Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (133. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.642
Cevap
137
Favori
685.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Şu beklemek olmasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jetressive -- 3 Mart 2013; 0:17:21 >
  • KÜTÜK: AMASYA
    İKAMET: SAMSUN
    OKUL: YTÜ
    BÖLÜM: MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ
    TERCİH: KISA DÖNEM

+1 ben de varım. Samsundan katılanlara para falan vermezler dimi
  • evraklarını alan var mı ? arkadaslar ben pazartesı alıcam evraklarımı ızınlıyım .Kac zarf verıolar ısyerıne ek nusha ısteyecegımde
  • hani boyle beni de ekleyin mesajlari oluyor ya ne kadar hosuma gidiyor anlatamam, hele birde muhendislik, hukuk falansa daha da cok seviniyorum bir de ustune tercih olarak yedek subay yazmiyorlar mi tamam diyorum ya bak kisa donem cikma sansim +1 oldu :))

saka bir yanada bende dusunmuyor degilim uzun donem olmayi, sonucta para fena degil ya, hazir iste yokken!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teko99 -- 3 Mart 2013; 1:21:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teko99

hani boyle beni de ekleyin mesajlari oluyor ya ne kadar hosuma gidiyor anlatamam, hele birde muhendislik, hukuk falansa daha da cok seviniyorum bir de ustune tercih olarak yedek subay yazmiyorlar mi tamam diyorum ya bak kisa donem cikma sansim +1 oldu :))

saka bir yanada bende dusunmuyor degilim uzun donem olmayi, sonucta para fena degil ya, hazir iste yokken!

şansımıza meslekçi asteğmen olursak iyi olabilirde takım komutanı olursak 3 ay eğitimi hiç gözüm kesmiyor :)) hayırlısı neyse o olsun artık ya 40 gün kalmış teslim olmaya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: wise_mre

quote:

Orijinalden alıntı: asarcık

arkadaşlar ben bir şey sorucam. ben 2 diploma sahibiyim. örgün ve açık. askerlik işlemlerimi açık diplomayla yaptım. bana kesin kısa gelir dimi ? 12 ay çekemem arkadaşlar

şu soruma bi cvp verin hele...

Kesin olmasa da örgünden daha garanti denilebilir sanırsam

bende aynı senin gibiyim hem açıktan hemde örgünden iki diplomam var açıktaki diplomam ile işlemleri yaptırdım ordaki görevlide bana eminmisin dei bi kaç defa sordu gitmek için evet eminim dedim nie sordunki dediğimdeaçık die sevinme bu ayda uzun çıkma şansı yüksesk dedi bişi diyemedim yala
  • quote:

arkadaşlar bu askerde disko olayı nedir ? bu internette anlatılan hikayeler doğru mu

subat ayinda alinan kararla disko kalkti bildigim kadariyla. bunun yerine carsi kilidi ve cok agir suc ise askerlik uzamasi olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • torunnlarrrr torunlarrrr dedenizin dedesiyim :)) 347 ksd :)) varsa öğrenmek istediğiniz sormak istediğiniz buyrun sorun. ayrıca askerliği kastamonu-şırnak ksd yaptım
  • quote:

hani boyle beni de ekleyin mesajlari oluyor ya ne kadar hosuma gidiyor anlatamam, hele birde muhendislik, hukuk falansa daha da cok seviniyorum bir de ustune tercih olarak yedek subay yazmiyorlar mi tamam diyorum ya bak kisa donem cikma sansim +1 oldu :))

ben de işssizim uzun dönem kafama yatmıyor değil ama yerin garantisi yok.Bir de insan geride bıraktıklarını düşünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

quote:

Orijinalden alıntı: mustak_95

beyler yedek subay t.k. sitesinde 2011 de bilgilerini paylaşan 930 kişi varmış,2012 de de 900 kişi,2013 yani 351.dönem ise sadece 126 kişi,bu saatten sonra 900 e ulaşmaz hatta 500 zor görür gbi geliyo bana,eğer o sitedeki istatistiklern bize verdiği öngörü doğruysa 2013 nisanda kısa isteyip çok kişi uzun gidecek buna hazırlıklı olmak lazım.

Hepimiz asteğmen olacağız.

ben daha şubat gelmeden gördüm durumun vahim olduğunu hepimiz astekiz
    şaka bi yana hayırlısı olsun herşey herkesin gönlüne göre olsun ama iş güç olmayıncada astek olmak karlı gibi gözüküo tabi davulun sesi uzaktanda hoş gelio nese yaw :)
    Ben ocak ayında tecilimi bozdum o zamanlar bende bi heycan falan vardı şimdi vakit yaklaşıo nisan ayını sayma topu topu 28 günümüz kaldı ama bende hiç heycan merak falan yok moda giremiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruhadam06

besyo antrenorluk mezunuyum 12 yıl aktıf taekwondo yaptım uzun cıkma ıhtımalı var mı

kardeşim moralını bozmak gıbı olmasın ama komdando bile çıkabilirsin. Hakkımızda hayırlısı hepimizin
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhonsi

quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

quote:

Orijinalden alıntı: mustak_95

beyler yedek subay t.k. sitesinde 2011 de bilgilerini paylaşan 930 kişi varmış,2012 de de 900 kişi,2013 yani 351.dönem ise sadece 126 kişi,bu saatten sonra 900 e ulaşmaz hatta 500 zor görür gbi geliyo bana,eğer o sitedeki istatistiklern bize verdiği öngörü doğruysa 2013 nisanda kısa isteyip çok kişi uzun gidecek buna hazırlıklı olmak lazım.

