Şimdi Ara

Windows 8 çıkınca android tabletlerin sonu gelir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
2.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar çoğu android markası(samsung,htc gibi)windows 8 uyumlu tel ve tablet çıkaracakmış.kullanımı azalan android ölü bir işletim sistemi olur mu?sony nin android tabletinin almayı düşünüyorum böyle bir çekincem var ama 3g istiyorum acaba sony mi alsam ipad 2 mi alsam windows 8 li tabletleri mi beklesem

http://www.ereyon.com.tr/urun/apple-ipad-2-16gb-wi-fi--3g-siyah.aspx?ref=akakce&v=1.55.1
    http://www.btsony.com/asp/product/1350/Sony-Tablet-SGP-T113TR-16GB-3G

• Bence Win 8 tabletleri bekle sonra pişman olma riskin var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Android 100-200 TL lik cihazlarada bile var, Win 8 in o seviyeye ineceğini düşünmüyorum. Belirli sabit bir kesimi olur fikrimce Win8 in. Ama Android olunca değişiyor..
  • uyumluluk ÇOK ÖNEMLİ BİR ŞEYDİR....
    insanlar masaüstü bilgisayarlarında veya notebooklarında kullandıkları programları, oyunları ve bilgileri aynı şekilde windows 8 kullanan tabletlerde de kullanmaya başlayınca android in sonu gelecektir.......
  • bencede fiyat konusu çok önemli sırf işimi şöyle böyle görsün diyip alan insanlar var. bir ara bende win 7 tablet araştırdım ama 200 doların altında gördüğümü hatırlamıyorum ki ortalama fiyatları 350 400 dolar aralığında. o yüzden fiyat konusunda rekabetçi olamazsa ancak ios ve android e üçüncü bir alternatif eklenmiş olur.
  • bence gelmez.
  • androidin sonu zor gelir o firmalar android telefon + tabletlerin yanına ek olarak win8 ürünleri çıkartacaklar. win7 çıktığındada süper işletim sistemi geliyor dediler teller için ama fiyasko oldu mobilde windows zor pazar payı kazanır üstelik bir üst sürüme geçme olayı genelde windowsta paralıdır ve bu büyük kayıp demektir. win8 ne tablette nede telde androidin yanına bile yaklaşamaz. bir tarafta kullanıcıyı çok iyi çözümleyen google diğer tarafta microsoft...
  • bence tablette ipad in üstü yok gibi.uygulamaları yaygın ve tablete özel .DoSöDoKöKo haklı alışkanlıklar var.sırf ondan beklemedeyim win 8 i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umdseller -- 30 Eylül 2012; 23:03:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umdseller

arkadaşlar çoğu android markası(samsung,htc gibi)windows 8 uyumlu tel ve tablet çıkaracakmış.kullanımı azalan android ölü bir işletim sistemi olur mu?sony nin android tabletinin almayı düşünüyorum böyle bir çekincem var ama 3g istiyorum acaba sony mi alsam ipad 2 mi alsam windows 8 li tabletleri mi beklesem

http://www.ereyon.com.tr/urun/apple-ipad-2-16gb-wi-fi--3g-siyah.aspx?ref=akakce&v=1.55.1

canın istiyorsa windows 8li alabilirsin, ama bu kadar da atmana gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ertanx

Android 100-200 TL lik cihazlarada bile var, Win 8 in o seviyeye ineceğini düşünmüyorum. Belirli sabit bir kesimi olur fikrimce Win8 in. Ama Android olunca değişiyor..

