Şimdi Ara

Ping, tamamen kapatıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Apple, iTunes tabanlı sosyal ağ servisi Ping'in fişini çekerek servisi tamamen kapattı.

Ping kapatılmadan önce iTunes üzerinden şarkı indirmelerine açık olan bölgelerde faaliyet göstermiş, ancak ülkemizde kullanıma sunulmamıştı. Servis her ne kadar iTunes'un tercihleri içinde görülmeye devam etse de, mağazadan çıkarılarak tamamen kapatılmış durumda.

Apple adına başarısızlıkla sonuçlanan bir servis olan Ping'in başarısız olmasının birçok nedeni olsa da, kullanıcıların Facebook ve Twitter üzerinden müzik alanındaki deneyimlerini de paylaşabilmeleri servise olan ilginin azlığının başlıca nedenleri arasındaydı. Servisin başarısızlığının altında yatan bir diğer neden ise, diğer sosyal ağlar ile olan bağlantıları oldukça zayıftı. Öyle ki, Facebook entegrasyonu servisin proje aşamasında yer almış, sonrasında ise çıkarılmıştı. Bununla birlikte Facebook kullanıcıları satın aldıkları yada beğendikleri şarkıları Ping üzerinden kolayca paylaşamamıştı. Twitter cephesinde ise, gerekli entegrasyonların servis kullanıma sunulduktan birkaç ay sonra gelmişti.

İki yıl içerisinde kullanıcılarına hizmet veren servis açılmasının ardından 24 saatlik bir süreç içerisinde 1 milyondan fazla kullanıcı sayısına ulaşmış olsa da ilerleyen dönemlerde aynı başarıyı gösterememişti.

• İlk defa duydum Ping adlı bir sosyal ağ olduğunu.

• Ben ping'i iphonemde sınırlamalardan sürekli devre dışı bırakırdım ios 6 ilede veda edilmişti zaten.
    Apple ve bizler adına tam isabet olmuş şarj düşmanı bir servisti kurtulmuş olduk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpyPC

İlk defa duydum Ping adlı bir sosyal ağ olduğunu.

Ping sosyal ağ değil zaten apple'ın kullandığı servislerinden biri idi kapattı kurtuldu.

• Bu "Ping" isimli servisin görevi nedir? Bildiğimiz ping ile alakası var mı? Yani bi yere ping atarsın sıfıra ne kadar yakınsa bağlantının tepki süresi o kadar iyi demektir.
  • Hayırlısı olsun zaten apple kullananlardan da birçok kişinin haberi bile yoktur ping denen şeyden.
  • My space tarzı birşeydi, iTunes ile bütünleşik çalışıyordu, şarj düşmanıydı ve zaten sınırlamalardan kapatıyorduk :) isabet olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ping'i kullanıyorudm, iTunes Sidebar'dan dinlediğim müzikleri beğenip, şarkıcıları takip ediyordum.gereksiz bir servis olduğu doğru,kapatılması isabet olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emmesen

Hayırlısı olsun zaten apple kullananlardan da birçok kişinin haberi bile yoktur ping denen şeyden.

Apple hastası arkadaşıma sordum onun bile yok ise çok da önemli bir şey değilmiş zaten. Kapatılsın, kapatılsın, kurtulmuşlardır onlar da.
  • Bize farkeden birşey yok. Apple kullanıcılarınında çoğunun kullanmadığını düşünürsek, alan memnun satan memnun ne diyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

quote:

Hayırlısı olsun zaten apple kullananlardan da birçok kişinin haberi bile yoktur ping denen şeyden.

Apple hastası arkadaşıma sordum onun bile yok ise çok da önemli bir şey değilmiş zaten. Kapatılsın, kapatılsın, kurtulmuşlardır onlar da.

Demekki sen onu Apple hastası zannediyormuşsun, gerçekten az biraz alakası olsaydı bilirdi ne olduğunu. Ben Apple ürünü kullanıyorum, hastası değilim ama ben bile bu kadar alakasız iken biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

quote:

quote:

Demekki sen onu Apple hastası zannediyormuşsun, gerçekten az biraz alakası olsaydı bilirdi ne olduğunu. Ben Apple ürünü kullanıyorum, hastası değilim ama ben bile bu kadar alakasız iken biliyorum.

Ben mi zannediyorum yoksa kendi mi söylemekten bıkmıyor? :) Biraz alınganlık seziyorum sende çünkü bende senin gibi Apple kullanıyorum ama kendimde bilmediğimden arkadasıma sorup onun üzerinden yorum yapıyorum. Senin için bu kapanacak şey işine yaradıysa ne ala, demekki çok önemli bir şeymiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

quote:

quote:

Ben mi zannediyorum yoksa kendi mi söylemekten bıkmıyor? :) Biraz alınganlık seziyorum sende çünkü bende senin gibi Apple kullanıyorum ama kendimde bilmediğimden arkadasıma sorup onun üzerinden yorum yapıyorum. Senin için bu kapanacak şey işine yaradıysa ne ala, demekki çok önemli bir şeymiş.

yoo alinganlik niye olsunki? isime yaramiyordu ama oyle aman, aman ilgili olmama ramen biliyordum ne oldugunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimhd

Ben ping'i iphonemde sınırlamalardan sürekli devre dışı bırakırdım ios 6 ilede veda edilmişti zaten.
    Apple ve bizler adına tam isabet olmuş şarj düşmanı bir servisti kurtulmuş olduk.

Ayfonemde

• quote:

Orijinalden alıntı: Thathurts

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimhd

Ben ping'i iphonemde sınırlamalardan sürekli devre dışı bırakırdım ios 6 ilede veda edilmişti zaten.

Ayfonemde

• Selam,
    Başlık cevap uyumsuzluğu :)

Not: ios6 yüklenmiş iphone4'ten aldım görüntüyü . Yalanım yok.

Ping, tamamen kapatıldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: callandor

Selam,

Ping, tamamen kapatıldı

Hayır bende yok . İphone 4 ıos 6

• quote:

Orijinalden alıntı: This Time

quote:

Selam,

Hayır bende yok . İphone 4 ıos 6

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alýntý: This Time

quote:

Orijinalden alýntý: callandor

Selam,
    Baþlýk cevap uyumsuzluðu :)

Not: ios6 yüklenmiþ iphone4'ten aldým görüntüyü . Yalaným yok.

Hayýr bende yok . Ýphone 4 ýos 6

Selam,
    Bendeki menü çok oynak. Hergün ne sürpriz yapacak diye heyecandan ölüyorum.

Bu da ios6 ana konusuna yolladığım diğer bir resim :)
    Ping, tamamen kapatıldı
    ö

• quote:

quote:

Orijinalden alýntý: This Time

quote:

Orijinalden alýntý: callandor

Selam,
    Baþlýk cevap uyumsuzluðu :)

Not: ios6 yüklenmiþ iphone4'ten aldým görüntüyü . Yalaným yok.

Hayýr bende yok . Ýphone 4 ýos 6

Selam,
    Bendeki menü çok oynak. Hergün ne sürpriz yapacak diye heyecandan ölüyorum.

Bu da ios6 ana konusuna yolladığım diğer bir resim :)
    Ping, tamamen kapatıldı
    ö

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.