Şimdi Ara

VOLKSWAGEN TRANSPORTER - CARAVELLE

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
987
Cevap
10
Favori
588.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MissYou -- 26 Mayıs 2014; 10:43:04 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Coğrafyacı

... Bana kısa, minibüs türünde (10 kişilik falan), bol özellikli transporter lazım. Bir de yakıt tüketimleri nasıl bu araçların.
    .

Aradığınız özellikteki Transporter'a Caravelle deniyor. Aşağıda linki var, oradan tüm özelliklerine bakabilirsiniz.

http://www.vw.com.tr/models/ticari/caravelle05/index.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: mozdemir555

quote:

Orjinalden alıntı: _codelinker_

kardeş biz de cd çalar ve arka tarafa hoparlör taktıracaz bugünlerde.
    biz direk servise sorduk.
    başka cd çalar takılıyor mu bilmiyorum ama
    cd çalar ve hoparlörle için yaklaşık 650-700 civarı rakam çıkarmış.
    takılacak olan cd çaların markasını bilmiyorum ama blaupunkt olması gerekiyor.
    çünkü kaset çalar blaupunkt marka.
    daha detaylı bilgiyi taktırdıktan sonra veririm.
    selam ile...
    quote:

Orjinalden alıntı: MissYou

Arkadaşlar şöle bi şi duydum doğru mu bilmiyorum ama 2006 Model TRANSPORTER larda CD Çalar yok bildiğiniz üzere.

Bi teypçi arkadaş vardı. Ona sorduk dedi ki eğer CD çalar alacaksanız araba ile standart gelen kasetçaları kullanmak istiyorsanız Volkswagenin orijinal CD Çalarını almanız gerekir aksi halde kasetçaları kullanamazsınız. Galiba bu standart gelen kasetçaların arkasında bi soket çıkışı varmış ve sadece orijinal CD çalar ile uyumlıymuş diğerleri ile uyumsuzmuş. Başka marka bi CD çalar alırsak uyumsuzluk gösterir ve kasetçaları kullanamazmışız. Bizim kasetçaların üzerinde VOLKSWAGEN BETA yazıyor ama bunun markası nedir arkadaşlar? Volkswagen BLAUPUNKT kullanıyor bildiğim kadarıyla ama bu kasetçalarda BLAUPUNKT dur o zaman dimi? İşte bu yüzden CD çaları BLAUPUNKT almamız gerekiyor ve o da çok pahalı?

Bu doğru mu acaba? Böyle bi şi kullanan varmı araçlarında? Başka marka CD çalar kullananlar kasetçalarlarını kullanamıyorlar mı?

orjinal teyp sökülmeden başka bir cd çalarlı teyp ile birlikte kullanmak imkansız

düşünen arkadaşlar için elimde birtane 2007 model aracın orjinal teybinden bulunmaktadır

caravelle modelinden araca dvd takıldığı için sökülmüştür kullanılmamış halde durmaktadır

isteyen arkadaşlara yardımcı olunur....

ama orjinal teyp (kaset çalarlı olan )sadece blaupukt marka 6 lı cd changer ile uyumlu çalışır
    onunda changeri yedek parçada 650 civarındadır.

yok arkadaşlar imkansız değil ben arabanın kasetçalarını sökmeden dvd taktım yapmanız gereken aracın hoparlörlerine aynı anda ses gitmesini önlemek için bi röle sistemi takmak. eğer elektronikten anlayan bi yakınınız varsa ondan temin edebilirsiniz veya forumun elektronik bölümündeki arkadaşlardanda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz ama çok basit bi şey tek görevi dvd veya mp3 çalıştığında aracın teybinden gelen sesi kapatmak bu sayede hoparlörlerin ortak kullanımını sağlıyo

http://img237.imageshack.us/img237/7120/vwigvdedh0.jpg

ileride diğer resimlerini gönderirim şu an dvd arızalandığı için serviste de... (çin malıydı (trident marka) tavsiye etmem kesinlikle almayın!!!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apia -- 23 Ağustos 2006; 1:18:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: apia

