Galaxy S3 Arama Yapmıyor: "Ağda Kayıtlı Değil" Sorunu
70 Cevap45104 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1040 Mesaj
30 Eylül 2012; 13:10:02 

8-10 gün kadar önce telefoncudan yurtdışı ürünü, sıfır Galaxy S3 aldım. Elinde pasaport kayıtlı ve kayıtsız cihazlar vardı telefoncunun. Kasıtlı olarak kayıtsız olanı aldım; kaydını kendim yaptırıp işi sağlama alacaktım.
Cihazı düne kadar sorunsuz kullanırken dünden itibaren şebekenin hiçbir özelliğini kullanamaz oldum (SMS göndermiyor, mobil internete bağlanmıyor, sesli arama yapmıyor). Numarayı çevirip arama tuşuna bastığımda "Ağda Kayıtlı Değil" diyor ve arama yapmıyor.
Öte yandan şebeke sinyali normal bir şekilde geliyor. Bildirim ekranında "Yalnızca acil aramalar" yazıyor.

Pasaport kaydını henüz yaptırmadım ama o sebepten ötürü bu kadar kısa sürede şebekesi kapatılır mı? Kapatılmış olsa dahi konuyla ilgili bilgi mesajı gelmez mi?

Pasaport kayıtsızlığından ötürü kapatılınca şebeke sinyali hiç mi gelmiyor, yoksa onda da bu şekilde mi oluyor?

Dipnot: Forumu kurcalarken gördüm; çakma IMEI'lerde telefona güncelleme yapınca şebeke gider yazmış birisi. 2 gün önce "Samsung bilmem ne güncellemesi var, yapmak istiyor musunuz?" uyarısı gelmişti Ve bu güncellemeyi yapmıştım. Telefoncunun IMEI üzerinden dalavere yaptığı kuşkusu düştü şimdi içime.

~~~ Beşiktk ~~~

1761 Mesaj
30 Eylül 2012; 14:07:06 

arama ekranında *#06# tuşla eğer imei numaran görüntülenirse veya ayarlar>cihaz hakkında>durum menüsünde imei numarası gözüküyorsa kayıt yaptırmadığın için kapanmıştır kayıt yaparsın açılır. eğer imei numaran görüntülenmezse veya 00000000000 şeklinde görüntülenirse klon imeili cihazdır.

1040 Mesaj
30 Eylül 2012; 14:56:13 

Her iki kısımda da IMEI numarası görünüyor. Ayrıca "cihaz hakkında"daki diğer bilgiler de şöyle:

Elimde pasaport mevcut; kaydı yaptıracağım ama sorun pasaport kaydından kaynaklanmıyorsa hem haybeden 100 küsür lira vermek, hem de pasaportun IMEI kayıt hakkını zayi etmek istemiyorum.

Cihazınız kapanacaktır türevi bir mesaj gelmemesi ve hala şebeke sinyali alıyor olmam şüphelendirdi beni.

~~~ Beşiktk ~~~

311 Mesaj
30 Eylül 2012; 14:59:47 

ksardeş muhtemelen avea kullanıyorsun telefon çekmiyor .Aynı olay benimde başıma geldi sen bir an önce kaydını yaptır

Subaru İmpreza 1.5 Elagance

1040 Mesaj
30 Eylül 2012; 15:07:42 

quote:

Orijinalden alıntı: rcep80

ksardeş muhtemelen avea kullanıyorsun telefon çekmiyor .Aynı olay benimde başıma geldi sen bir an önce kaydını yaptır