Hepimiz asteğmen olacağız.

ben daha şubat gelmeden gördüm durumun vahim olduğunu hepimiz astekiz
    şaka bi yana hayırlısı olsun herşey herkesin gönlüne göre olsun ama iş güç olmayıncada astek olmak karlı gibi gözüküo tabi davulun sesi uzaktanda hoş gelio nese yaw :)
    Ben ocak ayında tecilimi bozdum o zamanlar bende bi heycan falan vardı şimdi vakit yaklaşıo nisan ayını sayma topu topu 28 günümüz kaldı ama bende hiç heycan merak falan yok moda giremiyorum

yaklaşınca sokarlar tertip sıkıntı yok :D
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar ben bir şey sorucam. ben 2 diploma sahibiyim. örgün ve açık. askerlik işlemlerimi açık diplomayla yaptım. bana kesin kısa gelir dimi ? 12 ay çekemem arkadaşlar

bende aynı senin gibiyim hem açıktan hemde örgünden iki diplomam var açıktaki diplomam ile işlemleri yaptırdım ordaki görevlide bana eminmisin dei bi kaç defa sordu gitmek için evet eminim dedim nie sordunki dediğimdeaçık die sevinme bu ayda uzun çıkma şansı yüksesk dedi bişi diyemedim yala

çıkar mı çıkar belli olmaz bu işler. artık geriye kısa çıkması için 2 şey kaldı.

1- tercihe KD yazcam
    2- soruları sallıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: hikmet33

torunnlarrrr torunlarrrr dedenizin dedesiyim :)) 347 ksd :)) varsa öğrenmek istediğiniz sormak istediğiniz buyrun sorun. ayrıca askerliği kastamonu-şırnak ksd yaptım

oncelikle selamlar. ben radyo sinema tv mezunuyum, uzun donem cikma ihtimali sizce nedir ? ayrica lisansli kickboks sporcusuyum, askeriyede bunun etkisi olur mu ? sporcu bir arkadasim salon gorevlisi olarak askerlik yapip vucut calismis. hosuma gitti acikcasi :) ve son olarak hangi gorevlere talip olalim revirci vs. ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

çıkar mı çıkar belli olmaz bu işler. artık geriye kısa çıkması için 2 şey kaldı.

1- tercihe KD yazcam
    2- soruları sallıcam

hakkımızda hayırlısı ancak geçen sene nisanda giden arkadaşım aynen şunu dedi. Sınav zamanı toplantı yapıldığında devlet ihtiyacı olanı alır.İsterseniz sınavı yapın isterseniz yapmayın.Bu benim duyduğum.
  • soruları sallamayın ya belki full çekersiniz haritada yer beğendirirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: catlaknk

quote:

şansımıza meslekçi asteğmen olursak iyi olabilirde takım komutanı olursak 3 ay eğitimi hiç gözüm kesmiyor :)) hayırlısı neyse o olsun artık ya 40 gün kalmış teslim olmaya..

artik o noktadan sonrasi ne cikarsa bahtimiza gerci an itibariyle de oyle ama ne bileyim iste insan sanki birseyleri degistirebilirmis gibi geliyor.
    hepimiz icin hayirlisi diyelim ne diyek!
  • quote:

Orijinalden alıntı: thsnn

quote:

ben de işssizim uzun dönem kafama yatmıyor değil ama yerin garantisi yok.Bir de insan geride bıraktıklarını düşünüyor

ya simdi nerden baksan 20.000 tl koseye atabilmek varki normal sartlarda 2-3 yilda koseye ancak konacak bir para hatta yeni mezun birisi icin o bile zor. evlilik hazirliginda olan yeni mezunlar icin falan bulunmaz nimet aslinda.

daha onceki konularda elemanin teki saat hesabi yapmisti hani kisa donem 24 saat birliginde oldugunu ve yedek subayin 9 saat oldugunu falan hesaplamisti ve asagi yukari ikisi de ayni miktarda hizmet veriyordu amma velakin birisi piyade olarak turlu rezilliklerle diger subaylikla.
  • Torunlar. balikesir normalde ksd jandarma almiyor bu donemde ama gelme ihtimaliniz varmis. nasil sevindim bilemezsiniz :) hadi gelin artik

• baya borç birikmese yedek subay felan işaretlemem de işte ödenmesi gereken çok borç var
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.