quote:

quote:

kardeş biz de cd çalar ve arka tarafa hoparlör taktıracaz bugünlerde.
    biz direk servise sorduk.
    başka cd çalar takılıyor mu bilmiyorum ama
    cd çalar ve hoparlörle için yaklaşık 650-700 civarı rakam çıkarmış.
    takılacak olan cd çaların markasını bilmiyorum ama blaupunkt olması gerekiyor.
    çünkü kaset çalar blaupunkt marka.
    daha detaylı bilgiyi taktırdıktan sonra veririm.
    selam ile...
    quote:

Orjinalden alıntı: MissYou

Arkadaşlar şöle bi şi duydum doğru mu bilmiyorum ama 2006 Model TRANSPORTER larda CD Çalar yok bildiğiniz üzere.

Bi teypçi arkadaş vardı. Ona sorduk dedi ki eğer CD çalar alacaksanız araba ile standart gelen kasetçaları kullanmak istiyorsanız Volkswagenin orijinal CD Çalarını almanız gerekir aksi halde kasetçaları kullanamazsınız. Galiba bu standart gelen kasetçaların arkasında bi soket çıkışı varmış ve sadece orijinal CD çalar ile uyumlıymuş diğerleri ile uyumsuzmuş. Başka marka bi CD çalar alırsak uyumsuzluk gösterir ve kasetçaları kullanamazmışız. Bizim kasetçaların üzerinde VOLKSWAGEN BETA yazıyor ama bunun markası nedir arkadaşlar? Volkswagen BLAUPUNKT kullanıyor bildiğim kadarıyla ama bu kasetçalarda BLAUPUNKT dur o zaman dimi? İşte bu yüzden CD çaları BLAUPUNKT almamız gerekiyor ve o da çok pahalı?

Bu doğru mu acaba? Böyle bi şi kullanan varmı araçlarında? Başka marka CD çalar kullananlar kasetçalarlarını kullanamıyorlar mı?

orjinal teyp sökülmeden başka bir cd çalarlı teyp ile birlikte kullanmak imkansız

düşünen arkadaşlar için elimde birtane 2007 model aracın orjinal teybinden bulunmaktadır

caravelle modelinden araca dvd takıldığı için sökülmüştür kullanılmamış halde durmaktadır

isteyen arkadaşlara yardımcı olunur....

ama orjinal teyp (kaset çalarlı olan )sadece blaupukt marka 6 lı cd changer ile uyumlu çalışır
    onunda changeri yedek parçada 650 civarındadır.

yok arkadaşlar imkansız değil ben arabanın kasetçalarını sökmeden dvd taktım yapmanız gereken aracın hoparlörlerine aynı anda ses gitmesini önlemek için bi röle sistemi takmak. eğer elektronikten anlayan bi yakınınız varsa ondan temin edebilirsiniz veya forumun elektronik bölümündeki arkadaşlardanda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz ama çok basit bi şey tek görevi dvd veya mp3 çalıştığında aracın teybinden gelen sesi kapatmak bu sayede hoparlörlerin ortak kullanımını sağlıyo

http://img237.imageshack.us/img237/7120/vwigvdedh0.jpg

ileride diğer resimlerini gönderirim şu an dvd arızalandığı için serviste de... (çin malıydı (trident marka) tavsiye etmem kesinlikle almayın!!!)

selam

benim bahsettiğim cd changer konusunda başka bir marka kullanamayacağıydı ama neyse

bu arada elimdeki orjinal caravelleden sökülme cd çalarlı 2007 modellerin teybinin satışı yakında başlayacaktır ilgilenenlerin pm atması rica olunur
  • Transporter 2.5L TDI 75 kw 102 250 Nm 22 kw / 34 PS 310 Nm 750,- €
    oluyormus.ii para.
    http://www.torquetuning.com/vw.html
  • tamam hitman kardeş bu resime bak !!! tamammı? bu arada bir yerden uçmayız korkma

http://img139.imageshack.us/img139/1202/goruntu1844cl3.jpg
  • quote:

