Şimdi Ara

kış lastiği araştırmaları - fiyatları - önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
8
Favori
37.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

185/55/15 OLAN LASTİĞİNİZİ,
    KIŞIN DAHA SESSİZ, AZ YAKIT VE DAHA AZ KIZAKLAMA İÇİN 175/60/15 DE YAPABİLİRSİNİZ.
    60 yanak ile daha ucuza temin edebilirsiniz lastikleri.

Aracın kullanma kılavuzunda önerilen lastik ölçüsü bu olduğu için uymak istiyorum.
  • 2011 clio hb aracım için kış lastiği bakıyorum..

nokian wr g2

goodyear ultragrip 8 arasında kaldım.. ikisininde fiyatı hemen hemen aynı..

samsunda yaşıyorum ilçeler arası ayda 1000 km yapıyorum.. asfalt yol dısına çıkmıyorum

nokian wrg2 4 mevsim özellikli

ug8 ise tam bir kış lastiği.. sizce hangisini almalıyım?
  • Merhaba Arkadaşlar ;

Gün itibarı ile kış lastiği fiyat araştırmaları yapmaya başladım. Fiyatlar gerçekten çok oynuyor ve lastikler hakkında pek bir bilgim olmadığı için kafam biraz karıştı.

Aracım Renault Clio Hb 2011
    lastik ebadı : 185/60/15
    bu ebatlarda bulunan lastik fiyatlarını paylaşıyorum ;

Pirelli : 145 TL
    Hankook : 140 TL
    Goodyear : 155 TL
    Petlas : 130 TL
    Tigar : 125 TL - 4 taksit - sökme takma dahil

Edit: Tigar 110 TL peşin (4+2 Taksit-World) - (6 taksit - Bonus ) taksit 117 TL seçenekleri ile bir bayide mevcut.

Evet bulduğum fiyatlar bunlar ve Tigar hakkında çok iyi şeyler söyleyenler oldu, lastik hamuru michelin aynısından yapılmış ve yanakları özel root - güçlendirilmiş denildi.

Bu markada şu an için karar kıldım gibi ama konu hakkında görüşleri, önerileri, bilgisi ve paylaşımı olan arkadaşlar var ise yorumlarını bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler,

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FANATİK_25 -- 27 Eylül 2012; 8:52:12 >

• 3 kış boyunca Michelin Alpin A3 kullandım. Tavsiye üzerine 2010 kışında Goodyear Ultragrip 7 aldım. Şu an yeni kıs lastiği almayı düşünsem Ultragrip 8'den başkasına bakmam. Testleri açıp incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Paranızı bilinmeyen markalara vermeyin, ilk etapta güzel görünse de zaman ilerledikçe sizi aldığıniza pişman edecektir. Otostart.com'da avea'lılara 4 lastıkte 120 TL indirim var, orayı incelemeden lastik almayın derim.
  • ben petlas aldım ama daha taktırmadım. 185 tl tanesi 205-60-16
  • quote:

Orijinalden alıntı: aRm

3 kış boyunca Michelin Alpin A3 kullandım. Tavsiye üzerine 2010 kışında Goodyear Ultragrip 7 aldım. Şu an yeni kıs lastiği almayı düşünsem Ultragrip 8'den başkasına bakmam. Testleri açıp incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Paranızı bilinmeyen markalara vermeyin, ilk etapta güzel görünse de zaman ilerledikçe sizi aldığıniza pişman edecektir. Otostart.com'da avea'lılara 4 lastıkte 120 TL indirim var, orayı incelemeden lastik almayın derim.

Otostart.com öneriniz için teşekkürler. İşime yaradı
  • kış lastiğini yazın kullanmak zararlı olurmu?
    memleketten araci istanbula getirdik..orda yollar taş çakil vs oldugu için mecburen kış lastiği takıyoruz. istanbul'da devamlı kullansak sıkıntı olurmu?

kullanmaya gelince araç haftada 100km yol yapmıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoşanBalık -- 26 Eylül 2012; 11:53:09 >
  • Sn. aRm

Ultragrip markasını hiç duymamıştım, bu lastik ile ilgili de araştırma yapabilirim, otostart.com u da inceliyorum ,
    teşekkürler.

