- x
İşletme mi?Kamu Yönetimi mi? (Açıköğretim)
22 Cevap11112 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1279 Mesaj
2 Ekim 2012; 0:26:26 

Arkadaşlar Tarih bölümü öğrencisiyim.İkinci üniversite kapsamında açıköğretimden bu bölümlerden birini okumak istiyorum ancak bir türlü karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim

Strateji Oyunu Tutkunları

1685 Mesaj
2 Ekim 2012; 0:29:27 

işletme tabikide

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

216 Mesaj
2 Ekim 2012; 0:33:08 

bu ikinci uni. ile burs gider mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

INVICTUS

1279 Mesaj
2 Ekim 2012; 0:37:13 

@Aéquitas zannetmiyorum hocam ama sen yine de bir sor
@_K_A_İ_N_ hocam sebebini söyleyebilir misiniz

1292 Mesaj
2 Ekim 2012; 0:44:34 

özel isityorsan işletme devlet isityorsan kamu yönetimi. en kabaca fark bu yani..

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2152 Mesaj
2 Ekim 2012; 0:46:46 

Aynı.
Zaten özel sektörde aöf pek geçmiyor.Devlet için ise ikiside aynı sayılır.Tarih değil mühendislik, iibf falan okusan hiç yazma derim ama sen yaz.

1279 Mesaj
2 Ekim 2012; 0:51:24 

İnternette biraz araştırma yaptım.Bazıları İşletmenin Kamu Yönetiminide kapsadığını söylüyor ve çok az bölüm dışında işletmeciler kamudakilerin devlette girdiği yerlere girebiliyormuş.Doğru mudur acaba?Benim için önemli olan zaten devlete girebilmek,özelde istemiyorum

Bir de zorluk bakımından değerlendirirseniz çok iyi olur.Sözel olarak değil ama sayısal olarak sıkıntı yaşayabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehhiste -- 2 Ekim 2012; 0:53:09 >

1998 Mesaj
2 Ekim 2012; 1:07:03 

up

2152 Mesaj
2 Ekim 2012; 1:13:47 

Hepsinde sayısal var.İktisat daha zordur.İşletmede de bayağı sayısal ders var.Kamuda belki daha azdır.
Aöf sistemi değiştiği için eskisi gibi 1 yılda 7 ders olmuyor.Bir dönemde 7 ders var.Yılda 2 vize 2 final önceden 1 vize 1 final.Çıkmış sorular ve yardımcı kitaplar artık yok basılmayacak.İngilizce bayağı zorlaştı ve 4 yıllıklarda 4 dönem zorunlu.Yeni sistem aöf çekilecek gibi değil.

1094 Mesaj
2 Ekim 2012; 1:17:52 

devlet içerisinde bir yer hesaplıyorsan kamu yönetimi derim.. ben kamu yönetimi bitirdim.. ilk iki yıl dersler aynı.. sonraki iki yıl farklılaşır biraz.. işletmeyi seçmediğim için sonradan mutlu olmuştum.. sayısalda hiç iyi değilim çünkü... ayrıca işletme bölümünün ne özelliği var bilmiyorumda elini salladığında işletme mezununa çarpıyorsun.. son olarak bizden idari yargı hakimi kaymakam vs. çıkabiliyor.. özellikle aöf bitirip bu mevkilere gelenler var deniyor ama araştırmadım hiç..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedinumara -- 2 Ekim 2012; 1:20:30 >

Tek sevdam Türkiyem!

10 Mesaj
2 Ekim 2012; 1:23:26 

2. üniversite için en iyi bölüm işletmedir. En azından eğer üni bitirip iş bulamassan iş bulma ihtimalini arttırır.

