Şimdi Ara

SAMSUNG SES YÜKSELTMEK D500/D900/E250/U700 VE TÜM MODELLER İÇİN.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
698
Cevap
5
Favori
901.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • inanılmaz amagerçek sadece bu kodları gir kulaklık sesin 2 katı olsun arkadşlar telefonda hiç bir sorun olmuyor

arkadaslar benim buldugum d500 d900 d 820 p 850 mp3 dinlerken kulaklık sesini çogaltmak.

*#8999*8378#burdan donanıma ordan ıss kulaklık ordan kulak kazancı 11-12-13-14-15 seç en yüksek 15 ses mükemmel hiç bir zararı yok.

NOT: arkadaşlar bu sadece d500 ayarı telefona hiçbir zararı yok çok güzel istediginiz zaman eski ayarına getırebiliyorsunuz.d 600 lerde diger formlarda okudum problem oluyor ama d 500 de hiç problem yok.1 aydır kullanıyorum.MÜKEMMEL.

14 Şubat 2007; 0:29:38

E250 Yİ GÜMBÜR GÜBÜR BAĞIRTMAK VE MP3 ÇALARA ÇEVİRMEK İÇİN HACKLEDİĞİM KODLAR :)

Gençler ilk başta şu kodu girerek *#8999*8378# yaparak "donanım testi" ne girin EGER BU KOD GİRMİYORSA YENİ E 250 KODU *#0206*8378#
    ordan "ses ayarları" na girin daha sonraaaaaa

AŞAĞIDAKİ MENÜLERDEN DEĞİŞECEK KISIMLARI DEĞİŞTİRİN

GENÇLER EN YÜKSEK DEĞER 15 TİR 15 İN ÜZERİNE ÇIKAMAZSINIZ....

YORUMLARI BEKLİYORUM

BİŞEY DEĞİL :)

normal (bunu fazla abartmayın gençler yoksa konuşurken kulaklarınızı **ker :)
    --------------------------------

normali hacklenen
    kulak kazancı 3 4
    ahizesiz 9 10

normal2
    -------------------------------------

kulak kazancı 3 6
    ahizesiz 11 14

kulaklık
    ------------------------------------------
    kulak kazancı 3 9
    ahizesiz 11 14

hoparlör sup
    --------------------------------------------
    kulak kazancı 3 9
    ahizesiz 15 15

hoparlör ÇKŞ
    ---------------------------------------------------
    kulak kazancı 15 15

hoparlör yanlızca çıkış
    ------------------------------------------------
    kulak kazancı 12 15

arkadaşlar verdiğim ayarlar dışında başka ayarları kurcalamayın.daha sonra telin başka yerlerinde problem yaratılıyor.sadece verdiğim ayarları

yapın.sorunsuz kullanın.

not: Ayrıca ses ayarlarken eğer melodi çok çalsın istiyorsanız "IIS"leri yükseltin müzik istiyorsanız"IIS2"leri yükseltin Konuşurkenki karşı tarafın sesi artsın istiyorsanız Normal ve Kulaklıkları arttırın.

d900i de olanüstü ses çıkışı

telde aşağıdaki kodları girin

*#8999*8378#
    2 - H/W test
    2 - Audio Settings
    21 - MP3 Codec SPK

şimdi 21 menü olan mp3 codec in sistemini şöyle dğeiştirin

Level 01: 190
    Level 02: 195
    Level 03: 200
    Level 04: 205
    Level 05: 210
    Level 06: 215
    Level 07: 220
    Level 08: 225
    Level 09: 230
    Level 10: 235
    Level 11: 240
    Level 12: 245
    Level 13: 250
    Level 14: 255

daha sonra 22. menüyüde aynı şekilde dğeiştirin kaydet diyin ve çıkın

telefonu kapatıp açın ve mükemmel sesin tadına varın denenmiştir hiçbir sorun oluşturmamaktadır bilgize

