- x
4062 DEN GELEN SAVCİLİK MESAJİ
35 Cevap17817 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

3759 Mesaj
2 Ekim 2012; 17:52:34 

Merhaba arkadaslar.az once sms geldi bana aynen mesaji aktariyorum

Sayin xxx xxx

9999/9999(rakam sallamadir bilerek yazim) srs numarasindan 7 gun icinde k.cekmece savciligina gelmeniz , aksi taktirde zorla getireleceginiz ihtar olunur

Boyle bi mesaj gldi arkadaslar.1 ay oce trafik kazasi yapmistim arabayla.konusunu acmistim.acaba karsi taraf mi dava acti bana ? Polis tutanaklarinda karsi tarafta tali kusur bulunmustu.adam o gunden beri ne aradi ne sordu bizi.sigorta sirketi tanidikti ona sorduk o da dedi senin sigortanla ilgili bi talep gelmedi bize diye.

Nedir neyin nesidir bu 4056 bileniniz var mi ? Dikkate almam gerekir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

SÖKE SÖKE ŞAMPİYONLUK.2013-2014 ŞAMPİYONU FENERBAHÇE'M !

573 Mesaj
2 Ekim 2012; 17:59:21 

quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Sayin xxx xxx

9999/9999(rakam sallamadir bilerek yazim) srs numarasindan 7 gun icinde k.cekmece savciligina gelmeniz , aksi taktirde zorla getireleceginiz ihtar olunur

Boyle bi mesaj gldi arkadaslar.1 ay oce trafik kazasi yapmistim arabayla.konusunu acmistim.acaba karsi taraf mi dava acti bana ? Polis tutanaklarinda karsi tarafta tali kusur bulunmustu.adam o gunden beri ne aradi ne sordu bizi.sigorta sirketi tanidikti ona sorduk o da dedi senin sigortanla ilgili bi talep gelmedi bize diye.

yanına yedek iç çamaşırı almayı unutma

biri senden davacı olmuş anlaşılan mahkeme celbide cebine gönderilmiş, türkiye.gov.tr den kontrol edebilirsin

114 Mesaj
2 Ekim 2012; 18:03:08 

karakola git böyle böyle bir durum var nedir diye sor...

cep telefonundan tebligat yapılması bilemiyorum... işin içinde ne var... en iyisi avukat tanıdığınız varsa ona sorun yoksa karakol...

Eğitim Birliği: MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas Birliği:MEBS OKL. VE EĞT.MRK. MEBS EĞT.A. 1 İNCİ MEBS EĞT.TB. 6 NCI MEBS EĞT.BL. / ANKARA MAMAK / ANKARA

Statü: KISA_DÖNEM ER
Sınıf: MUHABERE

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Ekim 2012; 18:04:07 

Sayili gün cabuk gecer pampa

12569 Mesaj
2 Ekim 2012; 18:05:35 

https://vatandas.uyap.g...tandasportal/index.html

Buraya kayıt yaptırdıktan sonra, dosyan varsa görüntüleyebiliyorsun. Kayıt olma seçenekleri mevcut. Hangisi uygunsa, üstten onu seçiyorsun. İmzasız kayıt daha kolay.

3759 Mesaj
2 Ekim 2012; 18:06:12 

La guldurdunuz aksam aksam

Netten arastirdim 4062 den mesaj alan hatta durusma gunu tarihi bile gelmis.kimileride gitmis dosya dogru ama senle alakali degil isim yanlis deyip geri donenler cok olmus.

İlk defa gittgimiz yer degil de isi gucu birak git simdi.

3759 Mesaj
2 Ekim 2012; 18:12:09 

Turkiye gov tr den baktim dosya yok hakkimda.

Vatadas uyapa girdim ama hangi birimi secicem ? Mesajda savciliga gelin dio.burda 50 tane birim var asli hukuk sulh hukuk asliye ceza vs

1153 Mesaj
2 Ekim 2012; 18:16:26 

Bu farklı bir durum.Değer kaybı için bize dava açılmıştı.Tebligat biz evde yokken gitmiş.Ertesi gün muhtarlıktan aldık.Herhangi bir zorla götürülme gibi bir şey söz konusu değildi.Bence sizinki farklı heralde kötü bir dava sizi bekliyor.

