Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (778. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.642
Cevap
137
Favori
685.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 776777778779780
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GENERAL006

quote:

Orijinalden alıntı: anelka3939

Arkadaşlar merhabalar herkese. Sivil olmak, sivil hayat gerçekten çok güzel. Hepimize tekrar tekrar geçmiş olsun.

Bir sorum olacaktı, askeriyeyle kalan son bağım olan Ziraat hesabıma son maaş da yattı. Peki bize memleketimize dönmek için yol parası da ayriyetten yatacak mı? Ben Jandarma olarak yatacak diye biliyordum fakat hala yol parası hesabıma yatmış değil. Bilgisi olan var mı konuyla ilgili?

Normalde yol parası var askerliği yaptığın yerde belgeyi düzenleyip işleme koyarlarsa gittiğin yere göre yai uzaklığa göre bi yol parası yatırmaları lazım ben idari işlerdeydim ordan biliyorum

Ayrıyetten arkadaşlar bu terhis sonrası işlemler için Ankara Asalı aradım gelmenize gerek yok dediler askerlik şubesine giden oldumu hiç teskereden sonra?

Askerlik şubesine gitmeye gerek varmı ki hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xfox

quote:

quote:

Arkadaşlar merhabalar herkese. Sivil olmak, sivil hayat gerçekten çok güzel. Hepimize tekrar tekrar geçmiş olsun.

Bir sorum olacaktı, askeriyeyle kalan son bağım olan Ziraat hesabıma son maaş da yattı. Peki bize memleketimize dönmek için yol parası da ayriyetten yatacak mı? Ben Jandarma olarak yatacak diye biliyordum fakat hala yol parası hesabıma yatmış değil. Bilgisi olan var mı konuyla ilgili?

Normalde yol parası var askerliği yaptığın yerde belgeyi düzenleyip işleme koyarlarsa gittiğin yere göre yai uzaklığa göre bi yol parası yatırmaları lazım ben idari işlerdeydim ordan biliyorum

Ayrıyetten arkadaşlar bu terhis sonrası işlemler için Ankara Asalı aradım gelmenize gerek yok dediler askerlik şubesine giden oldumu hiç teskereden sonra?

Ben telefon ettim gerek yok dediler tam bilmiyorum bende.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xfox

quote:

quote:

Ben telefon ettim gerek yok dediler tam bilmiyorum bende.

Anladım hocam teşekkür ederim bişey olmaz bencede :)
  • Samsunlu olanlar genel olarak hangi sehire cikti ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vay be 351 olaraak acemilik mamak usta birligi elazıg da yaptım. hala bittigine inanamıyorum sanki hiç yapmamışım gibi.
  • 351 Asteğmenler ne alemde ? Hiç sesleri çıkmıyor :)) Beylleerrrrr
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaiKiseN

351 Asteğmenler ne alemde ? Hiç sesleri çıkmıyor :)) Beylleerrrrr

Keşke asteğmen olsaydım sonrasındada askerde kalsaydım en büyük hayalim buydu artık yaşama nedenim kalmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

Keşke asteğmen olsaydım sonrasındada askerde kalsaydım en büyük hayalim buydu artık yaşama nedenim kalmadı

Saygı duyarım ama ben almayayım ,mesleğiniz nedir bilmiyorum ama sözleşmeli alımlar yine oluyormuş ara ara ,asteğmen olmasanız dahi böyle bir şansınız devam etmekte...
  • KaiKiseN kullanıcısına yanıt
    54. Mknz. P. Tugayı Edirne'den selamlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhanklc

siz daha terhis olmadınız mı yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhanklc

aleyküm selam devrem ,bitse de gitsek gali :) 25 ' i biletlerin yerleri mi belli oluo :)
  • Gelecek sene Nisan celbi olmayacak mi arkadaslar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nizipliyim

vay be 351 olaraak acemilik mamak usta birligi elazıg da yaptım. hala bittigine inanamıyorum sanki hiç yapmamışım gibi.

