Şimdi Ara

Vaillant Kombi Bakımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
12.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar kombiyi geçen yıl vaillant marka almıştık. Adamlar takarken her yıl yada 6 ayda bir bakım oluyor demişlerdi. Biz geçen yıldan beri hiç bakım yaptırmadık. Babam diyor ki onlar bizi arayacak ama onlar 1 yıldır aramıyorlar. Acaba bakım için onlar mı bize ulaşacak yoksa biz mi onlara ?

• bir yılda bir bakım süresi
  • cihazınıza bakım sözleşmesi yaptırdınız sanırım ben vaillanttaykende 10 yıla kadar paket secenekleri sunuyorduk ..cihazınıza seneye yazın bakım yapılacak sonre her yıl..
  • 2 yıl yasal garantisi var zaten ilk 2 yıl gelmezler ek garanti yapmışsanız 3.yıl yılda 1 kez gelip bakımını yaparlar,arayıp hatırlatmanızda fayda var tabiiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: medetres

2 yıl yasal garantisi var zaten ilk 2 yıl gelmezler ek garanti yapmışsanız 3.yıl yılda 1 kez gelip bakımını yaparlar,arayıp hatırlatmanızda fayda var tabiiki

Aramasina gerek yok vaillant merkez arayip bakimini yapacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malesef Vaillant merkez kimseyi aramıyor. 10 yılı aşkın süredir Vaillant kullanıyorum, iki dönemdir uzatılmış garanti alıyorum çok pişmanım. Müşteri hizmetleri ilgisiz, servis gelmiyor. Bu uzatılmış ek garanti ve bakım anlaşması tam bir faciya. Benim çok sıkıntım oldu, tavisyem Vaillant müşteri hizmetlerine ve servis konusuna asla asla güvenmeyin.
  • Bu gün komşumuz garanti süresi dolan VALLİANT kombisi için servis çağırdı...Su basıncını gösteren manometre değişlmiş...KAÇ LİRA ? DERSENİZ.... Manometre 50 Lira servis ücreti yani takma parası 65 Lira... Toplam aldıkları para 115 Lira.. Yalan diyen varsa yer Bahçeşehir...İrsaliye NO. 685438.. Yorumsuz bütün arkadaşlara ilanımdır...Saygılarımla.. beş yıllık kombi için İki yıllık servis garantisi 400 küsür lira....Bir yıllık servis garantisi için 200 küsür lira istiyorlar. Bende bunu yazıyorum..Okuyunuz..ECA CONFEO PLUSH 3 YIL ücretsiz ve şartsız tam GARANTİLİ, 115 LİRA FARK ÖDERSEN 6 YIL GARANTİLİ KOMBİLERİN KRALI TAŞ GİBİ KOMBİ KAÇ LİRA ? 1350 Lira....Gözünüzü açın diye bunları yazıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 23 Kasım 2012; 9:24:39 >

• vaillant garanti uzatmasını ben yapmadım sanırım +4 yıl için 400 tl gibi birşey istemişlerdi yaptırmadım
    aynı zamanda bir arkadaşımda ECA yoğuşmalı kombiden aldı başı dertten kurtulmuyor bacadan su akıtma sıcak su kısmı çalışmama suyu ısıtmama..vb bir çok sorun yaşadı. ECA'nın termostat montajı için bile servis ücreti talep etmesine şaşırdım.bir çok markada bunu ücretsiz yapıyorlar
  • viesmann dan sonra kombileri en pahalı vaillant.. cihazları kaliteli ve uzun ömürlü diyorlar ama SERVİSLERİ nasıl acaba??

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Bu gün komşumuz garanti süresi dolan VALLİANT kombisi için servis çağırdı...Su basıncını gösteren manometre değişlmiş...KAÇ LİRA ? DERSENİZ.... Manometre 50 Lira servis ücreti yani takma parası 65 Lira... Toplam aldıkları para 115 Lira.. Yalan diyen varsa yer Bahçeşehir...İrsaliye NO. 685438.. Yorumsuz bütün arkadaşlara ilanımdır...Saygılarımla.. beş yıllık kombi için İki yıllık servis garantisi 400 küsür lira....Bir yıllık servis garantisi için 200 küsür lira istiyorlar. Bende bunu yazıyorum..Okuyunuz..ECA CONFEO PLUSH 3 YIL ücretsiz ve şartsız tam GARANTİLİ, 115 LİRA FARK ÖDERSEN 6 YIL GARANTİLİ KOMBİLERİN KRALI TAŞ GİBİ KOMBİ KAÇ LİRA ? 1350 Lira....Gözünüzü açın diye bunları yazıyorum..

