- x
kış lastiği araştırmaları - fiyatları - önerileri
247 Cevap28591 Görüntüleme10 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1185 Mesaj
26 Eylül 2012; 10:06:24 

Merhaba Arkadaşlar ;

Gün itibarı ile kış lastiği fiyat araştırmaları yapmaya başladım. Fiyatlar gerçekten çok oynuyor ve lastikler hakkında pek bir bilgim olmadığı için kafam biraz karıştı.

Aracım Renault Clio Hb 2011
lastik ebadı : 185/60/15
bu ebatlarda bulunan lastik fiyatlarını paylaşıyorum ;

Pirelli : 145 TL
Hankook : 140 TL
Goodyear : 155 TL
Petlas : 130 TL
Tigar : 125 TL - 4 taksit - sökme takma dahil

Edit: Tigar 110 TL peşin (4+2 Taksit-World) - (6 taksit - Bonus ) taksit 117 TL seçenekleri ile bir bayide mevcut.

Evet bulduğum fiyatlar bunlar ve Tigar hakkında çok iyi şeyler söyleyenler oldu, lastik hamuru michelin aynısından yapılmış ve yanakları özel root - güçlendirilmiş denildi.

Bu markada şu an için karar kıldım gibi ama konu hakkında görüşleri, önerileri, bilgisi ve paylaşımı olan arkadaşlar var ise yorumlarını bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler,

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FANATİK_25 -- 27 Eylül 2012; 8:52:12 >

Herşeyi bilmene gerek yok, Haddini bil yeter.!

3479 Mesaj
26 Eylül 2012; 10:35:20 

3 kış boyunca Michelin Alpin A3 kullandım. Tavsiye üzerine 2010 kışında Goodyear Ultragrip 7 aldım. Şu an yeni kıs lastiği almayı düşünsem Ultragrip 8'den başkasına bakmam. Testleri açıp incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Paranızı bilinmeyen markalara vermeyin, ilk etapta güzel görünse de zaman ilerledikçe sizi aldığıniza pişman edecektir. Otostart.com'da avea'lılara 4 lastıkte 120 TL indirim var, orayı incelemeden lastik almayın derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1534 Mesaj
26 Eylül 2012; 10:42:35 

ben petlas aldım ama daha taktırmadım. 185 tl tanesi 205-60-16

3102 Mesaj
26 Eylül 2012; 11:31:15 

quote:

Orijinalden alıntı: aRm

3 kış boyunca Michelin Alpin A3 kullandım. Tavsiye üzerine 2010 kışında Goodyear Ultragrip 7 aldım. Şu an yeni kıs lastiği almayı düşünsem Ultragrip 8'den başkasına bakmam. Testleri açıp incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Paranızı bilinmeyen markalara vermeyin, ilk etapta güzel görünse de zaman ilerledikçe sizi aldığıniza pişman edecektir. Otostart.com'da avea'lılara 4 lastıkte 120 TL indirim var, orayı incelemeden lastik almayın derim.

Otostart.com öneriniz için teşekkürler. İşime yaradı

1688 Mesaj
26 Eylül 2012; 11:49:21 

kış lastiğini yazın kullanmak zararlı olurmu?
memleketten araci istanbula getirdik..orda yollar taş çakil vs oldugu için mecburen kış lastiği takıyoruz. istanbul'da devamlı kullansak sıkıntı olurmu?

kullanmaya gelince araç haftada 100km yol yapmıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazar1907 -- 26 Eylül 2012; 11:53:09 >

Halı sahada herzaman 37 numara giyerim
...Lütfen organ bağışı yapalım...

Başka diye soranlara inat Sadece Kastamonuspor

1185 Mesaj
26 Eylül 2012; 12:03:37 

Sn. aRm

Ultragrip markasını hiç duymamıştım, bu lastik ile ilgili de araştırma yapabilirim, otostart.com u da inceliyorum ,
teşekkürler.

Sn. Volkann86

petlas konusunda da tercihim yok değil ama araştırma yapmakta bilgi edinmekte fayda var diye düşünüyorum.
inşallah lastiğinizden memnun kalırsınız.

quote:

Orijinalden alıntı: hazar1907

memleketten araci istanbula getirdik..orda yollar taş çakil vs oldugu için mecburen kış lastiği takıyoruz. istanbul'da devamlı kullansak sıkıntı olurmu?

Sn.hazar1907

konunuzun açmış olduğum konu ile alakalı olmadığını düşünüyorum, konunuz ile alakalı olarak forumun diğer bölümlerinde cevabınızı araştırıp bulabilirsiniz,
konuyu dağıtmadan ilerlersek diğer arkadaşlar içinde faydalı olacaktır.
teşekkürler.

579 Mesaj
26 Eylül 2012; 12:06:21 

Ayni şekilde bende 225/45 r 17 ebatinda kiş lastigi bakiyorum neler önerebilirsiniz arkadaşlar ?

