Şimdi Ara

---------BÜYÜK YARDIMCIMIZ ÇAMAŞIR MAKINELERİ-------(SATIN ALMA BAKIM TEMIZLIK KILAVUZU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
3
Favori
10.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

EVLERİMİZDE KULLANDIGIMIZ CAMASIR MAKINELERI KULLANILDIKÇA ILK GUNKU PERFORMANSLARINI KAYBEDEBILIRLER.BASIT TEDBIRLER ALIRSAK MAKINEMIZIN PERFORMANSINI KORUR ÖMRUNU ARTTIRIRIZ.BUNLARDAN BIR KACINI SIZINLE PAYLASACAGIM.UMARIM FAYDALI OLUR.

--------------------SATIN ALMA KURULUM---------------------------------

1.Çamaşır makinesi alırken elektrik sarfiyatı az sıkmada ve yıkamada db degerı dusuk ürünler tercih edilmelidir.

2.-Çamaşır makinesinin elektrik ve su tesisatını yetkili servis kurmalıdır. Yetkisiz mahalle tamircilerine makine kurdurulmamalıdır.

3.Semt voltajının 220 V olmaması halinde makinenin çalışacağı hatta en az 1000 Watt 220 V çıkışlı bir transformatör kurulmalıdır.

4.Makine nemli yerlere kurulmamalıdır.

5.Tahlıye hortumu en az 60 en fazla 100cm e takılmalırdır.

6.Makınenın arkasındakı naklıye cıvataları kullanmadan önce cıkarılmalı sonrakı naklıye ıslemıne kadar saklanmalıdır.

7.Ek garantı yaptıran tuketıcıler mutlaka garantı uzattıklarına daır fırmadan bılgı kagıdı almalılar.

8.Çamaşır makinesi hareket etmemesi için, düz bir zemine oturtulmalı, ayaklarının üzerinde dengede durmasına dikkat edilmelidir.

9.Makineye kapasitesinin üstünde çamaşır yerleştirilmemelidir. Kullanma kılavuzunda ve çamaşır makinesinin etiketinde belirtilen miktardan fazla çamaşır makineye atılmamalıdır. Motor zorlanabilir.

--------------------------------------------------BAKIM TEMIZLIK KULLANIM---------------------------------------------------------------------------

1-Çamaşır makinesi içini temizlemek için boş olarak 1 bardak lımon tuzu ile en yüksek ısıda uzun bir yıkama programı uygulanmalıdır.
    2-Su valfi filtrelerinin temizliği için, hortumun makineye bağlı olan kısmı sökülmeli ve filtreler pense yardımı ile çıkarılarak temizlenmelidir.
    3-Çamaşır makinesinin dış temizliği için elektrik bağlantısı kesilmelidir.
    4-Dış kısım sıvı deterjanla yumuşak bir bezle silinerek temizlenmeli, kesinlikle aşındırıcı temizlik malzemeleri kullanılmamalıdır.

5-Her program bıtımınde deterjan cekmecesınıve kapagını kurumasııcın acık tutun.asla kapalı tutmayın.Öndekı contayı haftada bır yun, kıl varmı dıye kontroledın ve sabunlu bır bezle sılın.

6-Yıkama programı bittikten 1.5 dakika beklendikten sonra kapağı açılmalıdır. Bekleme süresi bitmeden açılan kapağın kolu kırılmakta veya deforme olmaktadır.Özellikle manyetık kılıtlerde.

7-Makineye konulacak çamaşırlar kontrol edilmeli, ceplerinde para, çakmak gibi şeyler unutulmamalıdır. Çamaşırlar cinslerine (pamuklu, yünlü, ipekli vs) kirlilik dereceleri ve yıkanma derecelerine göre ayrılmalıdır.

-----------------------------------------------------------------------------BİTTİ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 3 Mart 2014; 23:04:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

MERHABALAR,

EVLERİMİZDE KULLANDIGIMIZ CAMASIR MAKINELERI KULLANILDIKÇA ILK GUNKU PERFORMANSLARINI KAYBEDEBILIRLER.BASIT TEDBIRLER ALIRSAK MAKINEMIZIN PERFORMANSINI KORUR ÖMRUNU ARTTIRIRIZ.BUNLARDAN BIR KACINI SIZINLE PAYLASACAGIM.UMARIM FAYDALI OLUR.

--------------------SATIN ALMA KURULUM---------------------------------

1.Çamaşır makinesi alırken elektrik sarfiyatı az sıkmada ve yıkamada db degerı dusuk ürünler tercih edilmelidir.

2.-Çamaşır makinesinin elektrik ve su tesisatını yetkili servis kurmalıdır. Yetkisiz mahalle tamircilerine makine kurdurulmamalıdır.

3.Semt voltajının 220 V olmaması halinde makinenin çalışacağı hatta en az 1000 Watt 220 V çıkışlı bir transformatör kurulmalıdır.

