Şimdi Ara

[Kazandık] İlk insanlar mı mutlu, Günümüz insanı mı ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
17.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar münazaramız var ve ben günümüz insanı mutludur tezini savunacağım. Acaba bana ufakta olsa, 1 cümle bile olsa yardım edebilir misiniz?

Teknoloji bilim sanat tıp konusunda ilerlemeye çalışacağım fakat sizin yardımlarınıza o kadar çok ihtiyacım var ki.. Lütfen yardım edin

Teşekkür ederim

Karşı taraf saf çıktı kazandık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NedenAllahım -- 5 Ekim 2012; 13:46:20 >

• Eski derken ne kadar eski?
  • Günümüz insanı her daim ağlar, aylık 5000tl geliri olsun yine ağlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: scaryscreen

Eski derken ne kadar eski?

Eski derken ilk insanlardan bahsediyoruz. Editliyorum hemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: NedenAllahım

quote:

Aha yine kavga çıkar. Hz. Adem zamanları mı ? Yoksa ilk insan türleri mi ?

the bomb has been planted
  • Her türlü kaybedicen boşuna uğraşma.
  • quote:

quote:

quote:

Aha yine kavga çıkar. Hz. Adem zamanları mı ? Yoksa ilk insan türleri mi ?

the bomb has been planted

İlk insan türleri canım o kadar da derine inmeyeceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: La Mort

Her türlü kaybedicen boşuna uğraşma.

[Kazandık] İlk insanlar mı mutlu, Günümüz insanı mı ?
  • Daha önce okuduğum bir yerde yazan ankete göre önceki yıllarda(50 yıl gibi bir şeydi) insanlar hayatlarında mutluyken günümüzde daha az mutlu(Amerika'da yapılan bir anket). Mutluluğun sebebi olarak her yıl yenisi çıkan bir ürünü belirleyen kişilerde bunun olması çok normal.
    İnsanlar artık iletişim dahi kuramaz hale geldiler. Bu durum maalesef tüm insanlığa bulaşmış durumda.
    Bunu yenmek adına elimizdekileri bir kenara bırakmak yerine onlarla beraber mutluluğu aramalıyız. İnsan ilişkileri kilit nokta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulen ilk insanlar desen döktürürdük de yanlış konuya kaymışsın. Yalana gerek yok ilk insanlar mutluydu de otur yerine
  • Tabii ki de ilk insanlar
  • Ya ilk insanlar mutlu değildi, olamazlardı
  • bizde bu kör hırs olduğu sürece her yıl dahada mutsuzlaşacağız..keşke 50-60 sene önce yaşasaydım
  • Yenilerde dert çok eskilerde iş yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah.kas

bizde bu kör hırs olduğu sürece her yıl dahada mutsuzlaşacağız..keşke 50-60 sene önce yaşasaydım

Tamam işte kilit nokta da o değil mi? 50-60 yıl diyorsun. Peki 3000 yıl önceye gitsen ? Orada avlanarak hayatını geçirmek zorunda kalsan ? En ufak bir kanamada ne yapacağını bilememek ? Her çeşit bir ağrında ölesiye karamsarlığa girmek.
  • quote:

Ya ilk insanlar mutlu değildi, olamazlardı

ilk insanlar mutluluk-mutsuzluk olayını biliyorlarmıydı acaba?
    taa ilk çağ insanlarını konuşuyoruz farkındamısın? aile kavramı yok,etik değer-örf töre-bayram seyran hiç bişe yok.iletişim yok.günü kurtar ( karnını doyur ) mutlu ol ..bu kadar
  • Hiç şansın yok karşı taraf ezecek bu nasıl münazara lan daha başından kimin haklı olduğu belli.
  • bence insanoğlu hiç bi zaman istediği mutluluğa kavuşamamıştır. çünki nankör olan insanoğlu hiç bir zaman içindeki boşluğu dolduramaz lakin ilk insanlar yeni keşiflerle veya ceylan fln avlarken eğleniyor olabilirler sonuçta ateşi keşfediyosun en az bi 40 gün kutlamak lazım
  • yani o dönemde insanlık adına en güzel şey karın doyurmak ve üremektir bence..tabi o dönemlerde karın doyurmak için yaşam savaşı ve üremek için etik değer olmadığına göre..ikiside sıradan ve her an yapılabilen şeyler..
    yapılması normal olan şeylerle mutlu olunuyorsa o dönemdeki insanlar mutluymuş ( bence mutluluk budur )

ama günümüzde son çıkan telefonu aldığımızda,yada burger king'de büyük menü yediğimizde mutlu oluyoruz..yazık bize
  • Karamsarlığa sürüklediniz beni.. Söylemem için en az bir cümle bile yazsanız iyi lütfen :(
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.