Şimdi Ara

HP PAVILION G6-2102ET B8G80EA iyimi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
10.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HP PAVILION G6-2102ET B8G80EA bu ürün bugünlerde heryerde indirimde almayı düşünüyorum bunu kullanan varmı önerirmisiniz ilerde bana sorun cıkarırmı

1200 tl
    http://www.sanalmarketim.com/urun/b90ffd56af43297ccb1be6bc9fa1c37e/HP-B8G80EA-Pavilion-g6-2102et-Core-i5-3210M-4GB-500GB-HD7670M-2GB-15.6#34;-FreeDos

Notebook Markası : HP
    Ürün Kodu : B8G80EA
    İşlemci Markası : Intel
    İşlemci Tipi : Intel Core i5
    İşlemci Hızı : İ5-3210M - 2.5 GHz Turbo Boost ile 3.1 GHz'ye kadar
    İşlemci Cache : 3 MB
    Ekran Boyutu : 15.6
    Ekran Tipi : LED
    Ekran Çözünürlüğü : 1366x768
    Ekran Kartı : AMD Radeon
    Ekran Kartı Belleği : 2 GB
    Grafik İşlemcisi : AMD Radeon HD 7670M
    HDMI : Var
    Sistem Belleği : 4GB
    Bellek Tipi : DDR3 RAM
    Max Bellek : 8 GB
    Disk Kapasitesi : 500 GB
    Disk Hızı : 5400 RPM
    Optik Sürücü : DVD±RW
    Ethernet : Ethernet LAN 10/100
    Wireless : 802.11b/g/n
    Bluetooth : Var
    FireWire : Yok
    E-Sata : Yok
    Seri Port : Yok
    Usb Portu : 1 USB 2.0 + 2 USB 3.0
    Video Portu : 15 pinli VGA video konnektörü
    Klavye : Numerik Q TR
    Hoparlör : Dahili Stereo Hoparlörler
    Kart Okuyucu : Var
    Kamera : Var
    Parmak İzi Okuyucu : Yok
    Yüz Tanıma : Yok
    Touchpad : Var
    Uzaktan Kumanda : Yok
    İşletim Sistemi (Yazılım) : FreeDos
    Paket İçeriği : Notebook/Adaptör/Pil
    Pil Teknolojisi : 6-cell Li-lon Pil
    Garanti Süresi : 24 Ay Resmi HP Servisi

• bunu kullanan varmı
  • Aslında yorum bulunsa iyi olacak. Fiyat çok güzel. G6 serisi nasıldır acaba?
  • Beyler an itibariyle siparişi verdim yarın elimde olucak bakalım inşallah güzel bişey çıkar.
  • çok fazla ısınma problemi olduğu için ben almaktan vazgeçtim. hp nin geneli ısınma sorunlu.forumda çok fazla şikayet var.
  • Isınma problemi dert değil. Alırsın altına bir soğutucu arkana bakmadan kullanırsın. ben tavsiye ediyorum. bu özelikler ve bu fiyata bu bilgisayar kaçmaz.
  • dell inspiron 5520 aldım.dün geldi.herkes ısınmadan dert yanınca vazgeçtim
  • bu ürünü alalı bir hafta kadar oldu.

ısınma problemi kesinlikle yaşamadım crysis oyununu full çözünürlükte 1 saat kadar oynadım herhangi bir performans düşmesi yaşamadım.

ürünün benim gözüme çarpan eksileri.

kendi sitesinde sadece win7 64 bit driverları mevcut ve driverların %60 ı uyumsuz türlü türlü hatalar veriyor.
    fn tuşunu saçma sapan driver ve yazılım çözümleri yüzünden halen aktif edemedim.
    klavyedeki yukarı aşağı tuşu bir garip 1 cm x 1cm kadar ancak var.
    cd sürücünün kapağı cok dandik.

artıları
    oldukça performanslı ve cok şık bi ürün.
  • Aynı ürüne yakın bi ürünü Şuanda Ttnet veriyor
    HP Pavilion G6 2104ET