4.Makine nemli yerlere kurulmamalıdır.

5.Tahlıye hortumu en az 60 en fazla 100cm e takılmalırdır.

6.Makınenın arkasındakı naklıye cıvataları kullanmadan önce cıkarılmalı sonrakı naklıye ıslemıne kadar saklanmalıdır.

7.Ek garantı yaptıran tuketıcıler mutlaka garantı uzattıklarına daır fırmadan bılgı kagıdı almalılar.

8.Çamaşır makinesi hareket etmemesi için, düz bir zemine oturtulmalı, ayaklarının üzerinde dengede durmasına dikkat edilmelidir.

9.Makineye kapasitesinin üstünde çamaşır yerleştirilmemelidir. Kullanma kılavuzunda ve çamaşır makinesinin etiketinde belirtilen miktardan fazla çamaşır makineye atılmamalıdır. Motor zorlanabilir.

--------------------------------------------------BAKIM TEMIZLIK KULLANIM---------------------------------------------------------------------------

1-Çamaşır makinesi içini temizlemek için boş olarak 1 bardak lımon tuzu ile en yüksek ısıda uzun bir yıkama programı uygulanmalıdır.
    2-Su valfi filtrelerinin temizliği için, hortumun makineye bağlı olan kısmı sökülmeli ve filtreler pense yardımı ile çıkarılarak temizlenmelidir.
    3-Çamaşır makinesinin dış temizliği için elektrik bağlantısı kesilmelidir.
    4-Dış kısım sıvı deterjanla yumuşak bir bezle silinerek temizlenmeli, kesinlikle aşındırıcı temizlik malzemeleri kullanılmamalıdır.

5-Her program bıtımınde deterjan cekmecesınıve kapagını kurumasııcın acık tutun.asla kapalı tutmayın.Öndekı contayı haftada bır yun, kıl varmı dıye kontroledın ve sabunlu bır bezle sılın.

6-Yıkama programı bittikten 1.5 dakika beklendikten sonra kapağı açılmalıdır. Bekleme süresi bitmeden açılan kapağın kolu kırılmakta veya deforme olmaktadır.Özellikle manyetık kılıtlerde.

7-Makineye konulacak çamaşırlar kontrol edilmeli, ceplerinde para, çakmak gibi şeyler unutulmamalıdır. Çamaşırlar cinslerine (pamuklu, yünlü, ipekli vs) kirlilik dereceleri ve yıkanma derecelerine göre ayrılmalıdır.

-----------------------------------------------------------------------------BİTTİ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Emeğinize sağlık hocam dikkat edilmesi gereken seyler hepside kendi adıma teşekkür ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• güzelce yazmışın hocam eline sağlık

ben yarım bardak koyuyorum limon tuzunu ki baktığımda rezistansa kireç gözükmüyor ya oda ayrı
  • tesekkurler arkadaslar.....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emeğinize sağlık güzel bir çalışma olmuş. Ben çamaşır makinasına 2 su bardağı limon tuzu koyup 90 derecede çalıştırıyorum. Program sonunda pompa kapağına baktığımda ısıtıcıdan kopmuş parça parça kireç ve deterjan tortusu görüyorum. Fakat tam anlamıyla temizlenmiyor gibi, bizim sular çok kireçli önümüzdeki günlerde tekrar yapıcam.
  • Elinize sağlık, güzel ve yararlı bilgiler. Ancak bana gerektiği durumlarda çamaşır makinası için 1000 W lık trafo küçük gibi geldi.
    Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kir-pi -- 6 Ekim 2012; 18:11:59 >
  • bugüne kadar makinanın arka tarafında filtre olduğundan bile haberim yoktu. nasıl temizlenir veya nerdedirki bu filtre elinde resimli döküman olan arkadaş siteye koyabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canoka

bugüne kadar makinanın arka tarafında filtre olduğundan bile haberim yoktu. nasıl temizlenir veya nerdedirki bu filtre elinde resimli döküman olan arkadaş siteye koyabilirmi?

muslugu ortun makıneye baglanan kısmından hortumu elınızle sokun orada fılıtre var.sarıması renkte ucunu karga burunla tutup kendınıze dogru cekın fılıtre cıkacaktır.tortu varsa temızleyın yerıne takın.

• Gûncel...

• Her yıkamada (yani günde en az iki) lastik körük falan temizliyorum.
    6 Ayda bir 100 gr deterjanla boş 90 derecede yıkıyorum ama hiç limon tuzu ile denemedim korkarım makineye bir şey olmasın diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Her yıkamada (yani günde en az iki) lastik körük falan temizliyorum.
    6 Ayda bir 100 gr deterjanla boş 90 derecede yıkıyorum ama hiç limon tuzu ile denemedim korkarım makineye bir şey olmasın diye.

