Şimdi Ara

Microsoft'un Windows 7'deki tarayıcı seçimi hatası, şirketin ceza almasına neden olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft'un Windows 7'deki tarayıcı seçimi hatası, şirketin ceza almasına neden olabilir

Reuters tarafından yayınlanan habere göre, Avrupa Birliği yetkilileri 2009 yılında imzalanan anti-tekel anlaşmasını ihlal ettiği gerekçesiyle Microsoft'u cezalandırabilir.

Yazılım devinin Windows 7 Server Pack 1'de web tarayıcısı seçiminde kullanıcılara açıklık sağlamaması nedeniyle yetkililer gerekli incelemeleri başlatmış ve Avrupa Komisyonu tarafından açıklanan kararda Microsoft için remi işlemlerin uygulanacağı belirtilmişti. Bu gelişmeler üzerine hatalı olduğunu kabul eden Microsoft, söz konusu hatanın düzeltilmesi için gerekli adımları atmıştı.

Konuyla ilgili olarak konuşan Avrupa Birliği'nin Rekabetten Sorumlu Üyesi Joaquin Almunia, resmi işlemlerin başlayacağını açıklarken, Microsoft'un hatasını kabullenmesinin bu sürecin kısalmasında önemli rol oynadığına değindi. 

Hata olarak nitelendirilen durumdan ötürü Microsoft, Windows RT sistemiyle ilgili olarak da aynı incelemeyi başlatmış durumda öyle ki, şirket söz konusu durumun tekrar yaşanmaması adına Windows 8'de tarayıcı seçimini oldukça belirgin hale getirmişti.

• Google Chrome'la imzala bir anlaşma... Windows Chrome diye bir tarayıcı çıkar. Çokmu zor. Hem bir yazılım devinin elindeyken çok daha iyi işler yapar chrome... Dahada stabil olur. Windowsuna optimize et tema renkleriyle falan aynı renge bürünsün ne bilim bi düğmeye basınca bişeyler olsun vs vs.

• Explorer mı kaldı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ceza alsalar koyar mı ki

• Microsofta yapılan bu tekel durumu MACOS yada Ubuntuya neden yapılmıyor MAC OS Standart safari ile gelir hatta adam ITUNES kurduruken bile safariyi kurdurmaya çalışır UBUNTU Standart Firefoxla gelir. Hem dahası Microsoft kimsenin kafasına IE kullanın diye basmıyor eskiden IE olmadan Güncelleme bile yapılamazken artık bu bölümleri bile ayrılmış durumda Ben bu oluşumların yanlı olduğu kanaaatindeyim.
    Ayrıca her tarayıcının saçmaladığı kusurlu olduğu ve bizleri sinir ettiği durumlar vardır. Bende Chrome Firefox ve IE üçünüde ayrı ayrı kullanıyorum. Kimi siteler yada sitelerde kullanılan aplettler takıyor. Mesela Digital Güvenlik Kameraları ile ilgili bir durumda IE zorunlu zira programların çoğu activex üzerinden çalışıyor.
    NOT Bu mesajı win 7 üzerindeki Firefox tarayıcımdan yazıyorum.

• o zaman kullanmayin kardeşim windows adam tabi kendi ürününü koyacak. mercedes bmw donanım için bmw seçeneği sunarmı saçma sapan işler. avrupada saçma sapan işlerle uğraşiyor

• Bu ödenen ceza paraları nereye gidiyor ben onu anlamıyorum, sanki kesilen ceza parası diğer tarayıcı üreticilerine gidiyor da, kimlerin cebine gidiyorsa artık...

• Herseyi anladim da ie olmadigi zaman browser niyetine neyi kullacagiz. Win 7de bilgisayarima girince arac cubugundan internete girilmiyor.

• Çok mantıksız bir gerekçe bence.

