Şimdi Ara

MSI GE60 vs Lenovo Y580

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim çizimle falan işim olmaz yani. oyun(online ağırlıklı), download, dizi-film izleme amaçlı kullanıcam. burda herkese tavsiye ettiğim 2 laptop var biri y580 biri ge60 ama 2si arasından birini seçemiyorum. birde asus var ama msi ile aynı ekran kartına sahip, msi'nin oyun amaçlı üretildiği düşünülünce msi'nin daha önde olduğunu düşünüyorum

y580 artıları

660m
    ışıklı klavye
    32gb ssd

y580 eksileri

hdd ısınması ve ses sorunu
    piyasada yok

ge60 artıları

yanındaki hediyeler
    fhd ekran
    7200rpm hdd
    bluray (işime yaramayacak gerçi)

ge60 eksileri

hdd ses sorunu yine
    fhd ekran (bu eksi değil tabiki ama fhd ekran oyunlarda ne olur bilemiyorum. sonuçta fhd olduğu için performans düşecektir?)

film ve dizileri genelde dvdrip indiriyorum. yani 700mb veya 1.3gb boyutlu, öyle 720p falan indirmiyorum internetim müsait değil bir arkadaş fhd kalitesiz formatlarda pek işe yaramaz falan yazmıştı ne kadar doğru bilemiyorum.

msi alırsam bir kaç güne alırım vatandan. y580 için beklemek gerek, sizce ne yapayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 29 Eylül 2012; 23:20:03 >

• vatanda %25 indirim var hangisini alacaksan bir an önce al
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazar3

vatanda %25 indirim var hangisini alacaksan bir an önce al

o sorun değil her hafta var ama stok sorun oluyor. y580 uzun süredir piyasada yok mesela, zaten onu seçersem bir süre beklemem gerekecek. msi bulunduğum ilde mevcut ama karar veremedim işte
  • oyunlarda ikiside yüksek performans gösterir lenovo nun ekran kartı biraz daha yüksek işlemcisi biraz daha düşük msi a göre ve lenovonun tasarımı odun gibi msi ın tasarımı daha iyi msi ın ekranı daha kaliteli ve yanında çantayla mouse veriyorlar son olarak msi oyun laptobu olarak geliştirilmiş klavyesi falan farklı
  • bende aynı ikili arasında kaldım vatanda şuanda 1663 tl y580 i5'li modeli ama stok yok.
    lenovo'nun aydınlatmalı klavyesi, gtx 660 ve ucuz fiyatı beni çekiyor açıkçası. ama stok yok malesef. i5'li msi vatanda olsa bugün alacaktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mobbdeep

bende aynı ikili arasında kaldım vatanda şuanda 1663 tl y580 i5'li modeli ama stok yok.
    lenovo'nun aydınlatmalı klavyesi, gtx 660 ve ucuz fiyatı beni çekiyor açıkçası. ama stok yok malesef. i5'li msi vatanda olsa bugün alacaktım.

i5li msi vatana gelmiyor pcdepoda falan mevcut ama i7 ile arasında fiyat farkı az o yüzden i7 alıyorum bende

http://www.pcdepo.com/msi-ge60-213xtr-notebook-urun8373.html
  • yukarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim çizimle falan işim olmaz yani. oyun(online ağırlıklı), download, dizi-film izleme amaçlı kullanıcam. burda herkese tavsiye ettiğim 2 laptop var biri y580 biri ge60 ama 2si arasından birini seçemiyorum. birde asus var ama msi ile aynı ekran kartına sahip, msi'nin oyun amaçlı üretildiği düşünülünce msi'nin daha önde olduğunu düşünüyorum

y580 artıları

660m
    ışıklı klavye
    32gb ssd

y580 eksileri

hdd ısınması ve ses sorunu
    piyasada yok

ge60 artıları

yanındaki hediyeler
    fhd ekran
    7200rpm hdd
    bluray (işime yaramayacak gerçi)

ge60 eksileri

hdd ses sorunu yine
    fhd ekran (bu eksi değil tabiki ama fhd ekran oyunlarda ne olur bilemiyorum. sonuçta fhd olduğu için performans düşecektir?)

film ve dizileri genelde dvdrip indiriyorum. yani 700mb veya 1.3gb boyutlu, öyle 720p falan indirmiyorum internetim müsait değil bir arkadaş fhd kalitesiz formatlarda pek işe yaramaz falan yazmıştı ne kadar doğru bilemiyorum.

msi alırsam bir kaç güne alırım vatandan. y580 için beklemek gerek, sizce ne yapayım?

