- x
Poltergeist Olayları - Dünya'nın Lanetli Yerleri - Tekinsiz Mekanlar (+18)
252 Cevap14624 Görüntüleme160 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 2 [4]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1625 Mesaj
20 Ocak 2013; 20:06:19 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

sabah aksam discovery channel izledim hepsini bilirim (turkeyideki yerler hariç)

1434 Mesaj
21 Ocak 2013; 0:24:48 

quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

yok öyle bir şey ,ben defalarca Kuran okudum dişi cin erkek cin diye birşey asla geçmez,peri tabiri tamamiyle uydurmadır

hatta cinlerin bile insanlar üzerinde bir etkisi yoktur sadece Allah musallat ederse şeytana uymuş olanlar vesvese vs. verebilir

cin suresini okursan onların nasıl bir yaratık olduklarını da bir derece anlarsın hatta o surede insanların kendilerini yüksekmiş gibi gösterildiklerinden azdıklarından falan bahseder

hurafelerle dolu bir yaşamda insanlarda hangisi doğru hangisi yanlış bilmiyorlar,özellikle mezarlık korkusu insanlarda çok fazladır ama bu güne kadar hiçbir ölünün zarar verdiği de görülmemiştir,sadece çeşit çeşit hikayeler anlatılır

benim hiç korkmadığım yer mezarlıktır çünkü ölülerden zarar gelmez siz asıl yaşayanlara bakın asıl tehlikeli olan yaşayan insandır ve onun verdiği zararı hiçbir mahlukat veremez

"Allah musallat ederse şeytana uymuş olanlar vesvese vs. verebilir"

demişsin. Ben de aynı şeyi dedim zaten. Büyü vasıtasıyla, (tabi ki Allah'ın izin vermesiyle) ancak insanlara musallat olurlar..

Cin suresini çok kereler okudum. Bu yüzden iyi bilirim. Peri konusuna gelince.

Peri kelimesi Kuran'da geçmez evet. Peri farsça bir kelimedir. Çok latif ve görünmez olan hoş mahluk anlamına gelir.Halk dilinde "Cin" erkek, "Peri" de kadın olarak düşünülür. Cinlerin de insanlar gibi cinsiyetleri olduğu için "Peri" kelimesinin Cinlerin dişisi olarak betimlemek çok da yanlış olmaz.

447 Mesaj
21 Ocak 2013; 6:54:57 

quote:

Bakırköy’ün Perili Köşkü

Senede bir kayboluyor

İncirli istikametinde, cadde üzerinde ilerlerken modern binaların arasında bakımsız bir köşk dikkatinizi çekiyor. Bu köşk yaklaşık 200 yıllık. Sahibi, şu anda orada yaşamıyor ama restore ettirmeyi düşünüyormuş. Evin içinde yaşayan aile ise hâlinden oldukça memnun, söylentilerin aksine, gayet normal bir hayat sürüyorlar. Ailenin annesi, bu köşkte büyümüş, onun babası da tarihi yapının uzun yıllar emektarı olarak görev yapmış. Semt sakinlerinin inanışına göre köşk perili… Hatta çıtayı biraz daha yükseltiyoruz, televizyon kanallarının bir dönem yaptığı haberlere göre, bina senede bir kere kayboluyormuş.

hocam bizim evin karşısında bu ev. ben de doğma büyüme 20 yıllık bakırköylüyüm. 20 yıldır bu ev sadece kebapçıdaki yangından duman altı kalınca kayboldu o kadar
küçükken çok fantazilerimiz vardı o evle ilgili girip gezmek isterdik ama bahçesinde her daim iki tane kangal bulundururlar.

ayrıca üst katlara çıkmak yasaklanmıştır ve bahçesinde seyyar baz istasyonu bulunmaktadır

461 Mesaj
21 Ocak 2013; 7:02:00 

quote:

Orijinalden alıntı: ozanozsavas

hocam bizim evin karşısında bu ev. ben de doğma büyüme 20 yıllık bakırköylüyüm. 20 yıldır bu ev sadece kebapçıdaki yangından duman altı kalınca kayboldu o kadar
küçükken çok fantazilerimiz vardı o evle ilgili girip gezmek isterdik ama bahçesinde her daim iki tane kangal bulundururlar.

ayrıca üst katlara çıkmak yasaklanmıştır ve bahçesinde seyyar baz istasyonu bulunmaktadır

Bildiğim kadarıyla orası Atatürk'ün aşçısının mı şoforunun mu ne eviydi. Eskiden arkadaşlar gidip sormuştu. O yüzden o kadar zaman yıkmamışlar.

