Şimdi Ara

Jelly Bean kullanım oranı yüzde 1.8'e ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yaz döneminde Jelly Bean sürümünün de katılmasıyla, sürüm numarası 4.1'e yükselen Android işletim sisteminin güncel kullanım oranları yayınlandı.

Play mağazasına erişim yapan cihazlardan yola çıkılarak yapılan istatistiğe göre Jelly Bean sürümünün kullanım oranı yüzde 1.8'e ulaştı. Bu da yaklaşık olarak 9 milyon cihaz anlamına geliyor. Son ölçümlerde bu oran yüzde 1.6'ydı ve Jelly Bean sürümünün hızının biraz kesildiğini görüyoruz. Ancak Galaxy S3 güncellemesi ve Galaxy Note II ile birlikte tablo kısa süre sonra değişecektir.

Android 4.0 ICS sürümü de artışını devam ettiriyor ve son kullanım oranı yüzde 23.7. En son sürüm Jelly Bean olsa da pek çok cihaz ICS yüklü olarak piyasaya çıkıyor ve sonrasında güncelleniyor. Bu bakımdan artış devam ediyor.

Bir miktar daha gerileyen Gingerbread 2.3 sürümü de yüzde 55.8 civarında seyrediyor. Halen daha ICS güncellemesi alan veya bekleyen Gingerbread yüklü cihazlar olduğu için ilerleyen aylarda oran daha da eriyecektir.

• Ics ile bariz bir fark var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu bizim tellere gelse varya %10 bulur heralde

• Kullanım oranı %60'a da ulaşır da daha jb güncellemesi veren firma nerde... Android'in en devrimsel sürümü olacak sanırım project butter ile.
  • ANDROİD JB EFSANE apple os filan hikaye her nalamda gerçek kişiselleştirilebilr hızı esnek bir işletim ssitemi. 7" lik tabletime yükledim jb ni tablet değişti bambaşka bişey oldu. herkese tavsiye ederim.

• jb hangi telefon modelleri var şu anda birisi yazabilir mi ?

• Hi-Level tabletimi sonunda root etmeyi başardım, dünyada ne kadar site, forum vs varsa bu tablete bunu yapan kimseye rastlamadım, bir kaç gün denedikten sonra ver elini JB.

• note 2 ile LG optimus karşılaştırılması yapılsın ondan sonra hangi jely bonu alcağımıza karar veririz :)

• ICS ile arasında bariz farklar var , menü geçişleri hızlandı ve animasyonlar çok akıcı oldu. Galaxy nexus kullanıyorum , cihaz gerçekten takılırdı jb'den sonra yağ gibi akıyor . Eskiye göre daha stabil çökmeler çok nadir oluyor , birkaç kez diyelim şimdiye kadar. Güçlü donanıma sahip cihazlarda çok daha akıcı olacaktır , sgs3 onex optimusg gibi cihazlarda uçar sanırım tabi gelirse ...

• S2 ye gelirse % oranı bartar

• baya yüksekmiş.
  • diğer telefonlara da gelsinde android takılıyor kasılıyor kapanıyor diyenler farkı görsün.

güncelleştirme geldiğinden beri telefon sadece bir defa hata verdi. iki aya yakın bir süredir. oda bir program denedim. programda hata vardı sanırım. uygulama sonlandır dediğimde kapattı. kilitlenme falan hiç olmadı.

bu sefer olmuş. darısı diğer telefon kullanıcılarına.
  • Gingerbread 'ın kullanımının gün geçtikçe azalacağına inanıyorum.
  • Tr ye s3 için ne zaman gelecek ki

• google rezilliği...

• quote:

Orijinalden alıntı: sedatkuran

ANDROİD JB EFSANE apple os filan hikaye her nalamda gerçek kişiselleştirilebilr hızı esnek bir işletim ssitemi. 7 lik tabletime yükledim jb ni tablet değişti bambaşka bişey oldu. herkese tavsiye ederim.

Ne oldu mesela? Önceden tabletti de şimdi bulaşık makinesine mi evrildi? :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Evrenye

Ics ile bariz bir fark var mi

Akıcılık anlamında ICS ile JB arası çok fark var.

• Nexus farkı işte 3 aydan fazla süredir nexus'ta jb var. Diğer telefonlar daha almadan 4.2 çıkar zaten. Sonra 3 ay daha onu beklerler. Sonrasında ise 5 derken bu böyle srüp gider.
  • O 1.8'in yarısı da custom rom.
  • Jelly Bean, en çok tercih edilmesi gereken bir Android sürümü. İmkanlar doğrultusunda herkezin bu sürümü kullanması çok güzel olurdu. Uzun bir süre bu sürümün üstüne yeni bir sürümün geleceğini sanmıyorum, gerçekten çokbaşarılı olmuş Jelly Bean her konuda.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.