976 Mesaj
2 Ekim 2012; 18:20:06 

Mesaj çok büyük ihtimalle doğrudur. Savcılık aşaması gizli olduğu için Turkiye gov tr de görünmez. Ancak kovuşturma dediğimiz yani dava aşaması halka açıktır bu nedenle dava açıldığında netten duruşma tarihini ve dava dosya numaranı öğrenebilirsiniz.
Bu mesaj çağrı yerine geçer, gitmezseniz hakkında zorla getirme -yakalama çıkartılır.
Bu arada Savcılık bir tanedir. Bu sebeple adliyede kaybolmazsınız.
Sizin gideceğiniz Soruşturma birimi olmalı. Mesajdaki dosya numarasıda soruşturma numaranız. Adliyeye gittiğinizde dosya numaranızı görevli memura söymeniz yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anchorman -- 2 Ekim 2012; 18:22:16 >

Jetta 1,2 TSİ Trendline-Platinium Gri

3759 Mesaj
2 Ekim 2012; 18:23:47 

quote:

Orijinalden alıntı: anchorman

Mesaj çok büyük ihtimalle doğrudur. Savcılık aşaması gizli olduğu için Turkiye gov tr de görünmez. Ancak kovuşturma dediğimiz yani dava aşaması halka açıktır bu nedenle dava açıldığında netten duruşma tarihini ve dava dosya numaranı öğrenebilirsiniz.
Bu mesaj çağrı yerine geçer, gitmezseniz hakkında zorla getirme -yakalama çıkartılır.
Bu arada Savcılık bir tanedir. Bu sebeple adliyede kaybolmazsınız.
Sizin gideceğiniz Soruşturma birimi olmalı. Mesajdaki dosya numarasıda soruşturma numaranız. Adliyeye gittiğinizde dosya numaranızı görevli memura söymeniz yeterlidir.

Tesekkur ederim.yarin gidicez artik.yav nerden cikti bu simdi durduk yerde..

115 Mesaj
2 Ekim 2012; 19:02:04 

ilgili savcılığın müracaat kalemine (soruşturma kalemi de derler ) başvurun...

ilgili dosya esas numarasını verin ..

ifadeniz alınacak...

Samsung Galaxy Note 2 Toyota Corolla Sol Hb

244 Mesaj
2 Ekim 2012; 19:20:44 

quote:

Sayin xxx xxx

Bahsetmiş olduğunuz 1 ay önceki trafik kazasında yaralanan olmuş muydu? Olmuşsa, taksirle yaralamaya neden olmak suçundan hakkınızda soruşturma başlatılmış olabilir.

Her ne olursa olsun, gidip konuyu öğrenmenizde fayda var. Zira savcılıkta çağrı kağıdı ve sonrasında zorla getirme emrinin muameleten dönmesi durumunda şüphelinin ifadesi alınmadan dava açılabiliyor. Hakkınızda dava açıldığını öğrenince moraliniz bozulabilir. O yüzden gidip soruşturma aşamasında ifade vermenizde fayda var. Belki beyanlarınıza göre işin gidişatı değişecek, deliller ona göre toplanacak ve belki kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilecek.

DonanımHaber Türkü Severler Kulübü

3814 Mesaj
2 Ekim 2012; 20:00:39 

Dosyan sorusturma asamasinda, bu yuzden edevlette gorunmez. Sen savcilik genel sorusturma burosuna giderek hangi savciya gidecegini ogren ve ifadeni ver.

TRABZONSPOR

3759 Mesaj
2 Ekim 2012; 20:17:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Side Chain

Bahsetmiş olduğunuz 1 ay önceki trafik kazasında yaralanan olmuş muydu? Olmuşsa, taksirle yaralamaya neden olmak suçundan hakkınızda soruşturma başlatılmış olabilir.