Dogru Soze Daha Ne Denir Ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 7 fiyatı ile Windows 8 fiyatını da ele almak lazım yoksa tabi ki fiyatlar Win 7'li tabletlerdeki gibi uçuk olmayacaktır. Fiyat konusunda kaliteli Android tabletlerin civarı bir fiyat bekliyorum, sonuçta Win 7 tabletlerde olduğu gibi Atom değil, ARM işlemci kullanacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akumas19

Windows 7 fiyatı ile Windows 8 fiyatını da ele almak lazım yoksa tabi ki fiyatlar Win 7'li tabletlerdeki gibi uçuk olmayacaktır. Fiyat konusunda kaliteli Android tabletlerin civarı bir fiyat bekliyorum, sonuçta Win 7 tabletlerde olduğu gibi Atom değil, ARM işlemci kullanacak.

Windows 8 tabletlerin iki türü olacak ;;;

- biri dediğin gibi arm işlemciler ile çalışan Windows 8 RT

- bir de intel core i5 gibi çok iyi bir işlemcisi olan tablette kullanılacak Windows 8 Pro

http://www.neown.com/2012/06/27/compare-ipad-vs-microsoft-surface.html

mesela Microsoft Surface Pro

ipad veya android daha iyi diyip windows 8 e mesafeli duran ve en muhafazakar arkadaşın bile Windows 8 Pro kullanan tabletleri görünce ağzının suyunun akacağına bahse girerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

Orijinalden alıntı: akumas19

Windows 7 fiyatı ile Windows 8 fiyatını da ele almak lazım yoksa tabi ki fiyatlar Win 7'li tabletlerdeki gibi uçuk olmayacaktır. Fiyat konusunda kaliteli Android tabletlerin civarı bir fiyat bekliyorum, sonuçta Win 7 tabletlerde olduğu gibi Atom değil, ARM işlemci kullanacak.

Windows 8 tabletlerin iki türü olacak ;;;

- biri dediğin gibi arm işlemciler ile çalışan Windows 8 RT

- bir de intel core i5 gibi çok iyi bir işlemcisi olan tablette kullanılacak Windows 8 Pro

http://www.neown.com/2012/06/27/compare-ipad-vs-microsoft-surface.html

mesela Microsoft Surface Pro

ipad veya android daha iyi diyip windows 8 e mesafeli duran ve en muhafazakar arkadaşın bile Windows 8 Pro kullanan tabletleri görünce ağzının suyunun akacağına bahse girerim...

ağzının suyunun akması; iyi olmasından çok pro modellerinin fiyatlarının kazık fiyatlarından dolayı düşen çeneler olacak bence. proların çıkış fiyatları ultrabookların fiyatına denk olacaktır.
    üstüne üstlük ilk prolarda büyük ihtimal intele entegre ekran kartı çipleri olacak, onunla oyun oynarım diyen arkadaşlara da şimdiden allah sabır versin diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamdi1980

..............win8 ne tablette nede telde androidin yanına bile yaklaşamaz. bir tarafta kullanıcıyı çok iyi çözümleyen google diğer tarafta microsoft...

Bugunku gazetede Google in borsa degerinin Microsoftu gectigi haberi vardi.
    Google un arka cikdigi Android asla rafa kalkmaz.

Aslina bakarsaniz, Ms yani windows mobile in gozu Apple in yerinde.
    Belki Ipad /apple ios icin bir alternatif olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 2 Ekim 2012; 10:51:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sas_sas

quote:

Orijinalden alıntı: hamdi1980

..............win8 ne tablette nede telde androidin yanına bile yaklaşamaz. bir tarafta kullanıcıyı çok iyi çözümleyen google diğer tarafta microsoft...

Bugunku gazetede Google in borsa degerinin Microsoftu gectigi haberi vardi.
    Google un arka cikdigi Android asla rafa kalkmaz.

Aslina bakarsaniz, Ms yani windows mobile in gozu Apple in yerinde.
    Belki Ipad /apple ios icin bir alternatif olabilir.