Vodafone kullanıyorum ve sinyalin tam dolu olduğu zamanlarda dahi aynı problem devam ediyor.
Öte yandan, hattımı farklı telefonda denedim; sorunsuz görüşme yapılabiliyor. Ayrıca farklı bir hattı kendi telefonumda denedim; ağda kayıtlı değil sorunu yine vardı.

~~~ Beşiktk ~~~

3340 Mesaj
30 Eylül 2012; 15:22:43 

Telefonu aldığınızda kutusu açılmış mıydı, tamamen kapalı mıydı. Kutunun üzerindeki bandrol etiketlerinin olduğu yerden açık vaziyette aldıysanız büyük ihtimalle telefon üzerinde imei klonlama işlemi yapılmış ve siz güncellemeyi yükleyince şebeke gitmiş.

Öncelikle telefonun kutusu ve pilin arkasındaki imei ile telefon menüsünde yazan imei eşleşiyor mu ona bakın, eşleşmiyorsa kesinlikle klon imeidir.

Ancak buradaki imei numaralarının eşleşmesi halinde bile telefonunuzda imei klonlama işlemi yapılmadığı manasına gelmez. Bir kez imei klonlama yapılıp tekrar orjinal imeisi çakılmış olabilir. Bu durumda da her güncelleme yapıldığında şebeke gidecektir.

Bence yapmanız gereken telefonu aldığınız yere iade edip tamamen sıfır, kutusu kesinlikle hiç açılmamış, jelatini ve bandrol etiketleri üzerinde olan yeni bir tanesini alıp ona pasaporta işletmeniz.

"Dünya'nın En Tehlikeli Hali, Cehaletin Örgütlü Eyleme Geçme Halidir." Goethe

442 Mesaj
30 Eylül 2012; 16:02:34 

telefon block edilmis.actirmaniz lazim.

1040 Mesaj
30 Eylül 2012; 16:09:03 

quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

Telefonu aldığınızda kutusu açılmış mıydı, tamamen kapalı mıydı. Kutunun üzerindeki bandrol etiketlerinin olduğu yerden açık vaziyette aldıysanız büyük ihtimalle telefon üzerinde imei klonlama işlemi yapılmış ve siz güncellemeyi yükleyince şebeke gitmiş.

Öncelikle telefonun kutusu ve pilin arkasındaki imei ile telefon menüsünde yazan imei eşleşiyor mu ona bakın, eşleşmiyorsa kesinlikle klon imeidir.

Ancak buradaki imei numaralarının eşleşmesi halinde bile telefonunuzda imei klonlama işlemi yapılmadığı manasına gelmez. Bir kez imei klonlama yapılıp tekrar orjinal imeisi çakılmış olabilir. Bu durumda da her güncelleme yapıldığında şebeke gidecektir.

Bence yapmanız gereken telefonu aldığınız yere iade edip tamamen sıfır, kutusu kesinlikle hiç açılmamış, jelatini ve bandrol etiketleri üzerinde olan yeni bir tanesini alıp ona pasaporta işletmeniz.

Kutu, pil arkası ve menüde yazan IMEI'ler aynı. Kutu üzerinde jelatin yoktu. Özellikle sormuştum; bu model jelatinsiz olarak satılıyor demişti. sahibinden.com vs. deki ilanlara da baktığımda "sıfır kutusunda" ibareli ilan görsellerinde de jelatin göremedim.
Onun dışında kutunun her iki yanında sticker vardı; onlardan birini maket bıçağı ile keserek açtı.
Öte yandan ben özellikle kayıtsız olmasını istedim kendisinden. Bu durumda IMEI klonlamasının kendisine bir avantajı var mıdır ki?

Herhangi bir Samsung servisine gitsem telefon üzerinde yasa dışı bir müdahale yapılıp yapılmadığını anlayabilir mi acaba?

Telefon yurtdışı ürünü olduğu için faturasız almıştım haliyle. Bu durumda hak iddia edebilmem de pek kolay değil.

~~~ Beşiktk ~~~

4167 Mesaj
30 Eylül 2012; 16:14:15 

telefon kapanmış. zaten btk sitesinden imei nuımarasını kontrol edince "kayıt dışı olduğu tespit edilmiş cihaz" yazdığını göreceksin.

1040 Mesaj
30 Eylül 2012; 16:18:21 

quote:

Orijinalden alıntı: positroN

telefon kapanmış. zaten btk sitesinden imei nuımarasını kontrol edince "kayıt dışı olduğu tespit edilmiş cihaz" yazdığını göreceksin.

Evet, öyle yazıyor da telefonu aldığım ilk gün de kontrol etmiştim mcks'den; aynı ifade vardı yine ve bir hafta kadar sorunsuz kullandım o şekilde. Sorun oluşmasına kadar geçen süre zarfında da herhangi bir bilgi SMS'i gelmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manivela -- 30 Eylül 2012; 16:19:19 >

~~~ Beşiktk ~~~

4167 Mesaj
30 Eylül 2012; 16:43:41 

çünkü tespit edilir edilmez kapanmıyor. 7 gün süre veriyorlar.
mesaj gelip gelmemesi anlam ifade etmiyor çünkü bazen telefon hemen kapanırken bazen 2-3 ay açık kaldığı oluyor. yani sistem sorunsuz değil.
sinyal barının görünmesi de normal.
neyse kolay gelsin.

1761 Mesaj
30 Eylül 2012; 17:02:30 

Telefonunuz kayıt yapılmadığı için kapanmış başka bir neden aramanıza gerek yok canınızı sıkmayın. kayıt ettirin 1 hafta içinde açılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antidote -- 30 Eylül 2012; 17:05:52 >

1040 Mesaj
30 Eylül 2012; 17:47:02 

Sağolun arkadaşlar. Özellikle son iki mesaj yüreğime su serpti.
Önümüzdeki hafta içerisinde kayıt yaptırıp sonucu bildireceğim.