875 Mesaj
26 Eylül 2012; 12:15:17 

quote:

Orijinalden alıntı: FANATİK_25

Ultragrip markasını hiç duymamıştım, bu lastik ile ilgili de araştırma yapabilirim,

Marka değil GoodYear'ın kış lastiği modeli çivi de takılabiliyor. Süper bir lastikdir. Çivisiz olarak eski arabamda kullandım...

2011 Chevrolet Aveo LS Classic Sedan 1.4 AT - Siyah
Nikon 7000+D60+18/55+18/105+70/300+50
10/17 FishEye+60 Micro+SB600

67 Mesaj
26 Eylül 2012; 12:18:53 

Kış Lastiği konusunda
http://otostart.com/lastik
sayfalarında kapsamlı bir çeşit bulabilirsiniz.

Eğer Avea hatlı bir cep telefonundan OTOSTART yazarak 5060'a mesaj atarsanız 2 lastik için 40 4 Lastik için 120 TL indirim yapan bir kupon telefonunuza geliyor. 10 Ekim'de fırsat sona eriyor. Hatırlatmakta fayda var.

Bir çok markanın kış lastiğini sitede bulabilirsiniz. Ayrıca bir kaç saat içinde Good Year, Sava, Dunlop ve Debica kış lastikleri de sisteme eklenmiş olacak.

Buna ilaveten İstanbul ve Ankara'da lastik saklama hizmetini de otostart.com'dan satın alabiliyorsunuz. Bunun için Montaj / Kargo seçeneği sorulduğunda MONTAJ seçmeli ve montaj şehri olarak İstanbul ya da Ankara belirlemelisiniz.

Herkese iyi alışverişler.

(Avea'dan 5060'a mesaj atarak aldığınız kupon aynı zamanda yedek parça satın alırken de size avantaj sağlıyor. Bilginize.)

1534 Mesaj
26 Eylül 2012; 12:46:49 

quote:

Orijinalden alıntı: hazar1907

kar lastiği taş ve çakılda kullanılmaz. kış lastiği -7 derecenin üstünde performans göstermez.

3479 Mesaj
26 Eylül 2012; 21:16:50 

quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

Otostart.com öneriniz için teşekkürler. İşime yaradı

Rica ederim. İşinize yaramasına sevindim.
@FANATİK_25
Otostart.com'daki indirimle, 4 lastik alımında GoodYear Ultragrip 8 kış lastiğinin adet fiyatı size 139.50 TL'ye geliyor ki gerçek manada çok avantajlı.
Aşağıya linki veriyorum.
http://www.otostart.com...-tyre-185-60-r15-731010
Ekleme olarak sayın otostart_com yetklisi, linkteli görsel UltraGrip 7'nin temsili resmidir, açıklamalarda ise UltraGrip 8 yazıyor. Görseldeki hatayı düzeltirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.

2165 Mesaj
27 Eylül 2012; 0:26:00 

quote:

Orijinalden alıntı: otostart_com

Kış Lastiği konusunda

Merhaba,

İnternet siteniz üzerinden Petlas marka kış lastiği almayı planlıyorum.
Lastiklerin üretim haftası ne civarda oluyor. Sipariş aşamasında bunu net bir şekilde öğrenme imkanımız var mı?

2012 Citroén C4 Exclusive MCP + Cam tavan

356 Mesaj
27 Eylül 2012; 0:45:03 

ben 205 liradan 215/55/17 petlas aldım kullanıcı yorumları da gayet iyi bence petlas almak lazım sonuçta türk malı ve kendi insanımız kazansın.

2011 MONDEO 1.6 ECOBOOST SELECTİVE CİVA GRİ

Sorunun kendinde olduğunu anlamayan insanlar, çözümü başkalarının huzurunu bozmakta bulur.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Eylül 2012; 1:34:14 

quote:

Orijinalden alıntı: otostart_com

Kış Lastiği konusunda

Eğer Avea hatlı bir cep telefonundan OTOSTART yazarak 5060'a mesaj atarsanız 2 lastik için 40 4 Lastik için 120 TL indirim yapan bir kupon telefonunuza geliyor. 10 Ekim'de fırsat sona eriyor. Hatırlatmakta fayda var.

Bir çok markanın kış lastiğini sitede bulabilirsiniz. Ayrıca bir kaç saat içinde Good Year, Sava, Dunlop ve Debica kış lastikleri de sisteme eklenmiş olacak.

Buna ilaveten İstanbul ve Ankara'da lastik saklama hizmetini de otostart.com'dan satın alabiliyorsunuz. Bunun için Montaj / Kargo seçeneği sorulduğunda MONTAJ seçmeli ve montaj şehri olarak İstanbul ya da Ankara belirlemelisiniz.

Herkese iyi alışverişler.

