Şimdi Ara

Finansbank Enpara [ANA KONU] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: veysell19 , veysell19 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.151
Cevap
500
Favori
1.240.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coolman7

Sabah hesabı açtım. Kullanıcı adını hemen SMS'le gönderdiler ve hemen kullanmaya başladım. Sözleşmeyi daha sonra imzalayacakmışım. mevcutta finansbank müşterisi olduğum için mi böyle çabuk oldu yoksa herkes için de geçerli mi bu durum?

Çok hızlı olmuş seninki...Dediğin gibi Finansbank müşterisi olduğun için bu durum...

Ben 17 ekimde formu doldurdum, 19 ekimde kuryeye verildi diye sms geldi ama daha bana ulaşan birşey yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rapator

quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

Sabah hesabı açtım. Kullanıcı adını hemen SMS'le gönderdiler ve hemen kullanmaya başladım. Sözleşmeyi daha sonra imzalayacakmışım. mevcutta finansbank müşterisi olduğum için mi böyle çabuk oldu yoksa herkes için de geçerli mi bu durum?

Çok hızlı olmuş seninki...Dediğin gibi Finansbank müşterisi olduğun için bu durum...

Ben 17 ekimde formu doldurdum, 19 ekimde kuryeye verildi diye sms geldi ama daha bana ulaşan birşey yok...

Bu sabah form doldurdum. Formu doldurduktan 30 saniye kadar sonra kullanıcı numarasını belirten SMS geldi. Login oldum. Baktım herşey tamam gibi. Döndüm finansbank'taki vadeli hesabımı bozdum, parayı enpara'ya aktardım ve %10'la vadeli hesap oluşturdum. Hepsi toplasan en fazla 30 dakika içinde tamamlandı. Mevcut finansbank müşterilerinin daha önce imzaladıkları sözleşmeyi geçerli sayıyorlar demek ki.

• bayram sonrası değerlendiricem
  • Bugün benim evime de görevli arkadaş geldi hemen hallettik şu anda internet şubesine girebiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Orijinalden alıntı: izmir21

Faizler sürekli düşüyor. Neredeyse dün alınan faiz bugün alınamıyor. Denizbank şubeden net 9.5 faiz alıyorum deyip, sonra pardon 9.1 imiş demek olmuyor. Bu 9.1 ne zaman verildi, kaç günlük ve kaç para için. Ben bugün finansbank şubeden 32 gün için 8.75 brüt teklif aldım. 9.1 net demek 10.7 brüt demektir. Ben 04.09.2012 de %10 21.09.2012 de % 9 brüt faiz aldım. Bugün şubeden % 8.75 teklif alırken, enparadan 32 gün için % 10 brüt faiz alıyorum. Bugünkü % 10 ile 15 gün 1 ay önceki % 10 aynı değil. Çünkü 15 gün önce % 10 veren bugün % 9 verebilir. 9.1 net de mümkün gözükmüyor. 3 ay önce alınmadıysa.

Bu yüzden muğlak oranları verip bilgi karışıklığı yaratmayalım. Denizbank 32-60 gün arasında net 9.1 faiz veriyorsa hemen hesap açayım ! Ben 21.09 da yani 1 ay önce brüt % 9 almışım. Yani % 1.7 brüt faiz zarardayım ! 8.75 brüt , 7.44 net yıllık faiz varken bu rakamlar çok büyük farklar yaratır. Yine tekrarlıyorum, 9.1 net faiz alacağım yeri gösterin hemen gideyim. En azından 1 ay yatırır , banka batmadan paramı çekerim. 9.1 net 10.7 brüt hava da kap.

hisse.net forumlarinda

tezgah alti faiz oranlari

konusunu takip edin.

Hisse.net forumuna baktım.

18 - 23 ekim arasında gördüğüm faizler bunlar. Hepsi de brüt

tekstilbank 100.000 Tl ye kadar % 9.5 (32-45 gün)
    ziraat 500.000 TL ye kadar % 9 (32-45 gün)
    HSBC % 9.15 ( hesap işletim ücreti +eft ücreti)
    ziraat 100.000 tl üstü 3 ay % 9.05
    finansbank % 8.75 (32 gün)

Yanılıyorsam özür dilerim ama bugün yada 15 gün önce net 9.1 , brüt 10.7 faiz imkansız gözüküyor.

O yüzden diyorum ki , bir şey söylerken önce bir durup düşünelim, ondan sonra paylaşalım. Aksi taktirde kafa karıştırmaktan , forum üyelerinin zamanını çalmaktan başka hiç bir anlamı olmuyor. Hepimiz burada bilgi paylaşmak için varız. Diğerlerinin tecrübelerinden faydalanıp, kar ederken biz de onlara faydalı olmaya çalışalım.

Güvenilir, güvenilmez ama 32 ve 46 günde enparanın verdiği % 10 dan fazla veren bir banka gözükmüyor. En azından ben bulamadım. Bulan varsa lütfen paylaşsın ama afaki şekilde net 9.1 faiz alıyorum diyip insanları boş yere umutlandırmak hoş olmuyor.