HOCAM LIMON TUZUNUN BI ZARARI OLMAZ
  • evimde aygaz tam otomatik 5005 iyi kullanılmamış eski hep aşırı kireçli sularda çalışmış makinem var makinem bu yaz aşırı su aldı her tarafından su taşırdı hemen makineyi kapatıp suyu boşalttık ama bu olaydan daha sonra pompadan gııııırrr diye ses geldi (hala daha devam ediyor pompa kapağını açıp kontrol ettim içinde hiçbirşey yok)vede şimdi bide sıkma başında (yıkama sırasında hafif) caaaaazzz diye ses geliyor (bu arada ses sıkma başında çok belirgin hatta bu kadar eski makinenin motor sesini kapatacak kadar fazla ama devir yükselince bu ses aralıklı olarak çıkıyor eğer makine çok uzun süre bekledikten sonra çalışırsa yikamada bu ses hiç çıkmıyor ama yıkamanın sonlarına doğru su soğutma kisminda yine bu ses hafif duyuluyor)bu makinenin sonumu gelmiş yoksa tamir edebilirmiyim(yetkili servis daha pahalı söylüyor diye özel servis çağırdık oda ventillere 150 tl dedi şok oldum ve evden attım adamı ) o yüzden cevaplarınızı bekliyorum (bu arada limon tuzunu deneyeceğim).

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

HOCAM LIMON TUZUNUN BI ZARARI OLMAZ

Deneyim o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin-22

evimde aygaz tam otomatik 5005 iyi kullanılmamış eski hep aşırı kireçli sularda çalışmış makinem var makinem bu yaz aşırı su aldı her tarafından su taşırdı hemen makineyi kapatıp suyu boşalttık ama bu olaydan daha sonra pompadan gııııırrr diye ses geldi (hala daha devam ediyor pompa kapağını açıp kontrol ettim içinde hiçbirşey yok)vede şimdi bide sıkma başında (yıkama sırasında hafif) caaaaazzz diye ses geliyor (bu arada ses sıkma başında çok belirgin hatta bu kadar eski makinenin motor sesini kapatacak kadar fazla ama devir yükselince bu ses aralıklı olarak çıkıyor eğer makine çok uzun süre bekledikten sonra çalışırsa yikamada bu ses hiç çıkmıyor ama yıkamanın sonlarına doğru su soğutma kisminda yine bu ses hafif duyuluyor)bu makinenin sonumu gelmiş yoksa tamir edebilirmiyim(yetkili servis daha pahalı söylüyor diye özel servis çağırdık oda ventillere 150 tl dedi şok oldum ve evden attım adamı ) o yüzden cevaplarınızı bekliyorum (bu arada limon tuzunu deneyeceğim).

Ventil 5-10 tl bisey siz degistirebilirsiniz su hort mak baglandigi kisimdir ust kapagi acinca gurursunuz

pompadaki ses pompanin bozuldugunu gosterir pompayi degisin 15 tl en fazla ozel servislerede sorun

sıkarken ve yikarken cikan ses rulmandandir veya motorun bilyalari zamanla paslanmis olabilir kayistanda olabilir

• quote:

Kirlilik/bulanıklık sensörü gibi donanımlar varsa zararı olur mu bilmiyorum. Dikkatli kullanmak lazım.

Bizim sular çok kireçli, bir çok kez uyguladım, biraz faydası oluyor. Kireç parçalarını atıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YAMAN_NR

quote:

Kirlilik/bulanıklık sensörü gibi donanımlar varsa zararı olur mu bilmiyorum. Dikkatli kullanmak lazım.

Bizim sular çok kireçli, bir çok kez uyguladım, biraz faydası oluyor. Kireç parçalarını atıyor.

Siemens IQ 1633

Full elektronik makine.
  • çok teşekkür ederim lazpanyol bide şunu fark ettim ses motordan geliyor galiba motor gidici hemen alıp değiştirmeye çalışayım

• quote:

Orijinalden alıntı: metin-22

çok teşekkür ederim lazpanyol bide şunu fark ettim ses motordan geliyor galiba motor gidici hemen alıp değiştirmeye çalışayım

motor bılyelerını yaglayın olmazsa bobıncıye göturun cuzı bı rakamla yapar
  • quote:

quote:

quote:

Siemens IQ 1633

Full elektronik makine.

Donanımlı bir makine, zararı olur mu bilmiyorum. Candoğan'a sormak lazım. 6 ayda bir boş olarak çalıştıryormuşsunuz, sanırım kireç yoktur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Siemens IQ 1633

Full elektronik makine.

Donanımlı bir makine, zararı olur mu bilmiyorum. Candoğan'a sormak lazım. 6 ayda bir boş olarak çalıştıryormuşsunuz, sanırım kireç yoktur.

deterjan camasır suyu bozmuyor lımon tuzu hıcbırsey yapmaz.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.