Şimdi Ara

***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.785
Cevap
45
Favori
266.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 35000 e pastacila trafik sigortası plaka masrafları ve stepne dahil iyi midir nedersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: vasel

arkadaşlar 35000 e pastacila trafik sigortası plaka masrafları ve stepne dahil iyi midir nedersiniz

hangi bayi?
    fiyat iyi gibi zaten yaz geldi talep var diye pek indirimde yapmıyorlar

bana da en son 35 dediler + trafik sigortası
  • ümraniyede bi bayi oraya yetişemedim kredim zamanında çıkmadı satmışlar maltepedeki daci bayiden 35300 e alındı
  • Selam arkadaşlar,
    2013 Model Dacia Sandero Stepway 1.5 DCİ Mavi renk ( 15 gün bekledim mavi renk için) , 2 gün önce teslim aldım. ( Bundan önceki aracım 2006 VW Jetta"ydı. ) henüz 32 km yaptım , sormak istedikleriniz olursa cevaplayabilirim.
  • Yer: Ankara
    Tarih: 15 mayıs 2013
    2013 model stepway mavi renk 1.5 dci + stepne + trafik sigortası = 35.000 tl ye aldım.
  • selamünaleyküm arkadaşlar lafı uzatmadan konuya gireyim eşime bu sandero stepwaydan almak istiyorum ama otomatiği olup olmadıgını bilmiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz? şimdiden teşekkür
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_karabatak

selamünaleyküm arkadaşlar lafı uzatmadan konuya gireyim eşime bu sandero stepwaydan almak istiyorum ama otomatiği olup olmadıgını bilmiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz? şimdiden teşekkür

otomatik vites seçeneği yok
  • alanlara hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar bende alev kırmızısını aldım sürüş çok zevkli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vasel -- 20 Mayıs 2013; 0:07:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tempesty

quote:

Orijinalden alıntı: güray33

quote:

Orijinalden alıntı: crepis

hocam bende 2006 logan vardı arkada hoparlör yoktu direkt olarak fad ayarlarıda çıkmıyordu. bi arkadaş arkalara hoparlör taktırdım bizim teypler 4 çıkışlı dedi gittim elektrikçiye çırakla beraber hattı çektik usta geldi teybe bağlayacak dedi bu iki çıkışlı önlere giden kablolara bağlayacığım abi bunlar 4 çıkışlı imiş dediysemde inanmadı ve ön hoparlörlere giden kabloları azcık açtı oraya bağladı. tabikide ses iğrenç çıkmaya başladı ben ordan ayrıldım arkadaşın yanına gittim bindik aracına önce teypden sağ taraftaki bir tuşa ardından soldaki bir tuşa bastı fad ayarı çıktı 4 hoparlörüde ayrı ayrı ayarladık ardından onun elektrikçisine gittik iki dakikada halletti.
    sonra ben teyp i değiştirdim değişirken teyp sony idi usta araya bir ucu soketli parça kablo ekledi ve aracın hiçbir yerini delmeden kesmeden olay halloldu.
    kısaca demek isteğim aracınızın bir üst donanımlı modelinde aynı teyp varsa ve arkada hoparlör varsa kesin 4 çıkışlıdır. eğer farklı bir teyp modeli varsa haklı olabilirsiniz

bahsi geçen teyp işte bu. nasıl sökülecek hiçbir fikrim yok açıkçası ve 2 çıkışlı değildir kuvvetle ihtimal!

***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY***

Hocam teyp şu şekilde çıkıyor : teybin ve havalandırma ızgaralarının , merkezi kilit ve flaşör düğmesinin olduğu parça (yani kenarları stepway modellerde titanyum renk olan parça) kenarlarından sivri bir cisimle önce kanırtılıyor sonra kendinize doğru sert hareketlerle çekilince geliyor , bu parçanın vidası yok sadece ve sadece tırnaklar tutuyor , o yüzden korkmayın asılınca geliyor , bu parça söküldükten sonra teyp kabak gibi açığa çıkıyor , kenarlarında gizli 4 adet vidası var , bunlarıda sökerseniz teyp çıkıyor...

Bu arada tekrar yazıyorum , benim teybim (navigasyonlu ve dokunmatik ekran olan) söküldü kendi gözlerimle de gördüm arkasında sadece 2 çıkış vardı , arka kapılarda ise sadece hoparlörlerin yeri var yani kablo tesisatı vs. hiçbirşey yok..

arkadaşlar bu 2 çıkış olayı ne anlamadım şimdi arkaya hoparlör taksak olmaz mı desteklemez mi mesela 4 tane bundan alsam desteklemez mi
    http://www.hepsiburada.com/liste/pioneer-ts-g1614r-16-cm-230-watt-2-yollu-hoparlor/productDetails.aspx?productId=otpiotsg1614r&categoryId=26090&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d26090%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dotpiotsg1614r%26fh_lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f111_dp%253d%257b1620cm%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631_253575%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_60002705_2147483631_253575_26090%257d%26fh_refview%3dlister

bide burda hoparlörde çift yollu 3 yollu tek yollu gibi ifadeler var anlamadım bişsey

