Kim ne kadar maaş alıyor?
382 Cevap38692 Görüntüleme28 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 [5] 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

544 Mesaj
5 Ekim 2012; 23:25:41 

quote:

Orijinalden alıntı: makul

Öğretmenlerin büyük bir kısmı aldıkları ek ücretleri söylemezler ve vatandaşda genelde onların maaşlarını 2000 - 2200 tl civarında bilirler. Ayrıca meslek öğretmenleri diğer öğretmenlerden farklı maaş alırlar.3000 tl aylık geliri olduğunu söyleyen arkadaş da meslek öğretnei olduğunu ve hafta sonları açık liselerde ders veriyor. Birilerini yalancılıkla suçlarken o konuda yeterli billginizin olup olmadığından emin olun.

makul efendi, makul şeyler söyle...
1. meslek lisesi öğretmeniyle, kültür dersi öğretmeni arasında hiçbir maaş farkı yok.
2. 2000 lira maaş alan öğretmenin eşi çalışmıyordur, en az 2 çocuğu vardır ve 1/3'ündedir (30 yıllık öğretmendir kısaca) derecesi. ayrıca bütün bunlar birleşse bile 2000'i 1 kuruş geçmez hiçbir öğretmenin maaşı.
3. haftasonu çalışıyorsa (ders verir, limon satar) onu öğretmen maaşına eklemek hangi aklın ürünüdür?
eğitim şart bak öğretmen bey. hep parasıyla olmaz bu iş. burdaki aybalalara da ver birkaç ders...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

9 Mesaj
5 Ekim 2012; 23:26:43 

quote:

Orijinalden alıntı: SeniBenSevdim..

5000 tl dememiş. 5000 dolar yazmış

kusura bakma ortada komik bi durum yok ama o sondaki çok hoşuma gitti

604 Mesaj
5 Ekim 2012; 23:34:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Capricorn57

Biz; Çilekeş Mali Müşavir Stajyerlerinden bir allahın kulu yok mudur bu forumda? :)
1500 tl altında brüt ile sürünüyoruz.. daha 1.5 yıl stajım var..

seninki yine iyi ben aile şirketimde denetimde yaptığımdan bin liranın üstünede göremiyorum 2.5 yıl stajım var yavaştan başka sınavlara mı hazırlansam diye düşünüyorum geçmez bukadar yıl

Evli Xbox One Kullanıcıları
Xbox One Gt:CEKDEMIR

544 Mesaj
5 Ekim 2012; 23:36:49 

quote:

Orijinalden alıntı: suicide

5 yıllık öğretmenim ve 1780 lira alıyorum diyorsanız yazık size, fena halde kazıklıyorlar gidin hakkınızı arayın. ek dersi falan geçtim 9-1 inden yeni başlayan öğretmenin çıplak maaşı bile bundan daha fazla dediğine göre 300 lira kadar bi ek dersin varmış ki bu da maaş karşılığının dışında 9 saat ek dersin olduğu anlamına gelir, o da senin şansızlığınmış hiç alma bari

gazetelerin zamlı öğretmen maaşına bakıp burada yorum yapıyorsun.
http://forum.memurlar.net/konu/1545704/
gir de bak, cahillik yapma!
senin öğrencilere çok küfrediyorlardır, "seni okutan hocanın ben..." diye.
milli eğitimde çalışan bir öğretmen olduğuna inanmıyorum 60 puan kpss ile dersanede 60 saat bin liraya çalışıyorsundur kesin...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2021 Mesaj
6 Ekim 2012; 0:00:34 

quote:

Orijinalden alıntı: Capricorn57

Biz; Çilekeş Mali Müşavir Stajyerlerinden bir allahın kulu yok mudur bu forumda? :)
1500 tl altında brüt ile sürünüyoruz.. daha 1.5 yıl stajım var..

Çok iyi para alıyorsun iş öğretiyorlarsa hiç kurcalama.Bazı stajyerlere kuruş vermeyip bir de sigortayı cebinden ödetiyorlar.

98 Mesaj
6 Ekim 2012; 0:47:46 

Hiç bilgi işlemci falan yok mu ya?

