .

TV'yi nasıl olsa 3 metreden izlediğim için gözüme batmaz diye baktıkça gözüme iyice batmaya başladı. Tabi panelin fiyatı pahalı olduğunu bildiğim halde yine bir araştırayım dedim ve buldum 1345 sterlin arvupada fiyat böyleyse burda 7000tl çekerler.

Umudum yok ama yine faturalara bir bakayım dedim ne göreyim 24.10.2012 garanti hala devam ediyor.

Hemen müşteri hizmetlerini arayarak servis isteğinde bulundum. Kayıtlarım göründüğü için bütün bilgiler karşılarına çıktı (beyfendi ürününüzün son 4 günü kalmış hata sizden kaynaklıysa servis ücreti bla bla) neyse kaydı oluşturdum servisin gelmesini bekledim. 21'i gelmediler 22'side yok!, içimden sayıyorum Samsung servis ve garantisi hakkında yazılanlar demekki doğruymuş nasıl olsa bunun 4 günü kalmış diye garantimin bitmesini bekliyorlar.

23'ü oldu sabah bir telefon Samsung yetkili servisi Koçak elektronikten "biz geliyoruz evdemisiniz?" falan filan ekip geldi. Durumu gösterdim servis menüsüne girdiler test üstüne test yaptılar resetlediler, sonra çizginin resimlerini tv'nin genel kondisyonu (görüntü testleri çerçevesi sağı solu seri numarası çekildi) çekilip genel merkeze mail atıldı ve cevap beklendi. Cevap test cihazıyla paneli test edin?.

Teknik ekip "cihazın arka kısmını sökmemiz gerekiyor geniş bir alanınız varmı?" neyse güzelce itinalı bir şekilde arka kapağını söktüler ve T-Con kartına ek bir kart takarak PSU'dan enerji alıp görüntü testi yaptılar panelden çıkan film yollar kontrol edildi ama çizgi bu kartlada devam ettiği kanısına varıldı sonuç merkeze iletildi. Merkezden gelen cevap "panel değişimi onaylandı sparişi çekildi".

Teknik ekip TV'yi kapatıp yerine koydular ve "beyfendi bizden haber bekleyin panel spariş edildi" dediler gittiler!, TV'yide almadılar 3 ayda gelir panel artık.

Ertesi gün bir telefon (garantinin bitmesine son gün) "beyfendi samsung merkez depoda panel mevcut bir saat içinde depodan alıp geliyoruz" demezlermi ben şok evdekiler şok, çünkü benim bildiğim bu tip işleri servis atölyesinde yapar ama belliki evde yapacaklar?. Yine içimden diyorum bu kadar kısa sürede paneli getirip bitiriyorlar ise sorunlu panellleri depoda toplayıp müşteriye giydiriyorlar.

Panel geldi kutu açılmamış ellenmemiş ve 2014 model, hemen TV'yi sökmeye başladılar vs. yeni panel takıldı (Panelin güncel T-Con kartı bile üstünde geldi). Yarım saat test edildi (bulutlanma ölü pixel vs.) sonuç tertemiz 2014 bir panelim oldu.

Servise sordum neden evde yapıyorsunuz diye? "beyfendi Samsung merkezden yeni bir iş emri geldi artık mümkün olduğunca müşterinin evinde gözü önünde işlemleri yapıyor ve teslim ediyoruz" dedi ama bu türkiye genelindemi yoksa bölge bölgemi bilmiyorum.

Özet: Samsung garanti dahilinde hizmetini iyi bir şekilde beni zor duruma sokmadan sorunumu çözdü. Koçak elektronik servis elemanları olarak biri usta diğeri çırak TV'yi kesinlikle çırağa dokundurtmadı ve işçiliği temizdi, birde servisin müşterinin evinde gözü önünde bu işi yapması benim çok hoşuma gitti açıkçası.

Yalnız resim kalitesi siyah seviyesi eski panelime iyi derdim ama bu panel çok daha iyi çıktı valla, artık bir Evolution kit yakışır yeni televizyonuma

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.