- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
VOLKSWAGEN TRANSPORTER - CARAVELLE
939 Cevap437866 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     5 [7] 9 10 11 12 13 14      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

757 Mesaj
22 Mart 2008; 16:17:14 

Slm arkadaşlar elimde 2005 model 2.5 130 PC transporter 4+1 camlıvan ve içi yapılmış termal paketli bir minübüs var yapılmışlığından kastım camdan aşağı olan ksımlar deri kaplı yanlarda
tavan kaliteli kumaştan kaplı ve koltuklar 9+1 ruhsata işlşi renk orjinal kumaşı ile aynı ve hasarsız değişeni olmayan bütün ağır bakımları yapılmış bir araç satmak istemekteyim sizce fiyatı ne durumdadır.

Bütün ağır bakımlar yapıldı ve aracımda herşey orjinaldir. Lastikleri 500 km yol gitmedi bile henüz yeni değişti.

bana fiyatı konusunda bilgi verirseniz sevinirim 2005 model

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Mayıs 2008; 17:01:18 

baylar bayanalr bizdede wv transpoter 2.5 130 bg.citvan var 2008 model araba canavar yani sınıfında baska araba tanımam burdan sylüyorum alırsanız en ez 130 bg olsun yoksa 105 bg iyi yola gitmiyor bende simdiden demesi ben 15 yasında bir wv transporter kullanıcısı olarak söylüyorum. istanbuldan malatya darendeye gece 11.20 cıktık bagcılardan sabah07:30 malatya darendedeydik yani araba canavar otobanda 190 km asagı inmiyor. daha önce mit l300 vardı onlar sanki oyuncak gibi vito felan hikaye dayımda vito var 2006 115 lik arabada ses var yola gitmiyor ama bunlar canavar yani ucak tek telima ile sadece 130 bg için diyebilirm digerlerini sanmam o kadar gidecegini

Uzaklaştırılmış
4 Mayıs 2008; 17:05:03 

araba hayal yani

0

Ekteki dosya (1)

955 Mesaj
4 Mayıs 2008; 18:21:31 

Ben Transporter 2.5 TDİ 4 Motion'u 600 km kullandım..araç kısa şaseydi..
Ben çok araç kullandım...İnanın Transporter 4 Motion bana bir çok binek araçtan daha çok zevk verdi..
Özellikle ara hızlanmalarda çok başarılı..
1.Viteste kalkışta geriye itiyor insanı...
Yokuşlarda hiç devirden düşmüyor..
yol tutuşuda çok iyi..

331 Mesaj
5 Mayıs 2008; 23:03:30 

arkadaşlar bendede t5 130 camlı van var allah esirgesin şuan 74binde çook 200km hız yaptım seri kullanmayı severim ama yerinde ve zamanında ...
bende ankara yenimahalleden sivas gürün e 3saat 30 dakkada girdim 520 km yol binek uzun yolda ha uçakla gitmişin ha transporterle...
ama şehir içinde kullanmıyorum hem yakıtı çok şehir içi 100km/10lt hem motora zararlı bu araçlar uzun yol arabası sürekli kullanacaksın öle devirsiz bırakmıycan yada çok devirli kullanmıycan bakımını zamanında yapacan servisten başka biyere götürmeyecen yani 130 luklara çok atıyolar burda 2004 model var bir abimizde beyaz eşya tüpgaz halı kilim mobilya üzerine işyerleri var araba sabahtan akşama kadar omahalle senin bu mahalle benim öle hiçte arızası olmadı sadece klimada problem yaşadılar 2 sefer garantiden parça değişti şuan bi sorun yokk...
artı klimayı çalıştırırkende aracın vitesini boşa aın klimayı açın 5sn kadar bekleyin tekrar vitese takın devre dışı bırakırkende aynı şeyi yapın ...
klimanızın ve klima kayışlarının ömrünü uzatmak için yüksek devirlerde giderken klimayı kullanmayın tavsiyem olur....
transporter aile aracıdır her nekadar ticari deselerde benim gözümdeki bu ...
artistik patinaj aracı değil öle kalkarken pati çekmeye ani gaza basıp frene tekrar gaza basmaya gelmez usta çöför aracıdır en azından dilinden anlıyanın aracıdır...
bide en önemli konu aracınızın üretim yerini bilmenizde fayda var aracınızın montajının standartlarını oradan daha iyi anlarsınız mesela beim araç almanya üretim bi problemi olmadı inşallah ta olmaz arıza falan filan gelir geçer allah kaza bela vermesin üle güle kullanın araçlarınızı saygılar

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

54 Mesaj
7 Mayıs 2008; 11:35:01 

Aracı alırken Almanya'dan geldi dediler. Ancak üretim yerini anlayabileceğimiz bir numara falan varmı bir yerinde?

432 Mesaj
7 Mayıs 2008; 15:53:03 

selam arkadaşlar...
15 gün önce bende 98 model 2,4 bir transporter sahibi oldum...bu araç hakkında pek fazla bilgim mevcut değil. yakıt olarak ne kadar yakar vs.
bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse memnun olurum....

artık bir LAGUNA'm yok malesef:((

Cevdet Taşkın ADANA

331 Mesaj
7 Mayıs 2008; 19:49:44 

quote:

mahir ede Tarih 7 Mayıs 2008; 11:35:01
Aracı alırken Almanya'dan geldi dediler. Ancak üretim yerini anlayabileceğimiz bir numara falan varmı bir yerinde?

evet var şase numarasından nerede üratim yapıldığı belli oluyor

aracınızın şasi numarasının soldan 11. karakteri size arabanızın hangi fabrikada üretildiğini belirtiyor.