~~~ Beşiktk ~~~

85 Mesaj
9 Ekim 2012; 0:47:24 

ya bendede arama yapmaya çalıştığımda "ağda kayıtlı değil" yazıyo menuden kontrol ettim ımeı no yazıyo ve kutu ıle tutuyor yalnız seri numarası "0000000000" olarak geçiyor
imei sorgulama yaptığımda da kayıt bulunamadı diyor..

sıkıntı sadece kayıtsız olması mı? seri numarasının "0000000000" olması canımı sıktı

85 Mesaj
9 Ekim 2012; 10:35:25 

quote:

Orijinalden alıntı: hakanul

ya bendede arama yapmaya çalıştığımda "ağda kayıtlı değil" yazıyo menuden kontrol ettim ımeı no yazıyo ve kutu ıle tutuyor yalnız seri numarası "0000000000" olarak geçiyor
imei sorgulama yaptığımda da kayıt bulunamadı diyor..

sıkıntı sadece kayıtsız olması mı? seri numarasının "0000000000" olması canımı sıktı

5008 Mesaj
9 Ekim 2012; 10:55:07 

bi soru sormak istiyorum. klonlanmış, pasaporta kayıdının yapılmadığını telefonu nasıl anlarız. telefonun hiçbir şekilde açılmamış olması önemli bir unsur mu? mesela gittik doğubanka tel alıyoruz ne gibi belge yada birşey olması lazım ki telefonun tamamen kullanıma açık pasaporta kaydının yapılmaş olduğunu anlayalım?? teşekkürler

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

1040 Mesaj
9 Ekim 2012; 11:07:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Loading

bi soru sormak istiyorum. klonlanmış, pasaporta kayıdının yapılmadığını telefonu nasıl anlarız. telefonun hiçbir şekilde açılmamış olması önemli bir unsur mu? mesela gittik doğubanka tel alıyoruz ne gibi belge yada birşey olması lazım ki telefonun tamamen kullanıma açık pasaporta kaydının yapılmaş olduğunu anlayalım?? teşekkürler

Telefonun açılmamış olması tabi ki önemli bir unsur ama esas mesele de orada zaten. Kutunun açılıp, üzerinde gerekli işlemleri yapıp, kutu hiç açılmamış gibi göstermek çok da zor olmasa gerek.

Kayıt eğer legal yollardan yapılmışsa vergi dairesinden alınmış, üzerinde telefonun IMEI'i yazan bir "vergi dairesi alındısı", bir de herhangi bir operatörün iletişim merkezinden alınmış kayıt işlemi yapıldığını gösteren bir belge olması gerekir.

~~~ Beşiktk ~~~

5008 Mesaj
9 Ekim 2012; 11:10:06 

quote:

Orijinalden alıntı: manivela

quote:

Orijinalden alıntı: Loading

Telefonun açılmamış olması tabi ki önemli bir unsur ama esas mesele de orada zaten. Kutunun açılıp, üzerinde gerekli işlemleri yapıp, kutu hiç açılmamış gibi göstermek çok da zor olmasa gerek.

Kayıt eğer legal yollardan yapılmışsa vergi dairesinden alınmış, üzerinde telefonun IMEI'i yazan bir "vergi dairesi alındısı", bir de herhangi bir operatörün iletişim merkezinden alınmış kayıt işlemi yapıldığını gösteren bir belge olması gerekir.

bir pasaport üzerine birden fazla kayıt yaptırılıyormuş. böyle olmadığını nasıl anlarız? telefoncu "abi bak belgeleri var kayıtlı" dese bana tel 3-5 ay sonra kapanma gibi bi risk durumu var mı?

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW

1040 Mesaj
11 Ekim 2012; 23:24:57 

quote:

Orijinalden alıntı: antidote

Telefonunuz kayıt yapılmadığı için kapanmış başka bir neden aramanıza gerek yok canınızı sıkmayın. kayıt ettirin 1 hafta içinde açılır

Bugün kayıt işlemi yapıldı. mcks.gov.tr'de şu bilgiler var:

Durumu : IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır 
Kaynak : Yolcu beraberi kaydedilen cihaz 
Üretici : Samsung Korea
Pazar Adı: Samsung GT-I9300 Model Bilgileri: Samsung GT-I9300 

Buna rağmen sorun devam ediyor; değişen birşey yok.

