Şimdi Ara

***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.785
Cevap
45
Favori
266.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kasparss

quote:

Orijinalden alıntı: güray33

quote:

Orijinalden alıntı: kasparss

bu arabayı her türlü alırım ama yol bilgisayarına o kadar alıştım ki anlık ve ortalama yakıt tüketimini görememek benim için çok zor ...

o neyse de direksiyon ayarı ve koltuk yükseklik ayarı olmaması kötü :(

tipik reno yaklaşımı ...yazık etmişler güzelim araca sırf bu bahsettiğimiz nedenlerden dolayı müşteri çok kaybederler .mesela ben...

çok haklısınız yeni symbol de böyle kasa güzel malzeme dandik donanım yok. ama ben 5 ayda bir araba değiştirdiğim için bana dert yaratmıyor fazla nasıl olsa yaza değiştiririm ama ilk sıfır arabam oldu sıfır araba almanın o kadar da zor olmağını öğrenmiş oldum mesela. bide şunu söyleyeyim beni donanım yönünden en çok tamin eden aracım citröen berlingoydu ama o da 7 litre mazot tüketmesine rağmen gitmiyordu. işin kısası hem iyi gitsin hem az yaksın ses yatımı süper olsun istiyorsak daha çok paralar bayılıp ( mesela 69 bin tl civarı ) araç almak. eee tabi sermayeyi de araca bağlamak da işimize gelmiyor :

• Araç sahibi arkadaşlar, manuel klima hakkında biraz bilgilendirir misiniz? Sıcak ve soğuk üflemeleri ile ilgili.. Bir de 120 üzeri hızlarda yol ve rüzgar sesi durumu nedir? Yani şehiriçi otosu mu yoksa 100-150km lik şehirlerarası yollarda da iş görür mü? (1.5 dci 90 ve 0.9 tce 90 motorlu versiyonlar için)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kompliman

Araç sahibi arkadaşlar, manuel klima hakkında biraz bilgilendirir misiniz? Sıcak ve soğuk üflemeleri ile ilgili.. Bir de 120 üzeri hızlarda yol ve rüzgar sesi durumu nedir? Yani şehiriçi otosu mu yoksa 100-150km lik şehirlerarası yollarda da iş görür mü? (1.5 dci 90 ve 0.9 tce 90 motorlu versiyonlar için)

Klimayı şu ana kadar hiç kullanmadım , kalorifer ise sanki birazcık geç ısınıyor gibi geldi bana ve özellikle de ayak ısıtmasının pek iyi olduğunu söyleyemicem ,

110 üzeri hızda yol sesi ve özellikle rüzgar (ıslık) sesinden bende muzdaribim maalesef (bendeki dizel) fakat şöyle bir şey var ki , eski kasa stepwaylere göre yol ve rüzgar sesinin iyileştirilmiş olduğunu söylüyorlar , eski kasa hiç kullanmadığım için bilemicem ,

fakat eğer kıyaslama yapmak gerekirse bir Polo , Focus veya Astra 'ya göre yol ve rüzgar sesi biraz fazla bence...Fiat Punto vs. ayarında olabilir ses hemen hemen aynı diyebilirim...

• Edit : Ayrıca fan hızı ve sıcaklık ayarı düğmeleri normal kalitede olmasına rağmen , şu en soldaki yönlendirici düğme var ya hani , ayak-buğu önleyici-üst-alt vs... , o düğme bence biraz tuhaf çalışıyor , sanki kısa zamanda arıza vericekmiş gibi bir his uyandırdı bende...Mesela çevirme esnasında bir şeylerin döndüğünü hissediyorsunuz fakat o kırmızı ok olması gereken yerde durmuyor , düğmede bir --boşluk-- gibi bişey var sanki , bilemiyorum belkide benim arabada böyledir sadece...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tempesty

quote:

Araç sahibi arkadaşlar, manuel klima hakkında biraz bilgilendirir misiniz? Sıcak ve soğuk üflemeleri ile ilgili.. Bir de 120 üzeri hızlarda yol ve rüzgar sesi durumu nedir? Yani şehiriçi otosu mu yoksa 100-150km lik şehirlerarası yollarda da iş görür mü? (1.5 dci 90 ve 0.9 tce 90 motorlu versiyonlar için)

Klimayı şu ana kadar hiç kullanmadım , kalorifer ise sanki birazcık geç ısınıyor gibi geldi bana ve özellikle de ayak ısıtmasının pek iyi olduğunu söyleyemicem ,