W Wolfsburg, Germany
A Ingolstadt, Germany
B Brussels, Belgium
C Taipei, Taiwan
D Bratislava, Slovakia
E Emden, Germany
G Steyr/Graz, Austria
H Hannover, Germany
J Jakarta, Indonesia
K Karmann, Osnabruck Germany
M Puebla, Mexico
N Neckarsulm, Germany
P Mosel, Germany
R Martorell, Barcelona, Spain
S Stuttgart, Germany
T Kvasiny, Czech Republic
U Uitenhage, South Africa
V Palmela, Portugal (previously Westmoreland, USA)
X Poznan, Poland
Y Pamplona, Spain

1 Gyor, Hungary
2 Changchun, China
4 Curitiba, Brazil

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

331 Mesaj
7 Mayıs 2008; 19:53:26 

quote:

taskin_01 Tarih 7 Mayıs 2008; 15:53:03
selam arkadaşlar...
15 gün önce bende 98 model 2,4 bir transporter sahibi oldum...bu araç hakkında pek fazla bilgim mevcut değil. yakıt olarak ne kadar yakar vs.
bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse memnun olurum....

motoru yıpranmamış bir aracsa idare eder torbosuz bir araçtır fazla performans alamazsınız ama yakıtı idealdir bakımını tam yaparsanız sizi üzmez derim

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

432 Mesaj
8 Mayıs 2008; 9:10:38 

quote:

Orjinalden alıntı: murat067

motoru yıpranmamış bir aracsa idare eder torbosuz bir araçtır fazla performans alamazsınız ama yakıtı idealdir bakımını tam yaparsanız sizi üzmez derim

arkadaşım ilginden dolayı çok teşekkür ederim...
geçen gün 50 km.lik bir uzun yola çıktım. araçla en fazla 125 kmh yapabildim daha fazlasını gitmedi.. bu araçlar böylemi yoksa benim araç damı bir problem var acaba...

Cevdet Taşkın ADANA

331 Mesaj
8 Mayıs 2008; 11:32:11 

bu araçlar böle dir yani motor gücü zaten düşük üstüne turbolu değil fazla sürat yapmamanda fayda var 125 km/hz yaptığın yol rampa aşağı ise 140 a kadar rahat çıkman gerekirdi ben 2000 model 2.5tdi kullandım daha önce süper performans vardı arabada taksilerle kafa kafaya kapışıyorduk...
sendeki araç şehir içi kulanım için ideal bir araç ama ben aklımdaki araca göre tahmini yazıyorum bunları aracının km si kaç nekadara aldın mesela bunlarda önemli....

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

432 Mesaj
8 Mayıs 2008; 11:42:05 

quote:

bu araçlar böle dir yani motor gücü zaten düşük üstüne turbolu değil fazla sürat yapmamanda fayda var 125 km/hz yaptığın yol rampa aşağı ise 140 a kadar rahat çıkman gerekirdi ben 2000 model 2.5tdi kullandım daha önce süper performans vardı arabada taksilerle kafa kafaya kapışıyorduk...
sendeki araç şehir içi kulanım için ideal bir araç ama ben aklımdaki araca göre tahmini yazıyorum bunları aracının km si kaç nekadara aldın mesela bunlarda önemli....

ARKADAŞIM 125 KMH DÜZ YOLDA YAPTIM YOLDA AŞAGI VEYA YUKARI HİÇ BİR EGİM YOKTU.
ARAÇ KM Sİ 217000 DE ARACI 12.500 YTL YE ALDIM 1000 YTL LİK BAKIMLARINI YAPTIRDIM...

BİRDE DÜN ARABANIN DEVİNİ ALDIK PLAKA DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI ESKİ RUHSATTA (ARKA BİR SIRA KOLTUK VE CAMLIDIR) YAZIYORDU AMA YENİ RUHSATTA BU YAZI YOK. YANLIŞLIK YAPILDIGINI DÜŞÜNEREK BUGÜN TEKRAR GİTTİK VE ARAÇ FATURASIDA BU ŞEKİLDE YAZDIGI İÇİN YAZILMADIGINI SÖYLEDİLER. AMA BENİM KAFAMA TAKILDI CAM VE KOLTUGUN RUHSATA YAZILMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM BEN... YENİ UYGULAMADAN BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIM BEKLİYORUM...

Cevdet Taşkın ADANA

331 Mesaj
8 Mayıs 2008; 19:04:54 

bence yanlışlık var eski ruhsatta ne yazıyorsa öle yazmalı sen aracı sıfır almadınki faturasına göre ruhsat çıkartsınlar projesi planı vardıki araca camlı koltuklu yazmışlar senin işi yapan memur hatasını ört bas ediyor olabilir...üzerinde durman gerekli yoksa o koltuklar için ceza yersin...
artı aracın muayeneye girdiğinde muayenesi yapılmaz...
birde sen plakamı değiştirdin yoksa tescilmi yaptırttın bir öğrenmem gerek...