6449 Mesaj
6 Ekim 2012; 0:56:59 

quote:

Orijinalden alıntı: hay2010

gazetelerin zamlı öğretmen maaşına bakıp burada yorum yapıyorsun.
http://forum.memurlar.net/konu/1545704/
gir de bak, cahillik yapma!
senin öğrencilere çok küfrediyorlardır, "seni okutan hocanın ben..." diye.
milli eğitimde çalışan bir öğretmen olduğuna inanmıyorum 60 puan kpss ile dersanede 60 saat bin liraya çalışıyorsundur kesin...

beni tanıyan tanır burda neci olduğumu falanda bilir. he evet 60 puanla dershanede çalışıyorum, sallamak bedava nasıl olsa... verdiğin linktekiler muhtemelen ilköğretim öğretmenleri ve vergi diliminde 20 ye çıkmış olabilirler. o bu değilde amma zorunuza gitti, bilsem en baştan hiç cevap vermezdim

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

1878 Mesaj
6 Ekim 2012; 0:59:11 

15.999 Tl alıyorum aylık bir şirkette yöneticiyim yakında zam alıcam geçinemiyorum 19.000 olacak

61 64 61 6c 65 74 69 6e 69 20 73 65 76 65 79 69 6d 20 64 c3 bc 6e 79 61 20

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Ekim 2012; 1:00:15 

Yayınevinde çalışıyorum 1200 tl net +140 yol +200 ticket

Uzaklaştırılmış
6 Ekim 2012; 1:06:37 

quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

15.999 Tl alıyorum aylık bir şirkette yöneticiyim yakında zam alıcam geçinemiyorum 19.000 olacak

sendemi geldin Ziya

3010 Mesaj
6 Ekim 2012; 1:07:04 

8951,15 TL

O sene bu sene...

544 Mesaj
6 Ekim 2012; 1:14:03 

quote:

beni tanıyan tanır burda neci olduğumu falanda bilir. he evet 60 puanla dershanede çalışıyorum, sallamak bedava nasıl olsa... verdiğin linktekiler muhtemelen ilköğretim öğretmenleri ve vergi diliminde 20 ye çıkmış olabilirler. o bu değilde amma zorunuza gitti, bilsem en baştan hiç cevap vermezdim

ilköğretim öğretmenleriyle, ortaöğretim öğretmenleri arasında maaş farkı olduğunu mu düşünüyorsunuz şimdi de?

2096 Mesaj
6 Ekim 2012; 1:14:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Nor

2 ay kadar özel bir hastahanenin bilgi işlem sorumlusu olarak çalıştım 900 lira + yemek + sigorta vermişlerdi.

1156 Mesaj
6 Ekim 2012; 1:15:30 

Ford OTOSAN da astar boya operatörüyüm 1200 tl

The club of Walkman phones
I pod touch 4g
Metallica
Nothing Else Matters

1878 Mesaj
6 Ekim 2012; 1:22:11 

geçen gün ilk defa varoş bir semte gittim dilencinin tekine 1000 tl sadaka verdim fakir tanıdıklar korktu ne yapıyorsun sen oysa 1000 tl onların bir aylık harcamasıymış ne biliyim 1000tl nin o kadar işe yaradaığını benim yatın deposu 50 milyara doluyor yahu.

61 64 61 6c 65 74 69 6e 69 20 73 65 76 65 79 69 6d 20 64 c3 bc 6e 79 61 20

6449 Mesaj
6 Ekim 2012; 1:22:17 

quote:

ilköğretim öğretmenleriyle, ortaöğretim öğretmenleri arasında maaş farkı olduğunu mu düşünüyorsunuz şimdi de?

düşünmüyorum fark var. aynı dönemde işe başladığım arkadaşlarımla aramda 100 liraya yakın bir fark mevcut. onlar tazminatın %85 ini alırken bizde %100 ödeniyor. hakikaten bir şey bilmiyorsunuz ama fikriniz okadar çok ki. sıkıldım laf anlatamamaktan.

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

544 Mesaj
6 Ekim 2012; 1:41:28 

quote:

düşünmüyorum fark var. aynı dönemde işe başladığım arkadaşlarımla aramda 100 liraya yakın bir fark mevcut. onlar tazminatın %85 ini alırken bizde %100 ödeniyor. hakikaten bir şey bilmiyorsunuz ama fikriniz okadar çok ki. sıkıldım laf anlatamamaktan.

adam boş yere dememiş cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybettim diye.
ne tazminat farkı arkadaşım?
http://forum.memurlar.net/konu/677386/

827 Mesaj
6 Ekim 2012; 1:45:17 

quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

Bu devirde yapıcak birşey yok 15 bin maaş mı olurmuş . Şirket sahibi çok cimriymiş

Babam 2500 alıyor ama malesef bu devirde cidden yetmiyor. 1.000 lira araba taksidi zaten.
Bende öğrenciyim . 200-250 değişiyor. + Birde web programlama ve paypal bozumu yapıyorum. Yakında satış ortaklığıda yapıcam . Öğrenci olmama rağmen iyi paralar kazanıyorum.

