Şimdi Ara

iPhone 5, kutusundan çizikleriyle birlikte çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
2
Favori
14.286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Apple, yeni akıllı telefonu iPhone 5'te kullanılan donanımın sağlamlığının üzerinde durmasına rağmen, cihazların kutudan çıktığında çizikler bulundurması kullanıcıların oldukça tepkisini çekmiş durumda.

Şu ana kadar müşteriye ulaşan cihazların kaçında bu durumun geçerli olduğu bilinmese de, MacRumors'un gerçekleştirmiş olduğu resmi olmayan ankete göre, katılımcıların üçte birine denk gelen 1260 kişinin cihazlarında söz konusu çizikler mevcut. Söz konusu durumun oluşmasında Apple'ın iPhone 4 ve iPhone4S'te kullanmış olduğu çelik kasa yerine iPhone 5’te anodize edilmiş bir alüminyum kasa kullanmış olması gösteriliyor. Bu kasa cihaza daha hafif bir yapı kazandırıyor olsa da, alüminyum kasaya göre daha yumuşak olduğu için çizilmeye daha yatkın bir yapı sunuyor. iFixit ekibinin cihaz üzerinde yapmış olduğu testlere bakıldığında iPhone 5'in çizilmeler konusunda zayıf not aldığı görülüyor.

Apple, kullanıcıların iPhone 5'te yaşadıkları bu sorun hakkında henüz herhangi bir açıklamada bulunmadı. Ancak, söz konusu durumun şirketin başını ağrıtacağı kesin gibi görünüyor.

• Bi kerede doğru düzgün bir telefon yapın kardeşim

• Dakka 1 gol 1 hadi bakalım :)

• Bu cihazları kutulayan insanlar ise ambalaj öncesi son kontrol diye bir şey bilmiyorlar mı? Yok seri bir şekilde bilgisayar kontrolünde olan cihazlar tarafından kutulanıyor ise onların kontrol mekanizması yok mu?

Kendi kendine kazık atmaktan başka bir şey yapmıyor şu apple.
  • iPhonedo'nun arkadaşının iPhone 5'i de çizilmiş. Arkaya kap almak farz demeyelim de sünnet oldu.
  • Biri çıkar birazdan

"ios var yeter"
  • Yok mu bi funboy "çiziklerine kurban olim yavrum" dese de bizde + lasak :P

• Yakışır

• tabi çizilecek çünkü iphone 5S çizilmez teflon kaplı olacak :)

• S3 Siparişimi verdim Mutluyum 5s çıkarsa belki.
  • Yakında Apple'da yöneticinin biri çıkarda "Kutuyu açmayı öğrenin" tarzı bir açıklama yaparsa şaşmam

• anlata anlata bitirilemeyen malzeme kalitesi :))

iphone 5 ile apple resmen kendi ayağına sıktı.

iphone kullanıcılarının samsung'a karşı tek savundukları nokta apple'ın harware'e abanmak yerine stabil bir os yapması, samsung'un işlemci ve gpu ile show yaptığı idi. ama şu anda apple aynı politikayı güttü. iphone 5 ile gelen hiç bir yenilik yok. sadce daha hızlı işlemci, daha iyi grafik hızlandırıcı. kime göre: tabi ki iphone 4s e göre.

en çok övündükleri konu olan ios ise hiçbir yenilik getirmediği gibi, getirdiği yenilikler tam fiyasko oldu (maps).

şimdi sorarım 4s sahibinin 5'e geçişini gerektiren nedir. hiçbir şey! çünkü iphone 5 ile yapıp da 4s le yapamayacağınız hiçbir şey yok.

son olarak malzeme kalitesi de döküldü. aliminyum'un en kolay çizilen, ve aşınan metallerden biri olduğunu nasıl düşünemediler anlam veremiyorum. iphone 5 in store'larda demo olarak kullanılanlarının bile aşınıp çizildiği görüldü.

• 3000 binlara bayıl,içinden çizikli ezik büzük bir şey çıkasın...bunlar iyice kaz yerine koymaya basladı milleti...

her serisi ayrı arıza; İ4'de telefon anteni çekmiyordu,sağ elle tutmayın sol elinize alın diyordu rahmetli Stev... :D

gülermisin ağlarmısın yine sinir bastı...getirin benim dil altı ilacımı... :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moon5 -- 25 Eylül 2012; 3:47:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegendM

Biri çıkar birazdan ios var yeter

ios 6'dan sonra diyen olmaz , 2 gündür 5.1.1'e dönmek için tüm siteleri gezdim.

• Apple dan açıklama "Biz o Aliminyum kasayı Çelikten yaptık"

• quote:

Orijinalden alıntı: Cidelee

Yakında Apple'da yöneticinin biri çıkarda "Kutuyu açmayı öğrenin" tarzı bir açıklama yaparsa şaşmam

Kutuyu sol el ile açmayın :)))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • apple: telefonu kutudan öyle çıkartmayın.

diyecek ama sonra yine satış rekoru kırmaya devam edecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u.r.k. -- 25 Eylül 2012; 0:51:17 >
  • Yakinda bi apple yetkilisi cijar akilli telefon kullanipta koruyucu kilif kullanmayan var mi?diye aciklama yapar yine en.cok.satilan akilli telefon olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: Web Developer

quote:

Orijinalden alıntı: LegendM

Biri çıkar birazdan ios var yeter

ios 6'dan sonra diyen olmaz , 2 gündür 5.1.1'e dönmek için tüm siteleri gezdim.

+1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iOS 6 nın kötü bi yanını görmedim. İyi yanını da görmedim amaSırf bişeyler değişti diye tuş takımı falan değişmiş, o da kötü olmuş bence
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.