Orjinalden alıntı: focus t

tamam hitman kardeş bu resime bak !!! tamammı? bu arada bir yerden uçmayız korkma

kardes benim cektigim hizi gelip buraya yapistirmissin.
    bu arac transporter degil 2002 1.9 tdi passat 130 hp...
    yaptiginiz hic etik degil.

al sana orjinelini koyayim.zaten transporter in kadrani 220 de son buluyor.resimdeki 260

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: focus t

tamam hitman kardeş bu resime bak !!! tamammı? bu arada bir yerden uçmayız korkma

kardes benim cektigim hizi gelip buraya yapistirmissin.
    bu arac transporter degil 2002 1.9 tdi passat 130 hp...
    yaptiginiz hic etik degil.

al sana orjinelini koyayim.zaten transporter in kadrani 220 de son buluyor.resimdeki 260

ABİ ŞÖYLE BASKASININ RESİMLERİYLE HAVA ATAN TİPLERE SİNİR OLUYORUM YA BİDE ORAYA KORKMA FALAN YAZMIS YA
  • merhaba arkadaslar nasilsiniz???
    bayramda cektigim bi kac fotoyu eklemek istedim buraya...
    2006 caravelle 2.5 tdi 174 hp comfortline...
    arac biraz kirli kusura bakmayin artik...
    bir de fotalari tel ile cektim malum kalite biraz dusuk

arka tarafta tavandaki klima ayar dugmeleri ve havalandirma...

bu da tdi nin kirmizi sekli.174 hp nin gucu

selam ile...
    edit:resimlere tiklayarak buyultebilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayvansı Terlik -- 3 Ocak 2007; 21:15:14 >
  • quote:

merhaba arkadaslar nasilsiniz???
    bayramda cektigim bi kac fotoyu eklemek istedim buraya...
    2006 caravelle 2.5 tdi 174 hp comfortline...
    arac biraz kirli kusura bakmayin artik...
    bir de fotalari tel ile cektim malum kalite biraz dusuk

arka tarafta tavandaki klima ayar dugmeleri ve havalandirma...

bu da tdi nin kirmizi sekli.174 hp nin gucu

selam ile...
    edit:resimlere tiklayarak buyultebilirsiniz...

2006 model arabada Cd - Çalar yok!

bizim 2006 transporter da da yok!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MissYou -- 5 Ocak 2007; 20:15:02 >
  • quote:

caravellelerin yıllık vergileri 2007 de 197x2 yani 394 ytl dir senelik.

arkadasim hangi motor seceneginin ama bu...
    2.5 tdi 174 hp nin vergisi yanilmiyorsam
    789.00 YTL...

isterseniz bu linkten bakabilirsiniz...
    http://www.gib.gov.tr/fileadmin/images/mtv.html

selam ve dua ile...
  • quote:

quote:

789.00 YTL...

selam ve dua ile...

arkadaşım caravelle 9+1 bir araçtır. yani minibüs ve minibüsler ister 1.9 ister 2.5 istersede 2.5 4x4 olsun vergisi hep aynıdır bu araç taşıdığı insan sayısına göre değerlendirilir motoruna göre değil

ama cityvan camlı van olsaydı yandan camlı kamyonet sayılırdı ve
    1.9 262x2 = 524
    2.5 395x2 = 790

panelvan ise kapalı kasa ise

1.9 yada 2.5 farketmeksizin 355x2 = 710 yatırılır.
    bu rakamlar 2007 senesine aittir...
  • quote:

quote:

quote:

789.00 YTL...

selam ve dua ile...