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

432 Mesaj
9 Mayıs 2008; 11:10:27 

quote:

bence yanlışlık var eski ruhsatta ne yazıyorsa öle yazmalı sen aracı sıfır almadınki faturasına göre ruhsat çıkartsınlar projesi planı vardıki araca camlı koltuklu yazmışlar senin işi yapan memur hatasını ört bas ediyor olabilir...üzerinde durman gerekli yoksa o koltuklar için ceza yersin...
artı aracın muayeneye girdiğinde muayenesi yapılmaz...
birde sen plakamı değiştirdin yoksa tescilmi yaptırttın bir öğrenmem gerek...

hem plaka değişti hemde tescil edildi.
dün babam yanlışlık oldugunu belirtmekiçin trafige gitti gerek yok bi sorun çıkmaz demişler.
tabi ben buna pek ikna olmadım daha sonra tlf la aradım sordum. banada aynı cvp verdiler. bende trafik polisi yakaladıgında ne diyecem dedim ya bişi olmaz bi sorun çıkarsa getirirsiniz yazarız dediler..
yani bana pek mantıklı gelmedi...

Cevdet Taşkın ADANA

331 Mesaj
9 Mayıs 2008; 11:42:55 

bence sorun olur sorun büyük olur aracını bağlarlar trafik polisi değilmi zaten ceza yazmaya sebebp arıyoo....
artı sen aracı satarken nasıl satacaksın aracın satılmaz elinde kalır haberin olsun git takip et aracını...
tescil derken muayenesinidemi siz yaptırdınız ordakiler o haliyle nasıl muayene yaptılar onu soruyorum
ruhsatta kamyonet geçecek senin araban yarı camlı koltuklu adam diyecek git proje çizdir ruhsata işlet gel yoksa muayene yapmam sen polise birde onu sorbakim ne diyecek
arabayı muayene ettiremiyorum de...
ilk önce git muayene istasyonuna bir danış böle olurmu diye sonra git o polisin yakasına yapış....

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

Uzaklaştırılmış
9 Mayıs 2008; 21:00:04 

2.5 cc 130 PS kullanıcısıyım araçta ibre dayadım lüleburqaz yolunda hatta bi opel omeqa vardı 2000 cc 16 v tozumu topladı arkadan

Kullanışı yok güzel vites geçişlerine hastayım
Ama ben 30.000 km de turboyu yaktım araçta
Doquş oto amcam saqolsun garantiden deqiştirdi hemen

Bir sorunuda ön paneldeki klime ızqaralıkları kırılıyor zamanla 4 tane toplam var 3ünün aradaki perdelerden kırıkları var
direksiyon bazen yerinde dönerken arada bir tır tır tirtiyor yeni olmaya başladı yaqından da olabilir galiba bi kontrol etmem gerek

331 Mesaj
10 Mayıs 2008; 13:03:33 

kardeş 130 ps gerçekten seri ve güzel bir araç bendede uzun şase camlı van var 2005 model en dik rampada dahi 200km yi geçmiyor burda diğer arkadaşlardada var onlarda aynı t5 130 hp liklere 200km den sonra hız kesici devreye giriyor yani ibre dayaman biraz zor gibi...
bende daha önce 2000 model t4 vardı ctyvan oda 190 da sabitlenip kalıyodu gram geçmiyordu 190 ı vw araçlarda ibre dayamak biraz zor bence ....
ben izlesene . com a vidyolarımı koymuştum daha önce steye grip izleyebilirsiniz murat067 yazın t5 vidyoları karşınıza çıkacaktır...saygılarımla

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

Uzaklaştırılmış
12 Mayıs 2008; 0:00:25 

bendekide 2005 model 6. viteste 4. dewirde zaten 200 diyor araç
ee motor dewir yiyor zaten git hemen yarın serwise iptal ettir ben öyle yaptırdum sonuçta garanti dışı kaldı araçlar artık

bak ozaman ibre nooluyo :)

Uzaklaştırılmış
13 Mayıs 2008; 21:17:13 

evet var şase numarasından nerede üratim yapıldığı belli oluyor

aracınızın şasi numarasının soldan 11. karakteri size arabanızın hangi fabrikada üretildiğini belirtiyor.

W Wolfsburg, Germany
A Ingolstadt, Germany
B Brussels, Belgium
C Taipei, Taiwan
D Bratislava, Slovakia
E Emden, Germany
G Steyr/Graz, Austria
H Hannover, Germany
J Jakarta, Indonesia
K Karmann, Osnabruck Germany
M Puebla, Mexico
N Neckarsulm, Germany
P Mosel, Germany
R Martorell, Barcelona, Spain
S Stuttgart, Germany
T Kvasiny, Czech Republic
U Uitenhage, South Africa
V Palmela, Portugal (previously Westmoreland, USA)
X Poznan, Poland
Y Pamplona, Spain

1 Gyor, Hungary
2 Changchun, China
4 Curitiba, Brazil

bizim araba hannover almanyada üretilmiş

432 Mesaj
17 Mayıs 2008; 16:00:08 

[font="Arial"]
ya arkadaşlar bu foruma hiç ugrayan yokmu

Cevdet Taşkın ADANA

2976 Mesaj
19 Mayıs 2008; 9:31:28 

quote:

Orjinalden alıntı: taskin_01

[font="Arial"]
ya arkadaşlar bu foruma hiç ugrayan yokmu

Ben uğruyodum sık sık ama lanet olsun bazı arkadaşlar var.Alakasız karşılaştırmalar ve laf atmalar yapıyorlar.Ne zaman foruma girsem sinirlerim zıplıyor.Millet de hiç anlamıyor böyle kötü niyetlileri ve olan yine forum üyelerine oluyor.Sonuçta ben burada araç konusunda sorulan bazı şeyleri aracı tanıyor olarak cevaplayabilirim ama bu kişiler sağolsun işte...