• hayırlı olsun hocam aracınız. Allah kaza bela vermesin inşallah. uzun yol yaptınız mı acaba? sesi içeri alma olayı nasıl? rahatsız ediyor mu merak ediyorum. şehiriçi aman aman kullanıcı değiliz. edirneye gidip geliyoruz daha çok o yüzden soruyorum. genel olarak gördüğünüz artıları eksileri yazabilirseniz sevinirim. tekrardan hayırlı olsun.
  • daha yeni uzun yoldan gelmiş biri olarak ben cevap vereyim. uzun yolda hem yol hemde rüzgar sesi var. ne derece rahatsızlık veriyor bu göreceli ancak ben özellikle rüzgar sesinden rahatsız oldum. hatta bi kaç kez camlar açık olan var mı diye düşündüm durdum. yol sesi aracın altında yalıtım olmamasından kaynaklanıyor ama rüzgar sesinin nedenini bulamadım.

konfor olarak araç bence iyi.. ama daha konforlu araçlardan stepwaye geçeceksiz konforsuz bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aanalog

daha yeni uzun yoldan gelmiş biri olarak ben cevap vereyim. uzun yolda hem yol hemde rüzgar sesi var. ne derece rahatsızlık veriyor bu göreceli ancak ben özellikle rüzgar sesinden rahatsız oldum. hatta bi kaç kez camlar açık olan var mı diye düşündüm durdum. yol sesi aracın altında yalıtım olmamasından kaynaklanıyor ama rüzgar sesinin nedenini bulamadım.

konfor olarak araç bence iyi.. ama daha konforlu araçlardan stepwaye geçeceksiz konforsuz bulabilirsiniz.

teşekkürler hocam. fiesta 2006 dan geçeceğim kısmetse. eşim jeep tarzı bir araba istiyor, bu yüzden sandero steepway bakıyorum. ben mpv tarzı istiyorum, bu yüzden lodgy bakıyorum. kafam allak bullak :)
  • Henüz Ankara dışına çıkmadım , şehiriçi 150 km kullandım , benim benzinli jetta gibi sessiz değil o bir gerçek sonuçta dizel ama öyle aşırı rahatsız eden bir ses te yok ,orta yani şunu da belirtiyim 100 km/h henüz şehiriçi kullandıgım icin gecmedim. Süspansiyon sert biraz , lastik hava basınclarını kontrol edecegim haftasonu fazla mı diye. Konfor yeterli , koltuklar sert , hızlanma süper (dizel de öyle yani benzinli hakkında fikrim yok) , test sürüşü yapın öyle karar verin ben almadan önce test sürüşü yaptım 12 km ve kararı verdim.

(+) ları

düşük yakıt tüketimi
    tatminkar çekiş gücü
    kaliteli cd çalar
    ucuz yedek parça
    klima cok iyi soğutuyor

(-) leri

manuel ayna ve arka camlar
    sert koltuklar
    cam silecekleri baya kötü (değiştirecegim çok ufak ve dandik)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAANDEEP -- 23 Mayıs 2013; 19:44:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hugo__mboy

quote:

daha yeni uzun yoldan gelmiş biri olarak ben cevap vereyim. uzun yolda hem yol hemde rüzgar sesi var. ne derece rahatsızlık veriyor bu göreceli ancak ben özellikle rüzgar sesinden rahatsız oldum. hatta bi kaç kez camlar açık olan var mı diye düşündüm durdum. yol sesi aracın altında yalıtım olmamasından kaynaklanıyor ama rüzgar sesinin nedenini bulamadım.

teşekkürler hocam. fiesta 2006 dan geçeceğim kısmetse. eşim jeep tarzı bir araba istiyor, bu yüzden sandero steepway bakıyorum. ben mpv tarzı istiyorum, bu yüzden lodgy bakıyorum. kafam allak bullak :)

ben fiestadan geçtim benimkide 2008 model di sattım kurtuldum bunu aldım arabayla şehir içinde kullandım içeri motor sesi falan gelmiyor fiestaya göre konuşuyorum.fiestadan daha konforlu ve araç kolayına savrulmuyor fiesta çok savruluyodu ve araç yüksek konfor açısından fiestadan çok daha konforlu ve büyük ben uzun boylu olmama rağmen 1.90 boyundayım araca rahatlıkla sığa biliyorum

