Şimdi Ara

Aerocool Zerodba 620W - En sessiz ve en güçlüsünü isteyenlere

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekstrem kullanıcılara hitap eden ürünleri ile her zaman heyecan yaratan Aerocool, yine yapacağını yapmış ve tam 620Watt' lık muhteşem bir güç kaynağı ile karşımızda. Sıfır ses anlamına gelen 620Watt güç çıkışına sahip "Zerodba" maksimum performansı olabilecek en düşük ses seviyesinde sağlıyor. Su soğutma yada benzeri sessiz soğutma kullanılan sistemlerde en büyük sorun sessiz bir güç kaynağıdır. Belli seviye sistemlere kadar, sessiz güç kaynakları bir nebze çözüm olabilirken, bileşenler ve güç ihtiyacı arttıkça üst seviye sistemlerde güç kaynağının fan sesi rahatsız edici boyutlara ulaşır.

Aerocool Zerodba, adından da anlaşıldığı gibi yüksek performansı en düşük ses seviyesinde sunmayı amaçlayan bir ürün. Çift 12v hattına sahip Zerodba toplam 38A(20+18) çıkış sağlayarak 620Watt' lık bir psu dan bekleneni fazlası ile veriyor. Üst seviye psularda moda olduğu üzere soketli kablo sistemine sahip olan psu, sadece ihtiyacınız olan kadar kabloyu takıp karmaşayı önlemenize yardımcı oluyor. Bu arada psu 2 adet PCIe ve 4 adet sata güç çıkışı barındırıyor.

Artık moda olan soketli güç çıkışları

Alışılmış 12cm' in dışında tam 13.5 cm' lik fana sahip olan Zerodba, aynı zamanda en düşük devir sayısı ile maksimum hava akışını sağlamayı da amaçlamış. Diğer önemli bir yenilik ise, psu' nun arkasında bulunan switch ile ayarlanan 4 adet farklı mod. Led' ler ile zenginleştirilen bu özellik, fanın hangi sıcaklıktan sonra devreye gireceğine sizin karar vermenizi sağlıyor. En yüksek ayar olan 70 dereceyi seçerseniz, fan sadece aşırı ısınma durumunda devreye geçiyor fakat 1500 devir/dk ile çalışıyor. Daha düşük seçeneklerde ise fan daha erken devreye giriyor ama daha düşük hızlarda çalışıyor. Yani buda güç kaynağını kendi istediğinize göre optimize edip minumum ses ile çalışabilmenizi sağlıyor.

Fanın devreye geçmesini istediğiniz sıcaklığı ayarlayabilidiğiniz switch

Dış kaplaması ayna çıkış dediğimiz parlak bir görünüme sahip olan Zerodba, performans olarak diğer kaliteli markaların üst seviye ürünleri ile benzer sonuçlar almış. Üstelik sessiz olması da bir artı. Şu anda sadece Amerikada 120$ fiyat ile satışa sunulan Zerodba, yakında Avrupada' da satılacak. Firebal yetkilileri bu ürünü Türkiye' ye getirmek istediklerini ve büyük ihtimalle önümüzdeki ay Avrupa ile beraber ülkemizde de satışa sunulacağını söylediler. Hem sessiz hemde en güçlüsünü arayanların mutlaka göz önünde bulundurması gereken bir seçenek olan Zerodba, daha şimdiden birçok site tarafından editörün seçimi ödülüne layık görülmüş.

• çok güzel bir power ama fiyatı aşağı yukarı ne kadardır bilgi veririseniz iyi olur saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ömerözkan

çok güzel bir power ama fiyatı aşağı yukarı ne kadardır bilgi veririseniz iyi olur saygılar

sonuna kadar okursan eyer yazıyor fiyatı
  • gördüm yarbayım teşekkürler
  • "zerodba" yazısını görünce fansız zannettim. meğer fanlı imiş. görünüşte iyi bişeye benziyor:
    - 620W
    - büyük ve tek fan ve düşük gürültü (fanı ışıklı olsa, daha hoş olurdu)
    - tak-çıkart kablolar

gelsin bakalım türkiyeye. alıp kullananların deneyimleri-yorumları gelince, alınır mı alınmaz mı görelim. fiyatı abd de 120 dolarmış. demekki türkiyede en az 150 dolar olur. fiyat türkiyede böyle olursa makul gibi.
  • Güzel alete benziyor..

İnceleme için teşekkürler...
  • aletin tak çıkar özelliği sahip kabloları güzel ayrıca fanında bi şekilde kontrol edilebilmesi ve sessizolmasının yanında 620 w olmasıda ayrı bi güzel.Ürün TR ye bi gelsin bakalım kaçtan satılacak ama alet çok fena değil hani ilgi göreceği kesin...
  • vay vay vya vyav yvaaa iyi ürün
  • Enermax Liberty 400w 12volt kanalına 400 watt olmasına rahmen daha fazla amper verebiliyor.(kanal1=20A/kanal2=20A))Buraya dikkat.
    Fan olayı gerçekten iyi olmuş.Sessizlikte tabiiki çok önemli.Gelince alan kesin olur.Bizde daha ayrıntılı öğrenmiş oluruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KATADE

Enermax Liberty 400w 12volt kanalına 400 watt olmasına rahmen daha fazla amper verebiliyor.(kanal1=20A/kanal2=20A))Buraya dikkat.
    Fan olayı gerçekten iyi olmuş.Sessizlikte tabiiki çok önemli.Gelince alan kesin olur.Bizde daha ayrıntılı öğrenmiş oluruz.