(Avea'dan 5060'a mesaj atarak aldığınız kupon aynı zamanda yedek parça satın alırken de size avantaj sağlıyor. Bilginize.)

cooper ve bf goodrich marka lastikleri de satmayı düşünüyormusunuz ?

1185 Mesaj
27 Eylül 2012; 8:44:46 

Sn. aRm

ilginize teşekkür ediyorum, ama iş yerinden bir arkadaş (patron şöförümüz) özellikle Tigar markası üzerinde denenmiş ve iyi sonuçlar alındığını söylüyor. Tabiki herkesin kendine göre bir seçimi ve tecrübesi vardır. Bende bu lastik üzerine yoğunlaştım. Bir iki yere telefon ile bilgi amaçlı sordum lastik hakkında bilgi aldım ve bu markayı öneriyorlar.
Michlen bayisi der ki ;
Michlen ve Tigar arasında isim olarak fark var ve artı olarak Tigar güçlendirilmiş bir donanıma sahip, Michlen sadece adını satıyor tigar marka olma yolunda.
Şu an ist. anadolu yakasında bir kaç yerde var. Bostancı da 110 TL' den Sultanbeyli de 110 Tl bir bayide ise 100 TL fiyatlar arasında değişiyor.
Kış lastiği alacaklar ve takacaklar için ise Ekim sonu lastiklerini takmış olmaları gerektiğini söylüyorlar.

Sonuç itibarı ile bu marka üzerinde araştırmalara ve edindiğim bilgileri sizinle de paylaşmaya devam edeceğim.

Saygılarımla,

646 Mesaj
27 Eylül 2012; 9:02:04 

lastik önemli ,bu konuda farklı birşey söyleyecek yoktur.
ben birde 2. ele bakın derim malum siteden 2011 üretimi daha çizgileri üstünde duran sadece 2-3 ay kullanılmış Good Year UG8 lastiklere (4adet) 225 tl verdim;) 175/65/14. aracını satan elinde kalan yeni üretim temiz lastikler oluyor bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forbidden_man -- 27 Eylül 2012; 9:05:29 >

Hayat, dikenden bal yalamaktır.

67 Mesaj
27 Eylül 2012; 9:15:11 

quote:

Orijinalden alıntı: oflazca

Merhaba,

İnternet siteniz üzerinden Petlas marka kış lastiği almayı planlıyorum.
Lastiklerin üretim haftası ne civarda oluyor. Sipariş aşamasında bunu net bir şekilde öğrenme imkanımız var mı?

Siparişi verdikten sonra size sevk edilecek lastiklerin üzerinden üretim tarihini söyleyebiliyoruz.

Siz üretim tarihine onay vermez iseniz lastikler gönderilmiyor ve ödediğiniz tutar prosedürsüz anında iade ediliyor.

Siparişi vermeden önce üretim tarihi bilgisi vermek doğru olmuyor.

Bunun yanında sattığımız lastiklerin neredeyse tamamı yeni tarihli. Endişeniz olmasın.

Saygılarımızla

67 Mesaj
27 Eylül 2012; 9:17:19 

quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

cooper ve bf goodrich marka lastikleri de satmayı düşünüyormusunuz ?

Her iki marka da gündemimizde.
Satış yapmak için gerekli hazırlıkları yapıyoruz.

Saygılarımızla

4516 Mesaj
27 Eylül 2012; 9:50:12 

KIŞ LASTİKLERİNDE DÜNYA DA BİR NUMARA NOKİAN DIR.
ALTERNATİF OLARAK GOODYEAR ULTRAGRİP DİR.
http://www.lastiknokian...NGRUPID=1&mevsim=winter
185/60/15 OLAN LASTİĞİNİZİ,
KIŞIN DAHA SESSİZ, AZ YAKIT VE DAHA AZ KIZAKLAMA İÇİN 175/65/15 DE YAPABİLİRSİNİZ.

halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

Uzaklaştırılmış
27 Eylül 2012; 10:21:16 

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

KIŞ LASTİKLERİNDE DÜNYA DA BİR NUMARA NOKİAN DIR.
ALTERNATİF OLARAK GOODYEAR ULTRAGRİP DİR.
http://www.lastiknokian...NGRUPID=1&mevsim=winter
185/60/15 OLAN LASTİĞİNİZİ,
KIŞIN DAHA SESSİZ, AZ YAKIT VE DAHA AZ KIZAKLAMA İÇİN 175/65/15 DE YAPABİLİRSİNİZ.

yok öyle birşey kaçtane test okudum tamam buzda iyi performans var çivili lastiklerinin ama bu lastikler bizim ülkemize göre değil bizim ülkemizde kar doğu anadolu dışında yağar sonra erir.onun için kuru performansıda en az ıslak performansı kadar önemli , kuru performansı berbattır.kuzey ülkeleri için karın 6-8 ay olduğu ülkeler için idealdir.

herhafta ulduğa çıkacaksanız olabilir ama dediğim gibi 3-5 kez lar yağan bölgelerde kuru performansı daha önemlidir.

