Şimdi Ara

Kim ne kadar maaş alıyor? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
389
Cevap
23
Favori
68.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ŞahinAbi

Kariya göre degisiyor . Yeri geliyor 5 bin yeri geliyor 800 tl

Kim ne kadar maaş alıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kevinsert

quote:

Orijinalden alıntı: Mr Winchester

quote:

Günlük 400'e çalışıyorum ve çalıştığım kısımdaki en düşük ücret bana ait normalde 500 ama 100 lirasını şirket kesiyor SSK ve diğer giderler için artı beni işe yolladığı için komisyon baabında.
    Ayda 10 günden fazla çalışmam zaten çalışamam çok yorucu oluyor reklam sinema sektöründe kamera bölümünde çalışıyorum yaptığım iş kamera asistanlığı ve DIT'lik.
    DIT demek Digital Imaging Tech. Sinema kameraları artık film yerine dijital medyaya çektiği için o kısımın aktarılması ve dijital kameranın her türlü desteği bana ait.Eskiden bu işin adı Film Loader'dı fakat artık film çeken kalmadı herşey dijital.
    Kamera asistanlığı ise bir nevi amelelik lensleri tripodu taşımak klaket çakmak gibi görevler var günlük ücreti freelance ise 550TL bunun bir üstü Focus Puller bu adamın tek yaptığı netliği ayarlamak günlük 1100'e çalışır bununda üstü Görüntü Yönetmeni işte ışığı komposizyonu açıyı lensi bu herif belirler en ucuzu 2000 liradan çalışır yurtdışından gelenler 2500$ dan başlar.
    Okul falan okumadım lise mezunuyum

Hocam Aydın Doğan lisesinden mezunum. Şimdide üniversitede RTV okuyorum. Bu sektörde iyi bir yerde iş bulabilmek, iyi para kazanabilmek için hangi dala yöneleyim sen anlarsın.

Dostum bu sektöre girmek çok zor adamı barındırmazlar diziciler var mesela onlar haftalık bu paralara ve daha zor şartlarda çalışıyorlar.Dizici kesimi dahi buraya atlamak için çaba harcıyor.
    Yaş kaç senin?

hangi prodüksiyon şirketiyle çalışıyorsunuz ? :) Reklam alanın en temiz yüzü hem reklam çekeceklere kiralayanlar açısından hem reklam sektöründen çalışanlar açısından en temizini yapmışsınız reklamda çalışmakla

• 500+prim üzeri çalışıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: naklan

quote:

Orijinalden alıntı: mX-L4S3R

lise 3 üm 1000 lira kazanıyorum aylık. 360tl de 3 aylık bursum var. Bir de her gün 5 tl alırım evden yemek parası için. Ondan da 1.5tl kalır bana her gün. Toplayın işte kaç yapıyorsa

LİSE 3 DE o kadar parayı nerden kazanıyorsun?

Bizim zamanımızda saat 5den 11 e kadar çalışırlardı okul dönüşü ve 400 lira ancak alırlardı ve hafta sonları 11den 8e çalışıyorlardı.

İnternetten kazanıyorum ama daha fazlasını açıklayamam kusura bakma.

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞahinAbi

Kariya göre degisiyor . Yeri geliyor 5 bin yeri geliyor 800 tl

İfşa etme bizi..
  • Ogrenciyim Haftalik 300 mazot parasi falan sıkıntı olmuyor babam sagolsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corwyn -- 4 Ekim 2012; 23:34:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3000 lira kazanıyorum diyen kişi ya öğretmen değildir, ya da yalancıdır...
  • Haftalık 50 Aylık 200 Alıoooom... but ı m student....
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

800 liraya çalışan öğretmen yok. 25 kişiyi idare edemiyorum demiyorum bu iş sorumluluk işidir yükü fiziksel değilse de zihinseldir diyorum. hangi avrupadaki öğretmen benden az kazanıyormuş çok merak ettim açıkçası, bilmeden etmeden ortaya laf atmasak güzel olur. ben bazıları gibi siz çok alıyorsunuz susun ben az alıyorum demiyorum kimseye, herkes hakkı olanı çıksın savunsun kimseyi aşağıya çekmem destek olurum.

sen öğretmen olduğundan emin misin?
    Türkiye'de şu an 65 bin "ücretli öğretmen var." saati 7,5 liraya çalışır ve çalışma saati haftalık maksimum 30 saattir. ayrıca okul tatil olunca o günün ücretinin tamamı kesilir. bayram, şubat ve yaz tatillerine 5 kuruş almaz.
    ülkemin gençliğine acıyorum. öğretmensen bu ülke bitmiş...