447 Mesaj
21 Ocak 2013; 10:10:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Avokado Kabuğu

Bildiğim kadarıyla orası Atatürk'ün aşçısının mı şoforunun mu ne eviydi. Eskiden arkadaşlar gidip sormuştu. O yüzden o kadar zaman yıkmamışlar.

yanlışınız var hocam. tarihi eser kapsamında olduğu için o tür yapılara dokunmak yasak. yıkmayı geç çivi bile çakamazlar. ancak yetkili ve tecrübeli şirketler tarafından devlet izniyle restore edilebilir.

böyle yapıları yıkamadıkları için yaktıklarından dolayı biz de yıllardır o malum yangını bekliyoruz.

427 Mesaj
21 Ocak 2013; 10:42:37 

Güzel konu öğle öğle iyi geldi kendime geldim

6267 Mesaj
21 Ocak 2013; 10:51:17 

Yazıları okuyunca kalıma evi üç ayda bilmem kaç kere yanan aile geldi. O olayda da bunlara benzer bir durum var diye düşünüyorum. Her ne kadar pislikten yangın çıkması normaldir vs. diye açıklamalar yapılsa da o açıklamalar çok saçmaydı. İşin içinde iş var yani.
Paranormal Activity serisini izleyin eğer meraklıysanız bu tür olaylara, orada da bu olaylardan esinlenmeler var.

1434 Mesaj
21 Ocak 2013; 13:33:35 

quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Yazıları okuyunca kalıma evi üç ayda bilmem kaç kere yanan aile geldi. O olayda da bunlara benzer bir durum var diye düşünüyorum. Her ne kadar pislikten yangın çıkması normaldir vs. diye açıklamalar yapılsa da o açıklamalar çok saçmaydı. İşin içinde iş var yani.
Paranormal Activity serisini izleyin eğer meraklıysanız bu tür olaylara, orada da bu olaylardan esinlenmeler var.

Eklemekte yarar var. Herkes Paranormal Activity ya da Blair Witch'i falan tavsiye eder. Ben farklı bir yapımdan bahsetmek istiyorum. The St. Francisville Experiment

St. Francisville, Amerika Louisiana'da bulunan bu ev "Amerika'nın en lanetli evi" olarak bilinir.Kendi kendine açılıp kapanan musluklar, yer değiştiren eşyalar, duvarda aniden beliren ve sonra kendiliğinden yok olan kanlı el izleri ve kendi kendine açılıp kapanan kapıları fenomen lanetleri arasında.

Gelelim Filme..Blair Cadısı formatında çekilen bu film tamamen doğal görüntülerden oluşmakta.Dört kişi adı geçen bu evin paronormal araştırmasını yapmak için bir gece geçirmeyi planlar.Hepsinin farklı özellikleri vardır.Birincisi medyum, ikincisi tarih öğrenimi gören bir öğrenci, bir diğeri paranormal araştırmalar yapan bir araştırmacı ve sonuncu arkadaşımızda sinema eğitimi alan bir öğrencidir.. Filmdeki bazı sahneler oldukça tedirgin edici..

Fragman

67 Mesaj
21 Ocak 2013; 13:43:02 

1

2166 Mesaj
21 Ocak 2013; 13:47:50 

Hüseyin Rahmi Gürpınar-Gulyabani, anlayana iyi mesaj veriyor bu konuda

Gerek yok her sözü, laf ile beyana.. Bir bakış bin söz eder, bakıştan anlayana...
Hz. Mevlana

110 Mesaj
21 Ocak 2013; 14:21:26 

Güzel, Sonra Okurum.

461 Mesaj
21 Ocak 2013; 21:24:34 

quote:

Orijinalden alıntı: ozanozsavas

yanlışınız var hocam. tarihi eser kapsamında olduğu için o tür yapılara dokunmak yasak. yıkmayı geç çivi bile çakamazlar. ancak yetkili ve tecrübeli şirketler tarafından devlet izniyle restore edilebilir.

böyle yapıları yıkamadıkları için yaktıklarından dolayı biz de yıllardır o malum yangını bekliyoruz.

Karıştırdım galiba belki başka bi binadır. Yıkıldı mı bilmiyodum zaten.

55 Mesaj
21 Ocak 2013; 21:37:42 

kral konu 3-4 tanesini okudum duş almaya gideceğim şimdi o yüzden joseph joseph :D

Barbara Palvin Fan Club

395 Mesaj
22 Ocak 2013; 2:01:08 

Benim inanasım geliyo anlatılanlara ancak bu tip şeyler çok kolay efsaneleştirilebiliyo insanlar tarafından o kısmı biraz sakat,kolpa geliyo.

Hatırlayanlar çıkar belki 95-96 yıllarında Berna Laçin'in sunduğu Sınır Ötesi diye bir program vardı orada da baze bu tip konuları işlerlerdi Türkiye'de yaşanmış filan.

ya da her neyse...

328 Mesaj
22 Ocak 2013; 2:05:50 

3. resim oyhşşşşşşşş

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6344 Mesaj
22 Ocak 2013; 2:19:17 

quote:

Orijinalden alıntı: elzemsin

"Allah musallat ederse şeytana uymuş olanlar vesvese vs. verebilir"

demişsin. Ben de aynı şeyi dedim zaten. Büyü vasıtasıyla, (tabi ki Allah'ın izin vermesiyle) ancak insanlara musallat olurlar..

