Şimdi Ara

OGS kullanıp HGS den geçenler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
53.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OGS HGS İkisini ayni gise yapamiyorlar, teknik olarak mumkun ama her ikisi de takili olan araclarda cift okuma gerceklesecegi icin yapamiyorlar.

Bizim devlet bu kadar yenilik yapabiliyor iste. HGS'nin KGS'den tek farki gisede durmadan okumasi. Bizim millet OGS'den bile 1 km/h hizda gectigi icin onun da bir anlami yok ya neyse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHOSTKOVİCH

quote:

Orijinalden alıntı: melodramm

HGS tanımlama etiketini ise cama yapıştırmaksızın, para bandı ile ön cama iliştirdim. (olası bir bozulma durumunda iade hakkımı korumak için)

İyi forumlar...

Sağlamcısınız mantıklı

Alıntı yaparken mesajın bir kısmını alırsak daha az sayfada daha çok şey paylaşabiliriz.(sadece öneri)

Alıntı yaparken konunun bir kısmını almak fikrinize sonuna kadar katılıyorum.

Ancak bizim bu yazışmalarımızı sadece okuyan arkadaşların, yanlış bir fikire kapılmaması ve konunun ana fikrini kaybetmemesi için tamamını alıntıladım.

İyi forumlar...

• teşekkürler @melodramm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baskan1111

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: airport34

quote:

yani her ikisinide gecebilirsiniz ogs ile HGS den , Hgs İle Ogs den öter sonra size tam ceza göndericekleri zaman HGS etiketli araç olduğunu sistemden görür bilgisayar otomatikman bakiyeden 3.40 tl geçiş ücreti düşer. Bazen HGS den arka arkaya öndeki araça cok yaklaştığınızda da okumuyor ötüyor sistem , yine ceza gelmeden otomatik bakiyeden düşüyor.

Sadece HGS , OGS ekranları artık bir değiştirseler

HAVA BİLGİSİ
    KALAN BAKİYE
    RENKLİ
    TELEVİZYON GİBİ BİŞİ OLMALI İŞTE
    SCOREBOARD GİBİ

eger OGS niz varken , OGS den gecerseniz ve okumazsa ; cezalı geçiş dese bile plakaya kayıtlı bir OGS oldugu icin ceza yansımaz, normal bedel yansır..

eger HGS niz varken , HGS den gecerseniz ve okumazsa ; cezalı geçiş dese bile plakaya kayıtlı bir HGS oldugu icin ceza yansımaz, normal bedel yansır..

yanlış yönlendirme olmasın , birine uyeyken digerinden geciş yaparsanız ceza yansır, cunku kendi sistemi icinde kontrol edıyor ve o plakaya kayıtlı bir arac bulamayınca ceza gelıyor. OGS varken HGS den cıkarsanız, HGS kontrol ediyor ve kayıtlı plaka bulamayınca cezayı yazıyor.Dur birde OGS yi kontol ediyim bakıyım onda varsa ceza yazmam demıyor.. HGS var bende OGS den cıktım birsey olmaz diye bir mantık yok yani...

Sacma tabi , her ikiside ortak olmalı sonucta. ama yapacak birsey yok...

Bende her ikisi de var.

OGS sürekli devrede HGS ise plakaya tanımlı.

OGS yoğun olduğu durumlarda HGS den geçiyorum

İyi forumlar...

HGS ile OGS den geçiyorum , ötüyor ama ceza plakaya yansımıyor .

ancak her iki sistemde de plakanız tanımlıysa ceza yemezsiniz. aksi durumda ceza kesin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yani her ikisinide gecebilirsiniz ogs ile HGS den , Hgs İle Ogs den öter sonra size tam ceza göndericekleri zaman HGS etiketli araç olduğunu sistemden görür bilgisayar otomatikman bakiyeden 3.40 tl geçiş ücreti düşer. Bazen HGS den arka arkaya öndeki araça cok yaklaştığınızda da okumuyor ötüyor sistem , yine ceza gelmeden otomatik bakiyeden düşüyor.