• quote:

Orijinalden alıntı: zıplayanpırasa

3ayda bir 360lira burs alıyorum

+1 En son 361 lira aldım. umarım zamlanmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: splendour.rrr

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr Winchester

quote:

Günlük 400'e çalışıyorum ve çalıştığım kısımdaki en düşük ücret bana ait normalde 500 ama 100 lirasını şirket kesiyor SSK ve diğer giderler için artı beni işe yolladığı için komisyon baabında.
    Ayda 10 günden fazla çalışmam zaten çalışamam çok yorucu oluyor reklam sinema sektöründe kamera bölümünde çalışıyorum yaptığım iş kamera asistanlığı ve DIT'lik.
    DIT demek Digital Imaging Tech. Sinema kameraları artık film yerine dijital medyaya çektiği için o kısımın aktarılması ve dijital kameranın her türlü desteği bana ait.Eskiden bu işin adı Film Loader'dı fakat artık film çeken kalmadı herşey dijital.
    Kamera asistanlığı ise bir nevi amelelik lensleri tripodu taşımak klaket çakmak gibi görevler var günlük ücreti freelance ise 550TL bunun bir üstü Focus Puller bu adamın tek yaptığı netliği ayarlamak günlük 1100'e çalışır bununda üstü Görüntü Yönetmeni işte ışığı komposizyonu açıyı lensi bu herif belirler en ucuzu 2000 liradan çalışır yurtdışından gelenler 2500$ dan başlar.
    Okul falan okumadım lise mezunuyum

Hocam Aydın Doğan lisesinden mezunum. Şimdide üniversitede RTV okuyorum. Bu sektörde iyi bir yerde iş bulabilmek, iyi para kazanabilmek için hangi dala yöneleyim sen anlarsın.

Dostum bu sektöre girmek çok zor adamı barındırmazlar diziciler var mesela onlar haftalık bu paralara ve daha zor şartlarda çalışıyorlar.Dizici kesimi dahi buraya atlamak için çaba harcıyor.
    Yaş kaç senin?

hangi prodüksiyon şirketiyle çalışıyorsunuz ? :) Reklam alanın en temiz yüzü hem reklam çekeceklere kiralayanlar açısından hem reklam sektöründen çalışanlar açısından en temizini yapmışsınız reklamda çalışmakla

Biz her prodüksiyon şirketi ile çalışırız reklam piyasasında :) Filmpark,Kala Film Dinamo Film PTT Film ve dahası..Bu saydığım şirketler gördüğünüz tv de reklamların %90 ını çekerler.En son çalıştığım reklamlar Pantene,Ford,Cem yılmazlı İşbank,Garanti ve birçoğu şuan aklıma gelmeyen..

• Aylık 12 gün karşılığı; 250 TL +
     Kim ne kadar maaş alıyor?

Hazır giyim sektöründe stajerim diyelim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ch4ylak -- 5 Ekim 2012; 0:18:54 >
  • aylık 4750 dolar, brüt 6.3k
  • quote:

Orijinalden alıntı: hay2010

quote:

800 liraya çalışan öğretmen yok. 25 kişiyi idare edemiyorum demiyorum bu iş sorumluluk işidir yükü fiziksel değilse de zihinseldir diyorum. hangi avrupadaki öğretmen benden az kazanıyormuş çok merak ettim açıkçası, bilmeden etmeden ortaya laf atmasak güzel olur. ben bazıları gibi siz çok alıyorsunuz susun ben az alıyorum demiyorum kimseye, herkes hakkı olanı çıksın savunsun kimseyi aşağıya çekmem destek olurum.

Türkiye'de şu an 65 bin "ücretli öğretmen var." saati 7,5 liraya çalışır ve çalışma saati haftalık maksimum 30 saattir. ayrıca okul tatil olunca o günün ücretinin tamamı kesilir. bayram, şubat ve yaz tatillerine 5 kuruş almaz.

Saatlik 7.5TL?

Haftada 30 saat?

Lütfen bana ironi yaptığını söyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iphoneuss187 -- 5 Ekim 2012; 0:54:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tcg

Şirket sahibiyim 5 kişi çalıştırıyorum şimdilik. 1 lira alıyorum

Yaş 23 makine müh

Bende mak. Müh. 1. Sınıfım. Tam benim hayalimi yazmışın :D. Bende kendi yerimi açar birkaç müh. daha alırım rahat iş olur diye düşünüyodum. Ama aldığın para biraz az geldi . Problem olmazsa ne kadar oldu şirketi açalı?maaşın ne kadar zamanda ne kadar artar ? Cevaplayabilirmisin :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Anlayış

quote:

Orijinalden alıntı: hay2010

quote:

Saatlik 7.5TL?

Haftada 30 saat?

Lütfen bana ironi yaptığını söyle...

evet her 10 öğretmenden birinin çalışma koşulları böyledir.

• 9600TL
  • Soylemem

• Balıkçıyım,3.000TL-8.000TL arası satışa göre
  • Uzman doktorum. Devletten aylık 3000tl, dönerden de 4500-5000 tl değişiyor. Ameliyat falan çıkarsa bıçak parası olarak ineğini, tarlasını satan köylülerden de üç bes kuruş kazanıyoruz iste..
    Ama sormayın a dostlar şartlarımız öyle ağır ki;
    Saat 10da poliklinikte ol , oglen 3'e kadar hastalara hayvan muamelesi yap, sonra da özel muayenehaneye git kartvizit verdiklerinle uğraş.. Yani su dünyaya bir defa gelmişiz bir bmw'me binip 180'i geçecek vaktim yok.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.