Cin suresini çok kereler okudum. Bu yüzden iyi bilirim. Peri konusuna gelince.

Peri kelimesi Kuran'da geçmez evet. Peri farsça bir kelimedir. Çok latif ve görünmez olan hoş mahluk anlamına gelir.Halk dilinde "Cin" erkek, "Peri" de kadın olarak düşünülür. Cinlerin de insanlar gibi cinsiyetleri olduğu için "Peri" kelimesinin Cinlerin dişisi olarak betimlemek çok da yanlış olmaz.

aynı fikirde olduklarımız var ayrı olduklarımız var

bir defa şeytanlar büyü vasıtasıyla değil ancak büyük günah işlediğimiz zaman Allah'ın şeytanlara izin vermesiyle (musallat etmesiyle) olur

ama okumanıza sevindim özellikle beni en çok etkileyen ayetlerin başında cin suresi gelir ve bence bütün inananların okuması hatta defalarca okuması gerektiğine düşünüyorum

büyü konusu ise tamamen farklıdır ,özellikle karı kocanın arasını bozmayı öğrendiler diye geçen ayet çok düşündürücüdür, ama şimdilerde bu büyü işlerini gerçekten bilen kaldı mı o da ayrı bir soru ,çok kişi bu işi maddi çıkar için kullanıyor ama gerçekte bilen varsa bile çok çok azdır diye düşünüyorum

cinlerin de birer aile oldukları biliniyor ,yani dişili erkekli oldukları doğru lakin dişi olanlarına peri denildiğini ilk defa sizden duyuyorum ,benim bildiğim bu kavram insanları korkutmak için uydurulmuş özellikle sinema sektöründe iyi iş yapmış bir söylemden öte birşey almadığı kanaatindeyim,zaten periyi savunanlar dişi cin olarak değilde apayrı bir mahluk olarak insanların kafasına yerleştiriyorlar ,yani dişi cin bile olsa o dişi cin dir ,başka ismi olduğunu da bilmiyorum :)

1434 Mesaj
23 Ocak 2013; 3:15:43 

quote:

Orijinalden alıntı: kemal1414

aynı fikirde olduklarımız var ayrı olduklarımız var

bir defa şeytanlar büyü vasıtasıyla değil ancak büyük günah işlediğimiz zaman Allah'ın şeytanlara izin vermesiyle (musallat etmesiyle) olur

ama okumanıza sevindim özellikle beni en çok etkileyen ayetlerin başında cin suresi gelir ve bence bütün inananların okuması hatta defalarca okuması gerektiğine düşünüyorum

büyü konusu ise tamamen farklıdır ,özellikle karı kocanın arasını bozmayı öğrendiler diye geçen ayet çok düşündürücüdür, ama şimdilerde bu büyü işlerini gerçekten bilen kaldı mı o da ayrı bir soru ,çok kişi bu işi maddi çıkar için kullanıyor ama gerçekte bilen varsa bile çok çok azdır diye düşünüyorum

cinlerin de birer aile oldukları biliniyor ,yani dişili erkekli oldukları doğru lakin dişi olanlarına peri denildiğini ilk defa sizden duyuyorum ,benim bildiğim bu kavram insanları korkutmak için uydurulmuş özellikle sinema sektöründe iyi iş yapmış bir söylemden öte birşey almadığı kanaatindeyim,zaten periyi savunanlar dişi cin olarak değilde apayrı bir mahluk olarak insanların kafasına yerleştiriyorlar ,yani dişi cin bile olsa o dişi cin dir ,başka ismi olduğunu da bilmiyorum :)

"Şeytanlar büyü vasıtası ile değil" derken sanırım Kur'an-ı Kerim'de geçen Azazil'den yani bilinen ismi ile İblis'den ve onun zürriyetinden olan cinlerden bahsediyorsunuz. Biliyorsunuz ki büyü diye birşey vardır ve hatta Hz. Muhammed'e bile büyü yapılmıştır. İslam dini, büyü'yü inkar etmemiş fakat itikadı bozduğu, tevhid inancına zarar verdiği, kötüye kullanıldığı ve kontrolü mümkün olmadığı için yasaklamıştır. Kur'an-ı Kerim'de: "Büyü yapanın felah bulmayacağı" (Taha, 69) beyan buyurulmuştur. Büyüye karşı korunmak için, Allah'a sığınmak ve muavvizeteyn denilen Felak ve Nas sürelerini okumak tavsiye edilir. Büyü vasıtası ile bir takım cinler ile temasa geçilebilir ve o temasa geçilen cinler ile de büyü yapılmak istenen insana etki ettirilebilir. Elbette ki Allah izin vermediği sürece bu varlıklar insanlara musallat olamazlar ama bazı büyüler ile özellikle kara büyü denilen büyü yöntemiyle insanların başına cin musallat etmek şartı ile kötülük verdirtilebilir. Bu da yine Allah'ın izin vermesiyle olur. Anlatmak istediğim buydu.