Yanlış..enermax 12v kanal başına 20A verebiliyor ama seçimli oalrak bir başka değişle her 2 +12v railede 20A yüklenemiyorsun totalda verdiği güç 40A değil 30Ayani 360w.sürekli oalrak ancak bu gücü sağlayabilir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: fenomenhaa

quote:

Orjinalden alıntı: KATADE

Enermax Liberty 400w 12volt kanalına 400 watt olmasına rahmen daha fazla amper verebiliyor.(kanal1=20A/kanal2=20A))Buraya dikkat.

Yanlış..enermax 12v kanal başına 20A verebiliyor ama seçimli oalrak bir başka değişle her 2 +12v railede 20A yüklenemiyorsun totalda verdiği güç 40A değil 30Ayani 360w.sürekli oalrak ancak bu gücü sağlayabilir..

tamama arkadaşım
    sen öyle diyorsunda üstteki tabloyuda incelersen Enermax liberty 400W 12V1 ve 12V2 ye toplamda 360W veriyor yani bu ürün ile aynı değer sence 620Wlık bir ürün neden 400Wlık ürünle aynı değeri veriyor. Eğer O/C yapılacak olursa ve tabii böyle bir ürünü alan adam yapar ve en çok yüklenme olacak olan 12v railleri 620Wlık bir güç kaynağı için az değil mi?
    bence türkiyede enermax veya silverstone gibi tutulmaz.
    zaten silverstone ve enermax gibi kalitesi onaylanmış ürünleri öncelikle tercih etmek gerek bence

• Enermax
  • ne Şeker şey bu böyle
  • PREMIER PHT-37500 EV SİNEMA ev sinema sistemi almayı düşünüyorum nasıldır? tavsiye edermisiniz?
  • aylik firebal bulteni gelmis
    fiyat uygunmus
  • Amerikada 120$ sa Türkiyede ne olur 170-180$ dan aşşa olmaz
  • AEROCOOL'un iyi olduğunu duymuştum. Gelsin bir kullanananların yorumunu isterim. Ama en önemlisi max güç çekildiğindeki durumu. Çünkü Gerçek PSU asla yanmaz(termal takkeyi kaliteli sananlara bir gönderme olsun bu).
    Türkiyede bulunan ve benim tercihim olan markalar
    ZALMAN, TAGAN, ELANVİTAL, AEROCOOL(Almak isteyip de alamadığım bir marka. Çünkü türkiye distribütörü kapanmıştı 2 sene önce. Tekrar açıldımı bilmiyorum. Adı gökbilişim mi öyle bir şeydi)
    Fakat Türkiye'de bulunmayıp da çok kaliteli olduğunu bildiğim markalar da var. Adlarını tam hatırlamıyorum ama birisi PC & Cooling di galiba... gibi
    Neyse çok konuştum galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGH FIDELITY -- 14 Nisan 2006; 14:24:15 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: FARUKBABA

AEROCOOL'un iyi olduğunu duymuştum. Gelsin bir kullanananların yorumunu isterim. Ama en önemlisi max güç çekildiğindeki durumu. Çünkü Gerçek PSU asla yanmaz(termal takkeyi kaliteli sananlara bir gönderme olsun bu).
    ZALMAN, TAGAN, ELANVİTAL, AEROCOOL(Almak isteyip de alamadığım bir marka. Çünkü türkiye distribütörü kapanmıştı 2 sene önce. Tekrar açıldımı bilmiyorum. Adı gökbilişim mi öyle bir şeydi)
    Fakat Türkiye'de bulunmayıp da çok kaliteli olduğunu bildiğim markalar da var. Adlarını tam hatırlamıyorum ama birisi PC & Cooling di galiba... gibi

iyide taganlar thermaltenekeden daha çok yandı.

• quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

quote:

AEROCOOL'un iyi olduğunu duymuştum. Gelsin bir kullanananların yorumunu isterim. Ama en önemlisi max güç çekildiğindeki durumu. Çünkü Gerçek PSU asla yanmaz(termal takkeyi kaliteli sananlara bir gönderme olsun bu).

Eğer dediğin doğruysa hemen listemden çıkarıyorum. Çünkü tekrar diyorum gerçek PSU yanmaz. En yükseğini verir fazlasını veremez ama yanmaz da.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: LINEBACKER

quote:

Eğer dediğin doğruysa hemen listemden çıkarıyorum. Çünkü tekrar diyorum gerçek PSU yanmaz. En yükseğini verir fazlasını veremez ama yanmaz da.

bir ara bu yanan taganlar yuzunden forumda üst konu olmuştu hatta yani

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.