Bazı şirketler saçma sapan patentlerle (hepsi değil anladınız siz onu) dava kazanıp tekelleşme yolunda ilerlerken; böyle haklı bir gerekçeden dolayı Microsoft' a rekabete engel oluyor demeleri düşündürücü. Kendi tarayıcısını koyması son derece doğal.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reddemon35

Microsofta yapılan bu tekel durumu MACOS yada Ubuntuya neden yapılmıyor MAC OS Standart safari ile gelir hatta adam ITUNES kurduruken bile safariyi kurdurmaya çalışır UBUNTU Standart Firefoxla gelir. Hem dahası Microsoft kimsenin kafasına IE kullanın diye basmıyor eskiden IE olmadan Güncelleme bile yapılamazken artık bu bölümleri bile ayrılmış durumda Ben bu oluşumların yanlı olduğu kanaaatindeyim.Ayrıca her tarayıcının saçmaladığı kusurlu olduğu ve bizleri sinir ettiği durumlar vardır. Bende Chrome Firefox ve IE üçünüde ayrı ayrı kullanıyorum. Kimi siteler yada sitelerde kullanılan aplettler takıyor. Mesela Digital Güvenlik Kameraları ile ilgili bir durumda IE zorunlu zira programların çoğu activex üzerinden çalışıyor. NOT Bu mesajı win 7 üzerindeki Firefox tarayıcımdan yazıyorum.

onların pazar payları olmadığı için tekelleşme durumu olmuyor. tekelleşme den kasıt burda piyasaya yön vermek. o dediğin firmaların böyle bi durumla uzaktan yakından alakası olmadığı için onlara böyle dava açılmaz.

• İyi ozaman androidde chrome varsayilan gelmesin macosve ios ta safari gelmesin linuxtada firefox gelmesin. Bunasil birsacmaliktir

Artik kime nasil satasacaklarini bilmiyorlar :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

quote:

Microsofta yapılan bu tekel durumu MACOS yada Ubuntuya neden yapılmıyor MAC OS Standart safari ile gelir hatta adam ITUNES kurduruken bile safariyi kurdurmaya çalışır UBUNTU Standart Firefoxla gelir. Hem dahası Microsoft kimsenin kafasına IE kullanın diye basmıyor eskiden IE olmadan Güncelleme bile yapılamazken artık bu bölümleri bile ayrılmış durumda Ben bu oluşumların yanlı olduğu kanaaatindeyim.Ayrıca her tarayıcının saçmaladığı kusurlu olduğu ve bizleri sinir ettiği durumlar vardır. Bende Chrome Firefox ve IE üçünüde ayrı ayrı kullanıyorum. Kimi siteler yada sitelerde kullanılan aplettler takıyor. Mesela Digital Güvenlik Kameraları ile ilgili bir durumda IE zorunlu zira programların çoğu activex üzerinden çalışıyor. NOT Bu mesajı win 7 üzerindeki Firefox tarayıcımdan yazıyorum.

onların pazar payları olmadığı için tekelleşme durumu olmuyor. tekelleşme den kasıt burda piyasaya yön vermek. o dediğin firmaların böyle bi durumla uzaktan yakından alakası olmadığı için onlara böyle dava açılmaz.

Amerikadaki MACOS kullanımından yada IPHONE IPAD Sayısının fazlalaığından haberdarız değilmi Apple ITUNES olmadan adım atmaz halde hatta bilgisayardan Bluetooth üzerinden bile bişey yollanamıyor ve Apple Telefon konusunda bir ara tekeldi tablet konusunu açmayacağım bile :)

• quote:

quote:

quote:

Amerikadaki MACOS kullanımından yada IPHONE IPAD Sayısının fazlalaığından haberdarız değilmi Apple ITUNES olmadan adım atmaz halde hatta bilgisayardan Bluetooth üzerinden bile bişey yollanamıyor ve Apple Telefon konusunda bir ara tekeldi tablet konusunu açmayacağım bile :)

tablet ve telefon için hiç düşünmedim açıkçası. fakat o piyasada da olsa ezici bir üstünlük yada firmaların talepleri yok. mesela ie android ve ios için geliştirilmiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

tablet ve telefon için hiç düşünmedim açıkçası. fakat o piyasada da olsa ezici bir üstünlük yada firmaların talepleri yok. mesela ie android ve ios için geliştirilmiyor.

Konuyu sadece IE olarak görmeyelim android de firefox opera dolphin vb tarayıcılar mevcut ios ta ne kullanıyorlar dersin ayrıca MAC x86 platformuna geçtikten sonra IE geliştirmelerine sistemini kapadı. Şu an için üretmediğinden sadece office platformuna destek veriyor. Android de içten içe google bağımlılığında her konuda ve uygulamada google servisleri karşınızda tek kurtardığı konu tartışmalı açık kaynak kodu.

• explorerdan yazıyorum.

şaka şaka.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.