Alıntıları Göster
    google ve android hatta daha önceleri bir de linux vardı....bunların microsoft karşısında en büyük güçleri lisans ücretlerinin olmamasıydı....
    yoksa çok harika süper işletim sistemi olduklarından yaygınlaşmadılar.... burada birbirimizi kandırmayalım.... microsoft un gücünü ve yaygınlığını da küçümsemeyelim.... microsoft un işletim sistemlerinin tüm dünya üzerinde ne kadar yaygın kullanıldığını bir düşünün.... hatta bu foruma girerken bile bir microsoft ürünü kullanıyor olma ihtimaliniz son derece yüksek....
    microsoft windows 8 RT işletim sistemini lisans ücretini almadan bedava olarak dağıtmaya başladığında ne androidin bir şansı kalır ne de IOS in... elbette windows 8 rt en az windows 7 kadar bir başarı / sorunsuzluk ve mükemmel bir multi-touch algılaması yakalamayı başarabilir ise.... işletim sistemi üzerinde çalışan değişik uygulamalar bulmak konusunda ne android ne de ios microsoft un eline su bile dökemez...o da ayrı bir konu....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 2 Ekim 2012; 12:00:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Orijinalden alıntı: umdseller

arkadaşlar çoğu android markası(samsung,htc gibi)windows 8 uyumlu tel ve tablet çıkaracakmış.kullanımı azalan android ölü bir işletim sistemi olur mu?sony nin android tabletinin almayı düşünüyorum böyle bir çekincem var ama 3g istiyorum acaba sony mi alsam ipad 2 mi alsam windows 8 li tabletleri mi beklesem

canın istiyorsa windows 8li alabilirsin, ama bu kadar da
    quote:

atmana gerek yok

zaman sana en güzel cevabı verecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umdseller -- 2 Ekim 2012; 11:42:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maxmania
    ağzının suyunun akması; iyi olmasından çok pro modellerinin fiyatlarının kazık fiyatlarından dolayı düşen çeneler olacak bence. proların çıkış fiyatları ultrabookların fiyatına denk olacaktır.
    üstüne üstlük ilk prolarda büyük ihtimal intele entegre ekran kartı çipleri olacak, onunla oyun oynarım diyen arkadaşlara da şimdiden allah sabır versin diyorum.

fiyat çok önemli tabiki haklısınız..... ama endişelerinizin aksine microsoft piyasaya çok iddialı ve rekabetçi fiyatlar ile çıkacak....

microsoft surface tabletler için microsoft ceo su ballmer geçenlerde açıklama yapmıştı........surface rt ler için 300$ ve pro lar için 700-800$ gibi fiyatlar konuşuluyor..... bence bu rakamlar çok REKABETÇİ fiyatlar....fiyat açısından da düşündüğünüzün aksine microsoft piyasayı sallayacak gibi duruyor...

alttaki linkte ballmer açıklaması var...... yorumların tamamına yakını bu fiyat politikasına PERFECT diyor.......
    http://www.pcworld.com/article/2009984/ballmer-suggests-microsoft-surface-pricing-300-to-800.html

mesela diyorlarki
    "With most popular 10-inch tablets priced between $449 (e.g., the Samsung Galaxy Tab 2) and $499 (e.g., the 16GB iPad), a $300 starting price for the Surface RT would still be very aggressive—even if it’s not the amazingly low price of $199."

birçok popüler 10 inç tablet bilgisayar 449$ (samsung galaxy tab 2 gibi) ile 499$ (16 gb lık ipad gibi) arasında bir fiyata satılır iken windows 8 RT kullanan bir microsoft surface 300$ olacak.....bu çok agresif bir fiyat politikası.....en ciddi rakibi sayılabilecek ipad den 199$ ucuza bir surface RT sahibi olacaksınız...