110 üzeri hızda yol sesi ve özellikle rüzgar (ıslık) sesinden bende muzdaribim maalesef (bendeki dizel) fakat şöyle bir şey var ki , eski kasa stepwaylere göre yol ve rüzgar sesinin iyileştirilmiş olduğunu söylüyorlar , eski kasa hiç kullanmadığım için bilemicem ,

fakat eğer kıyaslama yapmak gerekirse bir Polo , Focus veya Astra 'ya göre yol ve rüzgar sesi biraz fazla bence...Fiat Punto vs. ayarında olabilir ses hemen hemen aynı diyebilirim...

cevabınız için teşekkür ederim. Sanırım şehirlerarası yolculuk için pek uygun bir araç değil özellikle 0.9 tce modeli. Ama her iki motor da şehiriçinde kullanılmak adına biçilmiş kaftan;) 0.9 tce alıp bir de tüp taktırmaktansa ve en az 3 yıl kullanılacaksa eğer sanırım 1.5 dci 90 modelini almak en iyisi..

• quote:

quote:

quote:

cevabınız için teşekkür ederim. Sanırım şehirlerarası yolculuk için pek uygun bir araç değil özellikle 0.9 tce modeli. Ama her iki motor da şehiriçinde kullanılmak adına biçilmiş kaftan;) 0.9 tce alıp bir de tüp taktırmaktansa ve en az 3 yıl kullanılacaksa eğer sanırım 1.5 dci 90 modelini almak en iyisi..

0,9 benzinli motora tüp takılmıyor bilginize.. bende passat 1,4tsi vardı tüp takılmıyordu bu motorda teknolojik olarak aşağıyukarı aynı tüp takılmıyor...

• tsi lara artık takılıyor die biliyorm o işi çözmüş bizimkiler:) yakında tce yi de çözerler bence:)

aslında bu araç şehiriçinde evden işe işten eve gibi yine şehiriçindeki işleri halletmek için kullanılabilecek en uygun araç gibi duruyor. emsali olan diğer araçlara 10000-15000TL gibi fark verip almaya değmez gibi hele bi de dizelini aldı mı bi depoyla 800km görür heralde.. Bu koşullarda bu aracı almak mantıklı bence..
  • quote:

tsi lara artık takılıyor die biliyorm o işi çözmüş bizimkiler:) yakında tce yi de çözerler bence:)

aslında bu araç şehiriçinde evden işe işten eve gibi yine şehiriçindeki işleri halletmek için kullanılabilecek en uygun araç gibi duruyor. emsali olan diğer araçlara 10000-15000TL gibi fark verip almaya değmez gibi hele bi de dizelini aldı mı bi depoyla 800km görür heralde.. Bu koşullarda bu aracı almak mantıklı bence..

Ben Ankarada oturuyorum , araba 2100 km. oldu şu anda , en son 1 depo ile 870 km. yaptım (47 litre)
  • İlk depoda 900, ikinci depoda biraz devirli kullanınca 770 km. yaptım (depo ışığı sesli ikaz verene kadar kullandım)
    İlk depoda 59 lt almıştı, (kazıklandığımı sanmıştım) 2. depoda 49 lt, yeni depoda da 55,7 lt. mazot aldı araç.
    Son depoyu güvendiğim bir bayiden aldım, (zincirlikuyu bp) araçların deposunun normalden büyük olduğunu söyledi oranın müdürü, diğer dacialarda da rastlamış.
    Yani bu durumda 50 lt. mazot ile 1000 km yapmak ortalama 100 km.de 5 lt. tüketim ile normal sayılabilir,
    normal devirde ve hatta eco modunda kullanılınca bu ortalamayı yakalarız diye düşünüyorum.
  • renoya ya gittim sandero yoktu.stepway vardı.dışarda eski kasası vardı.eski kasaya göre aynı diyordum ama bana daha bi güzel gözüktü.genel anlamda işçilik kötü ama ben stepwayi beğendim.3 kişi(2 erkek 1bayan) arkaya oturduk ön koltuklar geride olmasından dolayı çok az dardı.ön koltugu biraz öne alınca süper oldu.ama genel anlamda iyi.hemen yan standta clio ya baktık .bayan arkadaşımız kasasına hayran kaldı.gelin arkaya 3 kişi oturalım dedim.stepwayle :) aynı şekilde oturduk bayan arkadaş kapıları kapatınca ,kapıya sıkıştı elini kolunu oynatamadı :) dedim bu şekilde yolculuk yapılırmı yapılmaz dedi.bu sebeple clio 4 almayacağım zaten.görevli sanderolarla,yeni symbolûn ve stepwaylerin içi aynı hacimde dedi sadece yüksek hali dedi.yeni smybolde vardı :) fena değildi.içi ön konsol piano black parlak siyahtı kapı kolları resimdeki dacilar gibi tutamak yerleri vardı güzeldi ama çok pahalı diye düşünüyorum .keşke dacia logan olsaydı alırdık ama bu fiyatına stepway alınır.fordda ise 29 a olan eski fiestalar kalmadı dedi artık 1,2 benzinli yeni makyajlanmışı vardı 33milyar .birde yeni kasa vardı 1,4 benzinli 41 milyar fiyat verdiler :)
    stepway alacağım karar verdim stepwayi dizelini 35500 navigazyon yok stepnesiz (tamir seti veriliyormuş)sandero dizel için 32500,lpgli,sine 28250 verdiler.bu fiyatlar harici trAFİK SIGORTASI en az 250tl,banka kredi masrafı 600 tl ıstedılerkskaskosuda en az 800-1200 arası sanırım.parrk sensoruna 185tl istediler.bayide takılıyormuş üstünde gelmiyormuş.fiyatlara bakınca stepway dizeli 100 tl siteye göre pahalı verdi.sandero dizeli 50 tl pahalı.lpg liyi ise 200 tl ucuza verdi.bu nasıl iş anlamadım:) sonuç olarak ben bu fiyata navigasyonluyu alırım diyordum(yada 34500 e navigasyonsuzunu alırım diyordum)ama alamadık biraz daha bekleyeceğim daha iyi fiyat alan olursa haberleşelim :)
    son bir şey daha sorayım ordaki görevliye sormayı unuttum symbolde ön-arka kapı kollarında eski dacialara benziyen gri bir kol tutamağı var ama nedense yeni sürümlerde bu kol tutamak kısımları yok ayrıca avrupadaki resimlerinde videolarda bu kısım da kol tutamağı var. tr dekilerde kol tutamakları yok ayrıyetten taktırabiliyormuyuz şık görünsün diye :) reno uyanıklık yapıp trdeki daciaların kol tutmaklarını söktürmüş sybole mi taktırmış.çünkü bu araçların full donanımları trde yok ama sybole uygulamışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainman76 -- 19 Şubat 2013; 18:34:01 >