Bilinmeyen bir şeyi, bilinenlerle açıklamak mantıksal yordamdır. Bilinen bir şeyi, bilinmeyenlerle açıklamak ise teolojik tuhaflıktır.
David Brooks

11966 Mesaj
2 Ekim 2012; 1:27:08 

şu konular yüzünden 15gün tatile gideceksiniz

1472 Mesaj
4 Ekim 2012; 11:52:36 

biyoloji mezunuyum devlete girmek için bende düşünüyorum kayıt yaptırmayı ve bende konu sahibi arkadaş gibi acaba hangisi en iyidir diye düşünceliyim bu yüzden takipteyim

976 Mesaj
4 Ekim 2012; 20:50:05 

quote:

Orijinalden alıntı: kulak_kiri

biyoloji mezunuyum devlete girmek için bende düşünüyorum kayıt yaptırmayı ve bende konu sahibi arkadaş gibi acaba hangisi en iyidir diye düşünceliyim bu yüzden takipteyim

Hocam geçen senin cevabını vermiştim ama konu silinmişti.Eğer matematik seviyorsan ikitsat yaz.İktisatta matematik ağırlıklı şeyler var.Matematiği az buçuk seviyorsan işletme yaz.İşletmede çok az da olsa matematik var.Eğer ben matematikten nefret ediyorum dersen kamu yönetimi yaz çünkü kamu yönetimi sözel derslerden oluşuyor.Özelde hiçbirisinin esamesi okunmaz devlette ise hepsi aynıdır hemen hemen.Dolayısıyla kolay bitebilecek bir bölüm olan kamu yönetimini tavsiye ederim.

1472 Mesaj
4 Ekim 2012; 21:24:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

Hocam geçen senin cevabını vermiştim ama konu silinmişti.Eğer matematik seviyorsan ikitsat yaz.İktisatta matematik ağırlıklı şeyler var.Matematiği az buçuk seviyorsan işletme yaz.İşletmede çok az da olsa matematik var.Eğer ben matematikten nefret ediyorum dersen kamu yönetimi yaz çünkü kamu yönetimi sözel derslerden oluşuyor.Özelde hiçbirisinin esamesi okunmaz devlette ise hepsi aynıdır hemen hemen.Dolayısıyla kolay bitebilecek bir bölüm olan kamu yönetimini tavsiye ederim.

tşk ederim hocam peki birşey soracam açıkçası matematikle pek aram yok ama kpss içim matematik şart bu bölümlerden işletmeyi seçsem belki barışırız mat ile ve kpss de mat. e çalışma isteği gelir ha matematiğim kötü mü anlamıyormuyum hayır sadece pratiğim yok, dedim ya aramız iyi değil vesile olur mu ki yada daha çok mu ızdırap olur bana ayrıca türev integral hiç bilmiyorum. hiç bulaşmasam mı ki mat işine soğudum biranda kamu yönetimi yazıp 4 yılda bitirip yolumu mu çizsem.

peki uluslar arası ilişkilere ne dersiniz hocam.

min. kpss puanlarına baktım 3 aşağı 5 yukarı aynı peki kadro sayısı nasıl bunların

çok mu kafa ütüledim kusura bakma bu kardeşine bi yardım ediver

560 Mesaj
4 Ekim 2012; 21:31:10 

iktisat

Ne Mutlu Türküm Diyene !

976 Mesaj
4 Ekim 2012; 22:02:58 

quote:

Orijinalden alıntı: kulak_kiri

tşk ederim hocam peki birşey soracam açıkçası matematikle pek aram yok ama kpss içim matematik şart bu bölümlerden işletmeyi seçsem belki barışırız mat ile ve kpss de mat. e çalışma isteği gelir ha matematiğim kötü mü anlamıyormuyum hayır sadece pratiğim yok, dedim ya aramız iyi değil vesile olur mu ki yada daha çok mu ızdırap olur bana ayrıca türev integral hiç bilmiyorum. hiç bulaşmasam mı ki mat işine soğudum biranda kamu yönetimi yazıp 4 yılda bitirip yolumu mu çizsem.

