Şimdi Ara

Finansbank Enpara [ANA KONU] (649. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.153
Cevap
500
Favori
1.240.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 647648649650651
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafaemre10

Bugun başvurmayi düşünüyorum işleyiş hakkında bilgi verebilecek var mi birde gelen görevliyi iceri kabul etmesek ayip olur mu

Kartı 3 kere aldım, birinde eve aldım, birinde bekleyin geliyorum dedim çay ısmarladım o ara hallettik, birinde de ben işleyişe hakimim dedim aracın bagajında imza attım hallettik. Yani o mesele pek dert olmuyo :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • faiz oranı güzel dedik ve 3,000 x 2 toplamda 6bin tl çektik
    3 ay vadede uygun yatırım araçlarıyla trade edelim istedik :)
  • arkadaşlar vadeli mevduat hesabı açtıracağım, 10bin tl 1 yıllık.
    ancak sitede hesaplama motorunda yıllık faizi bulamıyorum ?
    181 gün var maksimum, neden olabilir
  • Seviyeli Yarbay kullanıcısına yanıt
    yıllık yok max 181 gün, 32-46-92-181 hepsinin oranlar aynı zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 26 Eylül 2015; 21:57:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

hocam %12 yıllık nominal faiz değil mi ?
    reel faizde aslında aynı değil tabi ki de oranlar.

ve de aynı sebepten 1 yıl yatırmak yerine 2 kere 181 günden yatırmak dezavantaj değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhunn

hocam yıllık Net %12*0,85 (%15 i vergi ) %10,2 faiz verir, Benim tahminim banka 6 ay sonra faizler düşebileceğini düşündüğünden 181 günlük açıyor,parayı 1 yıllık alıpta atıyorum %11 e düşerse fazladan %1 faiz ödemek istemiyor olabilir.

anlıyorum hocam,
    zaten bu haliyle de diğer bankalardan daha yüksek faiz veriyor gibi gözüküyor.
    sizce 10bin liralık mevduatı 1 yıllık yatırımda hangi bankaya yatırılabilir ?

ilk defa giriyorum bu vadeli işine, şimdilik deneme amaçlı çalışıyorum denebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seviyeli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: orhunn

hocam yıllık Net %12*0,85 (%15 i vergi ) %10,2 faiz verir, Benim tahminim banka 6 ay sonra faizler düşebileceğini düşündüğünden 181 günlük açıyor,parayı 1 yıllık alıpta atıyorum %11 e düşerse fazladan %1 faiz ödemek istemiyor olabilir.

anlıyorum hocam,
    zaten bu haliyle de diğer bankalardan daha yüksek faiz veriyor gibi gözüküyor.
    sizce 10bin liralık mevduatı 1 yıllık yatırımda hangi bankaya yatırılabilir ?

ilk defa giriyorum bu vadeli işine, şimdilik deneme amaçlı çalışıyorum denebilir.

Enpara her miktara % 12
    Gayet iyi bir oran :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Seviyeli Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

hocam %12 yıllık nominal faiz değil mi ?
    reel faizde aslında aynı değil tabi ki de oranlar.

ve de aynı sebepten 1 yıl yatırmak yerine 2 kere 181 günden yatırmak dezavantaj değil mi?

Aylık almak daha mantıklı faizler çıkıcak sene sonuna kadar
  • Seviyeli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Vadeli mevduat hesaplarında faizin hep aynı oranda kalacağı ya da artacağı bilinebilirse aslında kısa vadeler daha kazançlıdır. Çünkü bir sonraki vade döneminde anaparaya bir onceki vadenin faizi de dahil edilir.

Örneğin Enpara faiz oranının önümüzdeki 6 ay boyunca tüm vadelerde %12 olacağını varsayalım. Yine varsayalım ki 10.000₺ anaparamız mevcut.

181 günlük vade sonunda 10.000₺ birikimin net kazancı 10.526,56₺'dir.