Daha bugün bana 2 yıllık servis uzatım ücreti 220 tl teklif edildi. Size 400 tl çekmeleri normal değil. Yerine ve müşterisine göre fiyat veriyorlar sanırım. 2 yıldır kullanıyorum 'tık' demedi ancak bakım zamanı geldiğinde servisine yaptırırmıyım bilemiyorum. Ancak bu kaliteli markaların tümünde var. Örneğin Bmw nin işçiliği pahalı olabilir ama kalitesi ortada. Nice zenginler tanıyorum servisine bile götürmüyorlar araçlarını. İşinin ehli usta bulmakta marifet.

• quote:

Bu gün komşumuz garanti süresi dolan VALLİANT kombisi için servis çağırdı...Su basıncını gösteren manometre değişlmiş...KAÇ LİRA ? DERSENİZ.... Manometre 50 Lira servis ücreti yani takma parası 65 Lira... Toplam aldıkları para 115 Lira.. Yalan diyen varsa yer Bahçeşehir...İrsaliye NO. 685438.. Yorumsuz bütün arkadaşlara ilanımdır...Saygılarımla.. beş yıllık kombi için İki yıllık servis garantisi 400 küsür lira....Bir yıllık servis garantisi için 200 küsür lira istiyorlar. Bende bunu yazıyorum..Okuyunuz..ECA CONFEO PLUSH 3 YIL ücretsiz ve şartsız tam GARANTİLİ, 115 LİRA FARK ÖDERSEN 6 YIL GARANTİLİ KOMBİLERİN KRALI TAŞ GİBİ KOMBİ KAÇ LİRA ? 1350 Lira....Gözünüzü açın diye bunları yazıyorum..

Taskafa Eca confeo aldık 3 yıl garanti 160 Euro yazıyor 115 tl olduğunu neye dayanarak söylüyorsun? Eğer öyleyse nerden bilgi alacağız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

@taşkafa 1 hafta içinde kombimizin süresi doluyor, ilk 1 ay içinde garanti uzatılıyormuş. Siz 115 tl 3 yıl garanti hizmetini nasıl aldınız, eğer öyleyse bizde düşünüyoruz. Eca nın sitesine göre 160 euro 375 tl yapıyor yani pahalı dediğiniz vaillanttan 25 tl daha ucuz. Daha öncede sordum soruma cevap verirseniz memnun olurum.

• ECA kombi ilave garanti olayını 1 haftadır araştırıyorum, sormadığım yetkili kalmadı, Ne yazıkki @Taşkafa nın ifadeleri tamamen uydurma 115 Tl ye 1 yıllık garanti hizmeti bile alamıyorsunuz. 3 yıllık garanti 160 euro böyle yalan yanlış yazarak ellerine ne geçiyor,anlamakta güçlük çekiyorum. İki defa alıntı yaptım tenezül edip cevap bile vermedi. ECA kullanıcısı biri olarak bu yanlış haberi düzeltmek istedim yalan yanlış haberlere itibar etmeyin.
  • Kararsız kaldım vailant yoğusmalı mı alsam, benım için önemli olan satıs sonrası ilgi
  • Şirketin istanbul şubesinde var bu vaillanttan ve parçalarının kazıklığından dolayı insanlar korkudan uzatılmış garanti yaptırıyorlar. Bende 10 yıldır alarko serena var ve sadece 1 tane servisi var Adanada. Ama aradığım zaman verdiği gün ve saatte gelir. Daha öncede 4-5 tane servisi vardı hepsini iptal etmişler. Vaillantın sadece bu garanti uzatma uyanıklığı ve parça pahalılığı yüzünden ben şahsen almam. Forumda Alarko tavsiye edilmiyor ama ben servisinden ve kombisinden memnunum, bacanağım da geçen sene trendy modelini almıştı oda şimdilik bir sıkıntı çıkarmadı. Adana da ki servisinden ve cihazdan memnun olmamdan dolayı özellikle adanada kombi alacak olanlara tavsiye edebilirim bu markayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trojana -- 9 Ocak 2015; 11:07:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trojana

Şirketin istanbul şubesinde var bu vaillanttan ve parçalarının kazıklığından dolayı insanlar korkudan uzatılmış garanti yaptırıyorlar. Bende 10 yıldır alarko serena var ve sadece 1 tane servisi var Adanada. Ama aradığım zaman verdiği gün ve saatte gelir. Daha öncede 4-5 tane servisi vardı hepsini iptal etmişler. Vaillantın sadece bu garanti uzatma uyanıklığı ve parça pahalılığı yüzünden ben şahsen almam. Forumda Alarko tavsiye edilmiyor ama ben servisinden ve kombisinden memnunum, bacanağım da geçen sene trendy modelini almıştı oda şimdilik bir sıkıntı çıkarmadı. Adana da ki servisinden ve cihazdan memnun olmamdan dolayı özellikle adanada kombi alacak olanlara tavsiye edebilirim bu markayı.