• hoparlör konusunda bana yardım edecek biri yok mu
  • teşekkürler hocam. araba tamamen aklıma yattı ama işte teknolojiye deli biri olduğum için yan aynaların manuel olmasına ya da ön camların orta konsoldan açılmasına fena halde takmış bulunmaktayım. bu ikisi olsa yarın gider alırım o derece :) sizde alışılır mı zamanla. orta konsoldan cam açma rahat mı? ufak bir video olsa bile fikir verebilir aslında
  • Bügün Dacia Stepway yol bilgisayarı ile ilgili yorumları okuduktan sonra servise gitmeye karar verdim. Bu arada servis Çorlu Burhani otomotiv renault ve dacia servisi.
    Önce servis danışmanına bizim araçlarda orjinalinde ortalama, anlık yakıtı vs gösteren yol bilgisayarı bilgilerinin olmasına rağmen
    bizde bunun olmadığını ve dışarıdan yazılımla ya da aracın bilgisayara bağlanarak bu kısıtlamanın kaldırılabildiğini ve bunu bazı servislerin yaptığını söyledim
    Servis danışmanı böyle birşeyi ilk defa duyduğunu söyledi ve mastertech yani oradaki yetkili ustaya götürdü beni. Usta da önce biraz tuhaf tuhaf baktı sonra
    bir inceleyeyim başka araçta olsa oradan kopyalayabilirdim ama yine de inceleyeyim dedi.
    Ben serviste oturup çay içerken 15-20 dk içerisinde geldi ve yol bilgisayarı kısıtlamasını kaldırdığını söyledi ve daha önce böyle bir uygulamayı hiç yapmadıklarını bu serviste ilk kez benim aracıma yaptıklarını ve böylece bunu öğrendiklerini söylediler :)

Yani sonuç olarak hemen hemen her serviste yapılabilir bu, yeterki servisteki mastertech yani usta başı bu konuda istekli olsun.
    Buradan bu konuda bizleri bilgilendiren arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Eskisine göre 6 farklı ekran geldi yol bilgisayarında. Resimleri ekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: two_fast_two_furious

Bügün Dacia Stepway yol bilgisayarı ile ilgili yorumları okuduktan sonra servise gitmeye karar verdim. Bu arada servis Çorlu Burhani otomotiv renault ve dacia servisi.
    Önce servis danışmanına bizim araçlarda orjinalinde ortalama, anlık yakıtı vs gösteren yol bilgisayarı bilgilerinin olmasına rağmen
    bizde bunun olmadığını ve dışarıdan yazılımla ya da aracın bilgisayara bağlanarak bu kısıtlamanın kaldırılabildiğini ve bunu bazı servislerin yaptığını söyledim
    Servis danışmanı böyle birşeyi ilk defa duyduğunu söyledi ve mastertech yani oradaki yetkili ustaya götürdü beni. Usta da önce biraz tuhaf tuhaf baktı sonra
    bir inceleyeyim başka araçta olsa oradan kopyalayabilirdim ama yine de inceleyeyim dedi.
    Ben serviste oturup çay içerken 15-20 dk içerisinde geldi ve yol bilgisayarı kısıtlamasını kaldırdığını söyledi ve daha önce böyle bir uygulamayı hiç yapmadıklarını bu serviste ilk kez benim aracıma yaptıklarını ve böylece bunu öğrendiklerini söylediler :)

Yani sonuç olarak hemen hemen her serviste yapılabilir bu, yeterki servisteki mastertech yani usta başı bu konuda istekli olsun.
    Buradan bu konuda bizleri bilgilendiren arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Eskisine göre 6 farklı ekran geldi yol bilgisayarında. Resimleri ekliyorum

Hocam hayırlı olsun.Konuyla alakasız ama aracın yıllık bakım ücretini yazmıştınız sanırım diğer konuda veya burda.Ben onu bulamadım.Bi daha yazabilir misiniz?

• verdiğiniz bu bilgi için çok teşekkürler ..aracın gelmesini beklerken bu bilgi çok iyi oldu bu konuyu 1 haftadır araştırıyorum ve ilk defa sizden çıkan sonucu görüyorum ..aracı teslim alma anında baska tavsiyeler yapılması gerekenler varsa bekliyorum bu hafta içinde aracım gelecek @two_fast_two_furious
  • quote:

Orijinalden alıntı: vasel

quote:

Orijinalden alıntı: hugo__mboy

quote:

ben fiestadan geçtim benimkide 2008 model di sattım kurtuldum bunu aldım arabayla şehir içinde kullandım içeri motor sesi falan gelmiyor fiestaya göre konuşuyorum.fiestadan daha konforlu ve araç kolayına savrulmuyor fiesta çok savruluyodu ve araç yüksek konfor açısından fiestadan çok daha konforlu ve büyük ben uzun boylu olmama rağmen 1.90 boyundayım araca rahatlıkla sığa biliyorum

hocam peki arkana rahatlıkla birisi oturabiliyor mu? bende fiestada en arkaya itiyorduk koltuğu anca sığıyordum benim boy 1,95 :)

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.