Her ne olursa olsun, gidip konuyu öğrenmenizde fayda var. Zira savcılıkta çağrı kağıdı ve sonrasında zorla getirme emrinin muameleten dönmesi durumunda şüphelinin ifadesi alınmadan dava açılabiliyor. Hakkınızda dava açıldığını öğrenince moraliniz bozulabilir. O yüzden gidip soruşturma aşamasında ifade vermenizde fayda var. Belki beyanlarınıza göre işin gidişatı değişecek, deliller ona göre toplanacak ve belki kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilecek.

1 ay önce ki kazada ben duran arabaya çarpttım.Adam kazadan 4.5 saat sonra karakola gitmiş arabamı çekmişsiniz falan diye.Yani carptığım arabada kimse yoktu.;

benim yanmda 2 arkadaşım vardı.Onlarda ufak 1-2 kızarıklık dışında birşey yoktu.Zaten ambulansla bakırkoy devlet hastanesine gittik beyin tomografileri cekildi , temiz cıktı.İfade verdiler mi hatırlamıyorum.Verdilerse şikayetçi olmaları mümkün değil.Zaten biri özbekistan vatandaşı çoktan gitti ülkesine.Diğeri kardeşim dediğim birisi.

1 ay geçmiş aradan kaza ile olma olasılığı varmıdır ki ? Tutanaklara yaralanmalı kaza olarak geçti yalnız.

bak şimdi stres yaptım gereksiz yere.Ulan gitmediğimiz yer değil ama yırtık dondan fırlar gibi çıktı karşıma bu durum.

@kenshi

kucukcekmece savcılığına gidicem yarın.Gittiğim gibi direk savcının yanına mı gideyim ? kaç tane savcı var ki ?

dur bakalım ne cıkacak bunun altından çok merak ediyorum..

4284 Mesaj
2 Ekim 2012; 21:27:33 

Geçen gömşürdüğün arkadaş sana dava açmış.

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
Dead Line

3759 Mesaj
2 Ekim 2012; 22:34:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Geçen gömşürdüğün arkadaş sana dava açmış.

Peki ole olursa en kotu ne olur davanin sonucu ? Sonucta adam yasak yere parketmekten tali kusurlu cikti ve e 5 in kenarina parkedip gitmis.kazadanda 4 saat sonra arabasinin yanina gitmis e 5 e..

3522 Mesaj
2 Ekim 2012; 22:49:35 

quote:

Peki ole olursa en kotu ne olur davanin sonucu ? Sonucta adam yasak yere parketmekten tali kusurlu cikti ve e 5 in kenarina parkedip gitmis.kazadanda 4 saat sonra arabasinin yanina gitmis e 5 e..

Tramerde sonuçlanan kaza tutanağında size % kaç kusur verilmiş?
tramerden tutanak sorgulamaya gir plaka ve tc no girerek sorgulama yap. Sorguda sonuç çıktığında görüntüle dediğinde şöyle bir zımbırtı çıkması lazım karşına:

http://c1210.hizliresim.com/12/2/dlwlw.jpg

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.

3759 Mesaj
2 Ekim 2012; 23:00:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Tramerde sonuçlanan kaza tutanağında size % kaç kusur verilmiş?
tramerden tutanak sorgulamaya gir plaka ve tc no girerek sorgulama yap. Sorguda sonuç çıktığında görüntüle dediğinde şöyle bir zımbırtı çıkması lazım karşına:

http://c1210.hizliresim.com/12/2/dlwlw.jpg

Dediginiz yere girdim plaka ve tc mi yazdim ama motor no sasi no ihbar no falanda yerleri var bos biraktim sonuc bulunamadoi diyor.kendi tc mi mi girecegim ? Ruhsat sahibi ben degilim

Uzaklaştırılmış
2 Ekim 2012; 23:02:40 

Vurdugunuz Mondeo anlasmali olarak perte cikartilmis ve bakiye meblag icin tarafiniza dava acilmis olabilir. Eger boyle birsey olmussa pamuk eller cebe artik

3522 Mesaj
2 Ekim 2012; 23:03:48 

quote:

Dediginiz yere girdim plaka ve tc mi yazdim ama motor no sasi no ihbar no falanda yerleri var bos biraktim sonuc bulunamadoi diyor.kendi tc mi mi girecegim ? Ruhsat sahibi ben degilim

ruhsat sahibinin tc ile girmeniz gerekir

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.