Tek ricam, doğru ve yazıldığı tarihte geçerli güncel bilgileri paylaşalım, lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmir21 -- 23 Ekim 2012; 16:45:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Bugün benim evime de görevli arkadaş geldi hemen hallettik şu anda internet şubesine girebiliyorum

Başvuru ne zaman yapmıştınız ?
  • @izmir21 hocam telefon onayı yapmamışsınız sanırım, sürekli mesajlarınız onaya düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

quote:

Bugün benim evime de görevli arkadaş geldi hemen hallettik şu anda internet şubesine girebiliyorum

Başvuru ile alakası yok, zaten başvurudan hemen sonra sözleşmeyi kuryeye veriyorlar, önemli olan kuryenin gelmesi, 1 gündede gelir 1 aydada.
  • quote:

quote:

Ben 3 Ekim akşam 20:00 gibi başvurmuştum, 4 Ekim'de kuryeye vermişler. Bana gelişi 11 Ekim.
  • Hatalardan ders alıp, sistemi geliştiriyorlar sanırım. Bende finansbank müşterisiyim ama sözleşmeyi imzalayana kadar ben hesap açamadım. Kuryede sözleşmeyi başvurudan tam 10 gün sonra getirdi.
  • Ben Cumartesi günü başvurdum, bugün sabahta arayıp müsait olup olmadığımı sorarak geldiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

Finansbank banka içinde banka doğurmuş
    www.enpara.com

tüm bankacılık işlemleri ücretsiz.
    (sadece eğer istenirse;sms ile bilgilendirme,başka banka atm den para çekme ve yabancı para transferleri ücretli)
    şubeye gitmeye gerek yok.zaten şubesi yok.
    başvuru için adresinize geliyorlar.
    ücretsiz alışveriş kartı encard.
    para yatırma çekme işlemleri finansbank atm lerinden.

ve 32 gün vadeye %10 veriyor.

1 senedir üç beş kuruşum ING bank turuncu hesapta. Bütün bankacılık işlemleri ücretsiz, (eft, havale..vs)

Başvuru için malesef sizin bankaya gitmeniz gerekiyor. Kredi kartı çıkarırsanız üyelik aidatı yok, fix card gibi (finans bank) ödeme yaparken ekstra ücret alınmıyor. 2 otomatik ödeme verdiğinizde banka kartı aldığınızda da hesap işletim ücreti alınmıyor.

Faiz için 32 gün beklemenize gerek yok, her gün faiz ekleniyor anaparanıza. Ayrıca o hesaptan da havale ve eft yapabiliyorsunuz. Ek olarak Finansbank gibi rezil bir banka değil.

Günlük faiz en son %13 idi şu an nedir bilemiyorum ama minimum %10'dur.

Şu an faiz ING turuncuda %8.25 Ama vade sorunun olmadığı ve gecelik faiz işleyip sabah akşam 17:00 ye kadar para çekip yatırabilme özelliği güzel. Oran düşük ama işlev iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

quote:

Başvuru ile alakası yok, zaten başvurudan hemen sonra sözleşmeyi kuryeye veriyorlar, önemli olan kuryenin gelmesi, 1 gündede gelir 1 aydada.

Sözleşme ve encart kurye ile gelmiyor MHY bizzat sizden randevü alıp adresiize geliyor sözleşmeyi imzalatıyor kartınızı veriyor(encart atm kartı) aorularıız varsa cevaplamakta. Bizzat denedim

• quote:

Orijinalden alıntı: redoksan

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

quote:

Sözleşme ve encart kurye ile gelmiyor MHY bizzat sizden randevü alıp adresiize geliyor sözleşmeyi imzalatıyor kartınızı veriyor(encart atm kartı) aorularıız varsa cevaplamakta. Bizzat denedim

Müşteri hizmetleri mi geliyor? Müşteri hizmetleri ne zamandır böyle işlerle ilgileniyor? Aktif Kurye ile işlemler yapılıyor. İstanbulda şubeden görevlendirilenler varsa bilmiyorum.

• kullanıyorum güzel bir hizmet,diğer rezil bankalardaki hesaplarımı kapattıracağım.
  • bugün yemeksepetinden 2 tane sipariş verdik biri 27tl biri 17tl.
    Seçeneklerden enpara'yı seçmemize rağmen 2 restorandan da garanti posları geldi.
    Sorunca da bizde o postan yok diyorlar. Lakin ödeme seçeneklerinde çıkıyor.
    Sırf bugün geri yatması gereken 8,8TL uçtu gitti. Bu ne saçma iş?
  • quote:

bugün yemeksepetinden 2 tane sipariş verdik biri 27tl biri 17tl.
    Seçeneklerden enpara'yı seçmemize rağmen 2 restorandan da garanti posları geldi.

Yemeksepeti ile görüştünüz mü? POS ayrımı yapılmıyor olabilir. Yani kart üzerinden harcama yapılması kafi gibi. Ayrıntı yok zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

Yemeksepeti ile görüştünüz mü? POS ayrımı yapılmıyor olabilir. Yani kart üzerinden harcama yapılması kafi gibi. Ayrıntı yok zaten.

Evet az önce görüştüm. Pos farketmiyormuş. Sadece siteden enpara'yı seçmemiz yeterliymiş.
    Günde 2 kere oldu sanınca hiddetlendim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

Evet az önce görüştüm. Pos farketmiyormuş. Sadece siteden enpara'yı seçmemiz yeterliymiş.
    Günde 2 kere oldu sanınca hiddetlendim

Güzel haber o zaman. Hafta sonu ilk defa kullanabilirim.

• yemeksepeti ödemelerinde baya hızlılar.iki iş günü içerisinde yatırıyorlar genelde.faiz kazançlarından çok yemeksepetinden kar ettirecekler galiba
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.