~~~ Beşiktk ~~~

2465 Mesaj
11 Ekim 2012; 23:59:41 

quote:

quote:

Durumu : IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır 

hat hemen verilmemiş olabilir.

Sosyal Medya Blogum
http://www.erencaner.com.tr

1040 Mesaj
12 Ekim 2012; 19:18:16 

Hattım bugün kullanıma açıldı.
İlgilenen arkadaşlara teşekkürler...

~~~ Beşiktk ~~~

1 Mesaj
13 Ekim 2012; 15:53:20 

nasıl olduğunu yaza bilirmisinizz??

1040 Mesaj
13 Ekim 2012; 21:18:10 

quote:

Orijinalden alıntı: cypriotgirl

nasıl olduğunu yaza bilirmisinizz??

Pasaport kaydı yaptırmak dışında herhangi bir işlem yapmadım. Pasaport kaydını mı nasıl yaptırdığımı soruyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manivela -- 14 Ekim 2012; 11:24:24 >

~~~ Beşiktk ~~~

8 Mesaj
25 Ekim 2012; 19:40:19 

quote:

quote:

bende de aynı sayfa açılıyo ama kaydını yaptırdım telefonu da sadece 1 gün kullanabildim sorun nasıl giderilir?

1040 Mesaj
25 Ekim 2012; 21:10:12 

quote:

Orijinalden alıntı: orkunalicelik

bende de aynı sayfa açılıyo ama kaydını yaptırdım telefonu da sadece 1 gün kullanabildim sorun nasıl giderilir?

Ne zaman yaptırdınız pasaport kaydını?

~~~ Beşiktk ~~~

8 Mesaj
25 Ekim 2012; 23:16:20 

10-15 gün arası oldu bugün 4.1 güncellemesi yaptım ondan sonra oldu.!!!

1040 Mesaj
25 Ekim 2012; 23:19:43 

quote:

10-15 gün arası oldu bugün 4.1 güncellemesi yaptım ondan sonra oldu.!!!

Benimkinde mcks'de yukarıya yazdığım ifade düştükten yaklaşık 24 saat sonra sorun kalmamıştı.
4.1.1'e de geçtim; sıkıntı çıkarmadı.
Cihaz hakkında kısmında IMEI numarası var mı?

~~~ Beşiktk ~~~

8 Mesaj
25 Ekim 2012; 23:21:03 

evet imei yazıyo

8 Mesaj
25 Ekim 2012; 23:22:41 

sorun giderilebilir mi cihazın arkaasındaki imeiler de eşleşiyo

1040 Mesaj
25 Ekim 2012; 23:30:22 

quote:

Problemin neden tekrarladığına dair bir fikrim yok.
Ben de çözümü araştırırken -her ne kadar mantıklı gelmese de- birkaç kişinin telefon sim kilidini kaldırmak sorunu çözüyor yazdığını görmüştüm. Sanmıyorum çözüm olsun ama denemekte fayda var.

~~~ Beşiktk ~~~

373 Mesaj
25 Ekim 2012; 23:36:19 

quote:

quote:

Problemin neden tekrarladığına dair bir fikrim yok.
Ben de çözümü araştırırken -her ne kadar mantıklı gelmese de- birkaç kişinin telefon sim kilidini kaldırmak sorunu çözüyor yazdığını görmüştüm. Sanmıyorum çözüm olsun ama denemekte fayda var.

Hocam hata mesajı sim ağ kiliti olsaydı kaldırmak için çözüm sunabilirdim .Ağı görmemesi telefonun yurtdışı olduğu için geçerli sürenin dolmuş olması . Pasaport kaydı bu işlemleri sen yaptırdıysan eğer tekrar kontrol ettir. Yok aldığın yerden yapıldıysa da patlama ihtimali var .

8 Mesaj
25 Ekim 2012; 23:46:35 

sim kilidi kodu istiyo da şifresini bilmiyorum

8 Mesaj
25 Ekim 2012; 23:58:18 

sim ağ kilidinin yöntemi nedir peki???

373 Mesaj
26 Ekim 2012; 0:04:51 

eğer hata buysa yani pini girdikten sonra senden ağ şifresi istiyorsa olay kolay .
marketten galaxsim unlock indir. programı çalıştır unlock a basınca senden prosunu almanı isteyecek . 2.5 dolar verip alırsan bu ağ sim şifresinden kurtulursun .
diğer türlü 25 dolara bu kodu gönderen sitelerde var .ben çok kafa yordum bu şekilde hallettim .

8 Mesaj
26 Ekim 2012; 0:09:32 

evet olay anlattığın gibi gerçekleşiyo.Ben uğraşmayı istemiyorum(beceremem diye düşünüyorum) telefoncular anlayamaz mı?

8 Mesaj
26 Ekim 2012; 0:12:29 

root dedikleri ne olaki???

373 Mesaj
26 Ekim 2012; 0:40:53 

quote:

root dedikleri ne olaki???

Root telefonu yetkilendirme bütün kontrolü eline alma şeklinde yorumlayayım .Süreçler biraz sıkıntılı eğer ki hiç uğraşmadığın işler ise . Ama yaparım dersen okumaya başla anlar anlamaz yaparsın gerekli olan işlemleri

1 Mesaj
11 Aralık 2012; 18:22:42 

merhaba,ben samsung s3 cihazımı eylül ayında yurtdışından aldım,kaydını kendi pasaportuma yaptırdım,dün bir önceki sim kartım bozuldu ve yeni sim kart aldım,2 aydır sorunsuz çalışan telefonum kartı taktığımdan beri ağda kayıtlı değil sorunu veriyor,bu arada batarya arkasındaki,telefondaki ve kutudaki imei numaraları aynı,eşimle birlikte kayıt yaptırmıştık,onunki sorunsuz çalışıyor,yalnız benim telefonumu aldığımızda daha önce kutusunun açılmış olduğunu gördük.bunun bir etkisi olabilir mi bilemiyorum.yardımcı olabilirseniz
çok sevinirim

16 Mesaj
4 Ocak 2013; 16:00:59 

Arkadaşlar Bende Glxy S3 Sorunsuz kullanıyordum.
ama bügün hastanedeyken aynı sorunla karşılaştım.
Mobil Verisi ve telefon fonksiyonları iptal
arandıgım zaman kapalı gözüküyor
birini aramak istediğimde ag kaydı yapılmadı gibi bir hata veriyor
hastaneden çıkar çıkmaz telefon kendine geldi düzeldi.
tekrar girdim tekrar aynı hata verdi.
dışarı çıktım sıkıntı yok.
tahminime göre şebeke çekiminde sorun var
.

Sen yadeller dünyasında ne arıyorsun yabancı, Hangi hasta gönüllüyü kasdediyorsun etme !
Çalma bizi bizden bizi gitme o ellere doğru, Çalınmış başkalarına nazar ediyorsun etme !
Ey ay felek harab olmuş alt üst olmuş senin için, Bizi öyle harab öyle alt üst ediyorsun etme !
Şekerliğinin içinde zehir zarar vermez bize, O zehiri o şekerle sen bir ediyorsun etme !
İsyan et ey arkadaşım söz söyleyecek an değil, Aşkın baygınlığıyla ne meşk ediyorsun etme !
Mevlana Celaleddin Rumi

11 Mesaj
1 Şubat 2013; 18:03:21 

Arkadaşlar burada aynı problemleri görünce yeni sayfa açmadım.

ben galaxy s3 ü 4 aydır kullanıyorum, bir telefoncudan pasaport kayıtlı olarak aldım (yani imeisi sorgulamada yolcu ile gelen ve evrakları beklenen şeklinde idi.)

geçen hafta uyarı geldi ve 1 hafta içinde kapanacak dendi.

kapandığını arama yaparken "ağda kayıtlı değil" uyarısı ile anladım. aldığım yere başvurdum onlar tekrar imei kaydı yaptılar galiba,
imei sorgulamada "yasadışı olduğu belirlenen aygıt" yerine "yolcu beraberinde gelen aygıt" olarak değişmiş durumda.

dün gece bu yazıyı gördükten sonra hattımı deniyorum ama açılmıyor, belli bir zaman geçmesi gerekir mi, başka çözümler arayayım mı?

1040 Mesaj
1 Şubat 2013; 20:46:09 

quote:

Orijinalden alıntı: vatanfb

Arkadaşlar burada aynı problemleri görünce yeni sayfa açmadım.

ben galaxy s3 ü 4 aydır kullanıyorum, bir telefoncudan pasaport kayıtlı olarak aldım (yani imeisi sorgulamada yolcu ile gelen ve evrakları beklenen şeklinde idi.)

geçen hafta uyarı geldi ve 1 hafta içinde kapanacak dendi.

kapandığını arama yaparken "ağda kayıtlı değil" uyarısı ile anladım. aldığım yere başvurdum onlar tekrar imei kaydı yaptılar galiba,
imei sorgulamada "yasadışı olduğu belirlenen aygıt" yerine "yolcu beraberinde gelen aygıt" olarak değişmiş durumda.

dün gece bu yazıyı gördükten sonra hattımı deniyorum ama açılmıyor, belli bir zaman geçmesi gerekir mi, başka çözümler arayayım mı?

Bende IMEI sorgulamasındaki ifade değiştikten 1 gün kadar sonra hat açılmış, normale dönmüştü. Bu süre 3 güne kadar uzayabiliyormuş. Zannediyorum herşey yolunda; kısa zaman sonra düzelecektir sizinki de.

