Şimdi Ara

The Strain (2014) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.018
Cevap
28
Favori
31.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Baya bir araştırdıktan sonra şu bilgiyi buldum;

Arkadaşlar Aşağıya Yazıcağım bilgileri Strain serisinin 3 kitabini okudugum için yazıyorum dizinin sonunda çıkanların kim oldugunu bilmek istiyorsanız okuyun yoksa okumayın cunku spoiler içerir.
    *Spoiler*

Bölümün sonunda çıkan siyahlı arkadaşlar "Ancient Vampires" adı verilen Antik Vampirlerdir orjinalde 7 kişiden oluşan bu grup vampirliğin gizli kalmasını ve ölümsüzlüğün sınırlı bir kitleye özel olmasını sağlamaya çalışmaktadır. İlk bölümlerde gördüğümüz " The Master " Yani Eichorstun yardım ve yataklık ettiği Vampir ise aslında Antik Vampirler grubunun üyesidir ancak grubun ilkelerine ihanet ederek bir salgınla vampirliği tüm dünyaya yaymaya çalışır ve gruptan geriye kalan 6 antik vampir gördüğünüz gibi kendi türlerini avlayarak bu salgına engel olmaya calışırlar. Ancak göründükleri kadar iyi olmadıklarını söylemek lazım kendilerine özel gizli ajandalarıda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lifetaker -- 26 Ağustos 2014; 11:23:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lifetaker

Baya bir araştırdıktan sonra şu bilgiyi buldum;

Arkadaşlar Aşağıya Yazıcağım bilgileri Strain serisinin 3 kitabini okudugum için yazıyorum dizinin sonunda çıkanların kim oldugunu bilmek istiyorsanız okuyun yoksa okumayın cunku spoiler içerir.
    *Spoiler*

Bölümün sonunda çıkan siyahlı arkadaşlar "Ancient Vampires" adı verilen Antik Vampirlerdir orjinalde 7 kişiden oluşan bu grup vampirliğin gizli kalmasını ve ölümsüzlüğün sınırlı bir kitleye özel olmasını sağlamaya çalışmaktadır. İlk bölümlerde gördüğümüz " The Master " Yani Eichorstun yardım ve yataklık ettiği Vampir ise aslında Antik Vampirler grubunun üyesidir ancak grubun ilkelerine ihanet ederek bir salgınla vampirliği tüm dünyaya yaymaya çalışır ve gruptan geriye kalan 6 antik vampir gördüğünüz gibi kendi türlerini avlayarak bu salgına engel olmaya calışırlar. Ancak göründükleri kadar iyi olmadıklarını söylemek lazım kendilerine özel gizli ajandalarıda var.

hocam sonuçta vampir avlıyolar ne olursa olsun yayılmayı engliyolar buda iyi birşey :) ihtiyar bunlardan hiç bahsetmedi sanırm ilerki bölümlerde deyincekler.

• Lifetaker kullanıcısına yanıt
    Açıklaman iyi oldu bende kafayı yicektim bunlar nasıl Kontrol ediyorlar diye yalnız vampirler hiç vampir gibi değil arkadaş çok saçma gibi.

Dizi genel olarak iyi ilerliyor yavaş ama rayında ilerliyor sonlarında hep merakta bırakıyorlar. Yalnız sıkıntıya bakki o adam konuşabiliyor diğerlerine bakarsan ağızlarında maske var onu çıkarsa belki onlarda öldürcek belki kontrol ediyorlar. O adam acaba o suratlamı gezicek merak ettim açıkcası soğukkanlılıkla kızı pat diye vurdu oda enteresan açıkcası.

Bu bizim yaşlı adam çok güçsüz arkadaş yani yahudi yakında büyük ihtimal ölür gibime geliyor. Ama başrolde olduğu için belli olmaz açıkcası.Dizi sarıyor açıkcası ama biraz daha aksiyon görsek iyi olur bakalım neler olcak bir dahaki bölümlerde Fareci adamıda görsek iyi olur oda katılsın aralarına.