arkadaşım caravelle 9+1 bir araçtır. yani minibüs ve minibüsler ister 1.9 ister 2.5 istersede 2.5 4x4 olsun vergisi hep aynıdır bu araç taşıdığı insan sayısına göre değerlendirilir motoruna göre değil

ama cityvan camlı van olsaydı yandan camlı kamyonet sayılırdı ve
    1.9 262x2 = 524
    2.5 395x2 = 790

panelvan ise kapalı kasa ise

1.9 yada 2.5 farketmeksizin 355x2 = 710 yatırılır.
    bu rakamlar 2007 senesine aittir...

kardes dogru soyluyorsun.
    ben bizim aracin kapali kasa panelvan olarak geciyor biliyordum ama ruhsatta baktim minibus olarak geciyor.
    tesekkur ederim bilgiler icin.
  • BENDE 2,5 130 LUK VARDI ŞEH.İÇİ 330 ŞEH ARASI ORT.120KMHIZLA GİDİLİRSE 250 YAKIYORDU...
    1,9 LARIN DAHA ÇOK YAKTIĞINI DUYDUM ÇÜNKÜ 1,9 MOTOR 2 TONLUK KASADA BİRAZ DÜŞÜK KALDIĞINDAN ZORLANIYOR.....

AMA YİNEDE 1,9 105 BG TAVSİYE EDERİM...EN AZINDAN 105 LİKLERDE DAHA AZ SORUN ÇIKIYOR....130LUKLARDA ÇOK SORUN ÇIKIYOR SERVİSTEN ÇIKAMAZSIN....

Bİ ARABA VAR ESKİDEN BENİMDİ ......SORUNUNDAN BIKIP SATTIM ....1,5 SENEDE TAM 54 KERE ARIZA YAPTIĞI SERVİS KAYITLARI İLE ELİMDE MEVCUT.....

http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciEl/detail.aspx?sid=871589

GİR BAK BENİM ARAÇ 5 AY KULLANDI ADAM BIKTI...4,000YTL ZARAR ETTİ GERÇİ BENDE 12,000YTL ZARAR ETMİŞTİM ...AYNI GALERİYE GERİ VERMİŞ.......
    quote:

Orjinalden alıntı: terazi53

Murat Bey sizi burda görmek iyi oldu, öncelikle siteye girip VW severlere yardımcı olduğunuz çok teşekkür. Bir çok detay konuyu sayenizde öğrendim,

1.Transporterla ilgili tavsiyeniz 2500 motor mu olur yoksa 1900 motor mu? Ben eğer alırsam genelde şehirler arası kullanacam ama yakıt tüketimi beni çok huylandırıyor, yani arabanın fiyatından çok yakıt tüketimi beni rahatsız eder(garip bir şey ama ne yapayım). Ortalama değer verir misiniz tecrübenize göre?
    2. Bir de 2500cc deki otomatik DSG mi, değilse ilerde düşünülüyor mu?
    3. Son olarak Caddy Life'ı AUTOSHOW da tanıttınız. Bu aracı ne zaman satmayı düşünüyorsunuz. Eğer cevap vermek istemezseniz en azından şunu sorayım; Caddy Life eğer satılırsa ticari sınıfta mı satılacak? Sağolun...

• DAHA ÇIKALI 3 SENE OLDU .......
    VW KOLAY KOLAY KASA DEĞİŞTİRMEZ.....
    T4 LER KAÇ SENE GİTTİ....BENİM BİLDİĞİM 8-9 SENE FALAN HERALDE......
    DAHA 6 SENE VAR YANİ.....2013 MODEL ALIRSIN ARTIK.......

