Şimdi Ara

Yalıtımı en iyi, iç mekanı en sessiz c sınıfı araç önerisi? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
150
Cevap
1
Favori
21.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • haklı olabilirsin belki ama genede hoş değil bence kardeş. neyse boşverelim bunları. iyi forumlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1520extreme

Arkadaşlar,

Ne araba alacaksınız, kriterleriniz nedir bilemem ama kasım sonuna doğru ciddi indirimler gelecek. Bayi bazında hayal gibi nitelendirilebilen indirimler göreceksiniz. Bu aralar mutlaka renault, citroen, hyundai, toyota, seat vs.. gibi bayilere uğrayıp hem test sürüşü yapın, hem de satış temsilcilerine mutlaka telefonunuzu bırakın, atıyorum arabaya 50.000 mi dedi, elimde 43.000 lira para var ya da 43.000 lira bütçem var, aklında bulunsun, istediğim donanımda bu fiyata verebileceksen ara beni gibi kişisel numaranızı verin adama. 50.000 lik arabayı 43.000 e vermezler belki ama yakın bir fiyat çekerler mutlaka. Tabi biraz da şans işi. Hyundai' de i30' dizel style paketi 47.500' e alan bir arkadaş vardı. Ben bayilerin bu fiyatın kasım sonu aralık başı gibi 45.000' e ve hatta daha aşağıya çekeceklerini düşünüyorum. Yine C4 dizel confort modelinde 43.000-42.000 gibi fiyatlar olacaktır.

Diyeceğim o ki, 40.000 küsür bütçesi olup da B segmentine yönelen arkadaşlar mutlaka bu indirimleri beklesinler. Sonuç beklediklerinden iyi olailir.

Saygılarımla.

Ben de sizin gibi düşünüyorum aslında..

Hatta i30 dizel stile manuel için 47.000 alınabiliyor..

Ancak birşey danışacağım..Bayinin kendi üzerine aldığı aracı satması bizim açımızdan birşey değiştirirmi..(sözde 2.sahibi olacakmışız...ancak araç sıfır değil mi ennihayetinde ?? )

yani plakası çıkmış olan araç (bayinin sahip olduğu) sıkıntı yaratırmı anlamış değilim...çünkü arada 2.000 tl gibi fark çıkabiliyor ( bu fark çıktığına göre bi püf noktası var mı?? )

Bu konuda açıklayıcı bir mesaj alsam benim araba alırkenki beklentimi şekillendirecek..

Şimdiden teşekkürler...

• daha dıreksıyonda ses kontrol dugmelerı yok en ıyı ıc mekana golfu soyluyorlar ya ,anlamıyorum nedır mıllettekı bu golf manyaklıgı.
  • iyide kimse trim seslerinden ve amortisör sisteminden bahsetmemiş .

araçlar sıfırken iyi yalıtım sunarlar ama kalitelerine göre yıllar geçtikçe trim sesleri başlar önemli olan hangi aracın yıllar geçse de sessizliğini devam ettirebildiği değil mi

diğer bir husus ise dümdüz otobandaki ses yalıtımı değil arnavut kaldırımdaki ses yalıtımı önemlidir otobanda en fazla rüzgar sesi gelir o da belli süratlerde , bazı araçlara bakıyoruz sessiz dednilen araçlar bunlar arnavut kaldırımlı yola girince aman allahım her yerinden çatırtılar tıkıttılar geliyor

örneğin golf çok övülen araç bencede bu zamana kadar olan modelleri gerçekten hakediyordu övülmeyi

fakat artık golf 7 de arkada bağımsız süspansiyon kullanılmıyor nedeni ise maliyetleri düşürmekmiş bağımsız süspansiyon konfor için çoook önmli etken nasıl böyle önemli bir etkenden vaz geçerler anlamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: veradrake

quote:

Orijinalden alıntı: 1520extreme

Arkadaşlar,

Ne araba alacaksınız, kriterleriniz nedir bilemem ama kasım sonuna doğru ciddi indirimler gelecek. Bayi bazında hayal gibi nitelendirilebilen indirimler göreceksiniz. Bu aralar mutlaka renault, citroen, hyundai, toyota, seat vs.. gibi bayilere uğrayıp hem test sürüşü yapın, hem de satış temsilcilerine mutlaka telefonunuzu bırakın, atıyorum arabaya 50.000 mi dedi, elimde 43.000 lira para var ya da 43.000 lira bütçem var, aklında bulunsun, istediğim donanımda bu fiyata verebileceksen ara beni gibi kişisel numaranızı verin adama. 50.000 lik arabayı 43.000 e vermezler belki ama yakın bir fiyat çekerler mutlaka. Tabi biraz da şans işi. Hyundai' de i30' dizel style paketi 47.500' e alan bir arkadaş vardı. Ben bayilerin bu fiyatın kasım sonu aralık başı gibi 45.000' e ve hatta daha aşağıya çekeceklerini düşünüyorum. Yine C4 dizel confort modelinde 43.000-42.000 gibi fiyatlar olacaktır.