6344 Mesaj
23 Ocak 2013; 4:53:11 

quote:

"Şeytanlar büyü vasıtası ile değil" derken sanırım Kur'an-ı Kerim'de geçen Azazil'den yani bilinen ismi ile İblis'den ve onun zürriyetinden olan cinlerden bahsediyorsunuz. Biliyorsunuz ki büyü diye birşey vardır ve hatta Hz. Muhammed'e bile büyü yapılmıştır. İslam dini, büyü'yü inkar etmemiş fakat itikadı bozduğu, tevhid inancına zarar verdiği, kötüye kullanıldığı ve kontrolü mümkün olmadığı için yasaklamıştır. Kur'an-ı Kerim'de: "Büyü yapanın felah bulmayacağı" (Taha, 69) beyan buyurulmuştur. Büyüye karşı korunmak için, Allah'a sığınmak ve muavvizeteyn denilen Felak ve Nas sürelerini okumak tavsiye edilir. Büyü vasıtası ile bir takım cinler ile temasa geçilebilir ve o temasa geçilen cinler ile de büyü yapılmak istenen insana etki ettirilebilir. Elbette ki Allah izin vermediği sürece bu varlıklar insanlara musallat olamazlar ama bazı büyüler ile özellikle kara büyü denilen büyü yöntemiyle insanların başına cin musallat etmek şartı ile kötülük verdirtilebilir. Bu da yine Allah'ın izin vermesiyle olur. Anlatmak istediğim buydu.

tamam hocam zaten ben büyü yoktur demedim (gerçi bazı alimler olmadığını da iddia ediyorlar)

ama anlaşamadığımız konu cinlerin musallat edilmesi ile büyünün farklı olduğu konusunda ayrı fikirdeyiz :)

işin gerçeği büyünün yöntemini bilmiyorum ama Kuran'da okuduğumuz kadarıyla bir kavme sınav için melekler tarafından büyü (aslında büyü geçmez sihir geçer) öğretildiği ama melekler bunu sakın kötüye kullanmayın yoksa kaybedersin dedikten sonra öğrettikleri ve buna rağmen onların karı kocayı ayıracak büyüyü öğrenip uyguladıkları yazılıyor

özellikle muhammet nur doğan Kuran'da büyü geçmediğini bunun bildiğimiz sihir olduğunu açıklasa da bu sihirin farklı olduğu anlaşılıyor

neden israrla cinlerle ilgisi olmadığını belirtmemin nedeni cinlerin insanlara maddei bir zararının olamayacağını Kuran dan öğrendiğim için söylüyorum,oysa ki büyüde maddei bir etki vardır

gerçi karı koca arasını bozma da bu işin maddei olması pek mümkün görünmüyor,yani ayrılamaları için bir şekilde soğukluk oluşması gerekiyor bunu da vesvese türü bir olayla olması muhtemel,yani bu konuda size biraz hak veriyorum

her neyse artık şahsen benim tam çözemediğim bir konu olduğu için çok ileri gitmek istemiyorum ama sizinde dediğiniz gibi biz büyük günahlardan kaçınırsak zaten Allah bu gibi işlere izin vermeyecektir,yine dediğiniz gibi felak ve nas sureleri bizim için çok yeterli bir kalkan

selamlar

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Ocak 2013; 4:57:18 

okurum

Uzaklaştırılmış
23 Ocak 2013; 5:00:39 

m.b

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

7889 Mesaj
23 Ocak 2013; 19:59:17 

Forum terk

kaçin ve okumayın gündüzler çuvala girmedi

1434 Mesaj
4 Şubat 2013; 3:01:13 

quote:

Orijinalden alıntı: -berkay-

Çok güzel bir paylaşım devamını isterük

Devamı gelecek. 70'li yıllarda yaşanan gerçek bir olay. Aradan geçen bunca yıla rağmen halen daha birçok insanın yanından bile geçmek istemediği bir yerin hikayesi.. Konu üzerinde araştırmalarım devam ediyor. Yeterli materyallere ulaştığımda paylaşıma sunacağım..

72 Mesaj
4 Şubat 2013; 3:19:57 

Tutmayın küçük enişteyi

408 Mesaj
4 Şubat 2013; 3:20:15 

Bilinsin okuyacağım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

39 Mesaj
4 Şubat 2013; 3:29:48 

Okuyorken dışardan dang diye bir ses geldi altıma yaptım. nasıl uyuyacam ben?

Uzaklaştırılmış
4 Şubat 2013; 3:43:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Om Nom Nom

Okuyorken dışardan dang diye bir ses geldi altıma yaptım. nasıl uyuyacam ben?