alıntı:KABRESIĞMAZ

u 700,u 800,f 400 ses yülseltme

u700 kullananlar bilir.telefonun melodisini kendi mp3 lerinizden birini yaptıysanız ilk başta çalarken ses çok kısık çıkıyor sonra yükseliyor.onuda hallettik bu kodlarla aşşağıda yazdıgım kodlar sonucunda çıkan menüdeki sayıların hepsini 1 db(desibel) yaptım şiddetle tavsiye ederim.fazla abartmayın çok cızırtılı geliyo ses.orjinal ayarlarınızı bir kenara not edin.belki tekrar geri dönmek zorunda kalabilirsiniz. bilmiyorum belki forumda verilmiş olabilir.ama yine de paylaşmak güzel şey yapamayan olursa pm ile yardımcı olurum.kolay gelsin.

*#0002*28346# basın...yeni çıkan ekrandan sonra üç defa daha # tuşuna basın....1 den 9 a kadar olan menüde 8 e basın yani audio seçeneği....sonra 3 spk config seçeneği....sonra 4 tuşuna basın av-Qtune(mp3) seçeneği....ordan 1 tuşuna basın spk mp3 vol seçeneği.....çıkan desibel değerlerini değiştirin ...korkmayınn fazlası cızırtılı olursa yine düşürürsünüz...değer girmek istediğinizde 1 den 6 ya kadar her tuşa basışta o seçenek seçilir ...girdiğiniz değerin onda biri kabul edilir...yani 120 yazıp tamam deseniz 12.0 dB yazar...u700 de ses problemi çözümü herkese hayırlı olsun.....

e840 İçin ses Yükseltme
    ilk başta şu kodu girerek *#8999*8378# yaparak "donanım testi" ne girin
    ordan "ses ayarları" na girin daha sonra

NORMAL
    ---------------------
    KULAKLIK KAZANCI : 4
    AHİZESİZ KAZANCI : 9
    KAYDET DE

NORMAL2(KEYTONE)
    ---------------------------
    KULAKLIK KAZANCI : 15
    AHİZESİZ KAZANCI : 15
    KAYDET DE

KULAKLIK
    KAYDET DE

HOPARLÖR SUP
    KULAKLIK KAZANCI : 9
    KAYDET DE

HOPARLÖR SDN
    KULAKLIK KAZANCI : 3
    KAYDET DE

HOPARLÖR ÇKŞ
    KAYDET DE

HOPARLÖR YANLIZCA ÇIKIŞ
    KULAKLIK KAZANCI : 12
    AHİZESİZ KAZANCI : 14
    KAYDET DE

IIS NORMAL
    KAYDET DE

IIS KULAKLIK
    KAYDET DE

IIS NORMAL2
    KAYDET DE

IIS HEADSET2
    KAYDET DE

l 700ses yükseltme kodları

Bu AyarLarı Yaptıkdan Sonra TeLefon'ununuzun Sesi Eskisine Göre %100 artıyor... -[Eksi Yönü] Sesi cok actınızmı boğuLuyor we cızırtıLı cıkıyor...
    arkadaşlar l700 ün ses yükseltme şifresini buldum *#0002*28346# bunu yadıktan sonra şu adımlara ilerleyin :

3 e basın midi headset girdikten sonra ilk başta olanları yani

Ear Gain :15
    HFR gain :15

Sonra 4 e basın

Sonra 7 ye basın

Sonra 8 e basın

Sonra 11 e gelin yani MIDI Speaker

Sonra 12 ye gelin yani MP3 Speaker

Eger Radyonun Sesinide açmak istiyorsanız 13yani FM Radio Headset ve FM Radio Speaker

Fm BGE Volume :15
    Fm BGH Volume :15

ikisinide yaptıktan sonra hiç bişeye girmeden cıkın ve görün TEşekkürler

l 760 model ses artırımı

*#0002*28346# iki kere # bas 3 e bas sonra 4 e ordan 1 e6 ya bas ve 40 yaz çık ama telefon yeniden başladığında buları tekrar yapnan gerekcek çünkü yeniden başladığında ilk baştaki ayarlara dönüyor

e 740 ses yükseltme

kulaklık-hoparlör ve radyo seslerini *#0206*8378# yazıp çıkan menüden H/W test-audio settings-audio amp

burda IOM2_VIBRA_EAR orj 13 ben 19 yaptım IOM2_VIBRA_SPK orj 21 idi ben 26 yaptım ve mp3 çıkış sesi baya yükseldi

siz isterseniz daha da yüksek yapabilirsiniz.Radyo içinse audio settings içinden analog normal (hoparlör) level 14'ü 31
    analog head (kulaklık) level 14'ü 29 olarak girerseniz mp3 ve radyo sesinin yükseldiğini görürsünüz