432 Mesaj
19 Mayıs 2008; 10:19:20 

benim araba sabahları bayagı zor çalışıyor.ısıtma bujilerinden kaynaklandıgını sölüyolar. bu ısıtma buji fiyatları ne kadardır bunları değiştirsek sorun düzelmiş olur mu???

Cevdet Taşkın ADANA

2 Mesaj
19 Mayıs 2008; 11:52:03 

arkadaslar 2008 130 transporter aldım ınanınkı 170 sı zor goruyor bılıyorumkı bu araclar hızlı servıse gıttım katologunda 168 yapar dıyorlar bunun ustune cıkmaz dıyorlar dogusu aradım hız yapmıyor dıye oyleyse yavas gıdın dıyorlar 2000 modelı vardı 185 yapıyordu anlamadım gıttı soruyorum arkadaslara herkes 190 200 yaptıgını soyluyor sogudum aractan herseyı normal degerlerde usta bır soforumde yanı aractan anlıyan bırıyım bu basıma geldı

331 Mesaj
19 Mayıs 2008; 12:10:30 

sıfır eğimli bir yolda çok rahat 190 yapabilirsin....
aşağı eğimli bir yolda 199 yapabilirsin....
hafif yukarı eğimli bir yolda 180 yapabilirsin...

dik bir rampada 4 viteste 120 yapabilirsin(tofaşların 3.vites60-70 le çıktığı bir rampa)
ama bu arabalara 200den fazla yaptıramassın ...

işte test görüntüleri
http://www.izlesene.com...apiyoz-valla-gece/66227
izlesene . com yıldızların yerine yapıştırılacak

http://www.izlesene.com...o/arabalar-200-km/37178

http://www.izlesene.com...r-vw-t-5--ile-hiz/34527

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

Uzaklaştırılmış
19 Mayıs 2008; 12:48:38 

quote:

Orjinalden alıntı: eruderu

arkadaslar 2008 130 transporter aldım ınanınkı 170 sı zor goruyor bılıyorumkı bu araclar hızlı servıse gıttım katologunda 168 yapar dıyorlar bunun ustune cıkmaz dıyorlar dogusu aradım hız yapmıyor dıye oyleyse yavas gıdın dıyorlar 2000 modelı vardı 185 yapıyordu anlamadım gıttı soruyorum arkadaslara herkes 190 200 yaptıgını soyluyor sogudum aractan herseyı normal degerlerde usta bır soforumde yanı aractan anlıyan bırıyım bu basıma geldı

mazottan olabilirmi hocam euro disel kullanıyorsan sorun olmaz zaten
190 a çok rahat çıkman gerek

2 Mesaj
19 Mayıs 2008; 16:01:01 

yok arkadaslar euro dızel kullanıyorum araba 20.000 bınde hıc normal mazot koymadım koymamda ama araba gıtmemde gıtmem dıyor 105 lıkler alay edıyor yolda 38 yasındayım hız merakım yok ama altımdakı arabanında gıtmesı lazım cunkı ben nıye 130 luk aldım gıder 86 beygırlıgını yada 105 lıgını alırdım performans lı dıye aldım ama olmadı sans duz yolda zor 170 yapıyor oda uzun mesafede yanı rahat hız yok sasdım valla yav bırtek benım araba yapmıyor

331 Mesaj
19 Mayıs 2008; 22:46:31 

abicim problem hava akışmetrende olabilir....
artı hava filtren tıkalı olabilir...
artı gaz pedalının ayarı yüksektir sen tam bassanda aslında tambasılı değildir....

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

4 Mesaj
20 Mayıs 2008; 14:48:29 

transporter 5 para etmez bi araç..Transporter alanlar tamirciyle ortak oluolar.Yakıt konusunda da kötü konfor konusundada.Starexe çok yüklendiler çok yakıo die.Hyundai Starexin CRDİ motoru transporterden hem daha az yakıo hem konfor olarak süper hemde daha ii gidiyor.46 bin ytl verip yok yakan çok sorun çıkaran bi arabadan alacağanıza 27 bin ytl ye starex alın asraflardan kurtulun.

2976 Mesaj
20 Mayıs 2008; 14:56:34 

quote:

Orjinalden alıntı: eruderu

sonradan motor açılır diye tahmin ediyorum.bizdeki 2004 105 lik fsm çıkışındaki rampada 120 yi anca görüyordu.Şimdi 130 falan vuruyor.düz yolda da 140 dan sonra kesiliyodu.şimdi de 155 den sonra kesilmeler başlıyo.düşünün bu araç 2004 model, sizinki 2008.daha motoru açılır diye umuyorum.zaten youtube'da videolar var 130 lukların.ordan bakabilirsiniz.

123 Mesaj
1 Haziran 2008; 11:25:40 

2000 model carevella almak istiyorum. 26.000 ytl, 112000 km'de 2. sahibinden, alırken nelere dikkat etmeliyim v.s. düşüncelerinizi ve görüşlerinizi bildirirseniz çok yardımcı olursunuz. saygılar.