Bende gün ışımasını beklicem hayatta gözümü kapatamam

155 Mesaj
4 Şubat 2013; 19:07:16 

Mesajım bulunsun.

Life is complicated; I killed people, smuggled people, sold people. Perhaps here, things will be different...

Uzaklaştırılmış
4 Şubat 2013; 21:22:29 

yetenek sızsınız turkıye ızlemek varken bunlar neye.. abi yapmayın iyi cocuguyum ben okutmayın soyle seyler..

2 Mesaj
4 Şubat 2013; 23:50:59 

birisi kanım dondu şerefsizim resmini atsın.

Not:Sadece ilk iki paragrafı okudum Hafif ürktüm.[onay bekliyor]

1434 Mesaj
5 Nisan 2013; 1:55:42 

Waverly Hills Sanatorium, ABD

0

Abd'de Kentucky'de bulunan ve dünyanın en ürpertici yerlerinden biri olarak kabul edilen sanatoryum..Bu yer hakkında pek çok belgesel ve film yapıldı.

0

1900'lerin başlarında Amerika'lıların "White Plague" adını verdiği verem vakaları tehlikeli boyutlarda artınca bu dev sanatoryum 1924'de inşa edildi. Ne yazık ki tedaviye gelen hastaların binlercesi (bazı yerlerde 63 bin) öldü.

0

Hastanede, Death Tunnel/Body Chute adı verilen uzun bir de tünel var. Bu tünelden, ölen hastaların cesetlerini taşıyorlarmış. Ölüm oranı çok yüksek olduğundan, diğer hastalar ölenleri görmesin diye bu yol seçilmiş.

0

Burada yaşananlar tam bir trajedi. Ancak Amerika'lılar bunu bile şova dönüştürmüş. Area 51 olayından sonra şimdi de bu kapalı sanatoryuma gezi düzenliyorlar. Hatta sanatoryumda hayalet iddiaları çok gündemde.

0

Hastanede 502 numaralı oda diye bir efsane bulunmakta. Söylenene göre bu odada bir hemşire intihar etmiş.Hastanenin death tunnel ve 502 no'lu odasından başka pek çok hayalet hikayesi mevcut. Mesela etrafta oynayan çocuk hayaletleri, özellikle de Timmy isimli bir çocuk.Sonra hastaneyi gezenlerin hissettiği soğuk hava dalgaları, etrafta gördükleri hareket eden gölgeler, tabi ki fotoğraflarda çıkan garip patlamalar ve evp (electronic voice phenomena) Waverly + evp olarak aratırsanız, pek çok ses bulabilirsiniz.

2226 Mesaj
5 Nisan 2013; 2:26:32 

Bi solukta okumayamadim ama kim sallamissa iyi hayal gucu varmis ayrica boyle bisi olursa 3 gulhu 1 elham nas suresi ve ayetel kursu denenebilir.

Ozellikle denildigine gore yatmadan once ayetel kursu okumak baya iyimis. O gece basina bisi gelmezmis.(yani insan irkindAn olmuyanlardan falan)

Tabi bir de cunup gezmemek lazim. hatta bu olay bilimsel olarakta kanitlanmis.isteyen arastirsin

motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak... Metal Müzik süslü sosyete kızlarının değil,onurlu insanların yaşamla mücadele öyküsüdür.
(wayne's world , wayne's world party time excellent!)

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
3 gün 17 sa. 1 dk. kadarı kaldı.
5 Nisan 2013; 2:36:12 

quote:

Orijinalden alıntı: jasonn123

Bi solukta okumayamadim ama kim sallamissa iyi hayal gucu varmis ayrica boyle bisi olursa 3 gulhu 1 elham nas suresi ve ayetel kursu denenebilir.

Ozellikle denildigine gore yatmadan once ayetel kursu okumak baya iyimis. O gece basina bisi gelmezmis.(yani insan irkindAn olmuyanlardan falan)

Tabi bir de cunup gezmemek lazim. hatta bu olay bilimsel olarakta kanitlanmis.isteyen arastirsin

yalnız şaka maka duaları okuyunca rahatladım ha yatağın içinde büzülmüşüm yok cadı yok voyvoda yok pariste toplu mezarlar bu ne lan böyle gece vakti

2226 Mesaj
5 Nisan 2013; 2:40:19 

quote:

Orijinalden alıntı: ~Warthog~

yalnız şaka maka duaları okuyunca rahatladım ha yatağın içinde büzülmüşüm yok cadı yok voyvoda yok pariste toplu mezarlar bu ne lan böyle gece vakti

Boyle durumlarda ayetel
Kursu tek favorim gecleeri sıkıntili olunca falan okuyorum ( bi turlu ezberleyemedim tam olarak) sonra mışıl misil uyuyorum.

motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak... Metal Müzik süslü sosyete kızlarının değil,onurlu insanların yaşamla mücadele öyküsüdür.
(wayne's world , wayne's world party time excellent!)