T4 LER YANILMIYORSAM 91 -92 MODEL VAR NETTE ......HERALDE ÖN TAMPONLARI DEĞİŞİK DIŞARDAN İTALMİ YOKSA VARMIYDI....BENDE ONU MERAK EDİYORUM.....EĞER 91 DEN BERİ TÜRKİYEDE VARSA....YENİ KASANIN ÇIKMASI 2017 Yİ BULUR GALİBA.....
    http://www.araba.com/472510.html

quote:

Orjinalden alıntı: eren1984

slm arkadaşlar bu transportrın yeni kasası na zamana çıkar acaba?
    bir iki senesi kaldı sanırım resimleri çıkmışmıdırki acaba nete?
    birde ne gibi özelliklere sahip olr vede tasarımı nasıldır acaba çok merak ediyorum
  • Arkadaşım öyle diyosun da T4 ler mükemmeldi T5 lerde pek çok hata var böyle giderse kimse almaz ayrıca arabalar çok sorunlu T4 ler öyle miydi?en geç 2009 da gelir muhtemelen,zaten 1996 daki T4 ler 2001 dekiyle aynı daha sonra işte Caravelle kasaya çevirdiler ya o kasayla devam etmelilerdi o Caravelle kasalar 2002-2003 model olanlar harika acaip hoşuma gidiyo Zaten bi kasanın tutulma ömrü max. 5sene falan 5 sene sonunda üretici firma başlıyo değişiklik yapmaya canınızı sıkmayın gelecek yeni kasalar
    quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_0606

DAHA ÇIKALI 3 SENE OLDU .......
    VW KOLAY KOLAY KASA DEĞİŞTİRMEZ.....
    T4 LER KAÇ SENE GİTTİ....BENİM BİLDİĞİM 8-9 SENE FALAN HERALDE......
    DAHA 6 SENE VAR YANİ.....2013 MODEL ALIRSIN ARTIK.......

T4 LER YANILMIYORSAM 91 -92 MODEL VAR NETTE ......HERALDE ÖN TAMPONLARI DEĞİŞİK DIŞARDAN İTALMİ YOKSA VARMIYDI....BENDE ONU MERAK EDİYORUM.....EĞER 91 DEN BERİ TÜRKİYEDE VARSA....YENİ KASANIN ÇIKMASI 2017 Yİ BULUR GALİBA.....
    http://www.araba.com/472510.html

quote:

Orjinalden alıntı: eren1984

slm arkadaşlar bu transportrın yeni kasası na zamana çıkar acaba?
    bir iki senesi kaldı sanırım resimleri çıkmışmıdırki acaba nete?
    birde ne gibi özelliklere sahip olr vede tasarımı nasıldır acaba çok merak ediyorum

• PERFORMANSI TABİKİ ÇOK DAHA İYİDİR....
    RESMEN UÇAK YAA BAŞKA DİYECEK YOK.....O ARABALAR UZUN YOL ARABASI DEVAMLI UZUN YOLA GİDİYORSAN ALACAN Bİ TANE 174 LÜK....DİYORUM GÖNÜL İSTİYOR AMA .....SORUNU BENİ BIKTIRAN......
    2,5 174 BG 400 TORK......2,5 130 BG 340 TORK BU BİLGİLERİDE VEREYİMDE....

130 LUK ŞU ANDA ŞEHİR İÇİNDE 500 KG YÜKLE 35 YKR NET YAKIYOR.....
    174 LÜK 500 KG YÜKLE TAHMİNEN 40 YKR YAKAR......
    2 TON YÜKLE ......BİLEMİYORUM ARTIK....HA TRANSPORTER KULLANMIŞSIN HA ESKİ 57 CHEVROLET(BENZİNLİ) KULLANMIŞSIN....YAKIT AÇISINDAN AYNI DEĞERLERİ KORUR DEMEK İSTİYORUM.....

130 LUK ÇOK ÇOK ÇOK SORUNLU BİR ARABA ....BUNU DAHA HALA KABUL ETMEYEN ARKADAŞLAR VAR....YANİ VW FANATİKLERİ.....
    174 LÜĞÜNDE AYNI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.....KULLANAN BİRİNE SOR....AMA VW FANATİGİNE SORMA......