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_29199707/tm.htm][color=

6449 Mesaj
6 Ekim 2012; 2:01:21 

hakkaten baydınız artık. verdiğin linkte fark var diyor, ben en başta branşçı değilim demişim sen hala abuk subuk şeyler peşindesin. memurlar.net ten başka bir kaynağında yok herhalde, yazık inan ya da inanma umurumda mı?

şuan yeni başlayan bir i.ö branş / sınıf öğretmeni ilksan vs. kesintisi yoksa vergi dilimine de girmemişse 1790 civarı çıplak maaş alıyor. lisede meslek öğretmeni ise bu rakam 1850 lira. ya da boşver ben 100 liraya dershanede çalışıyorum evet

Mustafa Kemal ATATÜRK

98 Mesaj
6 Ekim 2012; 2:04:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

2 ay kadar özel bir hastahanenin bilgi işlem sorumlusu olarak çalıştım 900 lira + yemek + sigorta vermişlerdi.

İzmir'de mi hocam?

İstanbul ile pek ücret farkı yokmuş o zaman. (özel hastane için konuşuyorum)

1432 Mesaj
6 Ekim 2012; 7:41:06 

3600 net. eşim de 900tl civarı alıyor.

1097 Mesaj
6 Ekim 2012; 10:06:04 

quote:

hastane işinde falan pek para yok ....

sen hotelere falan başvur ... bizim bir tanıdık 5000tl + araba alıyor fakat aynı anda 2 hotele bakıyor

-

582 Mesaj
6 Ekim 2012; 10:58:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Çok iyi para alıyorsun iş öğretiyorlarsa hiç kurcalama.Bazı stajyerlere kuruş vermeyip bir de sigortayı cebinden ödetiyorlar.

Farkındayım hocam bizim piyasa böyle acımasız ne yazık ki stajyerlik döneminde. Benim de bahsettiğiniz koşullarda stajlarını yakmamak uğruna yok paralara hatta cebinden sigortasını ödeyerek çalışan arkadaşlarım var, bunun yanında staj yeri dahi bulamayanlarda cabası. Bu hususta başta TÜRMOB sonrasında TESMER'in bizlere sahip çıkması bir standart getirmesi en büyük temennimiz. Biz görür müyüz o günleri stajyer olarak bilmiyorum çünkü benim stajımın yarısından fazlası bitti. Allah bizden sonrakilere kolaylık versin..

Çok şükür halimden memnun sayılırım, bazı zamanlar (mesleğin içindeyseniz bilirsiniz) angaryaları o kadar çok bunaltıyor ki lanet olsun nerden bulaştım bu mesleğe diyorum bu paralara yapılmaz bu iş ama stajyeriz başa gelen çekilir. Bugün ortalama 1.000 tl+ ile çalışıp bir şeylere göğüs geriyorsam bu geleceiğimi düşündüğüm içindir. Memuriyette ne uzar ne kısalır insan kazanacağı maksimum sınır bellidir. Bizde öyle değil, kendini geliştirebiliyor, yenileyebiliyor ve piyasada bir adım önde olabiliyorsan aylık 20.000 tl de kazanırsın (ailenden ve sosylal hayatından ödün vererek) ama her şey para da değil. Staj bi bitsin bakalım hayat ne getirecek göreceğiz. Yaşıyoruz, yaşamaya çalışıyoruz, çabalıyoruz.. açta açıkta değiliz ailemizin eline bakmıyoruz çok şükür:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Capricorn57 -- 6 Ekim 2012; 10:59:44 >

Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir..!