• böyle giderse ve aksiyonlu tadında yaparlarsa efsane olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

Ağır spoiler ona göre okuyun.

Tek "master" vampir yok. Onlar başka baş vampirlerin avcıları, yayılmayı engellemeye çalışıyorlar gizlice ki karşı taraf güçlenmesin daha çok vampire sahip olarak. İyi vampir diye bir şey yok bu arada

İleride çarşı pazar karışır o zaman
  • siberarmi kullanıcısına yanıt
    Ben zaten yabancıların yazdığını söyledim yoksa benimde bilgim yoktu mevzuyu tam olarak anlamadım da neyse dizide görürüz.
  • 7. Bölüm sonu harikaydı, pazartesi günü strain günü oldu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.07

Taksici amma taş*klı çıktı yahu arkadaş öyle birşey görüyorsun çıkıp ateş ediyorsun, sürsene be adam!
    Adam da yağmurdan kaçarken doluya tutuldu.

Vay be demek tabutu bizim dayı yapmış zamanında.

Hapishanedeyken şu şişman hastalansada aksiyon görsek.

Gençken bizimki oradan bıçak alıyor acaba ne yapacak?Mastera falan mı saplıyor ?

Bizim Alman, dayıyı fena tongaya düşürdü.Dayı ne yapsınki ona karşı? Anca yeni hastalara kılıç sallıyor.

Yahu şimdi zamanla bunlar kendini kontrol mü edebiliyor?Yoksa farklı bir olay mı var?
    Sonda gelenlerden mesela niye sadece tekinin yüzü açıktı?

Yalnız varya dizi çok fena patlayacak gibi :D haydi bakalım bence iyi gidiyor gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciclista -- 27 Ağustos 2014; 14:21:33 >

• Ciclista kullanıcısına yanıt
    Kontrol kısmı şöyle;

İlk başlarda sadece kendini yaratanın kontrolünde oluyor vahşi halleri ama ilerledikçe kontrollerini kazanıyorlar. Alman en iyi örnek olabilir. Ama tipleri düzelmiyor.
    Sondakilerinin birinin yüzünün açık olması makyaj parası gitmesin diyedir daha fazla :D
  • quote:

Kontrol kısmı şöyle;

İlk başlarda sadece kendini yaratanın kontrolünde oluyor vahşi halleri ama ilerledikçe kontrollerini kazanıyorlar. Alman en iyi örnek olabilir. Ama tipleri düzelmiyor.
    Sondakilerinin birinin yüzünün açık olması makyaj parası gitmesin diyedir daha fazla :D

Ahahah mantıklı.
    Herhalde ilk başlarda hep içlerinden bir ses onu ye şunu iç diyor ama yavaştan azalıyor herhalde.Ama kafaları da çalışıyor gibi sadece konuşmuyorlar adam sopa mı ne bişe getirip camı kırdı çünkü.Bu arada 2-3 bölümdür şu hatun doktoru yiyen o ilginç adamı görmedik.

• Sonu çok ilginçti gerçekten.

bu arada bu diziyi izlemeyen çok şey kaybediyor söyleyeyim.
  • Dizi gayet güzel gidiyor şimdilik,

Nazi kampındaki geçmişten sahneler, yer yer çok uzatılmış gibi geldi bir ara.

Son bölümü de etkileyici bitirdiler, silahlı vampirler diğerlerini öldürdükten sonra kendileri yiyecek zannettim bir an... Bakalım merakla bekliyoruz artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiGER001

Dizi gayet güzel gidiyor şimdilik,

Son bölümü de etkileyici bitirdiler, silahlı vampirler diğerlerini öldürdükten sonra kendileri yiyecek zannettim bir an... Bakalım merakla bekliyoruz artık...

