Şimdi Ara

***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY***

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.785
Cevap
46
Favori
266.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 7 Mart 2014; 12:55:21 >

• Bu otoyu bugün satın aldım
  • iyi mi ettik kötü mü bilmiyorum daha önce hiç stepway kullanmamıştım. stepway 1,5 dci 90 bg 2013 model, şubat veya mart 2013 te teslim edecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kntrkral

iyi mi ettik kötü mü bilmiyorum daha önce hiç stepway kullanmamıştım. stepway 1,5 dci 90 bg 2013 model, şubat veya mart 2013 te teslim edecekler.

Anlaşılan Oyak kampanyasından almışsın hocam

Ben de Stepway ile Clio 4 1.5 dci touch arasında kaldım.

Stepway'i görmeden, test etmeden alacak olmak gözümü korkutuyor.

Sen almadan nerelerden inceledin acaba?
  • 2012 yi inceledim fransa ve romanya sitelerine baktınız birde ncap 3 yıldız alıp cevaplayan dacia 5yıldıza koşacak onun için bütün kasaları 8 yıl sonra yeniledi inşallah pişman olmayız
    P

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

iyi mi ettik kötü mü bilmiyorum daha önce hiç stepway kullanmamıştım. stepway 1,5 dci 90 bg 2013 model, şubat veya mart 2013 te teslim edecekler.

NE KADARA MAL oldu arkadaşım..?
    Biirde bu araçların satışı ciktimi yani lodgy dokker imodelleride var satışa ciktimi acaba ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 31400 tl
    Şubat 2013 teslim
  • Yeni kasa oldukça şık görünüyor.Ülkemizde ne zaman satışı başlar acaba?
  • Şubat veya mart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafama Takılan bir konu var.

Henüz dacia'nın sitesinde detaylı bilgiler yok ama Oyak listesindeki tüketim bilgilerine göre, şehir içi 4.3 LT/100 KM yazıyor. (1.5 dci motordan bahsediyorum)

Clio 4'ün fabrika verisi de aynı şekilde.

Bu iki aracın aynı tüketimi yapması mümkün müdür?

Yani motor aynı olsa bile, ağırlık vs. gibi sebeplerle Stepway'in daha çok yakması gerekmez mi?

Ayrıca, mevcut stepway'in fabrika verisi 5.6 veya 5.9 gibi birşey (şehir içi). Yeni versiyonda bu kadar düşmesi mantıklı mı?
  • Yeni motor var clio 4 teki 1.5 dci 90hp 220nm tork eskiler 90 hp 200nm idi ve bu motor yeni nesil energy 90.

Sandero zaten hafif yenisinde rüzgar direncide iyileştirildi onun için o tüketimleri tutturur ayrıca CO2 99gr

Bence tek eksiği hız sabitleyici oda bize stepway in ambiance donanımlısı geliyor birde stepway laurette var onda hız sabitleyici standart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 18 Kasım 2012; 23:55:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfa-x

Yeni motor var clio 4 teki 1.5 dci 90hp 220nm tork eskiler 90 hp 200nm idi ve bu motor yeni nesil energy 90.

Sandero zaten hafif yenisinde rüzgar direncide iyileştirildi onun için o tüketimleri tutturur ayrıca CO2 99gr

Bence tek eksiği hız sabitleyici oda bize stepway in ambiance donanımlısı geliyor birde stepway laurette var onda hız sabitleyici standart

Clio 4 75 bg modeliyle karşılaştırmıştım verileri. Yani normal sapmayı da katarsak, Clio 4 kadar bir tüketim olur diyorsunuz.

Peki iç hacim olarak, mevcut stepway ile yeni gelecek 2013 stepway arasında bir fark olacak mı? Bu konuda bir bilginiz var mı?

Hız sabitleyici benim için çok mühim değil açıkçası. Aracı %90 oranında İstanbul'da ve yoğun trafikte kullanacağım.