HAVA BİLGİSİ
    KALAN BAKİYE
    RENKLİ
    SCOREBOARD GİBİ

eger OGS niz varken , OGS den gecerseniz ve okumazsa ; cezalı geçiş dese bile plakaya kayıtlı bir OGS oldugu icin ceza yansımaz, normal bedel yansır..

eger HGS niz varken , HGS den gecerseniz ve okumazsa ; cezalı geçiş dese bile plakaya kayıtlı bir HGS oldugu icin ceza yansımaz, normal bedel yansır..

yanlış yönlendirme olmasın , birine uyeyken digerinden geciş yaparsanız ceza yansır, cunku kendi sistemi icinde kontrol edıyor ve o plakaya kayıtlı bir arac bulamayınca ceza gelıyor. OGS varken HGS den cıkarsanız, HGS kontrol ediyor ve kayıtlı plaka bulamayınca cezayı yazıyor.Dur birde OGS yi kontol ediyim bakıyım onda varsa ceza yazmam demıyor.. HGS var bende OGS den cıktım birsey olmaz diye bir mantık yok yani...

Bende her ikisi de var.

İyi forumlar...

ancak her iki sistemde de plakanız tanımlıysa ceza yemezsiniz. aksi durumda ceza kesin.

plakam tanımlı değil ama geçiyorum ve ceza gelmiyor ??? hgs hesabımdan düşüyor ?

• quote:

plakam tanımlı değil ama geçiyorum ve ceza gelmiyor ??? hgs hesabımdan düşüyor ?

Yakın zamanda bir güncelleme yapar bu açığı giderirler.

Sizde ilk tecrübe edenlerden olursunuz

Bizim BELKAHVE inişinde yol kameraları vardı, hızınızı ekrana yansıtır; ancak cezai işlem uygulamazdı.

Arkadaşlarım CEZA gelmeyeceğini bildiklerinden yardıra yardıra geçerlerdi, ben ise hız limitleri dahilinde geçerdim.

Geçtiğimiz ay acı bir şekilde KAMERA'ların devreye alındığını öğrendi.

Diyeceğim o ki ceza gelmemesi, sonsuza dek ceza gelmeyeceği anlamını taşımaz.

Hayatta en kötü bağımlılık alışkanlıktır

İyi forumlar...

• sıkma canını gelmez , zaten ortadaki gişeler kalkıor ;)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

HAVA BİLGİSİ
    KALAN BAKİYE
    RENKLİ
    SCOREBOARD GİBİ

Bende her ikisi de var.

İyi forumlar...

bende ogs vardı hgs yoktu. ogs den girdim hgs den cıktım 148,5 tl ceza geldi. bende hgs aldım mecburen. siz umursamıyorsanız devam edin , secim sizin.

• Peki köprülerde ne oluyor beyler,bende ogs var,hgs den geçtim ne olucak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

Peki köprülerde ne oluyor beyler,bende ogs var,hgs den geçtim ne olucak?

http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/violation.jsf;jsessionid=182BC68B6D6295939502D6DD4F6D3095

buradan plakanızı sorgulatın, eger cıkarsa gecis yaptıgınız tarihden itibaren bir hafta icinde hgs alın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

Peki köprülerde ne oluyor beyler,bende ogs var,hgs den geçtim ne olucak?

http://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/violation.jsf;jsessionid=182BC68B6D6295939502D6DD4F6D3095

buradan plakanızı sorgulatın, eger cıkarsa gecis yaptıgınız tarihden itibaren bir hafta icinde hgs alın.

Eyvallah hocam sağol.

• Cumartesi bende geçtim 78 tl yazmışlar durduk yere gitti 78 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: smt_85

Cumartesi bende geçtim 78 tl yazmışlar durduk yere gitti 78 tl

hemen bir hgs alın cezayı geri alıyorlar
  • Bizde de tersi oldu hgs vardı, yanlışlıkla ogs den geçtim, tek yol ogs alıp cezadan bir hafta içinde kurtulmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANDROIDER -- 23 Şubat 2013; 17:03:49 >
  • merhaba

arkadaşlar kendime ait olmayan bir araçla köprüden hgs giselerinden gectim kacak gecis uyarısı verdi aracta megerse ogs cihazı varmıs.

dolayısıyla araca bir ceza gelmemesi icin 7 gün icinde bir hgs etiketi almayı düsünüyorum bu kacak gecis icin hem ceza gelmez köprü ücreti bu etiket üzerinden düser bu etiketi de kendi aracımda kullanırım diye düsünüyorum.

ancak hgs kacak gecis sorgulaması yaptıgımda ocak 1 de zaten bu arac bir kacak gecis daha yapmıs simdi ben hgs etiketi aldıgımda o gecisin ücreti benim alıcagım hgs den tahsil olurmu yoksa 7 günü coktan gectigi icin onun cezasını benim alıcagım hgs den keserlermi yoksa o ayrıca ceza olarakmı arac sahibine gider. yani durduk yere baskasının gectigi cezayıda ben ödemis olmim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberty99

merhaba

arkadaşlar kendime ait olmayan bir araçla köprüden hgs giselerinden gectim kacak gecis uyarısı verdi aracta megerse ogs cihazı varmıs.