Sn. Volkann86

petlas konusunda da tercihim yok değil ama araştırma yapmakta bilgi edinmekte fayda var diye düşünüyorum.
    inşallah lastiğinizden memnun kalırsınız.

quote:

Orijinalden alıntı: hazar1907

kış lastiğini yazın kullanmak zararlı olurmu?
    memleketten araci istanbula getirdik..orda yollar taş çakil vs oldugu için mecburen kış lastiği takıyoruz. istanbul'da devamlı kullansak sıkıntı olurmu?

Sn.hazar1907

konunuzun açmış olduğum konu ile alakalı olmadığını düşünüyorum, konunuz ile alakalı olarak forumun diğer bölümlerinde cevabınızı araştırıp bulabilirsiniz,
    konuyu dağıtmadan ilerlersek diğer arkadaşlar içinde faydalı olacaktır.
    teşekkürler.
  • Ayni şekilde bende 225/45 r 17 ebatinda kiş lastigi bakiyorum neler önerebilirsiniz arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FANATİK_25

Ultragrip markasını hiç duymamıştım, bu lastik ile ilgili de araştırma yapabilirim,

Marka değil GoodYear'ın kış lastiği modeli çivi de takılabiliyor. Süper bir lastikdir. Çivisiz olarak eski arabamda kullandım...
  • Kış Lastiği konusunda
    http://otostart.com/lastik
    sayfalarında kapsamlı bir çeşit bulabilirsiniz.

Eğer Avea hatlı bir cep telefonundan OTOSTART yazarak 5060'a mesaj atarsanız 2 lastik için 40 4 Lastik için 120 TL indirim yapan bir kupon telefonunuza geliyor. 10 Ekim'de fırsat sona eriyor. Hatırlatmakta fayda var.

Bir çok markanın kış lastiğini sitede bulabilirsiniz. Ayrıca bir kaç saat içinde Good Year, Sava, Dunlop ve Debica kış lastikleri de sisteme eklenmiş olacak.

Buna ilaveten İstanbul ve Ankara'da lastik saklama hizmetini de otostart.com'dan satın alabiliyorsunuz. Bunun için Montaj / Kargo seçeneği sorulduğunda MONTAJ seçmeli ve montaj şehri olarak İstanbul ya da Ankara belirlemelisiniz.

Herkese iyi alışverişler.

(Avea'dan 5060'a mesaj atarak aldığınız kupon aynı zamanda yedek parça satın alırken de size avantaj sağlıyor. Bilginize.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazar1907

kış lastiğini yazın kullanmak zararlı olurmu?

kar lastiği taş ve çakılda kullanılmaz. kış lastiği -7 derecenin üstünde performans göstermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

quote:

Orijinalden alıntı: aRm

3 kış boyunca Michelin Alpin A3 kullandım. Tavsiye üzerine 2010 kışında Goodyear Ultragrip 7 aldım. Şu an yeni kıs lastiği almayı düşünsem Ultragrip 8'den başkasına bakmam. Testleri açıp incelerseniz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Paranızı bilinmeyen markalara vermeyin, ilk etapta güzel görünse de zaman ilerledikçe sizi aldığıniza pişman edecektir. Otostart.com'da avea'lılara 4 lastıkte 120 TL indirim var, orayı incelemeden lastik almayın derim.

Otostart.com öneriniz için teşekkürler. İşime yaradı

Rica ederim. İşinize yaramasına sevindim.
    @FANATİK_25
    Otostart.com'daki indirimle, 4 lastik alımında GoodYear Ultragrip 8 kış lastiğinin adet fiyatı size 139.50 TL'ye geliyor ki gerçek manada çok avantajlı.
    Aşağıya linki veriyorum.
    http://www.otostart.com/lastik/index.php?lastik=lastik-tyre-185-60-r15-731010
    Ekleme olarak sayın otostart_com yetklisi, linkteli görsel UltraGrip 7'nin temsili resmidir, açıklamalarda ise UltraGrip 8 yazıyor. Görseldeki hatayı düzeltirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otostart_com

Kış Lastiği konusunda

Merhaba,

İnternet siteniz üzerinden Petlas marka kış lastiği almayı planlıyorum.
    Lastiklerin üretim haftası ne civarda oluyor. Sipariş aşamasında bunu net bir şekilde öğrenme imkanımız var mı?
  • ben 205 liradan 215/55/17 petlas aldım kullanıcı yorumları da gayet iyi bence petlas almak lazım sonuçta türk malı ve kendi insanımız kazansın.
  • quote:

Kış Lastiği konusunda

Eğer Avea hatlı bir cep telefonundan OTOSTART yazarak 5060'a mesaj atarsanız 2 lastik için 40 4 Lastik için 120 TL indirim yapan bir kupon telefonunuza geliyor. 10 Ekim'de fırsat sona eriyor. Hatırlatmakta fayda var.