FORD FOCUS III 2013 Sedan Titanyum smart paket. Samsung Galaxy Alpha

331 Mesaj
1 Haziran 2008; 14:30:43 

mutlaka yetkili serviste expertiz raporu alın zaten araçta nevar ne yok ortaya çıkar bildiğim kadarıyla şu an 200ytl civarı bir ücrete yapıyolar motor şanzıman turbo kaporta hepsini gözden geçirtin zaten orjinal kilometredeyse pek bişe çıkacağını sanmıyorum bide hava akımmetresi denen bi sensör var onuda özellike kontrol ettirin triger setinin değişip değişmediği falan zaten expertizde bunlar hep ortaya çıkar ama genede siz serviste bunlarıda dile getirin derim

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2008; 19:43:55 

baba alacaksan 2. el alma sıfır al ama biraz tuzlu bence wv bizde var ama terciz etmeyin görünüm hos yola gidiş hos ama 06.09.2007 aldık şimdi araba balatası bitmis felan filan cart curt yani araba para yer bunlarda öle yag suyu koy git degil

34 Mesaj
2 Haziran 2008; 19:02:15 

teşekkürler

ASUS

123 Mesaj
2 Haziran 2008; 21:15:19 

Teşekkürler.
quote:

mutlaka yetkili serviste expertiz raporu alın zaten araçta nevar ne yok ortaya çıkar bildiğim kadarıyla şu an 200ytl civarı bir ücrete yapıyolar motor şanzıman turbo kaporta hepsini gözden geçirtin zaten orjinal kilometredeyse pek bişe çıkacağını sanmıyorum bide hava akımmetresi denen bi sensör var onuda özellike kontrol ettirin triger setinin değişip değişmediği falan zaten expertizde bunlar hep ortaya çıkar ama genede siz serviste bunlarıda dile getirin derim

FORD FOCUS III 2013 Sedan Titanyum smart paket. Samsung Galaxy Alpha

Uzaklaştırılmış
2 Haziran 2008; 23:17:45 

baba senin araba daha yeni bizdede var 2008 model 2.5 ps uzun şasi cityvan 1. arabada 300 kg yük olacak 200 rahat görür araba çünkü gözümle gördüm 190 oldu. biraz daha zorlasak 200 olurdu

5 Mesaj
3 Haziran 2008; 14:32:14 

arkadaşlar merhaba bende t4 kasa 102 hp cityvan almak istiyorum forumu komple okudum acaba bu uzun şase t4 kasaların agırlıgını bilen varmı uzun yolda 90 100km hızla sakin sakin kullanıpta yakıt miktarı hakkında bilgi almak istiyorum t4 ile t5 arasında konfor olarak belirgin bir fark varmı t4 102 hp nin teknik bilgileri ile ilgili bir link verebilicek olan birisi varmı ağırlıgı ve katologdaki yakıt verilerini arıyorum

HYUNDAİ STAREX TCİ 2005

331 Mesaj
4 Haziran 2008; 16:34:42 

quote:

arkadaşlar merhaba bende t4 kasa 102 hp cityvan almak istiyorum forumu komple okudum acaba bu uzun şase t4 kasaların agırlıgını bilen varmı uzun yolda 90 100km hızla sakin sakin kullanıpta yakıt miktarı hakkında bilgi almak istiyorum t4 ile t5 arasında konfor olarak belirgin bir fark varmı t4 102 hp nin teknik bilgileri ile ilgili bir link verebilicek olan birisi varmı ağırlıgı ve katologdaki yakıt verilerini arıyorum

işte tam adamına sordun soruyu....

keremeren kardeşim bende daha önce t4 102 hp 2.5tdi cty van aracım vardı... şuan 2005 model 9+1 130hp t5 var
aracın (t4) boş ağırlığı 1666kg yani şu anki yeni modellerden230kg daha hafif...
arkadaş şöle söyleyim kullanması müthiş zevkli bir araçtır hem çok rahat hemde çok atak ir araçtır...
yakıtı ortalama şu anki 1.9 t5 lerden daha düşük diyebilirim yakıt deposu 100lt motorin alır (pompayı çok yavaş yavaş çekersen tabi hava payı kalmıycak hiç)ve 100lt yakıtla tam 1240km yol katedebilirsin bunda 1000km uzun yol geri kalanı şehir içi olarak söylüyorum...
artıları çok rahat kullanımı zevkli yakıtı az sağlam bir araçtır...
eksileri ise frenleeri abs yok asr yok hava yastığı yok kliması yok tozlu yolarda hava akımmetresi bozulur aracın çekişi düşer 100bin km de bir üst kapak revizyondan geçer triger kayışına önen göstermek gerekir içeriye ses alır ama bence turbonun sesi müthiş oluyo:) debriyaj sistemine dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum...

genel olarak şu anki araçlara göre rahatlık konusunda çok üstün bir araçtır diyebilirim...

alırsanızda 9+1 kombi l almanızı yada carevelle almanızı tavsiye ederim pişman olmazsınız...
saygılarımla...

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

Uzaklaştırılmış
9 Haziran 2008; 17:04:24 

beyler wv alacaksanız alın ama cok iyi kullanacaksın cünkü cok cabuk sorun acar.araba daha 1 yasında fren balatası bitti. bi akraba var dı 4 sende 3 kere turbo yaptırdı.