~~~ Beşiktk ~~~

11 Mesaj
1 Şubat 2013; 21:40:44 

teşekkürler,

umarım dediğiniz gibi olur.

1 Mesaj
9 Şubat 2013; 17:47:03 

arkadaş galaxy s3 telefonum var,en son 4.1.2 sürümünü yükledikten sonra arama yaptığımda ağda kayıtlı değil diyor var mı yardımcı olabilecek biri?

10 Mesaj
19 Şubat 2013; 15:49:29 

Merhaba arkadaşlar bana da yurt dışından Galaxy 3 SCH-i535 telefon geldi. Ve telefon sanırım kullanıma kapandı..
Telefon hakkında kısmında imei numarası yazmıyor ve *#06# yapınca da çıkmıyor..
Nette telefonun arkasında yazan imei kontrol ettiğim de

Durumu : KAYIT DIŞI OLDUÐU TESPİT EDİLEN IMEI
Kaynak : -
Üretici : Üretici: Samsung Telecom America
Pazar Adı: Mobile Phone Model Bilgileri: Mobile Phone

olduğunu söylüyor bu konuda ne yapmam gerekiyor pasaport 'a işlettiğimde telefon kullanıma açılacak mıdır bilgisi olan varsa yardım rica ediyorum.

1 Mesaj
6 Mart 2013; 20:24:02 

merhabalar benimde telefonu arkadaşım isveçten hediye getirdi hertürlü kayıtları var imei kayıtlı hiç bir problem yok bende şöle oluyo telefon s3 mini telefon aralık ayının sonuna doğru geldi aralık 20 de elime geçti bunu böle yazıyorumki beni bu sorunu yaşıyanlar anlar çünkü telefonu yakında kırıp atıcam az kaldı. ilk bir hafta bir sorun yoktu daha sonra konuşurken bir anda konuşma kesiliyo tekrar aramaya basınca AĞDA KAYITLI DEĞİL DİYO kapatıp açınca yada mobil ağlardan düzeliyo ama bunu hep tekrarlıyo özellikle bende açık alanda konuşurken yapıyo telefon üşüyormudur nedir :)) neyse konuşurken kapanması ve daha sonra arıyamamk bilen bilir insanı sinir ediyo bunu araştırdım arkadaşlar işte böle forumlardan netten henüz bu sorunu çözen yok anladığım kadarı bu telefonlar sölemesi acı ama bize patladı burda telefoncuya götürdüm samsung servise götürdüm anlattım gösterdim bizzat AĞDA KAYITLI DEĞİL yazısı ama anlıyan yok ya güncelliyolar yada format atıyolar gene aynı bilen vede çözen yok kıacası hergün netten forumlardan bakıyom bir bulan yok çözümü neyse tek şey kaldı ne varsa eski telde varmış bu arızasıyla bu telefon kullanılmaz çünkü adamı sinirlendiriyo bekliyorum çözen olacakmı çok merak ediyorum ne paralar verdim hem servise hem telefoncular hayır yok bişi ortada.