MICROSOFT WINDOWS 8 RT VE PRO KULLANAN SURFACE TABLETLER PİYASAYI ÇOK CİDDİ SARSACAK.. HEM TEKNOLOJİSİ İLE, HEM UYUMLULUĞU İLE, HEM ZENGİN PROGRAM/UYGULAMA ÇEŞİDİ İLE, VE HEM DE FİYATI İLE........

ayrıca herşeyle herşey yaparımdan da vazgeçmek lazım... tablet ile oyun, cep telefonu ile oyun, yok kol saatine de cpu koysunlar onunla da oyun oynayalım yok o kadarda değil her ürünün bir amacı ve hedefi vardır..... herşeyle herşeyi yapamazsınız..... tablet alıp yüksek grafik ve yüksek işlemci isteyen oyunları oynamak isteyenlere de Allah akıl fikir versin diyorum.... tabletçe oyunlara eyvallahta benim desktopumda oynadığım oyunları tablette oynamayı beklemem pek mantıklı değil.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 2 Ekim 2012; 23:08:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

Orijinalden alıntı: maxmania

fiyat çok önemli tabiki haklısınız..... ama endişelerinizin aksine microsoft piyasaya çok iddialı ve rekabetçi fiyatlar ile çıkacak....

microsoft surface tabletler için microsoft ceo su ballmer geçenlerde açıklama yapmıştı........surface rt ler için 300$ ve pro lar için 700-800$ gibi fiyatlar konuşuluyor..... bence bu rakamlar çok REKABETÇİ fiyatlar....fiyat açısından da düşündüğünüzün aksine microsoft piyasayı sallayacak gibi duruyor...

alttaki linkte ballmer açıklaması var...... yorumların tamamına yakını bu fiyat politikasına PERFECT diyor.......
    http://www.pcworld.com/article/2009984/ballmer-suggests-microsoft-surface-pricing-300-to-800.html

mesela diyorlarki
    "With most popular 10-inch tablets priced between $449 (e.g., the Samsung Galaxy Tab 2) and $499 (e.g., the 16GB iPad), a $300 starting price for the Surface RT would still be very aggressive—even if it’s not the amazingly low price of $199."

birçok popüler 10 inç tablet bilgisayar 449$ (samsung galaxy tab 2 gibi) ile 499$ (16 gb lık ipad gibi) arasında bir fiyata satılır iken windows 8 RT kullanan bir microsoft surface 300$ olacak.....bu çok agresif bir fiyat politikası.....en ciddi rakibi sayılabilecek ipad den 199$ ucuza bir surface RT sahibi olacaksınız...

MICROSOFT WINDOWS 8 RT VE PRO KULLANAN SURFACE TABLETLER PİYASAYI ÇOK CİDDİ SARSACAK.. HEM TEKNOLOJİSİ İLE, HEM UYUMLULUĞU İLE, HEM ZENGİN PROGRAM/UYGULAMA ÇEŞİDİ İLE, VE HEM DE FİYATI İLE........

ayrıca herşeyle herşey yaparımdan da vazgeçmek lazım... tablet ile oyun, cep telefonu ile oyun, yok kol saatine de cpu koysunlar onunla da oyun oynayalım yok o kadarda değil her ürünün bir amacı ve hedefi vardır..... herşeyle herşeyi yapamazsınız..... tablet alıp yüksek grafik ve yüksek işlemci isteyen oyunları oynamak isteyenlere de Allah akıl fikir versin diyorum.... tabletçe oyunlara eyvallahta benim desktopumda oynadığım oyunları tablette oynamayı beklemem pek mantıklı değil.....

Doğru söze ne denir (:

• DoSöDoKöKo sen yine bilinçli bir seçim yapmış oluyorsun da forumda bir çok eleman; pc'de çalıştırdığım programları, oyunları oynarım diye yazıyor. benim yazdığım yazı o arkadaşlara yönelikti. beklentileri çok yüksek tutan arkadaşlar, rt ve pro'nun farkını bilmeyenler yüzünden, geçişler baya sancılı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxmania -- 6 Ekim 2012; 23:35:11 >
  • Bu konuyu acan olarak samsung tablet aldim.bu da benim ne kadar dengesiz oldugumu kanitlar herhald:-)ama Allah a sukur cok memnunum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.