Bende acemiliği mamak da yaptım ve o günleri hayatım boyunca unutmayacağım bir

• quote:

quote:

Kendinden ustundekilere bakma o zaman yaşama sevincini olusturamazsin senden altindakileri görmeye çalış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jetressive -- 23 Ekim 2013; 1:38:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

quote:

quote:

Kendinden ustundekilere bakma o zaman yaşama sevincini olusturamazsin senden altindakileri görmeye çalış

Bu arada bende acemiliği mamakta yaptım o kadar özlüyorumki o günleri 345.dönem olarak üniverste ortamı gibiydi ya ymn ederim sivil hayattan eğlenceliydi benim için
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

quote:

quote:

Bu arada bende acemiliği mamakta yaptım o kadar özlüyorumki o günleri 345.dönem olarak üniverste ortamı gibiydi ya ymn ederim sivil hayattan eğlenceliydi benim için

Farkindaysan senle tanismamiz 349.dönem konusunda oldu o zaman bile sende umitsizlik havası vardı şimdide var :)

Bu arada bende acemiliği mamakda Mamakda yaptım ve o 50 kuruşluk sütlü kshvenib tadını unutmadım

• 351. Dönem asteğmenler ,Arkadaşlar zaman nasıl da hızlı geçiyor.ben dahil izin kullanmayanların dörtbuçuk ayı kaldı. Acemi birliği gerçekten unutulmaz oluyor .Bence hayat boyu sürecek arkadaşlıklar oluşuyor o dönemde. Kıtada aynı tadı alamadım. Ama yedek subaylık yazdıgıma bir dakika pişman olmadım 90 gündür bi dağın tepesinde olmama rağmen...para verilse edinilmeyecek inanılmaz bir tecrübe oluyor benim için. Orduya görev yapmanın, sorumluluk almanın verdiği gurur bambaşka. Bambaşka dünyalar, insanlar oldugunu görüyorsunuz. Hayata dair bazı fikirleriniz 180 derece değişebiliyor.olaylara bakış açınız değişiyor vs. vs.
    Herkesin sağsalim kazasız belasız dönmesi dileğiyle.

• Torunlar kazasız belasız askerliğini tamamladınız. Hayırlısı olsun. Şimdi siz iş güç derdine düştünüz. Haziran başında da biz o durumdaydık. Şükürler olsun iş bulduk. Allah herkesin yolunu açık etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dezan

351. Dönem asteğmenler ,Arkadaşlar zaman nasıl da hızlı geçiyor.ben dahil izin kullanmayanların dörtbuçuk ayı kaldı. Acemi birliği gerçekten unutulmaz oluyor .Bence hayat boyu sürecek arkadaşlıklar oluşuyor o dönemde. Kıtada aynı tadı alamadım. Ama yedek subaylık yazdıgıma bir dakika pişman olmadım 90 gündür bi dağın tepesinde olmama rağmen...para verilse edinilmeyecek inanılmaz bir tecrübe oluyor benim için. Orduya görev yapmanın, sorumluluk almanın verdiği gurur bambaşka. Bambaşka dünyalar, insanlar oldugunu görüyorsunuz. Hayata dair bazı fikirleriniz 180 derece değişebiliyor.olaylara bakış açınız değişiyor vs. vs.
    Herkesin sağsalim kazasız belasız dönmesi dileğiyle.

astegmenim şu an ki göreviniz nedir ? 353.dönem olarak soruyorum TORUN yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 23 Ekim 2013; 19:02:15 >
  • Açıköğretim işletme okuyorum, yedek subaylık için başvuracağım.
    İki yıl önlisans olarak elektrik bölümü mezunuyum.
    Lisans tamamlamak için işletme bölümü seçtim, 3. sınıftan devam ediyorum.
    Seçilme şansım sizce yüzde kaçtır.
    Ben diğer lisans bölümlerinden mezun olan arkadaşların ys başvurularında daha çok alındığını duydum.
    Açıköğretimlileri pek tercih etmiyorlarmış sanırım.
    Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 776777778779780
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.