4516 Mesaj
27 Eylül 2012; 10:55:53 

sizin istanbul da kışlığa da gerek yok goodyear ın 4 mevsimlik lastiği de işinizi görür anlattığınıza göre.
ama anadolu da ortalama 7 ay kıştır, bunun enaz 4-5 ayında hava sıcaklığı +8 in altındadır.
kar ın erimesini bekleyecek kadar zengin değiliz.
para ile satılmış test lere hiç itibarım yok, kışın arkadaşlarla kendi testimizi yaparız;
yarım saatlik testler değil, kış boyu yaşanmış tecrübeler:
nokian, her manada birinci.
goodyear, ikinciliği hak etti.
pirelli, sert ve sesli bir lastik , fakat kış şartlarında fena değil.
michelin, tam istanbul şehir trafiği için, yağmurda şahane. kar da; erimesini beklemeniz lazım.
lassa, petlas, orta şeker, uygun fiyata bulunursa değerlendirilebilir.

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

1185 Mesaj
27 Eylül 2012; 11:12:09 

bu arada aklıma bir fikir daha geldi ;

İst./ Anadolu yakasında kış lastiği almak isteyenler olursa buradan haberleşip topluca alırsak belki fiyatlarda indirime de gidilebilir diye düşünüyorum.
katılmak isteyen olursa burada isimlerimizi yazıp paylaşalım ne dersiniz ?

Uzaklaştırılmış
27 Eylül 2012; 11:15:38 

Bende alicam

İlk onceligim petlas

Ama kis lastiginde lassa iyi diye biliyorum

1362 Mesaj
27 Eylül 2012; 11:23:14 

Goodyear Ultragrip 8 aldim.

Tuv testinde bir numara gelmesi ve en yakin rakibinden 1 metre daha kisa fren mesafesi sunmasi etkili oldu.

185/65/15 88t lastik icin 140 pesin 150 lira 3 ay ertelemeli 8 taksit fiyat aldim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

4516 Mesaj
27 Eylül 2012; 11:29:30 

quote:

Orijinalden alıntı: yaman06

Tuv testinde bir numara gelmesi ve en yakin rakibinden 1 metre daha kisa fren mesafesi sunmasi etkili oldu.

185/65/15 88t lastik icin 140 pesin 150 lira 3 ay ertelemeli 8 taksit fiyat aldim.

HAYIRLI OLSUN, ÇOK İSABETLİ BİR TERCİH OLMUŞ.

3479 Mesaj
27 Eylül 2012; 13:09:01 

quote:

Orijinalden alıntı: yaman06

En güzel seçimi yapmışsınız. Zorlu kış koşullarında dahi asla yarı yolda bırakmaz sizi o lastikler. Ultragrip 7'leri değiştiricek olsam tek tercihim Ultragrip 8 olurdu.

650 Mesaj
27 Eylül 2012; 14:14:45 

Petlas alacağım 185/55/R15. Snow master.
160 TL *4 = 640 TL 8 taksit

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
MITSUBISHI 2006 Colt 1.3 AMT

1112 Mesaj
27 Eylül 2012; 14:17:58 

Lastik araçdaki en önemli parça,en son ucuza kaçılacak şey...

Bilindik markaları tavsiye edin,100-200 TL için riske girmeye değmez.

Cahillerle yaptığım bütün tartışmaları kaybettim.
[İmam-ı Azam]

1362 Mesaj
27 Eylül 2012; 14:46:32 

quote:

Orijinalden alıntı: aRm

En güzel seçimi yapmışsınız. Zorlu kış koşullarında dahi asla yarı yolda bırakmaz sizi o lastikler. Ultragrip 7'leri değiştiricek olsam tek tercihim Ultragrip 8 olurdu.

Oturdugum yerde kar kis biraz fazla oluyor.

Haftalarca kar ve don la ugrasiyoruz.

Hal boyle iken ug8 alalim dedik. Gecen seneden beri aklimda olan bir lastikti.

Diger aracimizda da petlas var sukur bir sikinti cikarmadi ama karda ilerlemeden cok durmanin onemli oldugunu dusunuyorum. Bu yuzden ug8 tercih ettim

4516 Mesaj
27 Eylül 2012; 15:13:34 

quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

Petlas alacağım 185/55/R15. Snow master.
160 TL *4 = 640 TL 8 taksit

185/55/15 OLAN LASTİĞİNİZİ,
KIŞIN DAHA SESSİZ, AZ YAKIT VE DAHA AZ KIZAKLAMA İÇİN 175/60/15 DE YAPABİLİRSİNİZ.
60 yanak ile daha ucuza temin edebilirsiniz lastikleri.

3158 Mesaj
27 Eylül 2012; 17:04:42 

Kış değilde dört mevsim düşünüyorum bende..Goodyear 4seasons lastiği övüyorlar bayağı, forumdan kullanan varsa yaz-kış deneyimlerini paylaşırsa çok makbule geçer..

"Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra"

650 Mesaj
27 Eylül 2012; 20:49:39 

quote:

185/55/15 OLAN LASTİĞİNİZİ,
KIŞIN DAHA SESSİZ, AZ YAKIT VE DAHA AZ KIZAKLAMA İÇİN 175/60/15 DE YAPABİLİRSİNİZ.
60 yanak ile daha ucuza temin edebilirsiniz lastikleri.

Aracın kullanma kılavuzunda önerilen lastik ölçüsü bu olduğu için uymak istiyorum.

4516 Mesaj
28 Eylül 2012; 0:15:00 

quote:

Orijinalden alıntı: zzoorroo

Aracın kullanma kılavuzunda önerilen lastik ölçüsü bu olduğu için uymak istiyorum.

araçlar, tek tip jant ve lastik ebatı ile sunulmuyor,
versiyon ve donanıma göre değişkenlik gösterebiliyor.
çelik jant , alüminyum alaşım jant
14 inç lastik , 15 inç lastik
standart lastik , performans lastiği vs.
aracınız B sınıfında emsalsiz fonksiyonel ve kaliteli 1-2 araçtan biri.
175/70/13
185/60/14
175/60/15
185/55/15
195/50/15
bu ebat lastikler milimetrik olarak birbirine çok yakın ve
COLT donanım ve versiyona göre bu lastiklerin hepsini kullanmıştır.
KIŞ şartlarında lastik tabanının ( çok sapma yapmadan) bir ebat küçültülmesi tavsiye edilir.
sizin aracın kış şartları için en ideal lastiği; 175/60/15 dir.
yol sesi azalır. buz,kar ve yağmurda kızaklama daha az olur,
sürtünme azalır, yakıt azalır, motorun çekişi artar,

1404 Mesaj
28 Eylül 2012; 0:36:59 

Önceki aracımda (2004 Palio 1.2 16V) Continental ve Goodyear UG7 kış lastikleri kullandım.

Conti oldukça yumuşak, konforlu ve kar performansı iyi olmakla birlikte ıslakta fazladan tedbirli olmam gerekiyordu.

Goodyear ise; yoğun karlı bir Ankara akşamında, duraktaki çalışabilen tek ticari taksiye bindim ve şoföre nasıl çalışabildiğini sorduğumda UG7'den bahsetti. O akşam beni evin önüne kadar ara sokak, yokuş demeden götürdü. Ertesi gün koşa koşa kendimi bayiye attım. 2 yıl (özellikle geçtiğimiz kış) Ankara kışında en ufak bir sorun yaşamadım. Şimdi yeni arabama da UG8 almayı planlıyorum. Hele Kasım'ı bir görelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redstorm -- 28 Eylül 2012; 0:40:17 >

199 Mesaj
28 Eylül 2012; 2:50:52 

istanbul içinde kullanmak için debica yada sava için yorumlarınız nedir ? istanbulda kış pek olmuyor , gerektiğinde zincir takmaktansa kış lastiği almak istiyorum ama çok parada vermek istemiyorum . otostart kampanyası çok iyiymiş bu arada ...

2007 getz 1.4 97 ps platin gri atiker sıralı LPG

183 Mesaj
28 Eylül 2012; 6:21:45 

Merhabalar. Kafamda kış lastiği için 3 marka var. Nokian,goodyear ve michelin. Michelin alpin A4 eski aracımda kullandım. Merak ettiğim konu saydığım diğer iki marka sizce nasıl? Hangisi birinci tercihiniz olurdu? Teşekkürler...

650 Mesaj
28 Eylül 2012; 8:39:19 

quote:

araçlar, tek tip jant ve lastik ebatı ile sunulmuyor,
versiyon ve donanıma göre değişkenlik gösterebiliyor.
çelik jant , alüminyum alaşım jant
14 inç lastik , 15 inç lastik
standart lastik , performans lastiği vs.
aracınız B sınıfında emsalsiz fonksiyonel ve kaliteli 1-2 araçtan biri.
175/70/13
185/60/14
175/60/15
185/55/15
195/50/15
bu ebat lastikler milimetrik olarak birbirine çok yakın ve
COLT donanım ve versiyona göre bu lastiklerin hepsini kullanmıştır.
KIŞ şartlarında lastik tabanının ( çok sapma yapmadan) bir ebat küçültülmesi tavsiye edilir.
sizin aracın kış şartları için en ideal lastiği; 175/60/15 dir.
yol sesi azalır. buz,kar ve yağmurda kızaklama daha az olur,
sürtünme azalır, yakıt azalır, motorun çekişi artar,

Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Şuan ki lastiklerim 195/50/R15 yani 185/55/R15 alarak yine küçültme yapmış oluyorum. Evet kış için daha dar lastiklerin uygun olduğunu okumuştum. Tavsiyenizi değerlendireceğim.