2335 Mesaj
6 Ekim 2012; 11:02:17 

quote:

vay tertip naber hatırladınmı beni

325 Mesaj
6 Ekim 2012; 11:50:46 

quote:

makul efendi, makul şeyler söyle...
1. meslek lisesi öğretmeniyle, kültür dersi öğretmeni arasında hiçbir maaş farkı yok.
2. 2000 lira maaş alan öğretmenin eşi çalışmıyordur, en az 2 çocuğu vardır ve 1/3'ündedir (30 yıllık öğretmendir kısaca) derecesi. ayrıca bütün bunlar birleşse bile 2000'i 1 kuruş geçmez hiçbir öğretmenin maaşı.
3. haftasonu çalışıyorsa (ders verir, limon satar) onu öğretmen maaşına eklemek hangi aklın ürünüdür?
eğitim şart bak öğretmen bey. hep parasıyla olmaz bu iş. burdaki aybalalara da ver birkaç ders...

Sizi ikna etmek zorunda değil hiç kimse. Ama çok merak ediyorsanız bir meslek lsiesine uğrayın ve arada maaş farkı varmı diye sorun. Aylık çıplak maaş değil konu olan aylık ele geçen net para. Bunuda unutmayın.

6449 Mesaj
6 Ekim 2012; 11:58:46 

quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

vay tertip naber hatırladınmı beni

hatırlamam mı, uçağa binme konusunda sıkıntı vardı değil mi
iyilik sağlık çoluk çocukla uğraşıyoruz işte her ortamda

Mustafa Kemal ATATÜRK

241 Mesaj
6 Ekim 2012; 12:21:55 

Lise 2 dil bölümündeyim, konuya girdim maaşları görünce bir değişik oldum. Matematiğim kötüdür, çalışmayı pek sevmem, meslek öneriverin bana

>implying implications

Uzaklaştırılmış
6 Ekim 2012; 12:24:31 

dhde herkes 1.90 boyunda yakisikli kasli mavi gozlu ,ossde ilk 100 e girmis ,zengin insanlardir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

49 Mesaj
6 Ekim 2012; 12:31:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Erwin Rommel

Ya ben göremedim ya da koca forumda sağlıkçı yok ya da kendilerini saklıyorlar.

Son senem devlete atanabilirsem ortalama 2500 tl

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi

582 Mesaj
6 Ekim 2012; 13:10:22 

quote:

Pek sayın öğretmen bey,
Öncelikle belirteyim bizler bizi yetiştiren insanlara hakaret edip aşağılamayı seven, bundan haz duyan insanlar değiliz, öğretmenlerimize saygımız sonsuzdur şahsım adına konuşuyorum. Ailemde 2 öğretmen var (ablam ve bir abim) , yakın arkadaş çevrem genellikle öğretmendir. Bunları niye yazıyorum? öğretmen az çalışıyor, çok kazanıyor, hak etmiyor vs demeyeceğim, dersem mesleğe yabancısın ne biliyorsun ki diyeceksin. Bu muhabbetlere hiç girmeyelim.. Sizin işiniz size, bir başkasının işi kendine göre dünyanın en kutsal işidir, en zorudur, hakkını alamıyordur. Bunlar göreceli kavramlar..

Yalnız tüm bunlar bir yana beni rahatsız eden; topluluk içinde bir öğretmenin bu tarz muhabbetlere girmesi, amiyene tabirle sidik yarışı? bir üste çıkma, karşısındakini aşağılama çabası. Kusura bakma da hocam gördüğüm en lakayıt öğretmensin. Mesleki hayatında başarılar, bol kazançlar dilerim:-)

(yukarıdaki yorumunuzu üzerime almadım ha sakın yanlış anlamayın zaten sizle birebir diyolağa da girmedim)

6449 Mesaj
6 Ekim 2012; 13:20:58 

okul başka burası başka. saçma sapan yorum yapan insanları bu sitede 10 seneye yakındır bozdum ve dalgamı geçtim bundan sonra da meslek yüzünden bunu değiştirecek değilim. yarışacak bir şey yok sadece abuk subuk adamların haberi olmadığı ve belkide duyunca çekemediği şeylere yorum yapması var, benim hatam ne "sende kendi çapında haklısın" diyip geçmek yerine laf anlatmaya çalışmak. lakayıt? ilgisiz demek, neye ilgisizmişim anlamadım neyse çokta önemli değil.

Mustafa Kemal ATATÜRK

2335 Mesaj
6 Ekim 2012; 13:24:12 

quote:

hey gidi günler be neredeyse bir yıl olacak ama iyiydi o son 10 gün, akşama kadar forumda gırgır şamata yapardık

3390 Mesaj

[26 Temmuz 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

6 Ekim 2012; 13:41:03 

quote:

Orijinalden alıntı: DemirAtlıAdam

Baba parası
Meslek: Yeminli Mali Müşavir
Maaş: 35 bin tl
Bana kalan :3 bin tl
Hayat mı yaşıyorum diye sorarsanız, hayır herşey para değil.