254 Mesaj
9 Haziran 2008; 19:13:59 

quote:

Orjinalden alıntı: emre4444

beyler wv alacaksanız alın ama cok iyi kullanacaksın cünkü cok cabuk sorun acar.araba daha 1 yasında fren balatası bitti. bi akraba var dı 4 sende 3 kere turbo yaptırdı.

bir yılda fren balatalarını 3 kez değiştiriyorum ben tabii çok km yaptığım için ama bir yılda fren balatası değiştirme bir sorun olduğunu göstermez

254 Mesaj
9 Haziran 2008; 19:15:59 

quote:

baba senin araba daha yeni bizdede var 2008 model 2.5 ps uzun şasi cityvan 1. arabada 300 kg yük olacak 200 rahat görür araba çünkü gözümle gördüm 190 oldu. biraz daha zorlasak 200 olurdu

bu tür araçlar için 200 km oldukça yüksek bir hızdır.
otomobil değil neticede
200 km hız yapar fakat ne kadar güvenli olduğu da soru işaretidir

2976 Mesaj
11 Haziran 2008; 15:05:41 

quote:

fren balatası kullanımla alakalı, sorun sayılmaz.ama turbo meselesi özellikle 2004 130 luklarda çok yaygın bir sorundu.o da bir bakıma kullanımla alakalı diyolar servisler.bizim insanımızın hastalığı işte, altımda 130 ps araba var ben akıllı gitmem arkadaş diyorlar yeni kasaların 1.9 motorlularında öyle turbo falan sorun olmuyor.130 luklarda da sorunları git gide azaltmışlar diye duydum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 58_transporter_58 -- 11 Haziran 2008; 15:04:20 >

Uzaklaştırılmış
11 Haziran 2008; 16:28:57 

saolun

Uzaklaştırılmış
11 Haziran 2008; 22:22:27 

beyler bu wv kac bin km de motor ister bakımları zamanda yaparsan güzel kullanırsan cvp beklerim

Uzaklaştırılmış
11 Haziran 2008; 22:32:27 

YAF BEN 16 YASINDAYIM 10 GÜN ÖNCE İSTOÇ MAHMUTBEY GİSELİERİNDEN BABAM ARABAYI VERDİ. KUMBURGAZA KADAR GİTTİM. YANİ TEK KELİME MÜKEMMEL 170 OLDU HIZ BAKTIM BASINCA DAHA GİDİYOR. AMA DİREKSİYON İP GİBİ OLDU. HARAMİDERE YOL AYRIMINDAN RAMPANIN ORDA170 BASTI

45 Mesaj
14 Haziran 2008; 15:39:59 

2005 model li 2007 e kadar kullandim yok bole bisi 6 ileri 130 hp 2.5 motor canavar bu baskabisi deil yok bole bisi gaza dokunyosun seni sole bi koltuga yapistirmasi yok mu manyak bisi yaaa ozle renkti bide offroad grisi die sattigima pismanim :(

Uzaklaştırılmış
15 Haziran 2008; 10:14:25 

ya diyorum işte bu hafta içi persembe günü malatyaya gidecez 2.5 tdı cityvan lwb 130 bg uzun sasi 2009 model yani rahat bi istanbul ankara arası ben sürecem 16 yasındayım. 170 bastım gecen onda sonra anladım ki tehlike var. 170 180 den sonra direksiyon artık elden cıkıyor ama kendine güveniyorsan 220 basar. basabiliseniz.ama bence 180 gecmeyin .herkese hayırlı günler

Uzaklaştırılmış
15 Haziran 2008; 10:56:59 

efet beyler bilmediginiz bişey varsa sorun

400 Mesaj
17 Haziran 2008; 11:58:15 

millet herkese selam altta verdiğim linke tıklayın büyük bir buluşma planlanıyormuş DH motorlu araçlar bölümü olarak.

orayada biraz ilgi göstersekmi acaba çevre illerden ve istanbuldan olmak üzere biz 60 kişiyiz 60 ımızda birbirimizi biliriz ne dersiniz nasıl olur.

http://forum.donanimhab...1/key_//tm.htm#24047358

....:::: PEUGEOT 308 PREMİUM AUTO6R ::::....

....:::: SiLvEr DeMoN ::::....

365 Mesaj
27 Haziran 2008; 23:32:40 

T5 yaramaz arkadaşlar 105 lik hiç gitmiyor 1.9 motor var üzerinde!kullananlarda bilir zaten 130luk piyasada oldukça fazla ama bu arabada çok arıza veriyor servisten çıkmıyor araba T4 ler daha sağlam araçlar 99 model transporterim var şuana kadar hiç sorun yaşamadım hiç arızada vermedi tıkır tıkır çalışıyor araç...105lik T5lerle dalga geçiyorum yollarda 130luklarla başa baş giderim bence T4 en iyisi!Çevremde bi kaç kişi var T5i satıp temiz T4 arayan!Eski transportercilerdenim ve eskilere sorarsanızda kesinlikle T4 derler!Servisim bile arabamı övüyor sakın T5 alma diyor işte böyle arkadaşlar sonuç olarak transporter çok güzel araç...