Diyeceğim o ki, 40.000 küsür bütçesi olup da B segmentine yönelen arkadaşlar mutlaka bu indirimleri beklesinler. Sonuç beklediklerinden iyi olailir.

Saygılarımla.

Ben de sizin gibi düşünüyorum aslında..

Hatta i30 dizel stile manuel için 47.000 alınabiliyor..

Ancak birşey danışacağım..Bayinin kendi üzerine aldığı aracı satması bizim açımızdan birşey değiştirirmi..(sözde 2.sahibi olacakmışız...ancak araç sıfır değil mi ennihayetinde ?? )

yani plakası çıkmış olan araç (bayinin sahip olduğu) sıkıntı yaratırmı anlamış değilim...çünkü arada 2.000 tl gibi fark çıkabiliyor ( bu fark çıktığına göre bi püf noktası var mı?? )

Bu konuda açıklayıcı bir mesaj alsam benim araba alırkenki beklentimi şekillendirecek..

Şimdiden teşekkürler...

Etrafta dolanan firma araçlarını düşünün, neden bu kadar çok: Vergi indirimi . Galerilerin kendi üstlerine araç alıp satmaları sakıncalı bu yüzden fason firmalarına yaptıkları filo indirimli satışları üzerinize veriyorlar. Kendi elemanlarına satış yapıp distribütörden daha düşük fiyatlara alabiliyorlar. Bu da bir diğer yöntem. Bir başka yöntem ise son iki ay için distribütörden normalin üzerinde araç sipariş edip kotalarını artırma yoluyla ekstra indirimler almaları, anlaşmalarına bağlı bir durum açıkçası.. Bu sayede fiyatta oldukça cömert davranabiliyorlar. Benim bilmediğim, belki başkalarının ekleyebileceği yöntemler de olmalı..

Ancak bazen firmalar ayıplı mallarını allayıp pullayıp satabiliyorlar. Taşıma sırasında oluşan kazalar aracı ayıplı mal durumuna düşürür. Bu araçta meydana gelen arıza veya ayıbı giderip normal araçların arasına katan bir sürü firma bulunmakta. Bu duruma da dikkat etmekte fayda var.

Saygılarımla..

• quote:

Orijinalden alıntı: poison of darkness

quote:

Orijinalden alıntı: leigh_hunt

quote:

Orijinalden alıntı: poison of darkness

en iyisini bilmiyorum ama kesinlikle sınıfının en rezalet yalıtımına sahip aracı. Motor sesi lastik sesi rüzgar sesi herşey içerde.ama yok tutuşu motor performansı ses sistemi, yalıtım eksikliğini bastırıyor .

Dostum hangi araç bu?

mobilden yazdığımdan arabanın modelini yazmayı atlamışım arkadaşlar kusura bakmayın. Bahsettiğim araba ford focus 2 için geçerli

Bende de Focus 2 var. Titanium paket. Ben açıkcası çok az motor sesi duyuyorum.
    Sizin aracınızın paketi ne idi. Paketler arasından çok fazla yalıtım farkı oluyor.
    Arkadaşımda Alfa Giulietta var, motor sesi içeride inanılmaz derecede rahatsız edici bir uğultu yapıyor.

Yeni C4 ün sessizliği ile ilgili ben de çok fazla yazı okumuştum.

• Konuyu hortlatayim. Hakkaten gunumuz kosullarinda dizel ama ic kabinde sesi en az olan arac hangisi. Golfler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre9110

Konuyu hortlatayim. Hakkaten gunumuz kosullarinda dizel ama ic kabinde sesi en az olan arac hangisi. Golfler mi?

Oyle gibi gorunuyor. 308i test etmedim o da sessiz deniyor. Astra, focus, ceed, i30dan sessiz onu rahatlikla soyleyebilirim. Elektrik alamadim yoksa alacam da :)

A3, a180, 1 serisi tecrübem yok, preminyumlar da sessizdir herhalde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

quote:

Konuyu hortlatayim. Hakkaten gunumuz kosullarinda dizel ama ic kabinde sesi en az olan arac hangisi. Golfler mi?

Oyle gibi gorunuyor. 308i test etmedim o da sessiz deniyor. Astra, focus, ceed, i30dan sessiz onu rahatlikla soyleyebilirim. Elektrik alamadim yoksa alacam da :)

Golf 1.6 tdi mi astradan ceedden focustan i30 dan sessiz olan ?
  • quote:

quote:

quote:

Evet aynen. Yol sesi agirlikli konusursak boyle. 1.6 tdi motor aslinda digerlerinden daha sesli fakat alt devirlerde motor yalıtımı da başarılı geldi bana. Ust devirlerde motor sesi anlaminda işler değişebilir, ornegin cdti bariz daha sessiz bi makina ama yol sesi icin golf kesinlikle daha iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Octavia

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet aynen. Yol sesi agirlikli konusursak boyle. 1.6 tdi motor aslinda digerlerinden daha sesli fakat alt devirlerde motor yalıtımı da başarılı geldi bana. Ust devirlerde motor sesi anlaminda işler değişebilir, ornegin cdti bariz daha sessiz bi makina ama yol sesi icin golf kesinlikle daha iyi.