Yeminli mali müşavir aylık 35 bin mi alıyor ? Oha.gif ondan önceki meslek neydi ne kadar alıyordu ?

"Valar morghulis"

1161 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Gaston Ramirez
6 Ekim 2012; 14:10:01 

quote:

Orijinalden alıntı: enivicivotmi

Son senem devlete atanabilirsem ortalama 2500 tl

Bölüm nedir Ayrıca devlet olmassa özel var gene kazanırsın parayı

3685 Mesaj
6 Ekim 2012; 14:15:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

Bircok sektore IT hizmeti veriyorum hocam.
Agirlikli market otomasyon
O gordugunuz çağrı marketlerin vb marketlerin donanimsal ve yazilimsal kurulumunu egitimini ve destegini veriyorum.
Halk dilinde bilgisayarciyiz :)

Başarılar Gelir Geçer, Asaletin Bize Yeter

859 Mesaj
6 Ekim 2012; 14:20:55 

işe yeni başladım, 40 günlük 3025 verdiler

SONY VAIO F13L8E

2964 Mesaj

[5 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

6 Ekim 2012; 14:24:24 

isteyen olursa taksimdeki ceylan international otele gitsin günde 16 saat komilik yapana ayda 3450tl veriolar.iş zorda degil getir götürden ibaret.

forum kurallarını aşırı saçma buluyorum.

2096 Mesaj
6 Ekim 2012; 14:25:59 

quote:

İzmir'de mi hocam?

İstanbul ile pek ücret farkı yokmuş o zaman. (özel hastane için konuşuyorum)

Evet İzmir'de. Özel hastanelerde böyle genelde. Ssk devlet hastanesinde bilgi işlem olarak çalışan bir arkadaşım da vardı o da asgari ücret civarı alıyordu.

246 Mesaj
6 Ekim 2012; 14:26:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Yeminli mali müşavir aylık 35 bin mi alıyor ? Oha.gif ondan önceki meslek neydi ne kadar alıyordu ?

Her yeminli 35 bin tl alıyor diye birşey yok zaten.Bazısı 15 bin alır bazısı 35 bin bazısı 60 bin tl. Mesela 2-3 büyük şirketin mali kontrolünü aldıktan sonra köşeyi döndün demektir.Ayrıca piyasadaki yeminlilere ''Üstad'' diye hitap ederler.Devletin en çok güvendiği kişilerdir.
Önceki mesleği mali müşavirlik, ayda 10 bin tl civarı kazanıyordu.

49 Mesaj
6 Ekim 2012; 14:42:04 

quote:

Bölüm nedir Ayrıca devlet olmassa özel var gene kazanırsın parayı

Hemşirelik fakat atanırsam bölüm değiştirmek istiyorum hemde kurumlar arası geçişten yararlanarak Özel fikri bir türlü aklıma yatmadı ama ek iş olarak yapabilirim arta kalan vakitlerde nöbet tutup

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enivicivotmi -- 6 Ekim 2012; 14:43:50 >

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi

1161 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Gaston Ramirez
6 Ekim 2012; 14:43:39 

quote:

Hemşirelik fakat atanırsam bölüm değiştirmek istiyorum hemde kurumlar arası geçişten yararlanarak

Hemşir maaşları 2 civarı değil miydi ? Gerçi 2.5 civarı olsada tadından yenmez ( En azından hemşir değilim ama sağlıkcıyım ) .

3390 Mesaj

[26 Temmuz 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

6 Ekim 2012; 14:45:05 

quote:

Orijinalden alıntı: DemirAtlıAdam

Her yeminli 35 bin tl alıyor diye birşey yok zaten.Bazısı 15 bin alır bazısı 35 bin bazısı 60 bin tl. Mesela 2-3 büyük şirketin mali kontrolünü aldıktan sonra köşeyi döndün demektir.Ayrıca piyasadaki yeminlilere ''Üstad'' diye hitap ederler.Devletin en çok güvendiği kişilerdir.
Önceki mesleği mali müşavirlik, ayda 10 bin tl civarı kazanıyordu.

Bilgi için teşekkürler

"Valar morghulis"

49 Mesaj
6 Ekim 2012; 14:46:07 

quote:

Hemşir maaşları 2 civarı değil miydi ? Gerçi 2.5 civarı olsada tadından yenmez ( En azından hemşir değilim ama sağlıkcıyım ) .