887 Mesaj
5 Nisan 2013; 2:41:49 

Kardes yeni hikayeleri 1 sayfanin en üstüne koyarsan daha iyi olur. Okuduklarimiz duruyor basta. Yeniler duruyor bilmem kaçinci sayfada.

PIN : 2AF3E476

528 Mesaj
5 Nisan 2013; 3:09:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

Ilk hikayeyi okudum ama gerisine gözüm yemedi

+1

2120 Mesaj
5 Nisan 2013; 4:09:31 

Kangal alır

AMD FX 8350 @ 4.6 Ghz // Noctua NH-U14S // ASUS M5A99X EVO R2.0 // Sapphire R9 290X BF4 Edition // KINGSTON HyperX DDR3 1600 Mhz CL9 4 x 2 GB // Corsair CX750M PSU // Corsair Carbide 400R w/ 3x Corsair AF140 & 2x Xigmatek XLF-F1453 // Corsair Force GS 128 GB // AOC E2752V // Logitech G105 // A4 Tech XL-750BH // Edifier M3200 2.1 Ses Sistemi

231 Mesaj
5 Nisan 2013; 8:05:54 

Rizörvid okuyacagim.

Jay Turser JT-220 Gold Top
Barcelona LC 3900 Sunburst
Roland Micro Cube

310 Mesaj
5 Nisan 2013; 8:33:35 

Konuya acan "elzemsin" ise okunur... Evde okurum..

190 Mesaj
5 Nisan 2013; 9:06:39 

Bunu okumayı geçtim paylaşacak kadar boş vakti nereden bulur insan anlamak mümkün değil

108 Mesaj
5 Nisan 2013; 9:13:28 

hocam ben kücükken Discovery Channel'da her pazar günü cikardi böyle yasanmis hikayeler.ben tabi hepsini film sanardim sonra annem konusurken duymustum gercekten yasanmislar diye.Hep papazlar gelip temizlerdi sonunda pisliği

bi link neyim olan varsa atsın gene ayni heyecanla izlerim valla

[url][/img]http://i.hizliresim.com/9XLMQ5.png[/img][/url]

1434 Mesaj
6 Nisan 2013; 0:43:31 

Amityville Olayları

0

Ronald Defeo Junior, Amityville Long Island'daki evlerinden gelen sesler duyar. "Yakala onları,öldür onları".

Evde ona ailesini iblis olarak gösteren bişeyler vardır.Sonra eline tüfeği alarak 4 kardeşini ve anne babasını öldürür.Bu olaydan bir yıl sonra George ve Kathy Lutz ailesi eve taşınırlar.Çok geçmeden evin reisi George Lutz'da bu sesleri duymaya başlar.Tek gariplik bu değildir.Küçük kızları dolapta öldürülmüş küçük kız Jodie Defeo'yu görmektedir ve ailesinden soğutmaktadır.Artık işler iyice kontrolden çıkmıştır.Küçük kız Jodie kendisini annesine de gösterir.Kafasından vurulmuş küçük kız jodie, babasının gördüğü iblisler, duvardan akan kanlar.. Amityville Dehşeti, adına bir film serisi çekilmiş, onun adına bir kitap yazılmış ve polis kayıtlarına tek olağanüstü olay olarak geçmiştir.

0

1979 yapımı “Amityville Horror” filminde anlatılanlar senaristlerin kaleminden mi çıkmıştı, yoksa onlar gerçek hayatta yaşanmışlardan yola çıkarak mı hikayeyi biçimlendirmişlerdi? Bilinen şu ki 112 Ocean Avenue, Amityville’de yaşanan olaylar, senaristlerin hayalgüçlerinin bile ötesindeydi. İşte size dünyanın en tanınmış “perili ev”inin gerçek hikayesi.

0

13 Kasım 1974 akşamı saat 18:30’de sakallı bir genç, New York, Long Island’ın Amityville kasabasınındaki Henry’nin Barı’na hızla daldı ve “Bana yardım edin! Sanırım annem ve babam vuruldu.” diye bağırdı. Barda toplanan grup, gençle birlikte 112 Ocean Avenue’deki eve gittiler ve gencin anne ve babasının cesetlerini buldular. Gruptan Joe Yeswit, Suffolk Bölge Polisi’ni aradı ve polislerin evde yaptığı araştırma sonucu dört ceset daha bulundu.

0

0

Gencin adı Ronald DeFeo, Jr’dı ve kurbanlar ise babası Ronald DeFeo, Sr, annesi Louise DeFeo ve onun dört kardeşiydi. Tüm kurbanlar, sabah saat 3 civarlarında .35 kalibrelik Marlin tüfeği ile vurulmuştu. Hepsi de yanakları sağa dönük şekilde, sırtüstü yatar halde bulunmuşlardı. DeFeo aile, aldıkları 1965 yılından beri bu evde oturuyorlardı.

