Şimdi Ara

OCZ Vertex 4 256GB video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
6.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bu videomuzda OCZ'nin 256GB kapasitelivVertex 4 katı halli sürücüsünü inceliyoruz.

• OCZ agresif geliştirme politikasının meyvelerini alıyor. Zaten son zamanlarda çok popüler olan bir seri, hakkını vermek lazım.
  • bu gün bir ssd satın alıcak olsam vertex4 serisi favorim olurdu

• Agility4'ten hala haber yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 1 Ekim 2012; 23:51:05 >
  • ender bey pci exp. olan ssd lerin incelemelerinide yapmayı düşünüyormusunuz ?

• güzel inceleme olmuş teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Silinmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihanKaygusuz -- 29 Ekim 2021; 11:40:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CihanKaygusuz

Corsair Performance Pro 65k IOPS ve bunu tutup Vertex 4 ile karşılaştırmalara ekliyorsunuz. Art niyet mi var anlamadım. Corsair Force GT modeli karşılaştırmalarda yer alsaydı bence daha adil test sonuçlarını görebilirdik keza Force GT 85k IOPS değerine sahip. Bu bağlam da;IOMeter 4k Rastgele Okuma / Yazma (IOPS) testinde Vertex 4ün nasıl diğer modellere fark attığını değil, Force GT ile başa baş kaldığını görecektik. Özetle; OCZ fanlarını sevindirici ama adil olmayan bir test karşılaşması izledik. Laf uzar...

Siz de Corsair fanısınız galiba.

• Vertex 3 almaya niyetliydim fakat bunu görünce biraz daha fazla verip aldım.
    Çalışmasından gayet memnunum.

Windows 8 Puanı 7.6

• CORSAIR 240GB Neutron GTX Serisi SSD ile karşılaştırmasını görmek isterim açıkçası. Fiyat olarak ocz vtx 4 daha iyi ancak Corsair'ın yeni Neutron GTX Serisi epey sağlam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

quote:

Orijinalden alıntı: CihanKaygusuz

Corsair Performance Pro 65k IOPS ve bunu tutup Vertex 4 ile karşılaştırmalara ekliyorsunuz. Art niyet mi var anlamadım. Corsair Force GT modeli karşılaştırmalarda yer alsaydı bence daha adil test sonuçlarını görebilirdik keza Force GT 85k IOPS değerine sahip. Bu bağlam da;IOMeter 4k Rastgele Okuma / Yazma (IOPS) testinde Vertex 4ün nasıl diğer modellere fark attığını değil, Force GT ile başa baş kaldığını görecektik. Özetle; OCZ fanlarını sevindirici ama adil olmayan bir test karşılaşması izledik. Laf uzar...

Siz de Corsair fanısınız galiba.

Ben Team S3 kullanıyorum, ama rakip olarak ben de Corsair GT görmek isterdim açıkçası.

• Hem fiyatı çok iyi hem de performansı. Bu Vertex 4'lerin alınabilitesi çok yüksek gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

CORSAIR 240GB Neutron GTX Serisi SSD ile karşılaştırmasını görmek isterim açıkçası. Fiyat olarak ocz vtx 4 daha iyi ancak Corsair'ın yeni Neutron GTX Serisi epey sağlam.

Bu CORSAIR Neutron GTX Serisi'ni normal Neutron'dan ve Vertex'ten ayıran özellikler nedir acaba ?

Kontrolcü olarak halâ SanForce mu kullanıyor SSD'ler, daha iyi kontrolcüler çıkmadı mı ?

Gittik Team S3 e 320 Lira para verdik, şimdi ondan daha ucuza Vertex 4 var :)
  • OCZ Bu işi Biliyor , Agility Serisini Oyunculara Vertex Serisini Uygulamalara Ayırdı , Gayet Başarılı . YIl Sonuna Doğru Diğer Markaları Bekleyelim Bakalım Ne Tür Çeşitler Sunacaklar.
  • bende intel 330 veya 520 serisi ssd lerin test platformuna dahil olmasını isterdim keza ülkemizde satışa sunulmuş olmasına rağmen hala testlere dahil edilmediler bir de henüz ülkemize gelmiş ve çıkış tarihi 1 yılı bulmuş bir ssd var (samsung830) onuda şans eseri inventus' un sitesini dolaşırken gördüm bu ssd de teslere katılırsa çok makbule geçecek saygılar
  • hocam bi nefes alsaydin.

• ssd dendimi ocz yerine inteli tercih ederdim

• Ben artık DijitalTrend'in getirdiği ürünlerden bir tane çöp dahi almam.
    Vertex 4 mü. Aman kalsın.

Gider Samsung 840 alırım daha iyi. Size de aynısını tavsiye ediyorum.

• Merhaba,

Corsair Neutron serisini soran arkadaşlar, hem düz neutron hemde neutron GTX bir sonraki SSD videomuzda inceleyeceğimiz ürünler olacak, gtx versiyonu şu an elimizde, düz olan versiyonun da ulaşmasını bekliyoruz. Sonrasında en kısa süre içerisinde testleri yayınlayacağız.

@dreamblue35

Intel 520 120gb incelemesini daha önce yapmıştık, ilgili videoyu sitede bulabilmeniz mümkün :)

Tablolar ile ilgili genel olarak olabildiğince benzer yada eşit kapasiteli sürücüleri tablolara eklemeyi daha adil olarak görüyoruz keza bildiğiniz gibi ssdlerde kapasitenin de yerine göre performansa etkisi olabiliyor.(Daha fazla nand kanalının kullanılması vs.)

@CihanKaygusuz

Corsair Performance pro'nun testlerde yer alma sebeplerinden biri yeni jenerasyon Marvell kontrolcüsünün bir önceki modele göre sunduğu artıları gösterebilmekti. Yakın zamanda yayınlanacak Neutron serisinin iops performansları da oldukça etkileyici

Teşekkürler

• Samsung ssd 840 pro 256 gb modelinin incelemelerine bakin arkadaslar, vertex serisi hikaye kalacak...

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.