Şimdi Ara

Samsung, Android cihazları için kendi tarayıcısını hazırlıyor olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yılın ikinci çeyrek rakamlarına göre hem akıllı telefon pazarında hem de mobil telefon pazarında liderliği eline geçiren Samsung, hakimiyetini bir mobil tarayıcı ile perçinlemeyi planlıyor olabilir.

Korea IT News sitesinin endüstri kaynaklarına dayandırdığı haberine göre firma, Silikon Vadisi'ndeki ar-ger merkezinde görevlendirmek üzere WebKit uzmanları arıyor. WebKit tarayıcı motoru hemen tüm mobil tarayıcılarda karşımıza çıkan bir teknoloji. Chrome, Safari ve BlackBerry tarayıcısında kullanılan altyapı bu teknolojiye dayanıyor. 

Samsung da Android cihazlarında kullanmak üzere WebKit tabanlı bir internet tarayıcısı geliştirmek için kolları sıvamış durumda. Android işletim sisteminde 4.1 sürümüne kadar stok bir tarayıcı varken, 4.1 ile birlikte Chrome tarayıcısı sisteme entegre hale geldi. Bu iki tarayıcı aslında platformun en iyileri listesinde yer alıyor.

Samsung'un buna rağmen bir tarayıcı geliştirmesinin nedeni olarak, firmanın kendi tasarımı olan Exynos işlemcilere göre optimize edebileceği ve böylece en iyi sonuçları alabileceği bir tarayıcıya sahip olma arzusu gösteriliyor. Böylece ileride işlemci tarafında özel hızlandırmalarla tarayıcı performansı en üst düzeye çıkarılabilecek.

Şimdilik Samsung'dan resmi bir açıklama yok.

• Owwvv... Çok akıllı bir hamle.

• Galaxy S3'ün stok tarayıcısı Chrome'dan daha hızlı, bu bakımdan Samsung'un kendi tarayıcısını üretmesi iyi bir haber.
  • Bu dönemde herkes kendi cihazları için tarayıcı hazırlıyor

• Zekice bi düşünce.Tarayıcı kendi işlemcisiyle bütünleştirip daha iyi performans elde edebilir.Çoğu sektörde lider bir firmanın bununda üstüsinden rahatlıkla geleceğine inanıyorum.

• tarayıcı teknolojisi mobilde olsun,pc de olsun bence web deki en önemli unsurların basında geliyor...Samsung kullanmam ama bu tur detaylara önem verilmesi şirketini basarısını yukarı çekecektir...

• Bi zahmet yapsın artık. İşlemci kendisinin telefon kendisinin. İstediği gibi evirip çevirme imkanı var. Apple ios6 'de Safari ile hile hurda yada yapmaması gereken şeyleri yapıyor, Samsungun ne eksiği var.
  • Büyük atılım olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mantıklı bir hamle.
  • "Şimdilik Samsung'dan resmi bir açıklama yok."
  • Güzel bi hamle samsung'un optimize ettiği tarayıcılar daha önce çok güzeldi şimdi kendi sıfırdan tarayıcı yapması 4.1 ve sonrasında çok stabil çalışan tarayıcılar geleceği kesin

• @No Way Out: kesinlikle katılıyorum.. Chrome androidde kullandım stock çok daha iyiymiş dedim. samsungun bu yapacağı browser bence stocktanda iyi olacak. hadi bakalım. :)

• Yahu bu Samsung'da bada hariç her dala oynuyor daha kendi sistemindeki tarayıcını optimize edemedin ne işin var orda burda.

• ÇGH diyenler!..

• Sabırsızlıkla bekliyoruz...

• Microsoft, Apple, Google browser yapmıyor mu ki? samsung yapsa yapasa her zaman olduğu gibi bir kopya yapar bir de yanında artisliğini ben en büyüküm bunu bile yapabiliyorum başka yapan yok, yapan olursa dava açarım, Tekelim ve Tekel olmak istiyorum, saldırganım ve saldırmak istiyorum, çünkü ben samsung'um! korelilerin her zaman ki tutumu, ha SONY yapsa başlı başına bişey olur en azından kimseyi taklit etmez, EYVALLAH derim!

• Evet diyorum. Yerinde bir adım atmış olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senatorlines

Microsoft, Apple, Google browser yapmıyor mu ki? samsung yapsa yapasa her zaman olduğu gibi bir kopya yapar bir de yanında artisliğini ben en büyüküm bunu bile yapabiliyorum başka yapan yok, yapan olursa dava açarım, Tekelim ve Tekel olmak istiyorum, saldırganım ve saldırmak istiyorum, çünkü ben samsungum! korelilerin her zaman ki tutumu, ha SONY yapsa başlı başına bişey olur en azından kimseyi taklit etmez, EYVALLAH derim!

Elmayla karıştırdın sanki bu arada kafa yormayın artık hepsi çinli bunların :)

• Samsung işlemcilerini piyasaya göre uyuml yapsın daha mantıklı olurdu...

Samsung donanıma önem vermekte ve bugüne kadar yazılımsal optimizasyonlarda ve destekte vasattır ...

Bu gelişmeye göre daha hızlı sonuç elde edebilmek için Samsung kendi Android ini sil baştan derlemeli... Yani Touchwiz vs... ile uğraşmamalı...

Hiç yoktan güzel bir gelişme...

• Zaten yokmu kendi tarayıcısı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.