peki uluslar arası ilişkilere ne dersiniz hocam.

min. kpss puanlarına baktım 3 aşağı 5 yukarı aynı peki kadro sayısı nasıl bunların

çok mu kafa ütüledim kusura bakma bu kardeşine bi yardım ediver

Alım miktarları hemen hemen aynı.Onun için okunan bölümden ziyade okulu rahat bitirmenizi tavsiye ettim.Aöf sistemi bişeyler öğretmekten ziyade insanları bedavadan üniversite mezunu yapabilmek için oluşturulmuş bir sistem.Aöfde görülecek matematik dersinin bişey katacağını zannetmiyorum şahsen ama siz bilirsiniz tabi.

1472 Mesaj
4 Ekim 2012; 22:07:45 

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

Alım miktarları hemen hemen aynı.Onun için okunan bölümden ziyade okulu rahat bitirmenizi tavsiye ettim.Aöf sistemi bişeyler öğretmekten ziyade insanları bedavadan üniversite mezunu yapabilmek için oluşturulmuş bir sistem.Aöfde görülecek matematik dersinin bişey katacağını zannetmiyorum şahsen ama siz bilirsiniz tabi.

tşk ederim hocam yardımların için kafamda bişeyler şekil aldı

262 Mesaj
16 Temmuz 2013; 10:00:03 

Peki, Kamu Yönetimi mi yoksa Uluslararası İlişkiler mi diye sorulsaydı bu soru. Myo'dan geçiş yapacağım ben de.

İstanbul Üniversitesi Biyomedikal Cihaz Teknolojisi

398 Mesaj
18 Temmuz 2013; 9:20:35 

İktisat derim..

262 Mesaj
25 Temmuz 2013; 2:57:17 

quote:

Orijinalden alıntı: aLMaNNN

Peki, Kamu Yönetimi mi yoksa Uluslararası İlişkiler mi diye sorulsaydı bu soru. Myo'dan geçiş yapacağım ben de.

Yok mu cevap verecek kimsecikler

İstanbul Üniversitesi Biyomedikal Cihaz Teknolojisi

364 Mesaj
13 Temmuz 2014; 21:28:12 

quote:

Orijinalden alıntı: yedinumara

devlet içerisinde bir yer hesaplıyorsan kamu yönetimi derim.. ben kamu yönetimi bitirdim.. ilk iki yıl dersler aynı.. sonraki iki yıl farklılaşır biraz.. işletmeyi seçmediğim için sonradan mutlu olmuştum.. sayısalda hiç iyi değilim çünkü... ayrıca işletme bölümünün ne özelliği var bilmiyorumda elini salladığında işletme mezununa çarpıyorsun.. son olarak bizden idari yargı hakimi kaymakam vs. çıkabiliyor.. özellikle aöf bitirip bu mevkilere gelenler var deniyor ama araştırmadım hiç..

Üstünden 2 yıl geçmıs nerdeyse mesajın ama merak ettiğim tekrar hazırlanmayı düşünuyorum polislik için ama sene kaybetmek istemıyorum acaba kısmı yönetimi bitirmek zormu sınavlara kaç gün onceden hazırlanırsak geçeriz

1094 Mesaj
19 Temmuz 2014; 18:51:09 

quote:

Orijinalden alıntı: lDirtyHandsl

Üstünden 2 yıl geçmıs nerdeyse mesajın ama merak ettiğim tekrar hazırlanmayı düşünuyorum polislik için ama sene kaybetmek istemıyorum acaba kısmı yönetimi bitirmek zormu sınavlara kaç gün onceden hazırlanırsak geçeriz

sınava hazırlanmak kişinin kendi çalışmasına bağlıdır çalışma verimliliği herkeste değişir. ve kamu yönetimi işletmeden kolaydır.

Tek sevdam Türkiyem!
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » İşletme mi?Kamu Yönetimi mi? (Açıköğretim)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391