Bir çok markanın kış lastiğini sitede bulabilirsiniz. Ayrıca bir kaç saat içinde Good Year, Sava, Dunlop ve Debica kış lastikleri de sisteme eklenmiş olacak.

Buna ilaveten İstanbul ve Ankara'da lastik saklama hizmetini de otostart.com'dan satın alabiliyorsunuz. Bunun için Montaj / Kargo seçeneği sorulduğunda MONTAJ seçmeli ve montaj şehri olarak İstanbul ya da Ankara belirlemelisiniz.

(Avea'dan 5060'a mesaj atarak aldığınız kupon aynı zamanda yedek parça satın alırken de size avantaj sağlıyor. Bilginize.)

cooper ve bf goodrich marka lastikleri de satmayı düşünüyormusunuz ?
  • Sn. aRm

ilginize teşekkür ediyorum, ama iş yerinden bir arkadaş (patron şöförümüz) özellikle Tigar markası üzerinde denenmiş ve iyi sonuçlar alındığını söylüyor. Tabiki herkesin kendine göre bir seçimi ve tecrübesi vardır. Bende bu lastik üzerine yoğunlaştım. Bir iki yere telefon ile bilgi amaçlı sordum lastik hakkında bilgi aldım ve bu markayı öneriyorlar.
    Michlen bayisi der ki ;
    Michlen ve Tigar arasında isim olarak fark var ve artı olarak Tigar güçlendirilmiş bir donanıma sahip, Michlen sadece adını satıyor tigar marka olma yolunda.
    Şu an ist. anadolu yakasında bir kaç yerde var. Bostancı da 110 TL' den Sultanbeyli de 110 Tl bir bayide ise 100 TL fiyatlar arasında değişiyor.
    Kış lastiği alacaklar ve takacaklar için ise Ekim sonu lastiklerini takmış olmaları gerektiğini söylüyorlar.

Sonuç itibarı ile bu marka üzerinde araştırmalara ve edindiğim bilgileri sizinle de paylaşmaya devam edeceğim.

Saygılarımla,
  • lastik önemli ,bu konuda farklı birşey söyleyecek yoktur.
    ben birde 2. ele bakın derim malum siteden 2011 üretimi daha çizgileri üstünde duran sadece 2-3 ay kullanılmış Good Year UG8 lastiklere (4adet) 225 tl verdim;) 175/65/14. aracını satan elinde kalan yeni üretim temiz lastikler oluyor bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forbidden_man -- 27 Eylül 2012; 9:05:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oflazca

quote:

Kış Lastiği konusunda

Merhaba,

İnternet siteniz üzerinden Petlas marka kış lastiği almayı planlıyorum.
    Lastiklerin üretim haftası ne civarda oluyor. Sipariş aşamasında bunu net bir şekilde öğrenme imkanımız var mı?

Siparişi verdikten sonra size sevk edilecek lastiklerin üzerinden üretim tarihini söyleyebiliyoruz.

Siz üretim tarihine onay vermez iseniz lastikler gönderilmiyor ve ödediğiniz tutar prosedürsüz anında iade ediliyor.

Siparişi vermeden önce üretim tarihi bilgisi vermek doğru olmuyor.

Bunun yanında sattığımız lastiklerin neredeyse tamamı yeni tarihli. Endişeniz olmasın.

Saygılarımızla
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

quote:

Kış Lastiği konusunda

cooper ve bf goodrich marka lastikleri de satmayı düşünüyormusunuz ?

Her iki marka da gündemimizde.
    Satış yapmak için gerekli hazırlıkları yapıyoruz.

Saygılarımızla
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.