BEN ARABAMI EYLÜL 2006 DA YOLDA KALIP REZİL OLDUKTAN VE 54 ÜNCÜ ARIZASINI YAPTIKTAN SONRA VERDİĞİM GALERİDEN GELİP BİR ADAM BENİM ARABAMI SATIN ALDI....GÖRÜNÜŞÜ CEZBEDİCİYDİ...2 GÜNDE SATILMIŞ....VE ALAN ADAM 1,5 AY ÖNCE AYNI GALERİYE GERİ GÖTÜRÜP VERMİŞ....VE ARABANIN GARANTİSİDE BİTİNCE 1,5 AYDIR GALERİDE YATIYOR....NETTEDE VAR .....
    BU ARABAYI BU HALE GETİREN BENİM ALAN ADAM HİÇBİŞEY YAPMADAN VERMİŞ SENCE CEZBEDİCİ DEĞİLMİ GÖRÜNTÜSÜ.......

VW T5 İ ÇIKARMAKLA ÇOK BÜYÜK HATA YAPTI VE BU YÜZDENDE GÜZELİM VW MARKASINI KÖTÜLETTİRDİ......
  • Arabayı güzel yapmışsında galeri çok para istiyo 174 lük kullanan da yok ki net bilgi alalım..Teşekkürler
    quote:

PERFORMANSI TABİKİ ÇOK DAHA İYİDİR....
    RESMEN UÇAK YAA BAŞKA DİYECEK YOK.....O ARABALAR UZUN YOL ARABASI DEVAMLI UZUN YOLA GİDİYORSAN ALACAN Bİ TANE 174 LÜK....DİYORUM GÖNÜL İSTİYOR AMA .....SORUNU BENİ BIKTIRAN......

2 TON YÜKLE ......BİLEMİYORUM ARTIK....HA TRANSPORTER KULLANMIŞSIN HA ESKİ 57 CHEVROLET(BENZİNLİ) KULLANMIŞSIN....YAKIT AÇISINDAN AYNI DEĞERLERİ KORUR DEMEK İSTİYORUM.....

130 LUK ÇOK ÇOK ÇOK SORUNLU BİR ARABA ....BUNU DAHA HALA KABUL ETMEYEN ARKADAŞLAR VAR....YANİ VW FANATİKLERİ.....
    174 LÜĞÜNDE AYNI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.....KULLANAN BİRİNE SOR....AMA VW FANATİGİNE SORMA......

BEN ARABAMI EYLÜL 2006 DA YOLDA KALIP REZİL OLDUKTAN VE 54 ÜNCÜ ARIZASINI YAPTIKTAN SONRA VERDİĞİM GALERİDEN GELİP BİR ADAM BENİM ARABAMI SATIN ALDI....GÖRÜNÜŞÜ CEZBEDİCİYDİ...2 GÜNDE SATILMIŞ....VE ALAN ADAM 1,5 AY ÖNCE AYNI GALERİYE GERİ GÖTÜRÜP VERMİŞ....VE ARABANIN GARANTİSİDE BİTİNCE 1,5 AYDIR GALERİDE YATIYOR....NETTEDE VAR .....
    BU ARABAYI BU HALE GETİREN BENİM ALAN ADAM HİÇBİŞEY YAPMADAN VERMİŞ SENCE CEZBEDİCİ DEĞİLMİ GÖRÜNTÜSÜ.......

VW T5 İ ÇIKARMAKLA ÇOK BÜYÜK HATA YAPTI VE BU YÜZDENDE GÜZELİM VW MARKASINI KÖTÜLETTİRDİ......
  • quote:

Orjinalden alıntı: 58_transporter_58

Arabayı güzel yapmışsında galeri çok para istiyo 174 lük kullanan da yok ki net bilgi alalım..Teşekkürler
    quote:

PERFORMANSI TABİKİ ÇOK DAHA İYİDİR....

bizde 174 luk caravelle var.
    merak ettigin birsey olursa yardimci olabilirim elimden geldigi kadariyla.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.