Sizin alan? İzmirde staj gördüğüm hastanelerde maaşlar 2500tl döner sermayeyle birlikte.

1161 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Gaston Ramirez
6 Ekim 2012; 14:49:49 

quote:

Sizin alan? İzmirde staj gördüğüm hastanelerde maaşlar 2500tl döner sermayeyle birlikte.

Döneri fazla o zaman benim bildiğim dönersiz 1.400 civarı idi maaşlar. Tıbbi Laboratuvar Teknikeri okuyorum bende

1332 Mesaj

[1 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

6 Ekim 2012; 15:18:04 

quote:

Döneri fazla o zaman benim bildiğim dönersiz 1.400 civarı idi maaşlar. Tıbbi Laboratuvar Teknikeri okuyorum bende

Ben de Tıbbi Görüntüleme Teknikleri..

| Corel Draw x5 | Adobe Photoshop CS5 | Adobe Illustrator CS5 | Adobe Flash Professional CS5 |
"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz..."
F. Sultan Mehmed

371 Mesaj
6 Ekim 2012; 15:23:09 

quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

isteyen olursa taksimdeki ceylan international otele gitsin günde 16 saat komilik yapana ayda 3450tl veriolar.iş zorda degil getir götürden ibaret.

ne zaman uyuyoz panpa

1161 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Gaston Ramirez
6 Ekim 2012; 15:27:30 

quote:

Orijinalden alıntı: YDG
Ben de Tıbbi Görüntüleme Teknikleri..

Oda güzelmiş. Bizim bölüm kadar açıkta kalan yok sanırım görüntülemede

4128 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
İnsan Azmanı
6 Ekim 2012; 15:28:18 

pederbank 2bin yazın çalışırken 900 alıyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurboS -- 6 Ekim 2012; 15:29:28 >

1332 Mesaj

[1 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

6 Ekim 2012; 17:15:24 

quote:

Oda güzelmiş. Bizim bölüm kadar açıkta kalan yok sanırım görüntülemede

Aynen..

| Corel Draw x5 | Adobe Photoshop CS5 | Adobe Illustrator CS5 | Adobe Flash Professional CS5 |
"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz..."
F. Sultan Mehmed

645 Mesaj
6 Ekim 2012; 19:12:27 

Bu dünya çok adaletsiz...Ama türkiye daha da adaletsiz...Uyan ey kardeşim.

Memur, işçi, kısaca ücretli diyelim...Maaşının üçte birini neredeyse vergi olarak öder (ssk+gelir vergisi vs)...ama fabrikatörü, al-satçısı, ihale takipçisi neredeyse hiç vergi vermez.

Gelir dağılımı denen bir şey var...Gini katsayısı bu dağılımın ne kadar adil olduğunu ölçer...TUIK geçenlerde açıkladı 0,4 gibi bir şey....son 10 sene de o kadar "icraat" yapıldı, sözde o kadar orta ve alt gelir gruplarına katkı yapıldı...ama elde var sıfır...10 yılda hiç değişim olmamış.

Bu ülkede birileri inanılmaz kolay kazanıyor, ve bol ekseden harcıyor...gayet rahat yaşıyor...ama birileri de haftanın 6 günü ortalama 10 saat çalışıp, karnını zor doyuruyor...Türkiye ortalama çalışma saati olarak avrupadan oldukça önde...yatan ve havadan kazananları düşünürsek, birilerinin ne kadar çok çalışıp ne kadar az kazandığı daha iyi anlaşılır.

not: ücretliyim..aylık gelirim ortalamadan iyi sayılır...şükrediyorum......Yani bende şanslı azınlıktan sayılırım. Ama ülkemdeki bu adaletsiz durum beni kahrediyor.

645 Mesaj
6 Ekim 2012; 19:25:30 

quote:

zaten bizde bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan okadar çok adam var ki. ama bize müstehak, neden çünkü kendi bakanımız ve başbakan bile itip kakarsa vatandaş ne yapmasın? bakanın dünyadan haberi yok 3 ay tatil yapıyorlar der (külliyen yalan), başbakanın kendi aleminde 15 saat çalışıyorlar der. işine yarayacak, kendine siper edecek adamı beslerken bize üvey evlat muamelesi yaparlar...

dediğim gibi vatandaşı çok takmamak lazım, bilgi yok fikir çok.