D880 Ses Yukseltme

1) *#0206*8378# yapıyoruz ekran boş iken. gelen menüden
    2) 2.H/W test seçiyoruz gelen menüden
    3) 2.Audio Settings seçiyoruz. gelen menüden
    4) 15.AUDIO AMP seçiyoruz. gelen menüde yapacaklarımız aşağıda
    5) IOM2_NORMAL_1 : orjinali 18'i 20 olarak değiştirin
    6) IOM2_NORMAL_2 : orjinali 26'yı 28 olarak değiştirin (maximum 29 olabilir)
    7) SLAVE_IOM2_NORMAL : orjinali 13'ü 20 olarak değiştirin
    8) DSP_ISS_RINGER_LOUD_SPEACKER: orjinali 24'ü 29 olarak değiştirin
    ve kaydedin.

ses kodu olmayan telefonların sesini yükseltmek için

bu programla mp3 lerin sesini yükseltipte atabilirsiniz sonuç yine mükemmel

MP3Gain ile Mp3′lerin Sesini Arttırın

Artık hepimizin bilgisayarında onlarca, yüzlerce hatta ve hatta binlerce mp3 var. Yerlisi yabancısı, poptu rocktı derken binlerce mp3. Parçaları dinlerken başınıza gelebilecek birkaç kötü şey var. Bunlardan biri çalmakta olan mp3′ün sesinin çok düşük olmasıdır. İşte biz burada bu kısık sesli mp3lerin sesini nasıl yükselteceğimizi öğreneceğiz.

Mp3Gain
    Mp3Gain Glen Sawyer tarafından yazılan tamamıyla bedava bir programdır. Programın son sürümü içinhttp://mp3gain.sourceforge.net/ adresine göz atabilirsiniz. Evet gelelim şimdi yazılımımızı kullanmaya. Açıkçası fazla detaya girmek istemiyorum. Sadece yazılımın asıl marifeti olan mp3 seslerini tavana vurdurmayı göstereceğim :)

Mp3Gain Kullanımı
    Mp3Gain programını buraya tıklayarak indirin ve kurun. Kurulum esnasında Language files seçeneği altından Turkish olanı işaretlemeyi unutmayın. Böylece Türkçe dil desteği de yüklenecektir.

1-)Dizin ekle düğmesi ile mp3 dosyalarınızın yer aldığı dizini seçin. Eğer tek bir dosya ekleyecekseniz Dosya(lar) ekle düğmesini kullanabilirsiniz.
    2-)Mp3 dosyalarınız listelendikten sonra Parça Analizi düğmesine basarak listedeki tüm mp3 dosyalarının analizini yapın. Böylece dosyaların desibel değerlerini göreceğiz.
    3-)Hedef “Normal” Ses kutusuna 100 değerini giriyoruz. Böylece tüm mp3 dosyaları 100 desibele uyarlanacaktır.
    4-)Ardından Parça Kazancı düğmesine tıklıyoruz ve tüm dosyalar yeni desibel değerine ayarlanıyor.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orjinalden alıntı: farukkk

inanılmaz amagerçek sadece bu kodları gir kulaklık sesin 2 katı olsun arkadşlar telefonda hiç bir sorun olmuyor

arkadaslar benim buldugum d500 mp3 dinlerken kulaklık sesini çogaltmak.*#8999*8378#burdan donanıma ordan ıss kulaklık ordan kulak kazancı 11-12-13-14-15 seç en yüksek 15 ses mükemmel hiç bir zararı yok.