Petlasta 175/60/R15 ebatı yok 175/65/R15 var bir sıkıntı teşkil eder mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zzoorroo -- 28 Eylül 2012; 8:55:32 >

1479 Mesaj
28 Eylül 2012; 9:36:58 

quote:

Orijinalden alıntı: poman

istanbul içinde kullanmak için debica yada sava için yorumlarınız nedir ? istanbulda kış pek olmuyor , gerektiğinde zincir takmaktansa kış lastiği almak istiyorum ama çok parada vermek istemiyorum . otostart kampanyası çok iyiymiş bu arada ...

5 yıl boyunca yoğunluk şehir içi Sava marka kış lastiği kullandık. Şehir: Sivas

Önce Ford connect sonra da Vw Caddy de kullanıldı. Hiç yolda kalmadık, bizi sıkıntıya sokmadı. Ancak uzun yolculuklarda yüksek hıza pek çıkmayız. Yıllardır kış şartlarında kullanmanın tecrübesi de var.

2012 Citroén C4 1.6 e-HDI MCP Confort Plus Beyaz

4516 Mesaj
28 Eylül 2012; 9:56:48 

quote:

Orijinalden alıntı: ironeagle

Merhabalar. Kafamda kış lastiği için 3 marka var. Nokian,goodyear ve michelin. Michelin alpin A4 eski aracımda kullandım. Merak ettiğim konu saydığım diğer iki marka sizce nasıl? Hangisi birinci tercihiniz olurdu? Teşekkürler...

1. nokian
2. goodyear ug7 ve ug8
3. alpin A4

4516 Mesaj
28 Eylül 2012; 10:17:44 

zzoorroo,
aracınızda 195/50/15 (yanak genişliği 98 mm) varsa; buna en yakın sırasıyla; 185/55/15 ( yg 102 mm) ve 175/60/15 (yg 105 mm) dir.
COLT un makyajlı kasanın alt versiyonlarında 175/65/15 (yanak genişliği 114 mm) kullanılmıştı,
fakat yaklaşık 1,6 cm yükseleceği için sizin aracın hız göstergesinde sapma ve viraj kabiliyetinde azalmaya neden olabilir.
ayrıca şehir içinde ilk kalkış ve ara hızlanmalarda motoru bir miktar zorlayabilir.
.
EĞER UZUN YILLAR ARACI KULLANMAYI PLANLIYORSANIZ, 4 Tane 14 inç kapaklı kara jant alıp, 175/65/14 lastik kullanabilirsiniz.
4 yazlık jant ve lastiğiniz ayrı, 4 kışlık jant ve lastiğiniz ayrı olur, mevsim değişikliklerinde 4 somun ile 2 dakikada lastik değişimini gerçekleştirirsiniz.
ben böyle kullanıyorum. çok rahat ediyorum.

183 Mesaj
28 Eylül 2012; 11:22:41 

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

1. nokian
2. goodyear ug7 ve ug8
3. alpin A4

Teşekkür ederim.biraz önce fiyat aldım.Michelin ve nokian'ı da satıyordu bayi. Nokian için 230 michelin için 250 tl fiyat verdi ve nokian ı önerdi. Son olarak goodyear içinde fiyat alacağım.Sanırım nokian alacağım gibi.

4182 Mesaj
28 Eylül 2012; 11:58:16 

Kış için aracınıza uygun en dar tabanlı lastiği seçmelisiniz. Yüzeye uygulanan basınçla ilgili olarak özellikle kar üzerinde fark olacaktır. Kuru havada geniş, karlı havada dar en ideali olur.

ADAC testlerine bir göz atın derim.

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt

284 Mesaj
28 Eylül 2012; 13:17:52 

merhaba Bende fiesta 2011 model aracima kar/kış lastiği almayı düşünüyorum
www.otostart.com/lastik...d=&yuk=&hiz=&kullanim=2

burdaki listeden aşağıdaki lastiği seçtim ancak ug8 yazmıyor ve resim ayniysa 2 oluklu olduğu görülüyor sizce normal mı
teşekkürler

www.otostart.com/lastik...-tyre-195-50-r15-514548

4516 Mesaj
28 Eylül 2012; 17:31:13 

quote:

Orijinalden alıntı: floods

merhaba Bende fiesta 2011 model aracima kar/kış lastiği almayı düşünüyorum
www.otostart.com/lastik...d=&yuk=&hiz=&kullanim=2

burdaki listeden aşağıdaki lastiği seçtim ancak ug8 yazmıyor ve resim ayniysa 2 oluklu olduğu görülüyor sizce normal mı
teşekkürler

www.otostart.com/lastik...-tyre-195-50-r15-514548

kış lastiği fiesta için bir ebat daraltıp; 185/55/15 alınabilir.
bahsettiğiniz lastik ug performance 'a benziyor.
http://www.goodyear.eu/...e/index.jsp?from=browse
ug 8;
http://www.goodyear.eu/...8/index.jsp?from=browse
http://www.otostart.com...-tyre-185-55-r15-381154

