Şimdi Ara

Eric Schmidt : iOS için Google Maps ile ilgili bir hazırlık yapmıyoruz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın iOS 6 işletim sistemini indirmeye sunduğu 19 Eylül gününden bu yana, en çok eleştirilen konu yeni haritalar hizmetinin zaman zaman yanlış bilgi vermesi, ABD sınırları dışında bazen şehirleri bile gösterememesi gibi problemlerdi.

Bu eleştiriler sonrasında Google'ın kendi harita hizmetini iOS için indirmeye sunacağı iddia edilmişti. Ancak Japonya'daki Nexus 7 lansmanında konuşan Eric Schmidt, her seviyede Apple ile sıkı iletişimin devam ettiğini belirtirken, Maps uygulaması için henüz herhangi bir adım atmadıklarını açıkladı.

Schmidt, Apple'ın Google haritalarından vazgeçmemiş olmasını dilediğini ancak fikir değiştirmek için onları zorlamak gibi bir haklarının olmadığını ve ellerinden bir şey gelmediğini de sözlerine ekledi. Schmidt ayrıca iPhone'da arama ortağı olarak yeniden yer almayı istediklerini ve kararın Apple'a bağlı olduğunu ifade etti.

Schmidt, Android'in büyük başarısını görmezden gelen medyayı Apple takıntılı olmakla suçladı ve Android'in en yaygın model haline geldiğini, Apple'ın ise istisna olarak kaldığını vurguladı. Medya desteğinin Apple için büyük bir olay olduğunu ancak rakamların da kendilerinin tarafında olduğunu dile getirdi. 

Schmidt, Nexus 7 modelinin sadece ekranı çevirerek haritalarda bakış açısını değiştirebilme özelliğini tanıtırken, "Bunu al Apple" şeklinde bir ifadede bulunarak sonrasında şaka yaptığını belirtmesi ise gülüşmelere neden oldu.

• pff 5.1 e dönemiyorum. ve apple map tam bi saçmalık

• hobaaa...ortalık karışacak :-)

• Bu espriyi Türkiye'de yapsalar kan çıkardı.. Adamlardaki mizah ne kadar gelişmiş ve güzel. Kırılmak yok hiç :)
  • Türkiyede mevki sahibi birine espri yapamazsın. Çünkü o kendi gözünde mesihtir. Bişey diyemezsin. iq su 12 bile olsa o bir mesihtir.

• Kendi mapsleri çok düzgün sanki de google ile çalışmayacaz diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trbugrapc -- 25 Eylül 2012; 13:29:23 >
  • Valla google maps'ede gerek yok aslında nokia map çok daha iyi, en azından sesli navigasyon ve türkiye haritalarında sorun yok.

• iPad'imde Eyüp'ü karadeniz kıyısında gösteren bir harita hizmeti Apple kalitesinin artık çok eskide kaldığının açık göstergesi.

• Yandex akar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blackberry maps nasıldır?

• iOS,iOS diye övünün şimdi:)
  • iOS tan biz profesyonel map beklemiyoruzki, sagolsunlar onada el atmislar. iPhone icin Tomtom navigon gibi super navi programlari varken kim ne yapsin web tabanli internet baglantisi olmadan calismayan navigasyonu, Safariden googlemaps yine kullanilabilir.
    Apple asla harita isinde Googlein eline su dökemez google bu isi yillarca yapiyor Apple daha yeni basladi. Yillardir iphone kullanirim daha birkez Googlemaps ile bir yere gitmedim hep Tomtom gibi appleri kullandim cunku googlemaps hem gps baglantisi hem wlan yada 3G baglantisi kullanir web tanbanlidir dolayisi ile pili bikac saate bitirir bu sebepten kullanilmaz ancak bir yerin uzakligini ölcmek icin yada 3D yerleri gezinmek icin googlemapsi acmisimdir eglence amacli. Applemaps suanda tam bir rezalet aynen siri gibi ikisinide cok gelistirmeleri lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 25 Eylül 2012; 14:37:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seven44

iOS,iOS diye övünün şimdi:)

güzel kardeşim appstore diye bişey duydunmu sen? ve oradan indirebileceğimiz onlarca alternatif harita uygulamalarını ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

quote:

güzel kardeşim appstore diye bişey duydunmu sen? ve oradan indirebileceğimiz onlarca alternatif harita uygulamalarını ?

Onlardan tabi haberi yok ?
    O değil iki senedir igo primo kullanıyorum
    Google maps le hiç işim olmadı,şu andaki yeni haritalar da ilime yaramayacak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: emre the king

quote:

quote:

Var ama dünyanın parası.Bu işletim sisteminin görevi olmalı. Bir ipad kullanıcısı olarak google mapsi mumla arıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

iOS tan biz profesyonel map beklemiyoruzki, sagolsunlar onada el atmislar. iPhone icin Tomtom navigon gibi super navi programlari varken kim ne yapsin web tabanli internet baglantisi olmadan calismayan navigasyonu, Safariden googlemaps yine kullanilabilir.
    Apple asla harita isinde Googlein eline su dökemez google bu isi yillarca yapiyor Apple daha yeni basladi. Yillardir iphone kullanirim daha birkez Googlemaps ile bir yere gitmedim hep Tomtom gibi appleri kullandim cunku googlemaps hem gps baglantisi hem wlan yada 3G baglantisi kullanir web tanbanlidir dolayisi ile pili bikac saate bitirir bu sebepten kullanilmaz ancak bir yerin uzakligini ölcmek icin yada 3D yerleri gezinmek icin googlemapsi acmisimdir eglence amacli. Applemaps suanda tam bir rezalet aynen siri gibi ikisinide cok gelistirmeleri lazim.

Bu kadar fanboy olmayın ya
    Ben de ipad kullanıyorum ama adamlar harita da ciddi anlamda cuvalladi. Müşteriye bunlari yansıtmamisi gerekirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: trsinapsis

quote:

Orijinalden alıntı: emre the king

quote:

quote:

Var ama dünyanın parası.Bu işletim sisteminin görevi olmalı. Bir ipad kullanıcısı olarak google mapsi mumla arıyorum.

Yanlış anlamayın ama 16,99 dolar igo primo su anda ve Google maps den kat kat daha faydalı.

• Ios 6 kullanmadim basta bunu belirtmek isterim lafim da google maps e laf atanlara. amerikadan 10 gun once geldim , 4 ay boyunca amerika da google maps sayesinde istedigim her yere gittim. kucuk bir ornek vermek gerekirse , bir yere mi gitcem , bulundugum yerden otobusun kalkcagi yeri , kalkcagi saati , hangi saatlerde donus oldugu , hangi araliklarla otobusun kalktigini , duraga nasil gitcegimi ve bu bilgileri net olarak , kalkis saatlerini bile saptirmadan verdi.

Yeni apple in maps i bunlari saglayabiliyorsa eyvallah ama yapamiyorsa fanboyluk yapmadin google bu iste gercekten cok iyi.

Bir kere araba kiralayip 3 saatlik bir yere gitmistim. ilk gittigimde igo ile gittim ikincisinde google navigasyon ile gittim. ilk gittigimde uzun yoldan gittigimi , ikinci gidisimde anladim. igo dan bile daha iyi bir hizmet verdi google.
  • iOS6'ya geçmedim eksiklikte hissetmiyorum.

• Google maps i ne yapsin millet , safariiden google maps açılıyor , apple kendi maps uygulamasıda var , binlerce maps de appstore da var

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.