- x
METEB içi METEB dışı
6 Cevap2060 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

45 Mesaj
25 Eylül 2012; 0:50:51 

arkadaşlar gireceğim ön lisans bölümüne baktımda sağ tarafında mesela
12,2,D,93 yazıyor . Ben düz liseliyim. bu adam 250 puanla girmiş olsun diyelim. bendemi 250 puanla girmiş olacam ?
demek istedğimi anladınız mı ? çok kafam karıştı...

şimdi mesela adam meslek liseli ve bölüme en son o girmiş oldugu için bölümün taban puanıda 250 diyelim. Bu bölümün 4 tane açık boş yeri var. Hiç bir meslek liseli ek yerleştirme yapmadıgını varsayarsak bende 250 puan ile girebiliyorum değil mi . ?

ve önlisans bölümlerine ek tercih yapma için illaki puanın eşit veya aşağıdamı olmak zorunda fazla puanlı bölümlere terci yapılabmıyor mu ?

Milletimize fenalık edenleri tarihte okuduk ve milli kini ateşten damgalar gibi kalbimize yazdık .

45 Mesaj
25 Eylül 2012; 16:01:32 

+++++++++++++++++++++++

Milletimize fenalık edenleri tarihte okuduk ve milli kini ateşten damgalar gibi kalbimize yazdık .

4 Mesaj
25 Eylül 2012; 16:16:43 

aynı dertten ben de muzdaribim meslek lisesi elektrik mezunuyum ama dış ticaret falan istiyorum. yazsam gelmez mi acaba ya? ona göre ya 2 yıllığa ya da dersaneye gidicem. of dersanelerin açılışıyla aynı zamana denk geldi

45 Mesaj
25 Eylül 2012; 19:59:56 

quote:

Orijinalden alıntı: xcenkx

aynı dertten ben de muzdaribim meslek lisesi elektrik mezunuyum ama dış ticaret falan istiyorum. yazsam gelmez mi acaba ya? ona göre ya 2 yıllığa ya da dersaneye gidicem. of dersanelerin açılışıyla aynı zamana denk geldi

senlik bi durum yok sen yapabilirsin tercihin diyorum kardeşm

4 Mesaj
25 Eylül 2012; 21:07:30 

quote:

Orijinalden alıntı: bozbora42

senlik bi durum yok sen yapabilirsin tercihin diyorum kardeşm

hocam öncelik alan içinde diyorlar. yani ticaret lisesi mezunları falan seçebilir diyorlar. ben yazsam gelir mi acaba?

0 Mesaj
26 Eylül 2012; 17:48:55 

quote:

12,2,D,93 yazıyor . Ben düz liseliyim. bu adam 250 puanla girmiş olsun diyelim. bendemi 250 puanla girmiş olacam ?

şimdi mesela adam meslek liseli ve bölüme en son o girmiş oldugu için bölümün taban puanıda 250 diyelim. Bu bölümün 4 tane açık boş yeri var. Hiç bir meslek liseli ek yerleştirme yapmadıgını varsayarsak bende 250 puan ile girebiliyorum değil mi . ?

ve önlisans bölümlerine ek tercih yapma için illaki puanın eşit veya aşağıdamı olmak zorunda fazla puanlı bölümlere terci yapılabmıyor mu ?

Bende düz lise mezunuyum 2 senelik yazıcam.Sınavsız geçiş hakkı bulunanlar(yani meslek liselerinin ilgili bölümünü okuyanlar) öncelikli yerleştirilir.ondan sonra düz liseliler girebiliyor.Düz lise mezunu olduğun için sana tavsiyem 4 seneliklere ağırlık ver veya 2 senelik burssuz vakıf üniversitelerini yaz, yoksa puanın ne olursa olsun işin zor, Umarın yerleşirsin...

99 Mesaj
26 Eylül 2012; 18:17:23 

quote:

hocam önlisans programlarında en küçük puan koşulu aranmıyor yani puanınızın üstündeki yerleri de tercih edebilirsiniz ama bir bölümün puanı yazıyor ve yerleştirme önceliklerinde 12,2,d,94 gibi şeyler yazıyorsa o puan oraya son giren kişinin ygs değil ortaöğretim başarı puanıdır o puanı siz dikkate almayın siz tercihini yapın sınavsız geçişten size yer kalırsa yerleşebilirsiniz., puan yazıyor ve yerleştirme önceliklerinde ---- varsa o puan ygs puanıdır böyle durumdaki bölümlere yerleşme şansınız daha yüksek olabilir.

"Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır." Mustafa Kemal Atatürk
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » METEB içi METEB dışı
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.218