1115 Mesaj
28 Eylül 2012; 19:09:33 

S.A Arkadaşlar. Aracım 2005 Scenic II. Üstündeki lastikler 205 55 16. Kış lastiği almak için bir yere baktım. 250 den aşağı fiyat görmedim. petlas- kumho v.s bunlara 200 civarı dediler. Ben ebatı küçültüp daha hesaplı almak istedim ama lastikçi arkadaş benim araca başka ebat lastik takılmayacağını söyledi. Ben 195 60 16 olsun dedim senin araca olmaz dediler. Tecrübeli arkadaşalr lütfen yardımcı olun. Gerçekten benim araca jant büyüklüğü değişmeden başka ebat lastik takamaz mıyız? Benim düşüncem yanağı genişletip yüzeyi daraltarak yine 16 jant olan camurluğa sürmeyecek ucuz bir kış lastiği almak istiyorum. Acaba hangi ebat lastik takabilir yardımcı olana şimdiden teşekkürler. Ayrıca tavsiye edeceğiniz 16 jant ucuz kış lastikleri nelerdir? Şimdi üstündeki lastikler 205 55 16 Michelin pirimaci 91 v.s. üstündekiler yeni ama kışlıkları ucuz almak istiyorum.

"EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR"

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

74 Mesaj
28 Eylül 2012; 21:05:31 

quote:

Orijinalden alıntı: karaaagac

S.A Arkadaşlar. Aracım 2005 Scenic II. Üstündeki lastikler 205 55 16. Kış lastiği almak için bir yere baktım. 250 den aşağı fiyat görmedim. petlas- kumho v.s bunlara 200 civarı dediler. Ben ebatı küçültüp daha hesaplı almak istedim ama lastikçi arkadaş benim araca başka ebat lastik takılmayacağını söyledi. Ben 195 60 16 olsun dedim senin araca olmaz dediler. Tecrübeli arkadaşalr lütfen yardımcı olun. Gerçekten benim araca jant büyüklüğü değişmeden başka ebat lastik takamaz mıyız? Benim düşüncem yanağı genişletip yüzeyi daraltarak yine 16 jant olan camurluğa sürmeyecek ucuz bir kış lastiği almak istiyorum. Acaba hangi ebat lastik takabilir yardımcı olana şimdiden teşekkürler. Ayrıca tavsiye edeceğiniz 16 jant ucuz kış lastikleri nelerdir? Şimdi üstündeki lastikler 205 55 16 Michelin pirimaci 91 v.s. üstündekiler yeni ama kışlıkları ucuz almak istiyorum.

bizim c4 aracımızın üzerinde 205 55 r16 lastik var
aracın kullanma kılavuzunda ve gördüğüm demir jantlı c4 lerde 195 65 r15 var.
bende 4 tane demir 15 jant alıp kışlık lastikleri buna göre alıcam
böylece daha az maliyetli olur hemde orjinal jantlara zarar vermemiş oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mayl -- 28 Eylül 2012; 21:10:28 >

961 Mesaj
28 Eylül 2012; 21:28:57 

onceki aracimda w serisi nokian kullanmistim, karda ve buzdaki performansi cok iyiydi fakat uzun yolda cok sesli bir lastik. simdiki aracima arastirmalar sonucu goodyear ug7+ aldim ve 2 kis gecirdim. kis performansi gayet tatmin edici. ses konusunda sonu belirteyim, yazlik lastiklerim hankook evo lardan daha sessiz bir lastik. goodyear ug8 i kesinlikle oneririm

2524 Mesaj
29 Eylül 2012; 0:07:23 

Hankook W409
Çivisiz hali de çok iyi, çivileri de çaktırılıp takılırsa alabileceğiniz en iyi lastiklerden.

Kar ve buz üzerindeki tutunması müthiş.
Kar botlarım varken ayakta duramadığım, arabaya tutunarak yürüyebildiğim dik yokuşta sadece öndeki iki lastikle arabayı tutabiliyordu (çivisiz haliyle bile)

Öyle bir yokuş ve buz olayı vardı ki, yaz lastiği takılı olan arka lastikler el frenini çekip ayak frenini bırakınca tutamıyordu arabayı.
Aynı yokuşta, üzerinde 4 adet kış lastiği olmasına rağmen yokuş yukarı çıkmaya çalışıp çıkamayıp, yokuşun yukarısından aşağıya doğru kaya kaya hızlanarak gelen taksiyi de durdurdu benim araba. Adam geldi geldi, donk diye dayadı iki kapı ortasından benim arabanın burnuna ve durdu.