Hitler muhabbeti tek kelime ile harikaydı. Sonunda ise işler çok daha farklı bir yöne doğru kaydı. Geçen bölümde biraz daha geçmişten detay alsak güzel olur demiştim, az çok birşeyler gösterdiler ancak dizi hala aynı yavaşlıkta. Biraz daha hızlansa tam kıvamında olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

Orijinalden alıntı: TiGER001

Dizi gayet güzel gidiyor şimdilik,

Hitler muhabbeti tek kelime ile harikaydı. Sonunda ise işler çok daha farklı bir yöne doğru kaydı. Geçen bölümde biraz daha geçmişten detay alsak güzel olur demiştim, az çok birşeyler gösterdiler ancak dizi hala aynı yavaşlıkta. Biraz daha hızlansa tam kıvamında olacak.

Aynen hocam katılıyorum, ellerinde bolca konu, malzeme var. İleriki bölümlerin daha hızlı, heyecanlı olacağından eminim.

• Gayet güzel bir dizi. Ben de severek takip ediyorum.

Ayrıca bu dizinin de kitabı falan varsa lütfen konuda kitaptan bilgiler paylaşıp bizleri kitap masrafına sokmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10 Numara -- 28 Ağustos 2014; 4:05:46 >
  • 1x7 Seyir açısında çok güzel bölümdü.

Felix virüsü kaptığına göre dönüşürse hapishanede çok güzel aksiyon çıkar bize.
    Fareci adamdan ses çıkmadı bu bölüm.
    Meğersem tabutu bizim amcamız Setrekian yapmış.Bu Strogoi ile bu kadar yakın ilişkide olduğunu tahmin edemedim.Zaten esir kampına alınma esnasında marangoz olduklarını söylediklerinde tabutla ilişkilendirmemiz gerekirdi.Güzel detay koymuşlar.
    Einchrost ile bizim grubun karşılaşma sahneleri güzeldi.
    En son sahneki grup dönüşmüş müydü yoksa yağmacılardan mıydı?
    Ve şu ameliyat olan kişi ile Einchrost'un ilişkisini tam anlayamadım??
  • AdiqeCaLe kullanıcısına yanıt

Son grup dönüşmüşlerdendi komple, Einchrost gibi. Yayılmayı önlemeye çalışıyorlardı.
    Ameliyat olan adam çok güçlü, zengin ve nüfuzlu. Einchrost aracılığı ile master ile anlaşıp onu Amerikaya getirtiyor ve yayılmanın en efektif şekilde olmasını sağlamak için elinden gelen herşeyi kullanıyor. Karşılığında da ölümsüzlük istiyor masterdan. O tiplere dönüşmeyi hiç istemezdim şahsen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 28 Ağustos 2014; 16:50:24 >
  • siberarmi kullanıcısına yanıt

Birkaç bölüm önce Einchrost ile nüfuzlu adam arasında bir sürtüşme,diklenme gibi bir şey olmuştu.Orası kafamı karıştırmıştı.Soru işaretleri silindi aklımdan.
  • quote:

Son grup dönüşmüşlerdendi komple, Einchrost gibi. Yayılmayı önlemeye çalışıyorlardı.
    Ameliyat olan adam çok güçlü, zengin ve nüfuzlu. Einchrost aracılığı ile master ile anlaşıp onu Amerikaya getirtiyor ve yayılmanın en efektif şekilde olmasını sağlamak için elinden gelen herşeyi kullanıyor. Karşılığında da ölümsüzlük istiyor masterdan. O tiplere dönüşmeyi hiç istemezdim şahsen...

Tamamiyle yanlis biliyorsun.

• Hocam doğrusunu söyle istersen öğrenelim o zaman, izlediklerim ve öğrendiklerimden bu çıkarımları yaptım.

Sonda çıkan avcı tipler su götürmez bir biçimde vampirdi. Keyif almak için öldürüklerini düşünmüyorum. Ya master tarzında vampirler ya da onların elemanları.
    O yaşlı iş adamının isteği ne olabilir ki efendi den? Her türlü imkana sahip... Sevap olsun diye mi getirdi Avrupadan, katlandı o kadar şeye.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.