Şimdi Ara

Asus'tan profesyonellere yönelik A+ IPS panelli üst düzey monitör: PA248QJ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asus'tan profesyonellere yönelik A+ IPS panelli üst düzey monitör: PA248QJ

LCD monitör alanında faaliyet gösteren firmalar standart kullanıcıları, oyuncuları ve profesyonelleri hedef alan envai çeşit model geliştirmeye devam ediyor. Asus'un profesyonel kullanıcılara yönelik hazırladığı PA248QJ, yüksek renk tutarlılığı iddiası ile rakipleri arasından sıyrılıyor.

Tasarım bakımından Eizo firmasının üst düzey çözümlerini anımsatan PA248QJ, Asus'un ProArt serisinin en yeni üyesi. 24.1-inç boyutunda ve 1920 x 1200 piksel çözünürlüğünde A+ IPS (In-Plane Switching) panel teknolojisine sahip PA248QJ, griden griye 6 ms tepki süresi, 80.000.000:1 dinamik kontrast oranı, 16.7 milyon renk, 178 derece yatay - 178 derece dikey görüş açısı ve 0.270 mm piksel aralığı sunuyor.

sRGB renk paletinin %100'ünü, NTSC renk paletinin %72'sini gösterebilen LCD monitörün fabrika çıkışlı olarak ön kalibrasyon işlemi yapılmış. Renk farklılığı Delta E seviyesine kadar indirgenen LCD monitörü, Spyder4 Express yazılımı sayesinde biz de kalibre edebiliyoruz. 

Duruş açısı toplamda 25 derece değiştirilebilen (-5 / +20 derece) ve istendiği takdirde 90 derece döndürülerek portre modunda kullanılabilen LCD monitörde, HDMI, D-Sub, DisplayPort ve DVI-D gibi zengin bağlantı seçenekleri mevcut durumda.

Üzerinde 4 adet USB 3.0 portunu barındıran dünyanın ilk monitörü olarak lanse edilen PA248QJ, LED arka aydınlatma teknolojisinin de desteğiyle 45 watt enerji harcıyor. Enerji tasarruf modunda ise sarfiyat 1 watt değerinin altına düşüyor.

Asus, PA248QJ'nin fiyatına dair henüz açıklama yapmamış.

• Bugüne dek üretilmiş en mükemmel monitörlerden biri PA248Q.

• Harika bir şeye benziyor. Acaba fiyatı ne kadar olur.
  • FİYAT 1800 BEYLER..BAKIN GÖRÜN

• Yıl olmuş 2013 hala 8 bit panel

30 bite kadar panel var 8bit monitöre profesyonel denmesi saçma profesyonel deyince iş için kullanılır
    12 bitin aşağısında olan monitörler profesyonel olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 2 Ekim 2012; 6:17:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

Yıl olmuş 2013 hala 8 bit panel

Verdiğin resimdeki gibi fark, 6 ve 8 bit panel arasında oluyor. 8 ve üzerinde değil. İlla ki 12 olanın kaymak gibi görüntüsü vardır ama 8 bit için de kötü demek, bence pek yakışık almaz.
  • Orta ve üst düzey monitör kavramı bizim ülkemizde ne yazıkki pek yaygınlaşamıyor,insanlar daha çok boyut fiyat oranına bakıp monitör seçiyor,eskiden marka algısı kalite algısı daha iyiydi,şimdilerde ise malesef yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Delphi Diesel

Orta ve üst düzey monitör kavramı bizim ülkemizde ne yazıkki pek yaygınlaşamıyor,insanlar daha çok boyut fiyat oranına bakıp monitör seçiyor,eskiden marka algısı kalite algısı daha iyiydi,şimdilerde ise malesef yok.

İmzamdaki konuyla bu algıyı değiştirmeye katkıda bulunuyorum.
    Yoksa bize de geliyor, "Abi bak aynı boyuttaki bu monitör senin önerdiğinden daha ucuz" diyen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Orta ve üst düzey monitör kavramı bizim ülkemizde ne yazıkki pek yaygınlaşamıyor,insanlar daha çok boyut fiyat oranına bakıp monitör seçiyor,eskiden marka algısı kalite algısı daha iyiydi,şimdilerde ise malesef yok.

İmzamdaki konuyla bu algıyı değiştirmeye katkıda bulunuyorum.
    Yoksa bize de geliyor, "Abi bak aynı boyuttaki bu monitör senin önerdiğinden daha ucuz" diyen.