244 Mesaj
29 Haziran 2008; 22:56:59 

bizim serviste t4 ü övüyor t5 fazla arıza çıkartıyor diye ama t5 daha fazla arıza çıkarsa adam onu almamızı önerir daha çok para kazanayım diye yahut biz t5 i alınca iki yıl kendi servisine götüreceğimiz içinde t5 almamamızı istiyor olabilirler yani haksızmıyım

http://www.youtube.com/watch?v=k1uiKIsiHoE

2976 Mesaj
30 Haziran 2008; 13:33:21 

T5'in içini, 2002-2003 T4'lerin (caravelle tipli) dışıyla birleştirip yeniden piyasaya çıkarsalar eminim ki satış rekorları kırarlar.
Beyler ille de T4 diyosunuz ama bu saatten sonra T4 almak insanı zarara götürür bence.çünkü bir yeni kasa (T6) falan çıkarsa değeri iyice düşer ve T6 da tutulursa sizin aracınız elde kalır. He derseniz ki ben arabayı zevk için alıyorum, zarar ziyan önemli değil. o zaman temiz bir T4 alınır.
T4-T5 karşılaştırmasında ise şunu söyleyebilirim.1.9 105 ps T4 şehir içinde ve düşük hızlarda T4 2.5 tdı ayarında.ama uzun yolda ve yüksek hızlarda T4 2.5 tdı bambaşka.180'e öyle rahat dayıyo ki ibreyi anlatamam.ama T5 105 ps ler 160 tan sonra bitiyor, ufak ufak hızlanıyor.T5 130 ps ise T4 2.5 tdı dan performans olarak çok üstün.rampada dur kalk ya da kırmızı ışıkta tokatlayıp gidiyor, bizim eski T4'le bizzat şahit oldum buna.1 ve 2. viteste büyük fark yok ama 3'e sallayınca uzamaya başlıyor T5 130 ps
Bir de T4 2.5 lerin motor akustiği hiçbirinde yok.Özellikle uzun yolda turbo sesi beni bitiriyor.

331 Mesaj
3 Temmuz 2008; 1:11:59 

quote:

T5'in içini, 2002-2003 T4'lerin (caravelle tipli) dışıyla birleştirip yeniden piyasaya çıkarsalar eminim ki satış rekorları kırarlar.
Beyler ille de T4 diyosunuz ama bu saatten sonra T4 almak insanı zarara götürür bence.çünkü bir yeni kasa (T6) falan çıkarsa değeri iyice düşer ve T6 da tutulursa sizin aracınız elde kalır. He derseniz ki ben arabayı zevk için alıyorum, zarar ziyan önemli değil. o zaman temiz bir T4 alınır.
T4-T5 karşılaştırmasında ise şunu söyleyebilirim.1.9 105 ps T4 şehir içinde ve düşük hızlarda T4 2.5 tdı ayarında.ama uzun yolda ve yüksek hızlarda T4 2.5 tdı bambaşka.180'e öyle rahat dayıyo ki ibreyi anlatamam.ama T5 105 ps ler 160 tan sonra bitiyor, ufak ufak hızlanıyor.T5 130 ps ise T4 2.5 tdı dan performans olarak çok üstün.rampada dur kalk ya da kırmızı ışıkta tokatlayıp gidiyor, bizim eski T4'le bizzat şahit oldum buna.1 ve 2. viteste büyük fark yok ama 3'e sallayınca uzamaya başlıyor T5 130 ps
Bir de T4 2.5 lerin motor akustiği hiçbirinde yok.Özellikle uzun yolda turbo sesi beni bitiriyor.

t4ctyvan 2.5tdi 102hp 5 ileri manuel şanzıman ağırlık 1666kg =düşük yakıt yüksek performans süspansiyonları çok rahattı otobüs gibiydi
t5 camlıvan 9+1 130hp 6 ileri manuel şanzıman ağırlık 2100kg =yüksek yakıt tüketimi yüksek performans sert süspansiyon joistik vites teknolojik ticari :)

arkadaşlar bence hemşerimin dediğine sonuna kadar katılıyorum eskiler iyiydi hastı yok kurum temizliği yok triger kayışı yok hava akımmetresi yani bunları hep unutmuş gibiyiz...
artı yenilerde 19tdi yi kötülüyorsunuz bende hem 19 hemde 2.5 t5 vardı daha öncede t4 2.5tdi kullandim
1.9 dayımn aracı ankaradan sivasa aynı yol aynı peşpeşe geliyoruz ve benim 130luktan daha az yakıyor şehir içinde ise fark bariz şekilde belli oluyor...
şimdi herkes kullanım amacına göre araç als<a bu tür sorunlar olmayacaktır bence daha öncede yazdığım gibi...
bu araçta 86- 105 130 174 hp olmak üzere 4 çeşit motor var şase hepsinde aynı şanzımanlar ise 1.9 ve 2.5 olmak üzere iki gurup motora 5 ve 6 ileri şanzıman seceneği sunulmuş....

kısacası üreten adam demişki hız yapacaksan 174 şehir içi bineceksen 86 uzun yol kullanacaksan 130 hem şehir içi hem uzun yol 105 al demiş bakın
şehir içi 86 kullananlar hiç sorun göstermiyor
yada uzun yolda 130luk kullananlar (benim gibi)
şehir içi ve uzun yolda 105 lik kullananlar da öle dir yada uzun yolda hız yapıp uçak gibi giden 174 cülerde aynı şekilde hallerinden memnundurlar...

ama 174ve 130 alıp şehir içi tin tin gidenler yada 86 lık ile uzun yolda hızyapmaya kalkanlar hiç beklentilerini bulamamışlardır ....

bir aracı almadan önce kendinize en uygun olanı secmek demek en iyi aracı almak demektir ...