4477 Mesaj
6 Mart 2013; 20:30:15 

git açtır kardeşim

2014 Yılına mesaj atarak girmek............00:00:00 01:01:2014 ............http://i.imgur.com/RZOmPre.png
| Casper TKI 720A | Lapierre Cross 100 | LG G2 Cyanogen 11.0 Black | Galaxy W Cyanogen 10.2 Black | Creative Fatal1ty | PSP 1003 | Nikon D3100 | Nikkor 18-55mm | Canon EOS 450D | Canon 50mm f1.8 | Canon 70-300mm | Slix Companion 77 | Bauer |
| HillHold | T.C. khanjui | -Pisagor- | ksk_kaan | ZigZag | erdy232 | gunaydinmert |

65 Mesaj
17 Mart 2013; 10:54:52 

Merhaba arkadaslar..Aynı sıkınıtının farklı versiyonu bende de var..Benim telefonum paralel ithalatla alınanlardan gittigidiyordan almıstım..

*#06 yı tusladıgımda cıkan imei ile telefonun arkasındaki ve faturadaki imei aynı mcks den sorguladıgımda cıkan sonuc aynen su
IMEI SORGULAMA

IMEI : 35559....
Durumu : IMEI numarası kayıtlı
Kaynak : İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
Üretici : Üretici: Samsung Korea
Pazar Adı: Samsung GALAXY S3 MINI GT-I8190 Model Bilgileri: Samsung GALAXY S3 MINI GT-I8190

arama sms mobil internet yok arama yapınca agda kayıtlı degil yazıyor aynı sıkıntılar yani.Sorun ne olabilir benim pasaport kaydı vs yapmama gerek var mı

17 Mesaj
18 Mart 2013; 18:50:07 

quote:

Orijinalden alıntı: kartalizma0785

Merhaba arkadaslar..Aynı sıkınıtının farklı versiyonu bende de var..Benim telefonum paralel ithalatla alınanlardan gittigidiyordan almıstım..

*#06 yı tusladıgımda cıkan imei ile telefonun arkasındaki ve faturadaki imei aynı mcks den sorguladıgımda cıkan sonuc aynen su
IMEI SORGULAMA

Pazar Adı: Samsung GALAXY S3 MINI GT-I8190 Model Bilgileri: Samsung GALAXY S3 MINI GT-I8190

arama sms mobil internet yok arama yapınca agda kayıtlı degil yazıyor aynı sıkıntılar yani.Sorun ne olabilir benim pasaport kaydı vs yapmama gerek var mı

Ben de birebir aynı sorunu yaşıyorum. Az önce ithalatçı (aynı zamanda satıcı) firmayı aradım ama mesai dışında olduğu için görüşemedim. Yarın tekrar arayacağım.

Ben aynı telefondan 2 tane almıştım. İlk aldığımda bu sorun var, 2.de yok.

Bizim pasaport kaydı yapmamıza gerek yok, çünkü ithal edilmiş cihaz aldık.zaten ona gerek olsa aynı paraya samsung garantili cihaz alabilirdik, hiç uğraşmazdık paralel ithalatla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yy982 -- 18 Mart 2013; 18:53:09 >

SAMSUNG GALAXY S III

17 Mesaj
20 Mart 2013; 8:09:17 

quote:

IMEI SORGULAMA

Dün ithalatçı/satıcı Evo bilgisayara mail atmıştım. Onlar da "sim karttan da telefondan da olabilir, gönderin bakalım" diye döndüler. Başka bir forumda sim kart değişimiyle sorunun çözüldüğünü okumuştum. Belki olur diyerek sim kartımı değiştirdim. En son önceki gün bu hata oluşmuştu. Yaklaşık 2 gündür herhangi bir hata oluşmadı.

SAMSUNG GALAXY S III

65 Mesaj
20 Mart 2013; 9:49:11 

quote:

Orijinalden alıntı: yy982

quote:

IMEI SORGULAMA

Dün ithalatçı/satıcı Evo bilgisayara mail atmıştım. Onlar da "sim karttan da telefondan da olabilir, gönderin bakalım" diye döndüler. Başka bir forumda sim kart değişimiyle sorunun çözüldüğünü okumuştum. Belki olur diyerek sim kartımı değiştirdim. En son önceki gün bu hata oluşmuştu. Yaklaşık 2 gündür herhangi bir hata oluşmadı.

Sagol birader cevapladıgın icin benim sorun cözüldü..
daha önce sim kartı cıkarıp tekrar yerine yerlestirmistim bi degisiklik olmadı..sonra arkadasın sim kartını tele yerlestirdim telefonum calıstı..Sonra acaba sim kartta mı sorun var diyerekten sim kartımı arkadasın tele yerlestirdim oda calıstı..Sonra tekrar kendi sim kartımı kendi telime yerlestirdim oda calıstı.. o gün bu gündür calısıyor :)
sorunu anlayamadım ama suanlık cözüldü..