Not: Hankook markası veya lastik firmaları ile en ufak bir bağlantım yok. Ücretsiz reklamını yapıyorum, aklıma geldikçe söylüyorum çünkü çok memnun kaldım :)

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardatun -- 29 Eylül 2012; 0:26:56 >

Laguna 2.0 115 (Düz) 1998
Accord 2.4 190 (Otm) 2003

67 Mesaj
29 Eylül 2012; 2:01:15 

http://www.facebook.com/questions/476546049045037/

Adresindeki ankete katılımınızı bekliyoruz.

4516 Mesaj
29 Eylül 2012; 9:18:32 

quote:

Orijinalden alıntı: mayl

bizim c4 aracımızın üzerinde 205 55 r16 lastik var
aracın kullanma kılavuzunda ve gördüğüm demir jantlı c4 lerde 195 65 r15 var.
bende 4 tane demir 15 jant alıp kışlık lastikleri buna göre alıcam
böylece daha az maliyetli olur hemde orjinal jantlara zarar vermemiş oluruz.

HARFİYEN KATILIYORUM.
195/65/15 TAKILABİLİR.
MERCEDES C SERİSİNDE DE KULLANILAN 195/60/16 da takılabilir. 205/55/16 ile aynı fiyatlıdır, 160-180tl aralığında temin edebilirsiniz.
HATTA LASTİĞİN BÜYÜKLÜĞÜNÜ DEĞİŞTİRMEYİP SADECE TABANINI DARALTTIĞINIZ İÇİN
KIŞIN KIZAKLAMA DAHA AZ OLUR, YAKIT AZALIR VE DAHA İYİ PERFORMANS ELDE EDERSİNİZ.
.
AMA KIŞLIK kapaklı JANTI 15 ALIP , 195/65/15 DAHA UCUZA MALEDEBİLİRSİNİZ.
110-125 tl ye SAVA(goodyear) ESKİMO S3 ,
CEAT(pirelli) FORMULA WİNTER,
PETLAS SNOWMASTER
ve liste fiyatı 130 tl olan LASSA SNOWAYS ERA + , bile pazarlıkla 110-120 tl ye ALINABİLİR.
http://www.lastiksitesi...IS-LASTIGI,PR-1063.html
http://www.lastikjantdu...OWMASTER-W651,PR-8.html
http://www.pirelliotola...91T-FORMULA-WiNTER.html

1185 Mesaj
29 Eylül 2012; 9:27:34 

Arkadaşlar yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Yalnız herkes kullandığı ve tecrübe edindiği lastikler üzerinde tavsiyeler bulunmuş, ve yine tecrübe ile de yeni aldıkları lastikler kullandığı için tavsiyelerde bulunmuş. Şu an için gördüğüm kadarı ile şu 3 lastik üzerinde beğeniler toplanmış ;

Goodyear U8
Hankook
Petlas

Bu durumda istanbul hava şartlarına uygun olanını şeçmek gerekiyor. Ama ben yine de şu Tigar marka üzerinde durmak istiyorum, bu marka kullanan oldu mu acaba ? Yeni trafik kanunlarına göre de kış lastiği kullanmak zorunlu kılındı, fırsatı paraya çevirmeden önce uygun fiyatlara bulup lastiği bir an önce almak istiyorum.

Teşekkürler.

8048 Mesaj
29 Eylül 2012; 9:35:14 

İstanbulda kis lastigi zorunlu olacak diye ben de lastik bakiyorum. Lastik ebatim 195 60 15.

Kis lastigim hangi olcude olmali? Malum istanbulda genelde kar yok, soguk ve islak zemin var genelde. Ayrica alacagim lasiklerin viraj basarisinin da iyi olmasini isterim, cunku surekli kayisdagi-basibuyuk yolunda kullaniyorum.

Cok da pahaliya kacmak da istemiyorum aslinda. Var mi tavsiyeleriniz? İstanbuldan alacaklarla da belki toplu olarak almayi dusunebiliriz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3479 Mesaj
29 Eylül 2012; 9:38:49 

Zamanında eski aracımıza yaz lastiği alırken lastikçi bana Michelinle aynı desen hamur bile aynı abi diyip Kleber diye bir lastik satmıştı. Lastik başına Michelin'den 40 TL kadar daha uygun fiyatlı diye biz de sazan gibi atlayıp almıştık. Ne yazık ki iki sene dahi dolmadan lastikler performansını çoktan yitirmiş, diş derinliği süper olan bir kayaya dönüşmüştü. Sonrasında Michelin yaz lastiği alıp 5 sene kullanmıştım.
Sonuç olarak diyeceğim şudur ki, toplamdaki 100 TL fark için bilindik markalardan şaşmayın.
Tercihiniz kesinlikle GoodYear Ultragrip 8 olsun, asla pişman olmazsınız.
Ekleme olarak @Gamlı Baykuş, aracınızın standart lastik ebadı neyse kışlıkta da onu kullanın. Ebat değiştirme işlemi standart kullanıcılar için tercih edilen bir durum değildir. Genelde rally araçlarında kullanılan bir yöntemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aRm -- 29 Eylül 2012; 9:43:13 >