3759 Mesaj
2 Ekim 2012; 23:09:56 

O zaman yarin denerim onu.

Peki yukarida ki arkadasn dedigi gibi brse olabilir mi ? Kasko ve trfk sgortam var benim.ne ise aradi kasko o zaman ?

2734 Mesaj
2 Ekim 2012; 23:13:43 

quote:

Büyük ihtimal isim benzerliği, dün şirkette birinin evine polis gelip savcılığa 7 gün içinde gelmez iseniz çizerim vs. vs.

Arkadaş eve gitti eve bırakılan evrak ile savcılığa gidince, İsim soyisim aynı ama TC nolar farklı çıkmış başka birine gitmesi gereken tebligat gelmiş

Size gelmemiş olabilir, geldi ise bile gider durumu öğrenir, istediğiniz zaman mahkemeye vb. gelierim diyerek çıkar gidersiniz.

◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦ åzizåzizåzizåzizåzizåziz åzizåzizåzizåzizåzizåziz ◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦◦

Uzaklaştırılmış
2 Ekim 2012; 23:17:11 

quote:

O zaman yarin denerim onu.

Peki yukarida ki arkadasn dedigi gibi brse olabilir mi ? Kasko ve trfk sgortam var benim.ne ise aradi kasko o zaman ?

Dua edin de Mondeo kiralik olmasin. Yoksa isiniz zor kiralama sirketleri her turlu geciriyor bu gibi durumlarda. Kasko ya da zorunlu trafik caresiz kaliyor. Su an bizim de basimizda boyle bir durum var. Ufacik tamir olmus bir hasar icin yatma parasi ve deger kaybi adi altinda binlerce lira para istiyor adamlar...

3759 Mesaj
2 Ekim 2012; 23:21:43 

quote:

Orijinalden alıntı: edec

Dua edin de Mondeo kiralik olmasin. Yoksa isiniz zor kiralama sirketleri her turlu geciriyor bu gibi durumlarda. Kasko ya da zorunlu trafik caresiz kaliyor. Su an bizim de basimizda boyle bir durum var. Ufacik tamir olmus bir hasar icin yatma parasi ve deger kaybi adi altinda binlerce lira para istiyor adamlar...

Ama karsi taraf yasak yere parketmekten tali kusurlu cikti

1662 Mesaj
2 Ekim 2012; 23:23:54 

ceza davası olmalı yoksa cebren yakalama çıkartılmaz

Uzaklaştırılmış
2 Ekim 2012; 23:29:15 

quote:

Ama karsi taraf yasak yere parketmekten tali kusurlu cikti

Siz buraya takilmissiniz. Adam tali kusurlu iste. Asli kusurlu olan sizsiniz. Bunun amasi yok ki...

3759 Mesaj
2 Ekim 2012; 23:30:47 

Anladim.ins oyle bsey degildir.yarn belli olacak yarin.tesekkurler

3759 Mesaj
4 Ekim 2012; 11:56:33 

Arkadaslar simdi savciliktan dondum.olay su.

Yaralamali kaza yaptigim icin , karsi tarafin tali kusuru(gerekli onlemleri almayip kazaya sebebiyet vermekten) goz onune alinarak otomatiken sikayetciymisim gibi gozukmusum.dosyayi bana okuttular aynen sikayetci konumuna dusmusum.bende sikayetci degilim , masraflarim sigorta tarafindan karsilandi diye yazan kagida imza attim ve dosya kapandi.