Ancak paramızı tek seferde 6 aylık faiz yerine 32 günlük faize 6 ay boyunca yatırdaydık (32x6 gün 181 günden biraz fazla)
    1. Faiz dönemi 10.000 > 10.089
    2. Faiz dönemi 10.089 > 10.179
    3. Faiz dönemi 10.179 > 10.270
    4. Faiz dönemi 10.270 > 10.361
    5. Faiz dönemi 10.361 > 10.453
    6. Faiz dönemi 10.453 > 10.546

Boylece 6 seferlik 32 günlük vadede, tek seferlik 181 günlük vadeye göre 20₺ daha fazla faiz getirisi elde edilmiş olur. 20₺ oldukça az bir fark olsa da daha büyük miktarlarda daha anlamlı hale gelecektir. Ayrıca kısa vadelerde paraya müdahale etme, uzun süre vade beklememe gibi avantajlar da söz konusu. Belki faiz artarsa da yeni orandan işlem yapma avantajı da var.

32 günlük 6 ay vade 192 güne yani 181 günlük vadeden 11 gün daha uzundur. hesaplamada 11 günlük fark göz ardı esilmiştir.

• hocam yazdıklarınız dogru ancak 32 gunluk ve 181 günlük vadelerin stopajları farkli değerlere.
    bu hesaplamada tek fark o olabilir.
    Ancak 6 ay öncesi için vadelerde tamamen dedikleriniz geçerli.
    100bin lira üzerinden enpara.com'dan hesap yapınca cok bir fark çıkmıyor karşımıza 3 ay ve 6 aylıklarda.
    faizlerin ne olacağı belli degil o yüzden en fazla 3 aylık vadeye yatırmayı düşünüyorum.

edit: hocam sanırım elinizle değil direk siteden hesaplama yaptınız, bu durumda stopajlar ona göre hesaplanmıştır.
    onu yanlış ifade etmiş oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seviyeli Yarbay -- 27 Eylül 2015; 16:56:39 >
  • yeni kampanya söylentisi falan yok mu
  • Faizler yükselecek gibi görünüyor. Ben olsam 32 günlük üstü vadeye bağlamam.
    Gecelik oranlar da fena değil ama TEB 10,65 veriyor bir tık daha iyi.
    3 fatura bağlayınca +1'i hesap etmedim tabi.

• O kişiden kişiye değişir eğer yatırım amaçlı birikim yapıyorsanız aylık faiz en iyisi, yok her an elden çıkarılabilecek bir parayı tutuyorsanız günlük faiz ideal.

• Arkadaşlar merhaba,

Enpara vadesiz dolar hesabıma şubeden elden dolar yatırmaya kalktığımda mümkün olmadığını söylediler sadece istanbul'da mecidiyeköy şubesinden yapılabildiğini söylediler böyle bir saçmalık nasıl oluyor ?
  • firadiko kullanıcısına yanıt
    adı üstüne hocam şubesiz bankacılık. şubeden işlem yapabilseydiniz finansbank ın normal hesabından farkı olmazdı.
  • Arkadaslar vadeli hesaba parayi atinca nasi bagliyoruz faize ? Android uygulamasindan yapmak istiyorum

• beyler enparaya yeni üye oldum spotify ödemesi yaptım dün fakat suan dikkatimi çekti, fırsatlarım bölümündeki %50 indirim kuponunda Spotify yazmıyor, kaldırıldı mı acaba?
  • Geçen hafta para çekmeye çalıştım 4-5 kere. Kartı veriyor, parayı bekliyorum. Sonrasında " Bankanız bu işleme onay vermiyor. " uyarısı ile parayı vermedi. Nakitim yoktu kredi kartından nakit avans çekmek zorunda kaldım. Müşteri hizmetlerini aradım, ertesi gün düzelmişti. DÜn para çekmeye çalıştım yine aynı hatayı alıyorum. Enpara ilk defa böyle sorun çıkardı. Müşteri hizmetlerini arıyorum, saçma sapan cevaplar. Bir çözüm getiremediler. Yapı Kredi hesabıma EFT yapıp öyle çekeceğim artık.

• ek para 0,99 faiz oranı son gun ne zaman? ona gore odeyelim borcumuzu...

• Bankanın satılması gündemde, umarım yeni alacaklar enparayı bitirmezler.
  • 
Sayfa: önceki 647648649650651
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.