HP Pavilion g6 Notebook

Ürün Kodu............B8G85EA
    Ekran...................15.6’’
    Chipset................Intel CR HM76 Express
    İşlemci.................Core i5-3210M
    İşlemci Hızı...........2.5 GHz
    Bellek..................4G DDR3
    HDD.....................500G 5400 RPM FX
    Kablosuz Ağ Hızı....802.11bgn VT WW+BT
    İşletim Sistemi.....Windows® 7 Home Basic
    Ekran Kartı...........AMD Radeon HD 7670M (1 GB DDR3 ayrılmış)
    Optik Okuyucu......Çift Katman Destekli SuperMulti 8X DVD±R/RW
    WebCam..............Tümleşik dijital mikrofonlu HP WebCam (VGA)
    Kart Okuyucu........Multi-Format dijital ortam kartı okuyucu
    USB ....................1 adet USB 2.0
    .....................................2 adet USB 3.0
    Pil Tipi.................6 hücreli Lityum-İyon
    HDMI...................1 adet HDMI çıkışı
    VGA.....................Var
    Diğer detaylar
    Symantec Norton Internet Security (60 günlük canlı güncelleştirme)
    HP CoolSense
    HP ProtectSmart
    WildTangent tarafından desteklenen HP Games
    EasyBits Magic Desktop
    Evernote
    Windows Live Essentials
    Microsoft® Office Starter: Yalnızca sınırlı işlevselliğe sahip Word ve Excel®®; reklam içerir. PowerPoint® veya Outlook® uygulamalarını içermez. Tam özellikli yazılımı kullanmak için Office 2010'u satın alın.
    HP Setup Manager
    HP Recovery Manager (kurtarma bölümü, kurtarma CD'si/DVD'si oluşturma aracı)
    Boyutlar Ambalajdan çıkarıldığında: 37,6 x 24,4 x 3,63 cm

36 x 52,90 = 1.904,40 TL
    veya
    24 x 72,90 = 1.749,60 TL

Alan arkadaşlar izlenimleriniyazarsa almayı düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyorur -- 3 Ekim 2012; 16:15:31 >

• Bu ürün hakkında başka yorum yapabilecek arkadaşlar var mı?
    Max 1200 liralık bişey arıyorum. Bu ürün ve acer 5755g modelini bulabildim.
  • Hocam asus al derim daha saglam ve kalitei oluyo hplerde gerçekten ısınma sorunu var son modellerde sorun kalktı filan deniyor ama gerçekten sıkıntı
  • Asusa lafımız yok tabii de, para da yok be arkadaş
  • ürünü aldım kurdum wn7 64 direverlar falan kesinlikle ısınma sorunu yok hp sonunda çözmüş bu problemi, 3 saat full + full de black ops oynadım hiç sıkıntı yok ama işte masaüstüne youtube da yada video izlerken mavi ekran verdi 3-5 driver kurdum eski yeni olmadı bir türlü.

hp merkezle görüştüm bi kaç yazılım daha verdiler yine düzelmedi, geri verdim şimdi yenisini gönderecek sanal marketim, bakalım bekliyorum şimdilik.

Yalnız değinmek isterim inanılmaz iyi performans var makinada ve ısınma sadece çok zorladığında az bişey oluyor , günlük hayat kullanımında sıkıntı yaratmaz kesinlikle.

@sonofisiris
    hocam sende mavi ekran sıkıntısı oldu mu?
    fn tuşu bende hep çalışıyordu hiç bir driverı kurmadan bile sesi açıp kapatabiliyordum bile, win7x64 Msdn kurdum ben.
    Bende uyumsuz olan yazılım sadece hp coolsense idi çalışmayan, sende?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twm -- 8 Ekim 2012; 15:12:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: twm

ürünü aldım kurdum wn7 64 direverlar falan kesinlikle ısınma sorunu yok hp sonunda çözmüş bu problemi, 3 saat full + full de black ops oynadım hiç sıkıntı yok ama işte masaüstüne youtube da yada video izlerken mavi ekran verdi 3-5 driver kurdum eski yeni olmadı bir türlü.

hp merkezle görüştüm bi kaç yazılım daha verdiler yine düzelmedi, geri verdim şimdi yenisini gönderecek sanal marketim, bakalım bekliyorum şimdilik.

Yalnız değinmek isterim inanılmaz iyi performans var makinada ve ısınma sadece çok zorladığında az bişey oluyor , günlük hayat kullanımında sıkıntı yaratmaz kesinlikle.