NOT: arkadaşlar bu sadece d500 ayarı telefona hiçbir zararı yok çok güzel istediginiz zaman eski ayarına getırebiliyorsunuz.d 600 lerde diger formlarda okudum problem oluyor ama d 500 de hiç problem yok.1 aydır kullanıyorum.MÜKEMMEL.

evet bu sefer gerçekten oldu yahu,sağol kardeş,ben ayarları hepten bozarım diye fazla kurcalamamıştım.çünlü bir keresinde burdan bi arkadaş aynı yerden rx ayarlarındaki düzey 1 düzey 2 ... düzet 10 ayarlarını artırma yoluyla bi çözüm sunmuştu fakat bu ses ayarlarını hepten bozmuştu mesela tel çalarken o sırada bi tuşu basınca (msj yazarken çağrı gelince bu durum oluşabiliyor) ses kesiliyor ve /veya en düşük ayarda çalmaya başlıyordu.gerçekten çok farketti,ayrıca bennormal kazancıda 15 e çıkardım bağırıyor tel.

• dostum yapmayın ben d600 için yapmıştım format atmak zorunda kaldım
    sessiz de video oynatın bakalım ses kesiliyormu yoksa war mı???
  • arkadaşlar hiç bir yerinde sorun yok.bu dediğim gibi d 500 ayarı d 600 e olmaz.sorun yok guvenin.hata olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 15 Nisan 2006; 10:55:37 >
  • d500 ün fiyatı ne kadar
  • [SAMSUNG D500
    Piyasa Fiyatı 300,00 € + KDV
    hepsiburada.com: 289,00 € + KDV
    KDV Dahil 561,46 YTL / 561.460.000 TL SAMSUNG D500
    32,62 YTL'den Başlayan Taksit / İndirim seçenekleri
    Renk : Siyah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 15 Nisan 2006; 10:34:58 >
  • arkadaşlar d500 de ses mükemmel hanggi telefon daha fazla ses çıkartıyor diyen varsa herşekilde kapışırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 17 Nisan 2006; 8:37:16 >
  • arkadaşlar sorunsuz kullanan arkadaşlarda yorumlarını yazarlarsa sevinirim.arkadaşlara yardımcı olduysam ne mutlu bana
  • BUNLAR ÖNEMLİ AYARLAR AMA YAZAN YOK KULLANANLARDAN YORUM BBEKLİYORUM. YARDIMCI OLDUYSAM NE MUTLU BANA
  • SORUN OLMAZ GÜVENİN.ESKİ AYRLARADA GETİREBİLİRSİNİZ.
  • HERŞEY SAMSUNG İÇİN.DENEYİN YILIN BULUŞU BUNLAR.MSN MESENGER VE BU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 29 Nisan 2006; 10:41:11 >
  • ses ayarları bunlar kulaklık sesinizi hiç bir sorunla karşılaşmadan çogaltabilirsiniz.x700 olanlarda bir denesin sonucunu buraya yazsınlar.denemeden eski ayarını bir yere not etsinler.
  • 2.el 350 ytl bence çok
  • evet bende yaptım ve ses iki katına çıktı
    ama ben kulaklık yerine normal hoperloru seçtim
    müthiş bir artış gösterdi.
  • senin tel bildiğim kadarıyla sgh e 760 dı herhalde.forma bakıp düzeltme yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 2 Mayıs 2006; 16:41:25 >
  • hayır sgh-e760
  • ufff telefon felaket bağırıo beee. ama sanki sadece bağırıo netliği biras bosuldu gibi geldi bana. acaba yanlış yerleri de mi çoğalttım......
  • yukarıda verdiğim ayarları tam yaptıysan bir problem olmaz ses çok yüksekse bir alt kademeyi seç 14 dene bir sorun olmaz.ses netliği hala kalitelidir.ok

quote:

Orjinalden alıntı: psykhe

ufff telefon felaket bağırıo beee. ama sanki sadece bağırıo netliği biras bosuldu gibi geldi bana. acaba yanlış yerleri de mi çoğalttım......

• yaptım teşekkur ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: psykhe

yaptım teşekkur ederim

önemli degil.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.