Ülkemde hep millet birbirini aşağı çekmeye çalışır...Sen fazla alıyorsun, sesini çıkarma der...Sen normal alıyorsun, ben az alıyorum diyen çıkmaz...Hani cehennemde zebaniler varmış ya kazanlar başında, çıkmaya çalışanı aşağı iterlermiş...Türklerin olduğu kazanın başında zebani yokmuş, çünkü türkler çıkmaya çalışanı kendileri aşağı çekerlermiş.

Ama vatandaş bu oyuna hep geliyor...Kandırıldığının farkında değil...Başbakan bile böyle konuşursa, eğitim bakanı eğitimcileri rezil ederse, o zaman vatandaş demediğini bırakmaz...resmen insanları birbirine kırdırıyorlar...memuru işçiye, işçiyi memura, öğretmeni, mühendise, mühendisi doktora....herkes bir başkasına tepkili...konuşan, itiraz eden, az diyen...birisi tarafından fırçalanıyor...millet birbiriyle uğraşırken esas suçlu kendini gizliyor.

51 Mesaj
6 Ekim 2012; 19:34:26 

Babam mütayit 3000 3500 arası değişiyo
Ben okuyorum ne çıkarsa alıyorum valla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StareStyl -- 7 Ekim 2012; 10:25:50 >

Apple kullanıcısı

582 Mesaj
6 Ekim 2012; 20:20:35 

quote:

Orijinalden alıntı: dalio

Bu dünya çok adaletsiz...Ama türkiye daha da adaletsiz...Uyan ey kardeşim.

Memur, işçi, kısaca ücretli diyelim...Maaşının üçte birini neredeyse vergi olarak öder (ssk+gelir vergisi vs)...ama fabrikatörü, al-satçısı, ihale takipçisi neredeyse hiç vergi vermez.

Gelir dağılımı denen bir şey var...Gini katsayısı bu dağılımın ne kadar adil olduğunu ölçer...TUIK geçenlerde açıkladı 0,4 gibi bir şey....son 10 sene de o kadar "icraat" yapıldı, sözde o kadar orta ve alt gelir gruplarına katkı yapıldı...ama elde var sıfır...10 yılda hiç değişim olmamış.

Bu ülkede birileri inanılmaz kolay kazanıyor, ve bol ekseden harcıyor...gayet rahat yaşıyor...ama birileri de haftanın 6 günü ortalama 10 saat çalışıp, karnını zor doyuruyor...Türkiye ortalama çalışma saati olarak avrupadan oldukça önde...yatan ve havadan kazananları düşünürsek, birilerinin ne kadar çok çalışıp ne kadar az kazandığı daha iyi anlaşılır.

not: ücretliyim..aylık gelirim ortalamadan iyi sayılır...şükrediyorum......Yani bende şanslı azınlıktan sayılırım. Ama ülkemdeki bu adaletsiz durum beni kahrediyor.

Bir bakıma haklısın arkadaşım ama genel olarak ezilen hep küçük değil midir zaten:) Söylediklerinde doğruluk payı var elbet ama tamamen değil. Bugün hiç vergi vermiyor dediğin fabrikator, şirket sahibi, müteahhit vs kazandığının karşılığını devlete ödemek zorunda. Hiç vergi vermiyor dediğin zaman orada durman lazım. Misal bir A.Ş - LTD Kurumlar vergisinde kazandığı ölçüde dilime girip ödeyeceği meblağ artıyor. KDV'si, Stopajı, geçici vergisi, SGK vs derken ciddi anlamda paralar ödüyorlar ve ödemekte zorundalar. Elbette bir o kadar da giderleri - iadeleri oluyor bir şekilde mahsupta ediliyor bunlar devletten .. Sizin, benim gibi ücretli çalışanların 5 yıllık gelirini 6 ayda devlete vergi olarak ödeyen işverenler olduğu gibi hayatım boyunca çalışıp kazanamayacağım meblağları 1 yılda ödeyenlerde var..

Kazandığın kadar vergini ödeyeceksin. Ödemezsen devlet oracıkta tepene biniveriyor, ondan sonra tasfiyeyemi gidersin, incelemeye mi girersin, iflasınımı istersen çık işin içinden.. Bu arada hep söylenip duruyoruz da.. ticarete atılmamak için bizi kim tutuyor bir yerlerden başlasak mı? :)

516 Mesaj