Karsi taraf arac sahibine 35 gundur ulasilamamis.gerek karakol gerek savcilik.hakkinsa faili firar olarak aranma karari cikartilmis.herifin adresi ismi cismi belli ama ortada yok.tramerden plakasini sorgulattim herhangi bir hasar kayidi yok.yani ya cebinden yaptirdi yada hic yaptirmadi.

O adamda bi is var.savcida soyledi supheli bu herif diye.

Neyse olay boylece kapanmis oldu.gerisi beni ilgilendirmiyor ne hali varsa gorsun..aracini yaptrmak isterse kasko bilgilerimiz herseyimiz gerekli yerlerde var.gider yaptirir kaskomuzdan.

1555 Mesaj
4 Ekim 2012; 13:47:33 

Hadi geçmiş olsun....

5635 Mesaj
4 Ekim 2012; 14:38:32 

Geçmiş olsun.

Yalnız şikayetçi tarafa şu ifadeleri göndermek ilginç olmuş.

"aksi taktirde zorla getireleceginiz ihtar olunur."

TEOMAN ?
TEOMAN ?
TEOMAN ?

3759 Mesaj
4 Ekim 2012; 15:04:44 

quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

Geçmiş olsun.

Bende onu anlamadi iste hocam.madem sikayetci olmusum niye zorla geliceksin diyosun.

O degilde mehmet berkte ordaydi odasina girip nolcak bu fenerin hali dicektimde tirstim

Bu arda @ darbeli matkap eyv hocam sagolssin

Sizede eyv hocam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 4 Ekim 2012; 15:06:07 >

5635 Mesaj
4 Ekim 2012; 15:28:46 

quote:

O degilde mehmet berkte ordaydi odasina girip nolcak bu fenerin hali dicektimde tirstim

Mehmet Berk

TEOMAN ?
TEOMAN ?
TEOMAN ?

1231 Mesaj
4 Ekim 2012; 15:50:22 

İlginçmiş. Geçmiş olsun.

355. KDY Antalya/3. Piyade

244 Mesaj
4 Ekim 2012; 16:08:56 

quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

Geçmiş olsun.

CMK'nın 145. maddesine göre bu yasal.

quote:

İfadesi alınacak veya sorgusu yapılacak kişi davetiye ile çağrılır; çağrılma nedeni açıkça belirtilir; gelmezse zorla getirileceği yazılır.

Zorla getirme, düşündüğünüz gibi kelepçe takıp ekip otosuna bindirip adliyeye getirme ile olmuyor. İlgili kolluk kuvvetleri gelip, "şu gün şu saatte duruşmanız/sorgunuz/ifadeniz var, hakkınızda zorla getirme emri bulunuyor, gidip ifadenizi verin" diyor.

DonanımHaber Türkü Severler Kulübü

54 Mesaj
15 Şubat 2014; 9:50:06 

ya kardeşim banada aynı şekilde mesaj geldi benim anlamadıgım ben bir olaya karışsam önce gelir polis ifade alır sonra savcılıga sevk eder birde bende soy isimde tutumuyo 1 harfi yanlış :) engül yerine ergül yazmışlar acaba benmiyim :D

BMW 320d FULL M PAKET BAZILARINA KAPAK OLSUN

2198 Mesaj
15 Şubat 2014; 11:36:28 

quote:

Orijinalden alıntı: umpQelz

ya kardeşim banada aynı şekilde mesaj geldi benim anlamadıgım ben bir olaya karışsam önce gelir polis ifade alır sonra savcılıga sevk eder birde bende soy isimde tutumuyo 1 harfi yanlış :) engül yerine ergül yazmışlar acaba benmiyim :D

Nel olur ne olmaz git savcılığa öğren kardeşim,burası türkiye. Belki engül yazacaklardı ergül yazdılar klavye sürçmüşttür. Sen git iki dakikada öğren neme lazım bu memleketin işlerine pek güven olmaz. malum 2. ayda binlerce emniyet amiri. polis. savcı.. hakim yargıç vs vs hepsinin yerleri değişti, kimin ne yaptığı belli değil.

En iyi araba galerinin vitrininde olan değil,anahtarı benim cebimde olandır.
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.654