Aslında 2. viteste 30 km/h hızla giderken bir ses testi, 5 viteste 100 km/h hızla giderken bi ses testi bide 6. viteste 140 km hızla giderken bir ses testi yapmak lazım. Aynı yolda yapmak lazım tabi testi. Kabin içindeki ses sonuçta yol sesi motor sesi ve rüzgar sesinin bileşkesi durumunda. En az sesi veren araç hangisi ise onu almak istiyorum.

Geçen şirketin 1.4 dizel otomatik 2014 yada 2015 model corollası ile istanbul-ankara istanbul yaptım. 140'tan sonra kafa ütülüyor istanbula döndüğümde başım ağrıyordu.

• Golf e vereceğiniz parayla, git bir avensis al, konforu, sessizliği gör, hatta git test et, ne dediğimi anlarsın

• 2016 (makyajlı) Kia Ceed, aşırı derecede sessiz bir araç.

Rüzgar sesi yol sesi diye bişey yok.
    Gaza yüklenince Dizel motorun hafiften hırıltısı harici ufacık bir ses duyamadım ben.
    Ama 2012-2015 arasında yol sesi vardı.

• En sessiz araçlar golf,ceed ve focus bence c sınıfında.Birde bunların yanına yarım tık daha az sesli olan pug 308de eklenebilir.Ama tabi premuımları saymadım a3 üçünden de sessiz tabi.
  • Dizel 308 allure test ettim gerçekten çok sessiz ve konforlu bi araç. 308 den beklenmeyecek kadar başarılıydı.

• Rahatsız eden Ses 3 e ayrılır
    Motor sesi ve titreşimi
    Yol ve tekerlek sesi
    ic trimin tıkırtısı
    Size astra j kasa motor sesi az biraz alır,yol sesi komple icerde,trim çok az
    Seat leon mk2 motor sesi duyamazsınız,yol komple icerdedir.
    Toyota auris ve corolla yol ve motor sesi yok denecek kadar azdır. Konfor ve sessizlik arayana tavsiyem japon ve fransız araç baksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Yalıtım olarak C4 ve Megane 3 başı çekiyor.

Sonra Golf ve peşinden de Bravo gelir.

En son da 308, i30 ve Ceed derim.

Gerçi bravonun yol sesi yalıtımı çok iyiyken dizel motoru çok gürültülü olduğu için içeri bir miktar motor uğultusu alıyor.

Bravo benzinli olursa hiçbir sıkıntı olmaz. :)

Not: Bravo önceki aracımdı.

Megane şimdiki aracım.

C4 ve Golf'ü de defalarca test ettim.

Yazdıklarıma katılmıyor olmanız için bu araçları benzer miktarda kullanmış olmanızı beklerim.

Mazda 3, Auris, Lancer vb. diğer C sınıfı hb araçların yalıtımı o kadar başarılı değil maalesef.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Umarım bir fikir verir.

Hocam Megane 3 GTLine 1.5dci edc 2015 model araç sahibiyim, nasıl oluyor da yalıtımı iyi oluyor benide aydınlatın lütfen.

80Km hızda başlıyor daha rüzgar sesi sağ kapı fitili ile 120 km/h hızlarda hiç konuşmuyorum bile

Trim sesleri, arka pandizot, sol ön haparlör, R-link olduğu kısım, ön konsol inanın bu sesler beni deli ediyor.

Bnece biraz yanlı davranmışşsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorbay -- 1 Mayıs 2016; 17:31:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LEONFR

Rahatsız eden Ses 3 e ayrılır
    Motor sesi ve titreşimi
    Yol ve tekerlek sesi
    ic trimin tıkırtısı
    Size astra j kasa motor sesi az biraz alır,yol sesi komple icerde,trim çok az
    Seat leon mk2 motor sesi duyamazsınız,yol komple icerdedir.
    Toyota auris ve corolla yol ve motor sesi yok denecek kadar azdır. Konfor ve sessizlik arayana tavsiyem japon ve fransız araç baksın.

Ben dizel otomatik corolla ile istanbul ankara istanbul yaptım eve gelicne kafamın içinde hala uğultu vardı. Ben baya sesli buldum corllayı hem motor sesi hemde yol sesi olarak.
  • En iyisini bilmem ama çalıştığım firmaya 1 tane sıfır accent dizel kiralık geldi. Motor sesi ve lastik sesi özellikle arka koltukta o kadar rahatsız edici seviyede ki tarif bile edemem. Üstelik bu ses 80 km civarı hızda. Havaalanından mertere kadar arkada gittim. Bu araçla uzun yola gidilemez. Önde oturanların ne konuştuğunu duyamadım. O derece.
    Almayın aldırmayın.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.