@sonofisiris
    hocam sende mavi ekran sıkıntısı oldu mu?
    fn tuşu bende hep çalışıyordu hiç bir driverı kurmadan bile sesi açıp kapatabiliyordum bile, win7x64 Msdn kurdum ben.
    Bende uyumsuz olan yazılım sadece hp coolsense idi çalışmayan, sende?

hocam aynı üründen bendede var ama kullanırken şarj almıyor bunun la ilgili bir bilginiz varsa paylaşırmısınız_?

• quote:

Orijinalden alıntı: ukayl06

hocam aynı üründen bendede var ama kullanırken şarj almıyor bunun la ilgili bir bilginiz varsa paylaşırmısınız_?

Benim ürün ayıplı çıktı verdim aldığım yere (sanalmarketim) 6 güne yenisini gönderdiler şu an hiç sıkıntı yok bf3 ü extra da oynuyorum daha ne olsun =))

ttnet deki call center çalışanlar gibi olacak ama biraz,adaptör fişini kasaya tam olarak soktunmu? çünkü ilk açtığımda banada aynısı olmuştu ve şarj olmuyor sandım ama biraz daha sokunca içine şarj aldı. Onun harici bir duurm varsa aldığn yer ile veyahut tenik servisle görüş çünkü bir sıkıntı yok laptopda şimdilik.

Ayrıca bu laptopa ekran kartını hp nin sitesindekini değil de ccc 12.9 beta kursunlar bende en stabil en yüksek değer ve görsellikde o driver sundu çünkü.

Ayrıca hp coolsense hala çalışmıyor fakat ne bir ısınma ne de bir ses olduğu için pek de ihtiyacım yok.

• quote:

quote:

Benim ürün ayıplı çıktı verdim aldığım yere (sanalmarketim) 6 güne yenisini gönderdiler şu an hiç sıkıntı yok bf3 ü extra da oynuyorum daha ne olsun =))

ttnet deki call center çalışanlar gibi olacak ama biraz,adaptör fişini kasaya tam olarak soktunmu? çünkü ilk açtığımda banada aynısı olmuştu ve şarj olmuyor sandım ama biraz daha sokunca içine şarj aldı. Onun harici bir duurm varsa aldığn yer ile veyahut tenik servisle görüş çünkü bir sıkıntı yok laptopda şimdilik.

Ayrıca bu laptopa ekran kartını hp nin sitesindekini değil de ccc 12.9 beta kursunlar bende en stabil en yüksek değer ve görsellikde o driver sundu çünkü.

Ayrıca hp coolsense hala çalışmıyor fakat ne bir ısınma ne de bir ses olduğu için pek de ihtiyacım yok.

Hp coolsense çalıştırabilmek için öncelikle hp framework kurmanız gerekli.Ben de 2102st versiyonunu aldım ama windows derecelendirmede ram değeri 5,9 çıkıyor.Ramleri çiftlemek istiyorum bu konuda tavsiyeniz var mıdır?

• quote:

quote:

yaa ben normal sitesindeki ekran kartı driverini yükledim bide atinin sitesindeki 7670m modeli dirvieri yükledim siyah ekran veriyor oyunlarda felan , normal ati driverinimi yüklemek lazım. acaba.

• dediğim gibi benim ekran kartı sıkıntılıydı iade edip değişim aldım şu an hiç sıkıntı yok, net frame yoktu içinde sanırım 4.0 ı indirip öncesinde kurmuştum ben.
    http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/AMDCatalyst129betadriver.aspx

Burdaki driver ı kurdum ben 12.9 beta performansı cidden etkiliyor.
    @horrorshow
    bende de 5.9 çıkıyor 4gb ile bilemiyorum ki ama yarın elimde 2103 et gelicek aynısının 8gb ram ve 750hdd olanı ondaki derecelendirmeyi yazarım yarın akşama istersen
    hp coolsense halloldu sağolasın.
  • dostum 5 gundur kullaniyorum bahsettiginiz pc yi hp gercekten isinma sorununu halletmis xD inanilmaz deecede rahat ve isinmadan (normal sicaklik) ilik olarak oyunlardayken kullaniyorum. Oyun disinda elime sicaklik bile gelmiyor. Mafia 2 ve battlefield3 u bitirdim bile xD en yuksek ayarlarda oynuyorum suanda crysis2yi oynuyorum her turlu sorunuza acigim. yardimci olduysam ne mtlu bana :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2103st deki değerleri yazayım beyler, 8gb ram ve 750 hddd lisini başka bi fark yok 2102 ile
    sırasıyla
    7.1
    7.5
    5.7
    6.7
    5.9
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.