dolayısıyla araca bir ceza gelmemesi icin 7 gün icinde bir hgs etiketi almayı düsünüyorum

bu kacak gecis icin hem ceza gelmez köprü ücreti bu etiket üzerinden düser bu etiketi de kendi aracımda kullanırım diye düsünüyorum.

ancak hgs kacak gecis sorgulaması yaptıgımda ocak 1 de zaten bu arac bir kacak gecis daha yapmıs simdi

ben hgs etiketi aldıgımda o gecisin ücreti benim alıcagım hgs den tahsil olurmu

yoksa 7 günü coktan gectigi icin onun cezasını benim alıcagım hgs den keserlermi

yoksa o ayrıca ceza olarakmı arac sahibine gider.

yani durduk yere baskasının gectigi cezayıda ben ödemis olmim.

Wala o durum biraz karışık olmuş.

Sisteme giriş yapılmış ise zaten süre geçtiği için 70 TL gibi bir ceza gelecek (ocak ayında olan kaçak için)

Siz yeni alacağınız karta 30 TL yatırırsınız bu şekilde 70 TL yi çekemez.

Ancak HGS yi alır iken emanet araca tanımlatıp; sonrasında kendi aracınıza tanıtmalısınız.

Tabii plaka değişikliği için beklenmesi gereken bir süre var mıdır, onu bilmiyorum.

İyi forumlar...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: liberty99

merhaba

dolayısıyla araca bir ceza gelmemesi icin 7 gün icinde bir hgs etiketi almayı düsünüyorum

bu kacak gecis icin hem ceza gelmez köprü ücreti bu etiket üzerinden düser bu etiketi de kendi aracımda kullanırım diye düsünüyorum.

ancak hgs kacak gecis sorgulaması yaptıgımda ocak 1 de zaten bu arac bir kacak gecis daha yapmıs simdi

ben hgs etiketi aldıgımda o gecisin ücreti benim alıcagım hgs den tahsil olurmu

yoksa 7 günü coktan gectigi icin onun cezasını benim alıcagım hgs den keserlermi

yoksa o ayrıca ceza olarakmı arac sahibine gider.

yani durduk yere baskasının gectigi cezayıda ben ödemis olmim.

Wala o durum biraz karışık olmuş.

Sisteme giriş yapılmış ise zaten süre geçtiği için 70 TL gibi bir ceza gelecek (ocak ayında olan kaçak için)

Siz yeni alacağınız karta 30 TL yatırırsınız bu şekilde 70 TL yi çekemez.

Ancak HGS yi alır iken emanet araca tanımlatıp; sonrasında kendi aracınıza tanıtmalısınız.

Tabii plaka değişikliği için beklenmesi gereken bir süre var mıdır, onu bilmiyorum.

İyi forumlar...

cok teşekkür ederim. bugun bu işlemleri halledim ben

• arkadaşlar iyice okudum yazılanları fakat soruma uygun bi cevap bulamadağım için yazmak durumunda kaldım.
    aracımda ogs var yanlışlıkla hgs den geçtim sorgulamada ceza gözüküyor müşteri hizmetlerinden teyid ettim sistem cezayı silermi yoksa yatırmak mı gerekiyor? cvplarnz için teşekkr ederm şimdden..
  • Geçen HGS etiketi olmasına rağmen girişte sarı lamba yandı çıkıştada alarm öttü.2-3 gün takip ettim.Sorgulamada falan birşey çıkmadı.Aradım sorun olmaz dediler.Aşağıdada açıklama yapmış.Ama bundan sonra eskiden olduğu gibi OGS yi kullanacağım.En azında kafam rahat olur.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/hgs-si-olana-ceza-yok/ekonomi/ekonomidetay/28.02.2013/1674355/default.htm?ref=OtherNews

• quote:

Orijinalden alıntı: ikibinonüçmodel

arkadaşlar iyice okudum yazılanları fakat soruma uygun bi cevap bulamadağım için yazmak durumunda kaldım.
    aracımda ogs var yanlışlıkla hgs den geçtim sorgulamada ceza gözüküyor müşteri hizmetlerinden teyid ettim sistem cezayı silermi yoksa yatırmak mı gerekiyor? cvplarnz için teşekkr ederm şimdden..

en saglıklısı gidin bir hgs alın dursun bir kenarda hemde cezanız silinmiş olur. hgs almazsanız bildigim kadarıyla cezanız silinmez. hgs alırsanız silinir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.