Şimdi Ara

iphone 4s 5.0.1 den 5.1.1 geçişte 3194 hatası...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

kısaca böyle telefonda 5.0 versiyon var şu anda ve ben 6.0 a değilde 5.1 e geçmek istiyorum ama 3194 hatası alıyorum... host dosyası felan denedim olmadı. fayda etmedi 6.0 a da geçmek istemiyorum bunun bir yolu olmalı değil mi...

• shsh almadıysanız yolu yok. en güncel olan 6'dan başka bir versiyona geçemezsiniz. hatta 5.0'ı tekrar yükleyeyim deseniz bile olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cholonya -- 26 Eylül 2012; 15:02:30 >
  • YNAC İLLA 6 YA MI GEÇMEMİZ GEREKİYOR... BİDE WİFİ GÖRSÜN KENDİSİ İNDİRMEYE BASLIYOR MANYAKMIDIR NEDİR YA..
  • Telefon jailbreakli ise ve shsh kaydin mevcut ise sanirim 5.0 a restore edebileceksin. dev team in ana sayfasinda konuyla ilgili bir aciklama mevcut.
  • o an üzerinde olan versiyon için shsh varsa, ancak o zaman tekrar restore edilebilecek. yani 5.0.1'i yine 5.0.1 olarak restore edebileceksiniz. ama 5.0.1'den 5.1.1'e geçiş yok.
  • Bende de aynı durum mevcut. Telefon 4S 5.0.1 jailbreakli.. 5.1.1 için SHSH kaydım ve 5.1.1 firmware indirilmiş halde mevcut. Yalnız geçmek için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum..
  • Son versiyon redsn0w ile yapacaksınız. Başvuru forumum arama bölümü ya da google.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla hocam Simdiki telimde 5.1 var ama ayni versiyona bile restore edemiyorum.. shsh kaydida alamiyorum sadece ve sadece ios 6 ya gecebiliyorum sacma bi durum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shsh alamazsınız tabi. Apple 5.1.1'i imzalamayı 6 çıktığı anda bitirdi. Shsh yoksa aynı versiyon, farklı versiyon hiç fark etmez. Tek seçenek o anki son resmi versiyon. Yani shsh yoksa şu an 6'dan başka seçenek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cholonya -- 21 Ekim 2012; 23:15:55 >
  • Aynı sorunu bende yaşiyorum.İphone 3gs tel aldim.Versiyon 4.2.1 de kalmiş.Saatlerce uğraşmama ve her türlü tarifleri uygulamama rağmen 3194 hatası alip birtürlü 5.1.1 e geçemedim.Mecburen ios 6 yamı geçmek zorundayiz.Aslında hep yeni versiyon yüklerim ama ios 6 da birkaç şikayet okuyunca tırstım.aslinda itunesi kandirabilecek bi program olsa 5.1.1 versiyonui son versiyon gibi algılatip cihaza yükleyebilsek. :) Ama bu şartlarda ios 6 yükleyecez sanirim...

• O itunes'u kandırma durumu zaten var ve shsh ile oluyor işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: cholonya

O itunes'u kandırma durumu zaten var ve shsh ile oluyor işte.

shsh kaydını biliyorum ama kayit elde olmayinca nafile.işte o zaman i tunesi bi şekilde uyutabilsek..... :) Aslinda yurtdışı sitelerini biraz araştirsam muhakkak bu işe çözüm bulmuş bi adam çıkabilir.....

• quote:

Orijinalden alıntı: serhat1971

quote:

shsh kaydını biliyorum ama kayit elde olmayinca nafile.işte o zaman i tunesi bi şekilde uyutabilsek..... :) Aslinda yurtdışı sitelerini biraz araştirsam muhakkak bu işe çözüm bulmuş bi adam çıkabilir.....

Hayir baska yolu yok ne yazik ki, tek yol shsh.

• iPhone 4S cihazlar için SHSH kaydınız olsa da 5.0.1'den 5.1.1'e güncelleme şuan için mevcut değil. Bahsedilen, örneğin 5.1.1'den 5.0.1'e düşülmesi. Bu şuan için mümkün. Yoksa elimde redsn0w'da var 5.1.1 için SHSH kaydı da, denedim hiçbir şekilde 4Slerde 5.0.1'den 5.1.1'e sürüm yükseltme olmuyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serhat1971

quote:

Hayir baska yolu yok ne yazik ki, tek yol shsh.

herşin sahtesini buluyolar bide bu shsh nin fasonunu yapabilsek :))

• Arkadaşlar 2 gündür uğraşıyorum ama aynı hatayı ben de geçemedim bir türlü. Telefonum i4. Su an 5.0.1 var ve 5.1.1 e yükseltmek istiyorum. Cydia ya girdiğimde tüm sürümler için shsh kaydımın olduğunu görebiliyorum. ipsw dosyası olarak da önce 5.1.1_9B206 indirip itunes üzerinden shift+güncelle yaparak denedim ama 3194 hatası verdi. Sonra 5.1.1_9B208 ipsw dosyasını indirip yine shift+güncelle diyerek denedim ama aynı hatayı verdi. Önce itunes üzerinden sürüm yükselttikten sonra Absinthe 2.0.4 ile de jailbreak yapmak istiyorum. Bu yaptıklarımda bir hata var mı, neden beceremiyorum acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metabax

Arkadaşlar 2 gündür uğraşıyorum ama aynı hatayı ben de geçemedim bir türlü. Telefonum i4. Su an 5.0.1 var ve 5.1.1 e yükseltmek istiyorum. Cydia ya girdiğimde tüm sürümler için shsh kaydımın olduğunu görebiliyorum. ipsw dosyası olarak da önce 5.1.1_9B206 indirip itunes üzerinden shift+güncelle yaparak denedim ama 3194 hatası verdi. Sonra 5.1.1_9B208 ipsw dosyasını indirip yine shift+güncelle diyerek denedim ama aynı hatayı verdi. Önce itunes üzerinden sürüm yükselttikten sonra Absinthe 2.0.4 ile de jailbreak yapmak istiyorum. Bu yaptıklarımda bir hata var mı, neden beceremiyorum acaba?

merhaba teliniz i4 ve 501 yuklu ve siz 511 yüklemek istiyorsunuz ve elinizde 511 shsh si var ise bu mumkundur.
  • @trakonya79

Yardım etme isteğin için teşekkür ederim fakat benim sorumun cevabı bu değildi. Neyse ki baya bir uğraştıktan sonra 3194 hatasını aştım, sonra 16 hatası sonra 11 hatası falan derken 5.1.1 e yükselebildim. Ama hiç kimse sormasın nasıl yaptın diye çünkü inanın o kadar çok deneme yaptım ki şu an ikinci kez aynı şeyleri yap deseler yapamam. Bir de cydia tweakleri için openbackup ile yaptığım yedekleme sanırım başarısız olmuş ki tweaklerimi geri getiremedim maalesef..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.