Cinayetleri ilk başta Louis Fallini adlı bir tetikçinin işlediği düşünülürken, yapılan sorguda Ronald, Jr tüyler ürperten şu itirafta bulundu: “Bir kere başladığımda, kendimi durduramadım, o kadar hızlı oldu ki…” Ronald, Jr, altı farklı cinayetten ömür boyu hapse mahkum oldu.

0

Fakat Amityville’de DeFoe evinin hikayesi yeni başlıyordu. DeFoe cinayetlerinden 13 ay sonra Aralık 1975’te, George ve Kathleen Rutz çifti, evi 80 bin dolara satın aldılar. Ev, Hollanda kolonisel yapıda inşa edilmişti, nehir kenarında olduğu için bir kayıklığı ve yüzme havuzu mevcuttu. Lutzlar, kendi evleri olmasına rağmen, yeni bir başlangıç için bu evi almışlardı. Kathleen’in önceki evliliğinden Daniel (9), Christopher (7) ve Melisa (5) adlarında üç çocuğu ve ailenin de Harry adında da bir labrador köpeği vardı. İlk gezdirme esnasında, emlakçı kendilerine cinayetlerden bahsetmesine rağmen, aile bunun kendileri için çok da sorun olmayacağını söylemişti.

Lutzlar 23 Aralık 1975’te eve taşındılar. DeFoe ailesinin eşyalarının çoğu evin içindeydi. George’un bir arkadaşı, evin geçmişini öğrendiğinde, evin kutsanması gerektiği hususunda ısrarcı olmuştu ve onlar da Peder Ralph J. Pecoraro’yu evi kutsaması için davet etmişlerdi. Peder, eve girip kutsal suyu döküp, duasına başladığında bir ses ona “Çık dışarı” diye bağırdı. İlk başta çifte bu durumdan bahsetmeyen Peder, telefonla evi arayıp durumu onlara anlatmaya çalıştığında ise telefon aniden kesilmiş ve bir daha da bağlanmamıştı.

0

İlk başta hiçbir hareket olmayan evi, üst üste yaşanan olayların ardından Lutz’lar 14 Ocak 1976’da terk ettiler. 1977’de Jay Anson, Lutz’ların yaşadıklarını “Amityville Horror – A True Story” kitabında derledi ve kitap bestseller oldu. 1979’da ise başrollerini James Brolin ve Margot Kidder’ın oynadığı kitapla aynı adı taşıyan film, evin ününü dünya çapında yaygınlaştırdı.

Günümüzde bu ev halen Amityville’de görülebilir, fakat turistlerden ve ziyaretçilerden bıkan bölge halkı evin adresini, başta meşhur pencereleri olmak üzere çehresini değiştirmiştir. Ayrıca hikayenin ayrıntılarını okuyabileceğiniz birçok web sitesi mevcuttur.

0

Lutzlar’ın Evde Yaşadıkları

- George her gece, sabaha doğru 3:15 civarında kalkıp, kayıkhaneyi kontrol ediyordu. Sonradan bu saatin cinayetlerin işlendiği saat olduğu ortaya çıktı
- Evde, kış olmasına rağmen, sürekli sinek sürüleri vardı.
- Kathy, cinayetler ve onların hangi odalarda, nasıl işlendiğine dair canlı rüyalar görüyordu. Bir süre sonra Lutzların çocukları, sırtüstü uyumaya başladılar; tıpkı DeFoeler’in öldürüldüğü pozisyon gibi.
- Kathy evin içinde gizli bir oda buldu. Duvarları kırmızı olan bu odaya, köpekleri Harry girmeyi sürekli reddetti.
- Lutzlar’ın küçük kızı Missy, Jodie adında bir küçük kızla arkadaşlık ettiğini söylemeye başladı. Jodie, kırmızı gözlüydü.
- Evin içinde sürekli ayak sesleri duyuluyor ve kapılar açılıp, kapanıyordu.
- Yatak odalarında yatarken, alt kattan açılan radyo sesi duyuyorlardı, ama aşağı indiklerinde ses kesiliyordu.
- George, bir gece kayıkhaneyi kontrol ederken, yatak odaları penceresinde çir çift kırmızı gözün kendilerine baktığını gördü. Kontrol etmeye gittiğinde gözler yok olmuştu.
- Kathy yatakta yatarken, çarşafları görünmez bir güç tarafından üzerinden çekildi ve havaya yükseldi.
- Kilitler, kapılar ve pencereler görünmez bir kuvvet tarafından parçalandı.
- Evin duvarlarından yeşil bir sıvı çıkmaya başladı.
- George evdeki Çin aslanı heykelinin saldırısına uğradı ve bacağından yaralandı.
- George, Kathy’e bakarken, onda bir anda 90 yaşında bir kadın gördü. Saçları dağınıktı, teni bembeyazdı, yüzü çok çirkindi ve dişsiz ağzından salyalar akıyordu.
- Evi kutsamaya çalışırken çok güçlü bir ses “Kesmeyecek misiniz?” diye bağırdı, daha sonraki çabalarında ise yaşananları çift açıklamayı reddederken, sadece “çok korkutucuydu” demekle yetindiler. Ertesi gün de evden taşındılar.