Oncelikle msi'da hdd sorununu çözdük aslinda çikan o ses hdd'yi koruma adina AMP ayarlarindaki degisiklikten kaynaklaniyor yani tamamen zararsiz ama duymak istemezsen de 60 kb'lik quiethdd programi ayar yapip sesi kesiyor.

Simdi, su an varolan 660m'in ultrada oynatabilip 650m'in ultrada oynatamayip highda oynatabildigi oyun sayisi bir elin parmaklarini geçmez, ki lenovoda 660m ve 1366x768 cozunurlukle aldigin goruntu kalitesiyle msi'da 650m ile full hd cozunurlukte aldigin goruntu kalitesi hemen hemen esdeger olacaktir. Ayrica msi gaming serisinden oldugu icin fan sisteminin daha iyi oldugu gercegi var. Bir de hep unutulan birsey var, 3 sene sonra o zamanin oyunlarini iki kart da mediumda oynatirken oyun daha az onemsenecek ve ekran kalitesi dolayisiyla full hd olup olmama daha büyük önem arz edecek. Ancak su da var ki lenovo ile "güncel" oyunlarda (hem hd olusu hem de 660mli olusundan) çok iyi performans alirsin.

Lenovoda keske 32 gbdan daha buyuk ssd olsaymis, o zaman daha albenili olurdu. Ancak takdir tabi ki senin, isikli klavye olup olmamasi, kasa tasarimi, agirlik vb. kriterlerine gore secim yap ki pisman olma ilerde. Kisacasi eger guncel oyunlarda performans ariyorsan lenovo, ileriye donuk ekranli oyun laptopu ariyorsan msi al. Ancak lenovo alcaksan su hdd isinma sorununu biraz daha arastir derim son durum ne oldu bir bilgim yok. Kolay gelsin alacagin urunle mutlu olman dilegiyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• En az 4 yıl kullanicam laptobu o zaman msi diyorsun :D

• piyasada yoksa nasıl alcan
  • fhd bana göre gerçekten bir eksi. senin yazdıklarına aynen katılıyorum. fps oyunlarında yüksek frame alıcam diye ayarlardan kısmak kalırsın demedi deme .
  • quote:

Orijinalden alıntı: lj94

fhd bana göre gerçekten bir eksi. senin yazdıklarına aynen katılıyorum. fps oyunlarında yüksek frame alıcam diye ayarlardan kısmak kalırsın demedi deme .

bende bu yüzden karar veremiyorum işte hep ters yorumlar geliyor :D
  • asus içinde gayet iyi yorumlar var aslında zor karar :D
  • bende 3 notebook arasında kalmıştım bu ikisi ve asus n56vz. Oyun amaçlı düşündüğüm için en yatkın notebook msi ge60 dı çünkü 1-2 yıl sonra hd nin yerini ful hd ful hd'nin yerini de başka bir şeyler alacaktır diye düşündüm msi ge 60 almanı tavsiye ederim ya da asus n56vz. Bence lenovoyu düşünme kullanıcıların yazdıklarını okursan sorunlu bir bilgisayar gibi duruyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: veyselw

bende 3 notebook arasında kalmıştım bu ikisi ve asus n56vz. Oyun amaçlı düşündüğüm için en yatkın notebook msi ge60 dı çünkü 1-2 yıl sonra hd nin yerini ful hd ful hd'nin yerini de başka bir şeyler alacaktır diye düşündüm msi ge 60 almanı tavsiye ederim ya da asus n56vz. Bence lenovoyu düşünme kullanıcıların yazdıklarını okursan sorunlu bir bilgisayar gibi duruyo

kötü yorumlar hepsi için mevcut. sorunsuz bir marka/model görmedim ben şahsen birde vatana 1 ay içinde y580'in fhd ve win8li modellere gelecek diye söylentiler var eğer bu doğruysa y580 hepsinin önüne geçer, ama doğru mu bilmiyorum

• quote:

quote:

bende 3 notebook arasında kalmıştım bu ikisi ve asus n56vz. Oyun amaçlı düşündüğüm için en yatkın notebook msi ge60 dı çünkü 1-2 yıl sonra hd nin yerini ful hd ful hd'nin yerini de başka bir şeyler alacaktır diye düşündüm msi ge 60 almanı tavsiye ederim ya da asus n56vz. Bence lenovoyu düşünme kullanıcıların yazdıklarını okursan sorunlu bir bilgisayar gibi duruyo

kötü yorumlar hepsi için mevcut. sorunsuz bir marka/model görmedim ben şahsen birde vatana 1 ay içinde y580'in fhd ve win8li modellere gelecek diye söylentiler var eğer bu doğruysa y580 hepsinin önüne geçer, ama doğru mu bilmiyorum

