Şimdi Ara

Qualcomm, Snapdragon S4 Play ailesine iki yeni işlemci ekledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Qualcomm, Snapdragon S4 Play ailesine iki yeni işlemci ekledi

Qualcomm'un 28nm fabrikasyon süreci ile geliştirdiği ve LG Optimus G gibi pek çok amiral gemisi ve orta-üst seviye akıllı telefonda görmeye başladığımız Snapdragon S4 yongada sistem ailesi hitap ettiği segmente göre dörde ayrılıyor. 

Pro, Plus ve Prime kategorileri Krait mimarili çekirdekleri kullanan işlemcilerden oluşurken, Play kategorisi ise 45nm fabrikasyon sürecine sahip ve daha çok orta ve giriş seviye akıllı telefonlara hitap eden yongada sistemler barındırıyor.

Cortex-A5 çekirdeğini temel alan bu işlemcilere bugün iki yeni üye daha eklendi : MSM8225Q ve MSM8625Q.

İşlemciler dört çekirdek dizilimi sunarken, hızlı uygulama işleyişi ve daha iyi kullanıcı tecrübesi arayan giriş seviyesi akıllı telefon kullanıcıları için optimize edildi. Bu işlemciler Play kategorisinin ilk serisi olan MSM8225 ve MSM8625 işlemcilerinin gelişmiş varyantları olarak tanımlanıyor.

İşlemciler 1GHz-1.2GHz saat hızları arasında çalışırken, LPDDR2 bellek modüllerine destek veriyor. Grafik tarafında Adreno 203 grafik birimine yer verilirken, 720p çözünürlüğe kadar ekran desteği ve 720p şifreleme / çözme imkanı sunuluyor.

MSM8225Q işlemcisi GSM, GPRS, EDGE, HSPA hücresel veri ağlarına uyumlu iken, MSM8625Q işlemcisi GSM, GPRS, EDGE, HSPA, 1xRev.A, 1xEV-DO Rev.A/B hücresel veri ağlarına uyum gösteriyor.

Her iki işlemci de Qualcomm Atheros AR6005 ve WCN2243 yongalarıyla WiFi, Bluetooth 4.0 ve FM radyo bağlantısı sunuyor.

Qualcomm'un özellikle Çin pazarına yönelik olarak Snapdragon S4 Plus ailesine eklediği diğer bir işlemci ise MSM8930. İşlemci, Çinli operatörlerin UMTS, CDMA ve TD-SCDMA ağlarına destek veriyor. 28nm fabrikasyon sürecine ve ARMv7 komut setine sahip olan MSM8930, 1.2GHz saat hızında çalışan çift Krait çekirdeği ve Adreno 305 grafik birimi ile qHD çözünürlüğe kadar ekran kullanılmasına ve 1080p şifreleme/çözme yapılmasına olanak tanıyor. Tek kanal 533 MHz LPDDR2 bellek desteği, çift bant WiFi, Bluetooth 4.0 sunduğu diğer özellikler arasında.

Bu üç işlemci de yüksek hacimli üretilen akıllı telefonlar için tasarlandı. Gelecek yılın ilk aylarında bu işlemcileri taşıyan mobil cihazları piyasada görebileceğiz.

• Bundan sonra sitenin LG' fanı olabilirim desteğinizi bekliyorum :D Her konuda LGyi övcem gerçekten fanı değiliz ama DH'de LG için bir funa ihtiyaç var :D desteğinizi bekliyorum :D

• Bu ARM'nin de cortex olayı iyice karmaşıklaşmaya başladı. A5 ve A7 daha yeni tasarımlar, A7 A15 mimarisinden izler taşıyor, düşük güç tüketimli, A8'in beşte biri..... VS. Bunlar A9'lardan daha iyi mi şimdi???

• Bir de 45 nm ile dört çekirdek nasıl olacakmış merak ettim. Bataryayı yer tüketir bunlar....

• Sony'nin 2013 'de kakalayacağı Qualcomm'lar belli oldu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxxx1 -- 28 Eylül 2012; 0:49:56 >
  • kim ne derse desin LG :D

• Giriş ve orta segmentte kim süper işlemciler kullanıyor ki Sony kullansın

• "qwerty18" sony bunları giriş ve orta seviyelerde kullanmaz ki anca amiral gemisinde kullanır zaten her zaman yaptığı şey değilmi opera t yi türkiye ye getireceğine 10 ay önce çıkmış opera ion u yeni diye getiriyorlar tam 7 8 aydır bekliyorum sony adam gibi bir cihaz çıkarsın da alalım ama xperia t yi türkiyede bile getirmiyorlar ne demeliki sony e

Not:Bu yorumu galaksi s3 ile yazıyorum.

• Tegra 4ever

[The bomb has been planted.]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Tegra 4ever

refuze ederdim de neyse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

quote:

Tegra 4ever

refuze ederdim de neyse

One X 'e ne oldu ?
  • quote:

quote:

quote:

Tegra 4ever

refuze ederdim de neyse

One X 'e ne oldu ?

bu akşam arkadaşa satıyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tegra 4ever

refuze ederdim de neyse

One X 'e ne oldu ?

ee napcan ne alcan one x+ gelene kadar beklicenmi ? yoksa senide mi ayfoncu yaptılar ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tegra 4ever

refuze ederdim de neyse

One X 'e ne oldu ?

ee napcan ne alcan one x+ gelene kadar beklicenmi ? yoksa senide mi ayfoncu yaptılar ?

pazar günü iPhone 5 gelecek bir sure onunla idare edeceğim artık. macbook için satıyorum zaten yalnız daha bu gun dh'de one x+'nın haberini gördüm biraz sevinmedim desem yalan olur, şu anda bile vapurdayim sevincimi azcik belli ediyorum. sonunda şu telefonun haberi artık kesinleşti ya içim çok rahat artık çıkar çıkmaz anında almayı düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tegra 4ever

refuze ederdim de neyse

One X 'e ne oldu ?

pazar günü iPhone 5 gelecek bir sure onunla idare edeceğim artık. macbook için satıyorum zaten yalnız daha bu gun dh'de one x+'nın haberini gördüm biraz sevinmedim desem yalan olur, şu anda bile vapurdayim sevincimi azcik belli ediyorum. sonunda şu telefonun haberi artık kesinleşti ya içim çok rahat artık çıkar çıkmaz anında almayı düşünüyorum.

Hayırlısı olsun o zaman , bende eğer Türkiye 'ye gelirse LG Optimus G almayı planlıyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tegra 4ever

refuze ederdim de neyse

One X 'e ne oldu ?

Hayırlısı olsun o zaman , bende eğer Türkiye 'ye gelirse LG Optimus G almayı planlıyorum.

aagolasin dostum, umarım ikimiz içinde acagimiz telefonlar sorunsuz olur. senin de şimdiden hayırlı olsun.

• 45 nm? Tırt.. Hem bataryayı geliştirmiyorlar hem de yüksek güç tüketen işlemciler kullanıyorlar. Enerji verimliliği şart..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.