Ama manuel dikiz aynaları çok kötü yaa...Ha pratikte bir önemi var mı, yok... Ama yinede o plastikleri görmek sinir bozucu
  • İskeleti sağlamlaştırdılar 175 olan yerden yüksekliği 207 ye çıkardılar pasif güvenlik sistemlerini artırdılar. Tekerlekler 201/55 16 ya çıktı eskisinin 195 veya 185 idi arabanın içini biraz daha genişletmişler. Sanırım ön farlar eskisinde h4 idi bunda h1-h7 gelecek diyorlar. 2012 de ncap tan 3 yıldız almıştı bu araç 5 veya 4 yıldız alması için ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi),AFU (Acil Fren Destek Sistemi),ESP (Elektronik Denge Programı)
    ASR (Elektronik Patinaj Önleme Sistemi) ile donatıldı eski kasada ABS ve AFU vardı yeni kasada ESP ve ASR ilave edilmiş, ayrıca üzerindeki motor yeni nesildir. Eski kasadan daha çok tork üretir daha az yakar ve co2 salınımı 100'ün altındadır. Biraz da ön konsolla oynamışlar. Ama türkiye ye gelmeyen çok daha lüks modelleri var dacia fransaya bak orada iki tür stepway var.
  • Eski kasa yeni kasa yok benim bildiğim aynı kasa. Sadece kapsamlı bir makyaj var. Aynı platformda üretiliyor. Ben 4 yıldız alabileceğine inanmıyorum. İnşallah yanılırım. Bu araç da eskisi ve logan gibi Nissan B0 platformunda. Zaten tavan ve kapı hatlarına bakarsanız çok bir değişim olmadığını görürsünüz.
  • quote:

31400 tl
    Şubat 2013 teslim

multimedya sistemi dahil olarak mı bu fiyata aldınız ? Ayrıca Oyak kampanyası ile mi alıyorsunuz?
  • Multi medya dahil değil, oyak kampanyası, multimedya dediği sadece navigasyon o kadar ben yeni navigasyon cihazı aldığım için ihtiyaç duymadım.
  • quote:

Multi medya dahil değil, oyak kampanyası, multimedya dediği sadece navigasyon o kadar ben yeni navigasyon cihazı aldığım için ihtiyaç duymadım.

Bu konuda biraz saçmalamışlar.

İnternette bilgi yok ama Oyak listesinde şöyle yazılı :

Hem bluetooth telefon, usb bağlantısı ve direksiyondan kumanda standart yazmışlar, hem de opsiyonel Media NAV paketinin altına yazmışlar.

O ekran olmadan, bluetooth olayı nasıl olacak mesela?

Anlayan var mı?
  • quote:

İskeleti sağlamlaştırdılar 175 olan yerden yüksekliği 207 ye çıkardılar pasif güvenlik sistemlerini artırdılar. Tekerlekler 201/55 16 ya çıktı eskisinin 195 veya 185 idi arabanın içini biraz daha genişletmişler. Sanırım ön farlar eskisinde h4 idi bunda h1-h7 gelecek diyorlar. 2012 de ncap tan 3 yıldız almıştı bu araç 5 veya 4 yıldız alması için ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi),AFU (Acil Fren Destek Sistemi),ESP (Elektronik Denge Programı)
    ASR (Elektronik Patinaj Önleme Sistemi) ile donatıldı eski kasada ABS ve AFU vardı yeni kasada ESP ve ASR ilave edilmiş, ayrıca üzerindeki motor yeni nesildir. Eski kasadan daha çok tork üretir daha az yakar ve co2 salınımı 100'ün altındadır. Biraz da ön konsolla oynamışlar. Ama türkiye ye gelmeyen çok daha lüks modelleri var dacia fransaya bak orada iki tür stepway var.

Yani özet olarak, yeni stepway ile gelen motor, tüketim olarak yeni clio'nun değerlerini yakalayabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nor

quote:

Multi medya dahil değil, oyak kampanyası, multimedya dediği sadece navigasyon o kadar ben yeni navigasyon cihazı aldığım için ihtiyaç duymadım.

Hem bluetooth telefon, usb bağlantısı ve direksiyondan kumanda standart yazmışlar, hem de opsiyonel Media NAV paketinin altına yazmışlar.

Anlayan var mı?

bluetooth için o ekrana gerek yok. şuandaki araçlarda olan kendi müzik sisteminde de bluetooth var. ve gayet kullanışlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lost_Youth

quote:

Orijinalden alıntı: Nor

quote:

Anlayan var mı?

bluetooth için o ekrana gerek yok. şuandaki araçlarda olan kendi müzik sisteminde de bluetooth var. ve gayet kullanışlı.

Ama gelen çağrıyı cevaplama, veya yeni arama yaparken telefon defterinden isim seçme gibi işlemler telefon üzerinden yapılıyor değil mi şu anki sistemde?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.