26 Mesaj
16 Nisan 2013; 9:20:54 

quote:

Orijinalden alıntı: mtln

arkadaş galaxy s3 telefonum var,en son 4.1.2 sürümünü yükledikten sonra arama yaptığımda ağda kayıtlı değil diyor var mı yardımcı olabilecek biri?

aynı sorun devam ediyor. yardım edecek?

Zalimin şerrinden mazlumu kurtaracaklar arıyoruz.

1365 Mesaj
16 Nisan 2013; 9:36:16 

quote:

Orijinalden alıntı: besteci2002

quote:

Orijinalden alıntı: mtln

aynı sorun devam ediyor. yardım edecek?

Telefonunuz kayitli olmadigi icin yazilim güncellendikten sonra imeyi silinmis olmali bu nedenle yeni imei atirmaniz lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

14247 Mesaj
16 Nisan 2013; 9:48:19 

imeil silinmiyor efs dizininde sorun oluyor ariza patchi uygulayın sorun düzelir

Samsunglar İçin MSN |Samsungların Kulaklık ve Sesinin Çoğaltılması |OperaMini Programı |Samsung Kodları
K790/K800/K810 Menü/Patch/Akustik/Cam Driver |Setolden Dosya Yükleme Anlatımı
YazılımDeposuhttp://byfarukkk.4shared.com/ |Bütün SE Yazılım Main FS Dosyaları
SE Yazılım Sorunları ve Yüklemeleri Resimli Anlatımı |Iphone Bölümü Önemli Konu Linkleri

Forum Kuralları || İmza Kuralları || Şikayet Et Butonu || Nick Değişimi || SMS Onay Sistemi || Öneri ve Şikayetleriniz

1 Mesaj
16 Haziran 2013; 0:52:28 

Benim de kayıtsız bir Note 2 telefonum var. IMEI Çakma çıktı. Bir gün sim kartı tanımadı. Verdiğim tamirci IMEI numarasını da silmiş. Telefonu bir tanıdık vasıtası ile KVK' ya gönderdim. Ancak onlar da çözemedi. Önerisi olan arkadaş var mı? Bu tamir olmazsa 1500 TL boşa gitmiş olacak.

Bu mesajda bahsedilenler: manivela

12 Mesaj
20 Temmuz 2013; 9:13:13 

IMEI : 353449023378351
Durumu : IMEI NUMARASI KAYITLI
Üretici : Üretici: Sony Ericsson Mobile Communications AB Pazar Adı: T250i/c Model Bilgileri: AAA-1002061-BV
Sorgulama Tarihi 20.07.13

Arkadaşlar IMEI Sorgulama Yapıyorum Bu Bilgiler Geliyor. Telefonum Yurtdışından Kaçak Geldi. Galaxy s3 . ama Ağa Kayıtlı değil hatası alıyorum :S yardım .

Hedef 2015 Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği.
ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN .

5 Mesaj
21 Temmuz 2013; 16:07:48 

Merhaba bende galaxy s3 telefon aldım ve bir sabah uyandımda yalnızca acil aramalar uyarısı aldım birini aramak istedimde ağda kayıtlı değil uyarısı aldım arama ekranında *#06# tuşla imei numarasına baktım ve telefonun arkasındakine baktım aynı numaralar yardımcı olurmusunuz

14247 Mesaj
21 Temmuz 2013; 16:42:51 

imeil atilmis cihazlar her güncelleme den sonra ariza patchi kurun sorun düzelir hher ihtimale karsi efs yedeginizi alin

Samsunglar İçin MSN |Samsungların Kulaklık ve Sesinin Çoğaltılması |OperaMini Programı |Samsung Kodları
K790/K800/K810 Menü/Patch/Akustik/Cam Driver |Setolden Dosya Yükleme Anlatımı
YazılımDeposuhttp://byfarukkk.4shared.com/ |Bütün SE Yazılım Main FS Dosyaları
SE Yazılım Sorunları ve Yüklemeleri Resimli Anlatımı |Iphone Bölümü Önemli Konu Linkleri

Forum Kuralları || İmza Kuralları || Şikayet Et Butonu || Nick Değişimi || SMS Onay Sistemi || Öneri ve Şikayetleriniz

207 Mesaj