ben hep uzun yol kullandığım 130 luktan gayet memnunum ama aracı şehir içinde kullandığım zaman bu memnuniyetim hayal kırıklığına dönüyor çünki çok yakıyor peki ozaman ben buraya 130 luk çok yakıyor yada şöle böle desem yazsam burdan bişeeler okuyanları bilgi almak isteyenleri yanıltmış olmazmıyım
e haliyle adamın kafası karışır uzun yola çıkıp hız yapacak adam derki bana 105lik yeter alır aldığına pişman olur sonrada döner buraya yazarki 105 gitmiyor falan filan onu okuyan bitanesi gider şehir içimde sadece şehir içinde kullanacağı halde 174 alır yakıtından illallah eder yazar çok yakıyo diye olmazki böle bir yorum tarzı yada yaklaşım şekli herkes kendi kullanım tarzına göre en iyi modeli belirlemeli daha önce t4 de 2.4 ve 2.5 tdi ler vardı 2.5 tdi ler niye tutuldu yukardada yazdım zaten adamlar bu arabayla patladılar mavi göğüslü 2.5tdi dedinmiydi bulunmuyodu piyasada...
hafif araba güçlü ve ekonomik motor karşısında rakip yok zaten ne ford ne hundai ne mercedes ne reno ne opel e haliyle piyasa hep t4 oldu araba hem aileye hem ticarete hemde zevke yönelikti binen kullanan insanlar aracın her yönüyle memnundular ...
sonra ne oldu adam t5 çıkardı kısa şase 86 lıkları piyasaya bi dayadı millet hemen koştu hurra diye aldılar arabayı araba gitmiyo şase kısa kullanımı kısıtlı ağır arac pişman oldular sonra 105 uzun çıktı hemen onada akın akın 44 milyara daym aldı geçen sattık 31500 ytl daha 39bindeydi oda tatmin etmedi okadar parayı verip eski t4 den daha daha üstün bir araç beklentisi vardı 130 luk çıktı aldı herkes baktıki yakıt çok 174 çıktı millette para tükendi zaten motorin zam üstüne zam yiyo ne olsun işte olan gene bizlere oluyo arabayı alırken satıştaki insanların gazıyla araç alıyoruz sonrada forumlara şikayet üstüne şikayet....
önemli olan bence aracınızın 2.eli piyasa bitmiş vaziyette biz hala şu iyi bu kötü diyoruz adam sıfır almış sıra beklemiş faturada 44 bin ytl yazıyo ödemiş almış 2005 model arabayı satıyor 31500 e ve desin diyebilirse transporter güzel araba zararın 13bin ytl neyse lafı çok uzattım kusura bakmayın....

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

2976 Mesaj
3 Temmuz 2008; 19:09:01 

@murat067 arkadaşıma istisnasız katılıyorum.bilinçli yorumları için kendisine çok teşekkürler.

1822 Mesaj
5 Temmuz 2008; 1:48:21 

beyler 2008 174 ps caravella larda sorun war mı daha yeni aldım ama forumu bastan okuyunca biraz soğudum acaba sorun cıkartırmı ilerde başıma

'''Focυѕ тαкıмı'''

SeRSeRi

::::E30::::

2976 Mesaj
5 Temmuz 2008; 7:39:16 

quote:

Orjinalden alıntı: SeRSeRiHaYaT

beyler 2008 174 ps caravella larda sorun war mı daha yeni aldım ama forumu bastan okuyunca biraz soğudum acaba sorun cıkartırmı ilerde başıma

forumları takip ediyorum, henüz 174 lüklerle ilgili ciddi bir sorun görmedim.ama yakıtının fazla olduğunu duydum.siz de kullandıkça yakıt hakkında bilgilendirirseniz çok memnun olurum.yıl sonuna kadar biz de yeni araç alacağız, 130 mu 174 mü diye araştırıyorum, 174 lüğün yakıtı beni çok korkutuyor.

331 Mesaj
5 Temmuz 2008; 14:21:10 

valla bana kalırsa şuan 130luğumu satıcak olsam direk gidip triptonik 4x4 174 carevella alırdım ömür boyuda kullanırdım allahtan bi mani olmazsa....

quote:

Orjinalden alıntı: SeRSeRiHaYaT

valla uzunyolda kullanacaksanız tek sorunu radarcılarla başınız derde girebilir derim

ama şehir içinde kullanılacaksa 174 çok aşırı bir gücün sürekli dur kalk altında kendi kendini yiyeceği anlamınada gelebilir keskin sirke küpüne zarar misali....

ancak ha 130 luk almışsın ha 174 ikiside şehir içi kullanımda aşırı yakıt yakıyor... kararı verecek olanda gene izsiniz...

aşırı sürat ve uzun yol diyorsanız 174 tek geçerim ki ben aracımı aldığımda 174 seçeneği yoktu mecburen 130 aldım ben sürati sevdiğim için...

mam yok şehir içi kullanıcam aradabirde uzun yol yaparım derseniz 105 liklerden şaşmayın derimzaten konfor hepsinde aynı sıtandartları taşımakta sdece sizin motor gereksiniminizi iyi belirlemenizde fayda var...

artı triptonik olmasındada şöle bir mantık kuruyorum bilindiği üzere debriyaj sistemi zayıf olan bu araçlarda sürekli vites değiştirmek ve aşırı derecede motor gücünü yola aktarmaya çalışan bir organ fazla uzun süreli işini yerine getirmeyebilir triptonik bu asnlamda biraz daha mantıklı diyorum...

BEDEN BENİM BEDENİM
İÇİMDEKİ RUH ...
SANMIYORUMKİ BEDENİMİN

1822 Mesaj