0

kaynak: http://www.tersninja.com/amityville-dehseti

Amityville Filmleri

The Amityville Horror (1979),
Amityville II: The Possession (1982),
Amityville 3D (1983),
Amityville 4: The Evil Escapes (1989),
The Amityville Curse (1990),
Amityville 1992: It’s About Time (1992),
Amityville: A New Generation (1993),
Amityville Dollhouse: Evil Never Dies (1996),
The Amityville Horror (2005)

0

Uydurma Olabilir mi?

2000 yılında History Channel’daki bir röportajında Kathy Lutz, DeFoe evinde yaşayan her ailenin başına felaketler geldiğini söylemişti. Yazar Jay Anson, evin lanetli olmasının nedenini, zamanında evde yaşadığı iddia edilen John Ketcham adlı bir büyücüye bağlamıştı. Fakat Lutzlar’dan sonra evi satın alan Cromarty ailesi, evde hiçbir sorun yaşamadıklarını ve herhangi bir doğaüstü durumla karşılaşmadıklarını söylediler. Ama meraklılar o kadar fazla rahatsız ediyorlardı ki, evi satmak zorunda kaldılar.

Evin yeni sahibi Frank Birch ve ailesi, 1987’ye kadar mutlu mesut yaşadıktan sonra evi, O’Neiller’e sattılar; onlar da 1997’de şimdiki sahibi Brian Wilson’a… Bu ailelerin hiçbirinden herhangi bir doğaüstü olay bildirimi gelmedi. Amityville kasabası sakinleri ve evin Lutzlar dışındaki sahipleri, evin sadece DeFoeler için uğursuz geldiğini ve Lutzlar’ın her şeyi uydurduklarını iddia etmekteler. Fakat Lutzlar’ın yalan makinesine bağlandığını ve makinenin onların yalan söylediğine dair bir bildirimde bulunmadığını da belirtmek gerek.

0

2643 Mesaj
6 Nisan 2013; 10:50:25 

Numara 17 saniyede bir araniyorsa; bir dakika icinde nasil 600 defa aranmis oluyor?

Twitter - Facebook
IMDb 23/250

10577 Mesaj
6 Nisan 2013; 11:28:58 

arkadaş daha ilk olaydan kaçarım bu evden

>CoNTiNuE<

"Men love women, but even more than that, men love cars."

1434 Mesaj
7 Nisan 2013; 0:44:51 

quote:

Orijinalden alıntı: thecaliph16

arkadaş daha ilk olaydan kaçarım bu evden

Bazı olaylarda problemde burada zaten. Kaçsan da nafile. Olaylar yeni evde de peşini bırakmıyor.. Bununla ilgili "Sinister" adında bir film var, tavsiye ederim

10577 Mesaj
7 Nisan 2013; 12:30:08 

quote:

Bazı olaylarda problemde burada zaten. Kaçsan da nafile. Olaylar yeni evde de peşini bırakmıyor.. Bununla ilgili "Sinister" adında bir film var, tavsiye ederim

Bu konuyu ilk okuduğumda zaten tırsmıştım bir de ben açık açık söyliyim aklıma gelirse korkarım yani ama yine de okurum bir sürü olay okudum böyle

Bir kanalda izliyordum Paranormal olayları araştıran bir ekip teknolojik aletlerle falan bunun gibi olaylar vardı çatı katından ses geliyor falan Termal kameralarla araştırıyorlar. Evin küçük çocuğu başkasıyla konuşuyor falan

Yine de devamlı yer değiştiririm yani o evde cidden duramam hele Tek hiç kalamam

>CoNTiNuE<

"Men love women, but even more than that, men love cars."

188 Mesaj
7 Nisan 2013; 12:48:27 

DH Nükleer Enerji Destekçileri Derneği

463 Mesaj
7 Nisan 2013; 12:52:04 

Hocam orada heykel olan adanın adını ekle istersen. Paskalya adası olması lazım. Bir ara baya bir araştırmıştım orayı gerçekten muhteşem bir yer. Her insanın görmesi gereken bir yer, umarım ileride bana da görmek nasip olur.

301 Mesaj
7 Nisan 2013; 13:06:34 

Saglam konu, arkalardan takip

DH BİSİKLET KULÜBÜ
Tembellik Özgürlüktür
SDÜ EĞLENCE SAYFAMIZA BEKLERİZ

407 Mesaj
7 Nisan 2013; 13:41:49 

Hepsini okudum

2500 Liter , 180 HP 401 Torque Nissan Skystar

59 Mesaj