Konun baya iyimiş vatanda mesela monitörler,antin kuntin isimler 18 küsür inçten taaa 26 inç'e kadar vardı yanılmıyorsam 50 küsür çeşit birtanede profesyonel sayılabilecek ürün yoktu,hepsinde standart aynı görüntü çözünürlük 800x600 bu işleri anlamayan adamda gidiyor,en büyük en ucuz hangisiyse ona bakıyor,arada 300 400 lirada oynasada aa bunda fark yokmuş diyor,gelde çıldırma yani gördüğüm buydu benimde çogu tekno markettede aynı eskiden vatanda ips panel dediginde adam biliyordu,şimdilerde efendim diye cevap veriyorlar

• quote:

Konun baya iyimiş

Sağol. Üzerinde günlerce emek harcayınca oluyor. Toplamda abartısız 1 haftalık emek vardır o konuda. İnanır mısınız, PC'mi sattığım halde açtım bu konuyu. Zamanında monitörden çok çektim. "Ben çektim, eller çekmesin" deyip bu konuyu açtım. Bunlar bir anda olmadı tabi. Bunun uzun süre sıkıntısını yaşadım, çözüm aradım vs. vs. Hatta onunla ilgili bile konu açmıştım: Multiplayer Oyunlarda Input Lag Sorunu

Meğer sorunun kaynağı büyük oranda monitörmüş. Ancak, nerden bileyim?

• benq x2420t monitörünü bir inceleyin bakalım. Oyuncu monitöru olarak isimlendiriliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Konun baya iyimiş

Sağol. Üzerinde günlerce emek harcayınca oluyor. Toplamda abartısız 1 haftalık emek vardır o konuda. İnanır mısınız, PC'mi sattığım halde açtım bu konuyu. Zamanında monitörden çok çektim. "Ben çektim, eller çekmesin" deyip bu konuyu açtım. Bunlar bir anda olmadı tabi. Bunun uzun süre sıkıntısını yaşadım, çözüm aradım vs. vs. Hatta onunla ilgili bile konu açmıştım: Multiplayer Oyunlarda Input Lag Sorunu

Meğer sorunun kaynağı büyük oranda monitörmüş. Ancak, nerden bileyim?

Senin olay çok kötüymüş ben aylardır neredeyse online oyun bulaşmıyorum,bilgisayarda mesela atıyorum bf3 yada başka fps'de benim ping 150 civarı bazen 70 80 arası gidiyor geliyor,ne hikmetse çatışmada ilk geberen ben oluyorum,adamın ping 5 15 arası kaymak gibi oynuyor,her fps oyununda başıma geldi yani haritayı ezberlesek olmuyor,aim iyi sayılır ama böyle yani soğudum oyunlardan ben birtek ps3 de oynuyorum,ondada nasılsa herkes analog,lagmış pingmiş pek önemi yok diye rahat geliyor,ttnetten böyle fibere geçsem belki düzelecek gibi eskiden çok daha iyidi cs 1.6 mis gibi atıyorduk şimdi nerde

• Konunun biraz dışına çıktık ama inşaallah ceza yemeyiz.

Pingin etkisi büyük olsa da, ondan daha büyük bir sorun var: LAG. Aşağıdaki resmi örnek olarak paylaşayım. Pingime dikkat edecek olursan 231. Normalde bu pingle multi oynanmaz. Ancak birinci olmuşum. Nasıl? Lag yoktu çünkü. Lag olursa eğer, pingin 100'ün altında bile olsa sorun oluyor. Altyapısı kaliteli bir internet ağı ilk gereken ihtiyaç burada. Ardından donanım (PC), ardından da monitör ve fare gelmekte.

• Tabi aynı, görüntü olarak tabii biraz daha fark vardır 300-400 liralık monitörde. Senin kastettiğin görüntü değil sanırım monitörün özellikleri. İlla fark oluyor olmuyor değil tabi ama ucuz monitör de iş görür. Adam profesyonel değil ki iki monitörün arasındaki farkları anlasın.

• @bocekgrafik
    Ping yüksek olursa lag olur zaten. Laga sebebiyet veren ping değeri değil mi?

• Onun da etkisi var ama o sadece bir etken. Yukarıdaki oyun sonucu buna örnektir. 100 pingle bile lag varken oynayamazken, 220 pingle lag olmadığı için 1. olmuşum.
  • Bu monitörü kullanan var mı arkadaşlar ? grafikerim, cmyk resim renk ayarlamak için tavsiye edermisiniz ?
  • tek kelimeyle mükemmel
  • quote:

Orijinalden alıntı: gerschenkirschen

ürün yok ama vatan ve hepsiburada ön siparişe açmış.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-pa248qj-241-pa248qj-genis-ekran-ips-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64396

ASUS PA248Q ............ 6 bit (ekonomik IPS) kalitesiz panel
    ASUS PA246Q ............ 8 bit (P-IPS) kaliteli panel
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.