• ben 1000 km den sonra hep eco modunda kullandım çok daha az yakıyo zatan mersin trafiği çok sıkışık dur kalk yapmaktan doğru dürüst arabadan zevk bile alamadım bi tek mersin-silifke arasında tadını çıkara çıkara kullandım sollamadığım araba kalmadı :D ama lastik sesinden mahvolduk meğerse lastiğe 42 hava basmışlar lastikçi 32 hava yeter dedi şimdi ses soluk kesildi tavsiyem sizde baktırın
  • bir de camur atma problemi var paçalık taktıracam da aksesuarcılar internetteki fiyatın 2 katını istiyorlar kıçı kırık paçalığa!!!
  • http://www.dacia.de/bilder/photo/sandero2012-content-innenraum-gross.jpghttp://www.dacia.de/bilder/photo/sandero2012-content6-gross.jpg

arkadaşlar tr de symbolde kapı tutmakları böyle,avrupada dacia stepway ve sanderoda bu kapı tutmakları var ama tr de dacia da ise yok. bunları ayrı yetten taktırabiliyormuyuz.bunu bile çalmalarına şaşıyorum.şanlı türkiyemin insanının dünyanın en pahalı yakıtı kullanması yetmiyo birde 3 sınıf uygulama yaşıyoruz.

• 2500 dd 130 yaptiginin fotosu eklenicekti goremedik hala

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar bende bugun babama mavi renk 0.9 lt olandan aldim.senede 5000 km den fazla yol yapmıyo çünkü. tipi gercekten çok hoşuma gitti. önceki kasayla arasında çok fark varmış.30.800 tl ye aldım. stepne dahil. 1 hafta sonra teslim. eco modu 1000 km den sonrami kullanmak gerekiyo.hemen kullanabiliyomuyuz acaba. bide dikkat etmemiz gereken bişe varmı ilk kullanımla ilgili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydemir52 -- 21 Şubat 2013; 13:35:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

2500 dd 130 yaptiginin fotosu eklenicekti goremedik hala

2500 dd.da 125/130 yapıyor. bu torkda bir motor için normal muhtemelen, tabi kasanın ağırlığına da bağılı.
  • quote:

Sataşma var tamam anlaşıldı :)) Foto en kısa zamanda burada hocam ok :)
  • quote:

quote:

Sataşma var tamam anlaşıldı :)) Foto en kısa zamanda burada hocam ok :)

Foto cekerken dikkatli olun. Tedbiri elden birakmayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Duster DCI 85 (Chiptuning 107 hp 245 Nm) kullanıcısı olarak, 2500 devride 105-110 km arası bir hıza ulaşıyorum. Yeni Stepway 130 yapıyosa vallahi helal olsun. Yüksek süratte tüketimi az olur.
     ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY***
  • ben eco modu açıkken yaptım 2500 devirde 120 yi hele ki eco modu kapalı 135km rahat yapar
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.