Ona bakarsak n56vz de 1 hafta önce stokta bittiğini ve gelmeyeceğini söylüyorlardı şimdi indirimle satıyorlar bunların hepsi tuzak da anlayamıyoruz bazen iyi niyet mi kötü niyet mi ben diğer indirimde (vatandaki çalışanın söylediğine göre 1 hafta sonra) n56vz-s4037v sahibi olucam inşallah sana da tavsiye ederim 1 ay beklemektense ama fikir senin fikrin

• quote:

quote:

quote:

Ona bakarsak n56vz de 1 hafta önce stokta bittiğini ve gelmeyeceğini söylüyorlardı şimdi indirimle satıyorlar bunların hepsi tuzak da anlayamıyoruz bazen iyi niyet mi kötü niyet mi ben diğer indirimde (vatandaki çalışanın söylediğine göre 1 hafta sonra) n56vz-s4037v sahibi olucam inşallah sana da tavsiye ederim 1 ay beklemektense ama fikir senin fikrin

anladım, peki sen neden msi yerine asus tercih ediyorsun?

• quote:

quote:

quote:

quote:

anladım, peki sen neden msi yerine asus tercih ediyorsun?

Çünkü gece bilgisayara girmek en büyük zevkim ve o aydınlatmalı klavye çok güzel ve de tasarım harikası bi bilgisayar gidip bi elleyince sanki demirden yapmışlar gibi bunlar asıl alma sebebim değil aslında bilgisayarın + ları benim asıl alma sebebim önceden de asus kullandım bilgisayar bozulmadığı halde servise yollamıştım adamlar çiziği bile düzeltmeye çalışmış ve asus gerçekten kaliteli bi marka msi 'yı kötülemiyorum yani yanlış anlama

• Y580. Çünkü filmlerim HD kalitede değil zaten diyosun Bu filmler Full Hd bi monitorde bu çok kalitesiz gözükür ama 1366x768 de normal gözükür o bakımdan daha iyi yani. Oyunlara gelincede 650M oyunlari 1080p de çalıştırabilir ama ayarları mediuma kadar kısmak zorunda kalırsın akıcı oynamak için, çözünürlüğü düşürürsende bu da görüntü kalitesi kaybına uğrar. Ama lenovo da bilgisayarın doğal çözünürlüğü 1366x768 olduğundan zaten kaliteli gözükür ayrıca 660m daha güçlü bi kart o çözünürlükte birçok oyunu yüksek ayarda oynarsın rahatlıkla. Işıklı klavyesi vs de diğer + ları tabi, senin isteklerine göre Y580 kesinlikle senin için daha uygun bi laptop
    Edit : Bilgisayarın sorunlarını bilmiyorum diğer msi ve asusa göre, yalnız performans açısından değerlendirdim direk aklında bulunsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busterr -- 30 Eylül 2012; 19:34:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: busterr

Y580. Çünkü filmlerim HD kalitede değil zaten diyosun Bu filmler Full Hd bi monitorde bu çok kalitesiz gözükür ama 1366x768 de normal gözükür o bakımdan daha iyi yani. Oyunlara gelincede 650M oyunlari 1080p de çalıştırabilir ama ayarları mediuma kadar kısmak zorunda kalırsın akıcı oynamak için, çözünürlüğü düşürürsende bu da görüntü kalitesi kaybına uğrar. Ama lenovo da bilgisayarın doğal çözünürlüğü 1366x768 olduğundan zaten kaliteli gözükür ayrıca 660m daha güçlü bi kart o çözünürlükte birçok oyunu yüksek ayarda oynarsın rahatlıkla. Işıklı klavyesi vs de diğer + ları tabi, senin isteklerine göre Y580 kesinlikle senin için daha uygun bi laptop
    Edit : Bilgisayarın sorunlarını bilmiyorum diğer msi ve asusa göre, yalnız performans açısından değerlendirdim direk aklında bulunsun.

o da piyasada yok işte, aslında olsa direk onu alırım y580i tercih edersem beklemek zorundayım. birde yeni gelecekler fhd'de olabilir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.