Şimdi Ara

Opel Mokka İnceledik. Bol Foto ve Videolu. (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
375
Cevap
13
Favori
90.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet ben de de sistem devreye girip çıktığında ekranda uyarı veriyor.Bir kaç kez oldu Sorun olduğunu hiç düşünmedim.
  • Cevaplariniz icin tesekkurler.
    Bugun opel gedizlerle tekrar bu konuyu konustuk. Onlarda geri donus almislar, konun yazilimdan kaynaklandigini soyluyorlar. Turkiye icin yeni bir yazilim gelebilir dediler.
    Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iç dizayn ortalama üstü ama dış çok berbat

kapı sesi videosu
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bir araştırma yaptım.
    Cosma 1.4 Turbo 140 ch 4X4 Start & Stop Fransada satış bedeli:23 530€ yaklaşık 55.000 Tl ye geliyor, bizde ki satış bedeli 67,250, fransaya göre bizde 12 250 tl daha pahalıya satıyorlar.
    Ford Kuga Trend 1.6 EcoBoost 150ch Fransadaki satış bedeli:24 590 € yaklaşık olarak 57.500 Tl ye geliyor, bizdeki satış bedeli ise 60.490 TL hatta pazarlıkla 58000 tl ye kadar iniyorlar. Arada fark yok neredeyse. Ford avrupayla aynı fiyata satarken opel üzerine fahiş bir ücret ekliyor.
    Bu fark ya opel almanyadan kaynaklanıyor yada opelin türkiye distribütöründen kaynaklanıyor.
    Kesinlikle bu işte bir terslik var, birileri türklerin sırtından gereğinden fazla para kazanıyor.

• Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bir araştırma yaptım.
    Cosma 1.4 Turbo 140 ch 4X4 Start & Stop Fransada satış bedeli:23 530€ yaklaşık 55.000 Tl ye geliyor, bizde ki satış bedeli 67,250, fransaya göre bizde 12 250 tl daha pahalıya satıyorlar.
    Ford Kuga Trend 1.6 EcoBoost 150ch Fransadaki satış bedeli:24 590 € yaklaşık olarak 57.500 Tl ye geliyor, bizdeki satış bedeli ise 60.490 TL hatta pazarlıkla 58000 tl ye kadar iniyorlar. Arada fark yok neredeyse. Ford avrupayla aynı fiyata satarken opel üzerine fahiş bir ücret ekliyor.
    Bu fark ya opel almanyadan kaynaklanıyor yada opelin türkiye distribütöründen kaynaklanıyor.
    Kesinlikle bu işte bir terslik var, birileri türklerin sırtından gereğinden fazla para kazanıyor.

• Sayın kimyacıyım. Malesef ford kugada birçok bayi bırakın pazarlıkla fiyat kırmayı, Sıraya dahi almayan bayi var. Ama opelde pazarlık olayı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimyaciyim

Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bir araştırma yaptım.

belki fransızlar kugayı pahalıya satıyorlar...

• quote:

Mokkayı bilmiyorum ama kuganın Almanya ve İngiltere fiyatlarıda Türkiye fiyatlarıyla aynı ben araştırmıştım. yani kugada şimdilik kazık yok ama şimdilik, ilerde ne olur bilemeyiz ??? Gerçekten araç alırken mutlaka yurtdışı fiyatlarına bakmak lazım. Hadi 2.0 motorlarda dahil vergi nedenli fiyatlarda uçuyoruz ancak 1.6 ve altındaki araçlarda çok fark olmamalı ( 3-5 bin bizde fiyatlar pahalı olabilir yinede) ama çok fark oluyorsa birilerinin cebine haksız olarak girmekte demektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• en boş donanım, cosmosunu inceleyin farkı görürsünüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciddi kedi -- 24 Nisan 2013; 12:02:10 >
  • Hüseyin bey, sanırım balıkesirdesiniz, bende balıkesirdeyim, Balıkesir opel tınaza gittik, bizimle ilgilenen bayan, şuan elimizde 1.4 mokka enjoy yok, haziranda gelecek, şuan fiyatı 61000 tl ama haziranda tekrar değerlendirme yaparız, araca zam gelirse bizde zamlı satarız dedi. Ama for kugadaki satış elemanı bir çok indirip yaptı, şuan elinde bir tane olduğunu ama beklersek sıraya alabileceğimizi söyledi.
  • sanırım bir hata var , en boş donanımı cosma değil enjoy. Ama beni bahsettiğim aracın özellikleri değil, bizde avrupaya göre neden daha pahalı satılıyor opel de, ford aynı fiyata satılıyor.
  • DrPinPrick size kesinlikle katılıyorum. Bir de dikkatimi çeken diğer şey, dizel SUV lar avrupada, benzinliyle neredeyse aynı fiyata iken, Türkiye de aralarında bu kadar büyük uçurum olması da ilginç.
  • quote:

sanırım bir hata var , en boş donanımı cosma değil enjoy. Ama beni bahsettiğim aracın özellikleri değil, bizde avrupaya göre neden daha pahalı satılıyor opel de, ford aynı fiyata satılıyor.
    orada bir virgül koymayı unutmuşum.

yok ben dolusununa cosmo dedim zaten.arz talep meselesi olabilir kanımca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciddi kedi -- 24 Nisan 2013; 12:01:58 >
  • hiçbir albeni bulamadım
  • quote:

DrPinPrick size kesinlikle katılıyorum. Bir de dikkatimi çeken diğer şey, dizel SUV lar avrupada, benzinliyle neredeyse aynı fiyata iken, Türkiye de aralarında bu kadar büyük uçurum olması da ilginç.

Dizel SUV larda olan o uçurumsal fark aslında devletin cebine kalan vergi o konuda firmaların suçu yok. 2.0 motordaki fahiş ötv ve kdv oranlarıyla 70bin tlye alınabilecek bir dizel SUV ülkemizde oluveriyor 100bin tl. 30 bin TL havadan cepten kayıp.... Önemli olan vergi oranları pek farklı olmayan 1.6 motorlar arasında fark olup olmadığı. bilinçli tüketiciler olarak firmalara bu konuda göz açtırmamak soruya boğmak, hakkımızı aramak lazım. Bu konuda en iyi örnek bence ingiltere piyasası. geçenlerde forumda bir konudada vardı. ingiltere 1.6 motor vergi oranları ülkemize en yakın oranlar olduğu için fiyatları bence orayla kıyaslamak daha doğru olur. firma vergi haricinde cebimizden ne kadar para çekmeye çalışıyor bilmeliyiz.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrPinPrick -- 24 Nisan 2013; 12:56:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ciddi kedi

orada bir virgül koymayı unutmuşum.

yok ben dolusununa cosmo dedim zaten.arz talep meselesi olabilir kanımca.

fransadai fiyatlara bu linkten bakabilirsiniz
    http://www.opel.fr/content/dam/Opel/Europe/france/01_Vehicles/MA_tarifs_carline/Tarifs_FT_Mokka_MY13_5_08032013.pdf
  • quote:

Tamamen katılıyorum. Zaten Ford Yeni Kuga'yı bu fiyata satışa sunarak Mokka'yı bitirdi.
    bu aracın sonu Meriva'dan farksız olacak, sene sonunda oldukça iyi indirimler gelecek.
    Kızmayın ama alanlara geçmiş olsun diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: derfgt

quote:

Tamamen katılıyorum. Zaten Ford Yeni Kuga'yı bu fiyata satışa sunarak Mokka'yı bitirdi.
    bu aracın sonu Meriva'dan farksız olacak, sene sonunda oldukça iyi indirimler gelecek.
    Kızmayın ama alanlara geçmiş olsun diyorum

Eşimle birlikte bir çok aracın test sürüşünü yaptık(kia sportage, İX35, ASX, Tiguan ve mokka) tabi ki SUV tarzıydı hepsi, içlerinde en çok hoşumuza giden mokka oldu, şunu da belirteyim ki KUGA yı denemedik.
    eğer mokka sene sonuna kadar indirim yapmazsa, kugaya yöneleceğim. Caddelerde dikkat ediyorum, 1 tane mokka varsa 10 tane kuga var.

• O fiyata çok daha iyi araçlar varken , mokka denen alet'e bu paraları vermeyi düşünenler var.

• Evet kimyacıyım Balıkesir'deyim. Ben kugayı trendx 180 lik 4 çeker istiyorum. Mayıs sonu gibi teslim edileceği bildirildi. Size kuganın hangi modeli olduğu söylendi?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.