Vailantı aradım 2+4 yıl garanti için 740 tl fiyat istedi Aristona baktım 3+2 yıl servis garantisi veriyor karar veremedim, vaialan 3300 Ariston 2300 ...
    Ayrıca oturduğum yerde kombiler % 25 daha pahalı satılıyor nasıl bir yol izlemem gerekir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mavifatih

quote:

Orijinalden alıntı: trojana

Şirketin istanbul şubesinde var bu vaillanttan ve parçalarının kazıklığından dolayı insanlar korkudan uzatılmış garanti yaptırıyorlar. Bende 10 yıldır alarko serena var ve sadece 1 tane servisi var Adanada. Ama aradığım zaman verdiği gün ve saatte gelir. Daha öncede 4-5 tane servisi vardı hepsini iptal etmişler. Vaillantın sadece bu garanti uzatma uyanıklığı ve parça pahalılığı yüzünden ben şahsen almam. Forumda Alarko tavsiye edilmiyor ama ben servisinden ve kombisinden memnunum, bacanağım da geçen sene trendy modelini almıştı oda şimdilik bir sıkıntı çıkarmadı. Adana da ki servisinden ve cihazdan memnun olmamdan dolayı özellikle adanada kombi alacak olanlara tavsiye edebilirim bu markayı.

Vailantı aradım 2+4 yıl garanti için 740 tl fiyat istedi Aristona baktım 3+2 yıl servis garantisi veriyor karar veremedim, vaialan 3300 Ariston 2300 ...
    Ayrıca oturduğum yerde kombiler % 25 daha pahalı satılıyor nasıl bir yol izlemem gerekir ?

Bulundugunuz yerde butcenize uyanlar icerisine servisi hangisi iyi ise onu alin bence. Vailantin isine benim aklim ermiyor acikcasi. Mercedes gibi diyorlar eger oyleyse uzun garantilere neden ihtiyac var. Ayrica uzatilmis garantileride pahali. Onun yerine daha hesapli kalitesi yeterli cihazlari almak daha mantikli geliyor bana. Beyaz esya olsa nete bakin diyecegim ama kombi isi farkli. O konuda size fikir veremeyecegim maalesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: B_Beyrek

ECA kombi ilave garanti olayını 1 haftadır araştırıyorum, sormadığım yetkili kalmadı, Ne yazıkki @Taşkafa nın ifadeleri tamamen uydurma 115 Tl ye 1 yıllık garanti hizmeti bile alamıyorsunuz. 3 yıllık garanti 160 euro böyle yalan yanlış yazarak ellerine ne geçiyor,anlamakta güçlük çekiyorum. İki defa alıntı yaptım tenezül edip cevap bile vermedi. ECA kullanıcısı biri olarak bu yanlış haberi düzeltmek istedim yalan yanlış haberlere itibar etmeyin.

Bamsı Beyrek iki yıl önceki yazını bu gün tesadüfen topikte gezerken gördüm....Ben burada uydurma hiç bir şey yazmadım.....Yazdığım rakamı ECA Avcılar Yetkili servisi AYDIN ISI dan sorup yazdım... Ben 3 yıllık uzatma yaptırmadım.....Normal 3 yıl garantim doldu..Sonraki yıllarda .. iki defa bakım yaptırdım...Biri 45 lira....Biri 65 lira...Kombi halen evimde kullanıyorum...Bu yıl gaz valfi değişti....geçen yılda zırt pırt elektrik kesintilerinden kartı yaktım..ECA CONFEO PREMİX yoğuşmalı kombiyi .9 yıldır kullanıyorum....2 bakım dışında toplam 450 lira tamir , servis, parça ücreti ödedim...İki bakımda 45 + 65 Lira... Demekki 9 yılda 560 lira toplam giderim..Yapan servis ise AYDIN ISI....Beni az çok DHF da bilenler bilir....Hakkımda atarken insafı elinden bırakma.....AYDIN ISI orada git sor.....Burada yalan dolan ile insanları aldatmıyoruz......Olanı biteni yazıyoruz...Yıllar sonra hepinize .Selamlar...Saygılar...

• İlk iki senede kombinin bakım ihtiyacı olmaz zaten dostum ondan sonra yaptıracaksınız.
  • Bakımdan Sonra kombinizin kullanım süresi uzar , verimi artar ve kombiniz hem daha uzun yıllar boyu size hizmet eder hem de sağlıklı bir şekilde çalışır.en önemlisi doğalgaz tasarrufu sağlar.Bu yüzden Mutlaka Yılda bir defa kışa girmeden kombilerinizin bakımını yaptırın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.